Kultura

Rytíř
29.8.2008 19:49
Online hraní
Diskuze o našich Kronikách i online hraní obecně.


ANKETA shrnuje nástroje s jejichž pomocí lze hrát online. HLASOVÁNÍ: +1 pokud byste nástroj určitě doporučili, -1 pokud se mu vysloveně doporučujete vyhnout. Nechat 0 u nástroje který znáte ale je to takové "eh... +-..." je správná volba.

Jak to vidíte s online/offline hraním dál?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 2 bodů.
Hráli jsme naživo u stolu i během karanténykladné body3
Během karantény jsme nehráli, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body4
Během karantény jsme hráli online a budeme hrát online i nadálekladné body5
Během karantény jsme nehráli online, ale po ní se chystáme hrát onlinekladné body0
Během karantény jsme hráli online, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body12
Jiná možnost (podrobnosti napište do chatu)kladné body1

Online nástroje - kvalita

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 50 bodů.
(video) Discord (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body16
(video) Hangouts (free)záporné bodyneutrální postojkladné body3
(video) Skype (free)záporné bodyneutrální postojkladné body0
(video) Roll20 (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-7
(video) Zoom (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body2
(video) jitsi.orgzáporné bodyneutrální postojkladné body3
(VTT) Roll20 (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body9
(VTT) Fantasy Grounds (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body4
(VTT) RPG Note Cards (fate.masac.cz)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) app.diagrams.net (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) awwapp.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body0
(drawing) excalidraw.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body4
5.4.2020 01:21 - Dukolm
Reakce na Něco pro zasmání #i4739
sirien píše:
O hraní online (Discord videokonference):
- S: ...lepší než Hangout, i tim jak to je na obrazovce rozdělený rovnoměrně. Jen jak vás mám hozený na televizi tak vás vidim tak dobře, že mám tendenci na vás ukazovat a až pak si uvědomit, že do tý kamery gestikuluju na všechny naráz a vy nepoznáte, koho myslim
- D, o 5 minut později: "na tebe" (ukazuje do kamery).

Praktická zkušenost když už hrajete 5. hru už se dá i naučit na koho kdo mluví jen podle obrazu. Ozkoušeno.
5.4.2020 01:30 - sirien
...dokud Ti Discord bude řadit účastníky hovoru na stejnou část obrazovky.

Nicméně velmi zajímavý postřeh. Taky sem si taky všim, že sem se někde na někoho podíval a řek sem jen nějaké zájmeno (ty, tobě, u tebe... něco takovýho) a byl sem pochopen koho myslim, ale měl sem to za náhodu (/kontext), ale tak asi ne :D

Jinak to IMO funguje tim že vás mám hozený na velký televizi poměrně blízko před sebou a že sme na tom videu 4, takže to je v podstatě rozseklý na čtvrtiny - tj. když se otočim na někoho z vás tak je asi vcelku výrazně vidět kam se koukám. Kdybych to měl jen na monitoru počítače nebo kdybych vás měl hozený dál od sebe, tak bych řek, že to fungovat nebude.
7.4.2020 12:14 - Jerson
Znáte Vyvíjenou mobilní aplikaci RPG Fireball? Slyšeli jste o tom? Jaký na to máte názor?

Svůj názor napíšu rovnou - "Tohle není Jim Beam" - pardon, tohle není stolní RPG, možná, možná by se tomu mohla blížit verze s videem, ale jinak je to taktická desková hra s operativním vytvářením terénů a nepřátel a s volnějšími pravidly, navíc zatím v textové podobě.
7.4.2020 12:35 - LokiB
Koukal jsem se na její promo a informace.
Ne, není to stolní RPG ... ale je to RPG :) Takže to jistě neuspokojí všechny hráče, ale některým by to mohlo sednout.
Pro některé (děcka) by to mohl být v dnešní době "vstupní bod" do světa RPG, odkud by se pak mohli třeba dostat i ke stolnímu RPG, když zjistí, co jim tam chybí.

Já mám třeba problém s psaním na mobilu ... nedokázal jsem se přenést do nové doby, jsem zvyklý psát na klávesnici fyzické "všema deseti", na telefonu píšu jen jedním prstem, dělám překlepy a jsem pomalý :(
Ale když vidím děti kolem, těm to problém nedělá vůbec.

Za mě pozitivní počin s tím, že čím víc "cokoli-jako-RPG" kolem je, tím lépe.
11.4.2020 21:06 - mrkew
WOW! Na Beyondu už brzo kostky. https://www.dndbeyond.com/my-dice
16.4.2020 16:03 - Jerson
Znáte WorldAnvil? GErgon o něm mluvil v předposledním PJ Craftu a vypadá to na celkem praktickou stránku na shromažďování informací o herním světě.
16.4.2020 20:33 - krytah
Před nějakou dobou jsem na to koukal a - "eh, ok i guess". Nepřišlo mi, že by to posloužilo o moc líp než word dokument s doboru úpravou.
16.4.2020 21:52 - ShadoWWW
Mně se osvědčily víc Google Docs. WorldEnvil vypadá hodně dobře, ale pro mě příliš velká learning curve, a kterou kdybych překonal, tak jsem navíc penalizován tím, že čím víc bych to používal, tím by to bylo pro mne dražší (musel bych si platit stále větší pricing model). Ze stejného důvodu nepoužívám Roll20, protože začátečnický základ by mi už nestačil a musel bych si připlatit. Líbí se mi model FG. Když to člověk myslí s online hraním vážně, koupí si Ultimate licenci, která je sice drahá, ale čím víc člověk hraje a používá FG, tím lepší poměr cena/výkon dostává a tím míň ve výsledku zaplatí.
17.4.2020 08:23 - Jerson
krytah píše:
Nepřišlo mi, že by to posloužilo o moc líp než word dokument s doboru úpravou.

