Kultura

Alnag
10.12.2008 22:22
Bugy a stížnosti
Tohle je asi jediná diskuze, kterou čte Max pořádně, uplně a celou.. a někdy zde i reaguje. Tak pls pište jen k věci, ať ho neodradíte ;)

- Rytíř -
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
3.3.2009 19:14 - LZJ
FYI RSS mi ukazuje toto:
d20 RSS píše:
: K: Sebranka ve 4E - mapa (Alnag)
Wow. Dost dobrá. Tos dělal ty? A v čem?
Zdroj:
http://.d20.cz/41041.html

a nevidím to v seznamu diskuzí. Možná to nemá být veřejné.
Autorská citace #2
3.3.2009 19:35 - Alnag
Má to být veřejné, ale je tam jeden bug... není tam nastavené kam mají spadnout diskuse k článkům, takže se pro jistotu nepřiřadí nikam a pak nejsou vidět :))

Snad už je to všude na Cadwallonu opravené. Musel jsem kvůli tomu antidatovat několik diskuzí, ale nic efektivnějšího jsem momentálně neměl po ruce...
Autorská citace #3
3.3.2009 23:14 - yokuzava
Kolikrat se stava ze jsou tu diskuze jako Co nema nekdo rikat a nebo posledni slova atd. apod. no a tyhle diskuze se vzdycky v prehledu aktualnich diskuzi ukazuji dvakrat az trikrat najednou. Timpadem senevejdou ostatni aktualni diskuze :) az se to zase stane tak pridam i linky.
Autorská citace #4
3.3.2009 23:19 - Alnag
Odin... protože to nejsou diskuse, ale hlášky. Původně totiž ten pravý panel zobrazoval novinky odevšad (nové články, diskuse i právě ty hlášky). A každá hláška se brala tak jako samostatně... proto se ukazovala víckrát.

V tuhle chvíli by se vpravo měly vypisovat jen diskuse, tak by se to nemělo stávat. Bohužel tak zase přicházíme o informaci, že se objevily nové hlášky. To snad nějak vyřešíme v nové verzi... (která snad bude... brzo :D)
Autorská citace #5
11.3.2009 16:46 - LZJ
Tak RSS zase zlobí, že mi nejde každou chvíli na PDA už jsem si zvyknul, ale teď nejde ani v Opeře - prý neplatný znak &.
RSS píše:
Zpracování XML nebylo úspěšné: syntaktická chyba (řádek č. 17, znak č. 33)

Zpracovat dokument jako HTML
Chyba:well-formedness constraint: entity declared
Specifikace:http://www.w3.org/TR/REC-xml/#wf-entdeclared
14: <guid>http://akce.d20.cz/diskuze/236/41691.html#41790</guid>
15: <pubDate>Wed, 11 Mar 2009 15:43:30 GMT</pubDate>
16: <category>Diskuze</category>
17: <title>Diskuze: Worldwide D&D Day 2009 (L.Z.J.)</title>
18: <link>http://akce.d20.cz/diskuze/236/41691.html</link>
19: <description>Já mám rozhraného barbara a snad se i příslušný DM uvolní a zase zase častěji docházet B-)</description>
20: <author>L.Z.J.</author>
Autorská citace #6
11.3.2009 16:47 - Lotrando
občas se úplně ztratí pravý sloupec s diskuzemi, prostě se nevykresluje
Autorská citace #7
11.3.2009 16:55 - Alnag
Lotrando: Pravý sloupec s diskusemi se nevykresluje, pokud se stane, že se zkolidují dva novinkové příspěvky naráz (což se stoupajícím počtem uživatelů stává docela často). Dá se to (obvykle) odstranit tak, že kdokoliv pošle další příspěvek (potom se to znovu cachuje). Nicméně v nové verzi (ano, vím, že je to ohraná písnička) to bude ošetřené jinak a to tak, aby to pokud možno nedělalo.

Druhá možnost je, když někdo zprasil svůj článek obrázkem a nemá záhlaví (ano i takoví jedinci jsou), že to pravý sloupeček strčí pod ten hlavní text.

LZJ: Hmmm... nevím, ale dám vědět Maxovi.
Autorská citace #8
11.3.2009 17:14 - Alek
Píše:
Druhá možnost je, když někdo zprasil svůj článek obrázkem a nemá záhlaví (ano i takoví jedinci jsou), že to pravý sloupeček strčí pod ten hlavní text.

