Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
Autorská citace #61
29.5.2008 09:36 - Corvus
este humanka je sikmooka.... politicka korektnost kaze mat aspon jedneho kladneho zastupcu z kazdej dolezitej rasy v USA.. este musim najst nejakeho hispanca...
komicke je ale hlavne to ze je to halfling ktora je cierna. to uz radsej mohli dat half-elfa cernocha.
Autorská citace #62
29.5.2008 09:38 - Alnag
Navíc ve 3e měli někteří půlčíci taky dready. Ten "shifting" a tak může být na první pohled otrava, záleží jak hrajete souboje. Mně třeba deptá, že to má tři varianty, úplně by stačil jen shift nějaké pulling a pushing... na to bych se vykašlal.
Autorská citace #63
29.5.2008 09:45 - Noir
Corvus: To je už krapet posedlost, zdá se mi. Fakt netuším, proč by nemohly být nějaké postavy snědší než ostatní. Je-li to, že je 1/100 postav jiná než bílá, politickou korektností, pak v tom má DnD dlouhou tradici. On už ten Drizzt je dost podezřelej...
Autorská citace #64
29.5.2008 09:50 - andtom
Corvus: Nechceš doufám kázat o bílé fantasy. Souhlasím s Noirem.
Autorská citace #65
29.5.2008 09:52 - Fritzs
No, obrázky sem moc neřešil, věděl sem, že to bude kýč až na půdu... to by byla ta poslední věc, co by mě vadila...
Autorská citace #66
29.5.2008 10:02 - andtom
Kýč není objev D&D, je to běžné napříč vším: fantasy, vampýři, sci-fi, anime ... Hezké ženy (hraje se na sexuální strunu), chlapi s obrovskými ramenami (včetně ramenných pancířů ve fantasy a sci-fi - hraje se na bodybuilding strunu), sci-fi stroje, které by navrhnul jen technický šílenec, ale vypadají na efekt (stačí se zamyslet, kde má stroj položené těžiště a je jasné, že klasický mech nebo třeba AT-AT ze StarWars je šílenost), předimenzované ruční zbraně na blízko i dálku, atd.
Autorská citace #67
29.5.2008 10:06 - Fritzs
Jo, ale třeba svítící zbraně už sou podle mě za hranicí toho, co su ochotné akceptovat...
Autorská citace #68
29.5.2008 10:09 - Corvus
jasne biela fantasy :) sak aj Tolkien mal cernochov len ako zlych...
ludia sak to neberte tak vazne... ale halfling cernoch je jednoducho funny :)
btw skill challenge mi pride fajn a lahko prenesitelna do 3e.. konecne niekomu doslo aj nebojove konflikty sa mozu riesit dramatickejsie a nie len jednych nudnym hodom. naposledy som po tomto tuzil pri poslednej AE hre ktora sa zadrhla na tom ze sa hracka a npc nevedeli na niecom dohodnut... pomocou SC by to mohol byt zaujimavy konflikt.
este aby som nekrivdil, narazil som aj na niekolko podarenych obrazkov..
Autorská citace #69
29.5.2008 10:41 - Lotrando
Mě se ty příručky líbí. Je to sice trochu jinde než mám rád, ale je to pěkně udělané. Taky mi přijde, že se tu mnozí vyjadřují ve stylu, "hlásím, že nemám zájem, tak se mnou nepočítejte". Co na to říct. Snad jen, "díky že to víme, ale my jsme s tebou stejně nepočítali."
peace
Autorská citace #70
29.5.2008 10:49 - Alnag
Lotrando píše:
Je to sice trochu jinde než mám rád, ale je to pěkně udělané.
Tohle vyloženě vybízí k otázce, kde bys to měl raději? :)
Autorská citace #71
29.5.2008 10:57 - Fritzs
Pathfinder FOR THE WIN!
Autorská citace #72
29.5.2008 11:01 - Corvus
je nejaky oficialny dovod preco presunuli ten brutalny zoznam magickych predmetov do PHB?
Autorská citace #73
29.5.2008 11:04 - Fritzs
Hráči si je můžou (aspoň myslím) sami vyrábět... od první úrovně!
Autorská citace #74
29.5.2008 11:08 - Alnag
Corvus píše:
je nejaky oficialny dovod preco presunuli ten brutalny zoznam magickych predmetov do PHB?
Fritzs má pravdu, že hráči si je můžou sami vyrábět (byť ve 3e mohli také) a taky to byl vyloženě špatný design, že byly ve 3e v DMG, protože to vytvářelo tlak na to, aby ji hráči měli také (ok, byl to dobrý marketingový tah, ale špatný herně designérský). Takhle jsou v DMG informace pro DMa v PHB informace pro hráče (a DMa), jak to má být.
Autorská citace #75
29.5.2008 11:15 - Fritzs
Alnag: Nechňápu, stejně nakonec dycky všici potřebujou všecko...
Spíš vydali jako už tradičně 3 příručky namísto jedné aby měli větší tržby...
Autorská citace #76
29.5.2008 11:22 - Alnag
Co kdybys zkusil být pro jednou konkrétní a řekl, co myslíš, že tak hráč může potřebovat ve 4e DMG. Skutečně mne to zajímá... zatím jsem na nic nepřišel.
Autorská citace #77
29.5.2008 11:25 - Corvus
paci sa mi ze sa levelom zlepsuje aj AC. toto ma vzdy sralo na 3e.
dexterity (alebo intelligence, co je trochu divne) sa zapocitava do AC len ked ma postava ziadny alebo len lahky armor..je to zjednodusenie ale neviem ci nutne.
zaujimave je ze ak si proficient so zbranou tak dostanes bonus a nie tak ako v 3e ze ked nie si proficient dostanes postih.. taka psychologicka vec.
Autorská citace #78
29.5.2008 12:05 - Lotrando
Já mám radši když grafika vystihuje nějakou historickou epochu. Snadno si pak doplním ty obrázky, které v příručkách nejsou, nějakými z internetu. Takže třeba jako je udělaný Conan. ALe jak říkám, mě se líbí i ty ilustrace co jsou ve 4E.
Autorská citace #79
29.5.2008 12:18 - Fritzs
Alnag: Stejně to nakonec dopadne tak, že na hráčskou grupu připadne přesně jeden kus PHB, DMG a MM, takže ano, ti co to mají budou mít všecky tři, asi tak.
Prostě DnD nemůže být jako většina normálních RPG a mít jeden corebook a supplementy... jiné než historické důvopdy pro todle nevidím, IMHO kdyby zrušili MM nic moc by se nastalo, ale vono to možná berou stylem víc knih=> víc adidas...
Jo, je sice hezké, že uvádějí, že DnD bylo první RPG a vlastně vytvořilo RPG jako takové,nicméně by měli uvést, že to bylo *jiné* DnD!!!
Autorská citace #80
29.5.2008 12:18 - andtom
Fritzs: Ať počítám jak počítám, ono by nevyšlo hráče levnějc, kdyby si každý hráč ve skupině musel koupit jeden sebraný devítisetstránkový svazek tří nynějších corerules za řekněme 50-60 dolarů. Nemluvě o radostech s taháním se s takovou bichlí ... Vychází to z úvahy, že každý hráč má mít knižně vydané PHB a ne jeho kopii.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11527991294861 secREMOTE_IP: 44.201.24.171