No, nevím jak snadno se ve wordovském dokumentu dělají odkazy na jiná místa (zejména pokud ještě neexistují), vkládají mapy s odkazy a tak. Právě ta úprava je věc, která mě nebaví dělat.

Ne že by byl WorldAnvil pro mé potřeby úplně skvělý, ale když bych hrát jinou hru a měl si vybrat, zda psát poznámky do běžného dokumentu nebo sem, asi bych zvažoval i to zaplacení.
17.4.2020 13:13 - Lomax
Doporučuji zkusit TiddlyWiki. Je to taková osobní Wikipedie v jednom HTML souboru. Trochu hůř se u ní řeší, když do ni má příspívat víc lidí zároveň.

Moje nedokončená příprava na Myši ve FATE.

Ještě jsem v poslední době používal editor VIM s pluginem Wiki a Markdown a psal si přípravy a poznámky v něm, tzn. desítky MD souborů. Problémem je komplikované používání obrázků a sdílení dál. A VIM je dost specifický nástroj.
17.4.2020 13:48 - Jerson
Tak já pro záznam své kampaně už stránky mám včetně funkcí automatického generování některých položek, ale protože plánuju novou verzi, tak sbírám informace a zkušenosti, co dělají jinde a jakým způsobem.

Třeba to řazení přidaných stránek do kategorií a filtrování podle kategorií je super, jen to chce aby jedné položce mohlo být přiřazeno více kategorií. Mapy a jejich provázanost se zbytkem je věc, která mi chybí a která vypadá fakt dobře, to bych potřeboval - přidám si na mapu značku, k ní napojím stránku místa a také všechny mise, které se na tom místě odehrály, a které se mi ukážou, když na to místo kliknu. A všechna NPC s tímto místem spojená, všechny události a tak ... to v dokumentu neudělám, jedině ručním provazováním, které je pro rostoucí počet položek čím dál náročnější.
17.4.2020 20:27 - ShadoWWW
Pozdě, ale přece. Začínáme Fate Core online diskuzi na twitchi. :)
17.4.2020 20:50 - Šaman
Já tam vidím poslední video se Sirienem, má být o Fate Core, ale Sirienovi nefunguje zvuk a ten druhý vesměs mlčí, takže WUT?

P.S. Aha, ten druhý je ShadoWWW. Ahoj :) Je to vlasně divný, že lidi znám jen podle přezdívky a avatara tady na fóru a netuším jak vypadají. Přitom některé znám, co se přístupu k rpg týče, docela dobře.
17.4.2020 22:02 - LokiB
škoda že má sirien špatný a trhaný video, zkoušel jsem pocvičit odezírání ze rtů, ale moc mi to nešlo :(
18.4.2020 00:23 - ShadoWWW
Chybu jsme objevili, rozjeli nahrávání znovu a video nahráli offline s tím, že ho hned poté nahrajeme na Youtube. Skončili jsme před chvilkou. Video má skoro 6 GB, takže i po stomegabitové lince bude ještě pár minut trvat, než se uploaduje. Pak ho ještě Youtube prožene svým post-processingem (kvůli svým pravidlům) a pak by to mělo být v oukeju. Dám sem hned link, jak to bude. Diskuze byla sice o něco delší, ale velmi zajímavá. Hlavně pro ty z vás, které by zajímalo hraní Fate Core online, ale i offline.
18.4.2020 00:24 - ShadoWWW
Sirienův obraz se trhal, ale to bylo tím, že jel přes vytíženou wifi, s tím jsem bohužel na své straně nemohl moc dělat.
18.4.2020 00:32 - LokiB
v pohodě, rád se na to podívám
18.4.2020 06:32 - ShadoWWW
Je to TU!
18.4.2020 08:27 - ShadoWWW
Na Fantasy Grounds fóru se ještě ptám na pár věcí, které jsme se Sirienem ve Fate Core na FG neobjevili a které by se k hraní Fate Core hodily. Už teď ale mohu potvrdit, že ve Fantasy Grounds Classic se dají kreslit náčrtky jen černou barvou. Kdybyste chtěli barevné kreslení, musíte hrát přes Fantasy Grounds Unity, což je zbrusu nová edice, co vyšla teď na začátku dubna. Ve starém FG to prý Vypravěči obcházeli tak, že nakreslili barevný náčrtek v Gimpu a pak ho pár kliky importovali do FG (během hraní). Není to moc praktické, ale je to poměrně jednoduché i rychlé.
18.4.2020 21:28 - Jarik
Odbočím. (Protože to je reakce na zde přilepené video)
Mne přijde, že FAE hodnotí věci pomocí vlastností (přestože mluví o Přístupu) a FAC jde už na úroveň dovedností. Když použiji DnD terminologii.
Dále netřeba pitvat zde ani jinde.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.66362690925598 secREMOTE_IP: 3.236.59.63