Tohle už by se stávat nemělo, Max to někdy před měsícem ošetřil a mně se to od té doby nestalo.
Autorská citace #9
11.3.2009 17:27 - LZJ
Tak RSS Validátor ty chyby i vysvětluje, já tomu moc nerozumím.
http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Fwww.d20.cz%2Fmoduly%2Frss%2Frss.php
Autorská citace #10
11.3.2009 19:14 - Max
Jo, ta chybka už byla ošetřena.

Znak & tam skutečně nemá co dělat (nepřeveden). Upravil jsem RSS výpis tak by to již mělo jít.
Autorská citace #11
11.3.2009 19:24 - LZJ
Max: Díky, už mi zase jede d20 i na mobilu.
Tak já se zase někdy stavím, až mi něco nepůjde ;-)
Autorská citace #12
11.3.2009 20:35 - Colombo
Lotrando: a já myslel, že jsem to dostal ban do diskuzí:D
Autorská citace #13
11.3.2009 23:23 - Lotrando
Colombo: tebe? to néééé :)
Autorská citace #14
13.3.2009 16:55 - Sosáček
Jde udelat ten parser tak, aby spatny tagy vypisoval jako text? Nekteri znas jsou zvykli pouzivat [zavorky] jako vyrazivo, a to escapovani votravuje ;)
Autorská citace #15
14.3.2009 21:14 - Max
Nasadil jsem novou verzi parseru, takže by se již [závorky], které nejsou [tagem], měli přeložit bez změny.
Autorská citace #16
15.3.2009 11:26 - Sosáček
Toe [cool], moc [diky] ;)
Autorská citace #17
6.4.2009 01:43 - Sosáček
wow. ta prace s obrazkama uzivatelu je pomerne zvlastni.

mam spatnej obrazek. postup jak to reprodukovat:
1) mam nejaky obrazek.
2) nahraju novy obrazek
3) obrazek funguje (coz je trochu prekvapive, kdyz se podivate dal)
4) rozhodnu se, ze vlastne nechci zadny, a nahraju prazdny (1x1 pixel) gif
5) jsem zpatky u puvodniho obrazku ktery jsem mel pred krokem 1.
6) nahraju prazdny (1x1 pixel) png, ale je pry moc velky.
7) nahraju ho podruhe a mam prazdny obrazek.

teda. snazim se pochopit za tim nejaky zamer, nejde zbavit se obrazku (neni na to nikde UI), ale proc prazdny obrazek nefunguje? proc me vrati k predposlednimu obrazku a nezachova posledni? a proc je jednopixelove png nekdy moc velke a nekdy v pohode, netusil jsem ze algoritmy na zjisteni velikosti obrazku jsou nedeterministicke ;)
Autorská citace #18
6.4.2009 02:26 - sirien
Píše:
proc me vrati k predposlednimu obrazku a nezachova posledni

Protože všechno co použiješ může být použito proti Tobě? :)
Píše:
proc je jednopixelove png nekdy moc velke a nekdy v pohode

To víš... ta Kostka. Záleží ve který fázi v měsíci se o to zrovna snažíš...
Autorská citace #19
6.4.2009 21:51 - Max
Nebylo to jen o refreši keše prohlížeče, kde zůstával původní obrázek?

Algoritmy pro zjištění velikosti jsou samozřejmě deterministické. To je právě onen problém. Mnohdy jsou obrázky minimalizovány za hranice standardů. Pokud pak předpis říká, že je velikost na určitém místě, jednoduše to přečte. Mohla by to být na straně implementátorů funkce kterou si tam volám. Nejpravděpodobnější mi ale přijde, že ten obrázek nebude zcela dle standardů.

Z postupu co popisuješ mi přijde, že jsi správně uložil jednopixelový gif. Keš ti však stále dodávala původní obrázek. Poté jsi tam dával PNG. Nešlo to a tak jsi zmáčkl obnovení stránky, nebo ona keš vypršela a prohlížeč konečně načetl onen aktuální jednopixelový gif.

Toliko k fázím měsíce ;)
Autorská citace #20
6.4.2009 21:58 - Sosáček
Jak jsem psal, nahradil jsem prvni obrazek druhym, druhy obrazek jednopixelovych gifem a mel jsem prvni obrazek. kdyby to bylo jak rikas, mel bych druhy, nemluve o tom, ze ten druhy se zobrazoval jak mel.

Zaroven si muzes vsimnout, ze v soucasnosti mam png obrazek.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09097695350647 secREMOTE_IP: 18.218.169.50