Kultura

Alnag
10.12.2008 22:22
Bugy a stížnosti
Tohle je asi jediná diskuze, kterou čte Max pořádně, uplně a celou.. a někdy zde i reaguje. Tak pls pište jen k věci, ať ho neodradíte ;)

- Rytíř -
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
27.5.2009 16:40 - Jerson
Aleku, tak jinak - do července bych rád měl vlastní sekci a jednoduše zapamatovatelnou odresou, kam nahážu některé věci z aktuální hry, abych na ně mohl na přednášce odkazovat. A dělat to den předtím bych nerad ... tak doufám že s tím trochu pohnete :-)
Autorská citace #42
27.5.2009 18:41 - Alnag
Jerson: Naděje umírá poslední... :)
Autorská citace #43
27.5.2009 20:47 - Nerhinn
Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P
Když jsme u toho, bude v nové verzi taky hledání v diskusi? Tuhle jsem hledala jeden příspěvek od Almiho, věděla jsem naprosto přesně, jak ho zadat, ale bylo mi to na dvě věci. Nemít nehorázné štěstí, čekalo by mě prohledávání víc jak dvaceti pitomých stránek...
...což mě vede k další otázce - bude možnost nastavit si počet rozbrazovaných příspěvků? 10 je hrozně málo.
Autorská citace #44
27.5.2009 21:26 - Alnag
1.) Je tam vylepšené hledání... nevím jestli tak, jak si to představujete vy, ale prostě... nějak :)

2.) ano, bude možnost nastavit si počet příspěvků...
Autorská citace #45
27.5.2009 23:25 - Nerhinn
Alnag: V tom případě se těším, až už to bude :)
Autorská citace #46
28.5.2009 07:18 - Jerson
Nerhinn, nevím zrovna zda jako na Fénixu, poprvé jsem se s tím setkal na Xforu před sedmi lety.
Jo, a taky bych měl rád lépe udělané záložky, tedy jejich správu. Teď tu mmám vlevo dvě záložky ze dvou diskusí, které jsem si omylem označil v minulosti a nevím, jak se jich zbavit.
Jo, a vedle názvu diskuse jsou tři ikonky "chci odebírat - bez preference - nechci odebírat" - kde je vysvětlené k čemu to je? Když interaktivní nápověda, tak pro lidi, kteří neví k čemu daná funkce je.
A samozřejmě tři ikonky v každém příspěvku by nápovědu snesly také, zejména ta modro-bílá (u té se mi nepodařilo zjistit, k čemu je. Možná k té záložce, ale když se jich pak nemám jak zbavit, neubdu na to klikat jen abych zjistil funkci.)
Autorská citace #47
28.5.2009 15:15 - Alek
Nechte se překvapit, všechno bude, i lepší záložky. Jen ta interaktivní nápověda, to asi ne, ale mohl by být nějaký manuál bezradného uživatele ;-)
Autorská citace #48
28.5.2009 19:50 - sirien
Píše:
Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Jerson: Jsou tu ale všichni nápomocní, co?
Ta modrobílá ikonka je skutečně záložka.
Zbavíš se jí tak že na ní klikneš (jako na tu co máš nalevo pod přihlašovacím oknem), ono Tě to hodí na zazáložkovaný post - ten poznáš tak že tam ta ikonka nebude modrobílá, ale červenobílá. Klikneš na tu červenobílou ikonku a záložka zmizí.
Autorská citace #49
28.5.2009 20:40 - Fritzs
sirien píše:
Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...


Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.
Autorská citace #50
28.5.2009 20:40 - Jerson
Takže - nevím proč, ale u dvou témat jsem červenou ikonku našel nikoliv na stránce, kam mě hodil odkaz ze záložky, ale o stránku zpět.
Nicméně když už tedy vím k čemu to je a jak to funguje, zkusím to používat a pak se vyjádřím k funkčnosti.
Autorská citace #51
28.5.2009 20:41 - Colombo
a Fritzsovo ego...
Autorská citace #52
28.5.2009 21:22 - Alnag
Už mne nebavíte. Tohle je servisní téma, když někdo něco potřebuje. Pokud nemáte bug nebo stížnost (na funkčnost stránek a podobné záležitosti), tak jděte jinam...
Autorská citace #53
28.5.2009 21:49 - andtom
Alnag píše:
Pokud nemáte bug ...

Tuším, že rozebírali brouka Pytlíka.
Autorská citace #54
28.5.2009 22:03 - Jerson
Tak tedy ty záložky, už jsem na druhém levelu v jejich používání a předpokládám, že si toho odpovědní lidé všimli - fungují, ale pokud si dám záložku na další příspěvek v té samé diskusi, asi by bylo lepší, kdyby se mi starší záložka automaticky smazala, protože když si toho nevšimnu, mám za chvíli několik záložek vedoucí do setjného tématu, ale nijak je nedovedu odlišit - až když na ně kliknu.

Jinak máte kladný bod, protože tyhle záložky jsou dobrá věc. Ještě kdybych tak přímo u záložky viděl, kolik příspěvků mi zbývá přečíst (tedy nikoliv kolik je nových). Takhle musím koukat na levou stranu na záložky a na pravou zda je u tématu žluté světélko a číslo, a to číslo je stejně k ničemu, spíše mě mate. Občas je tam 40 nových (pro dnešní den) a přitom je tam jen jeden, a jindy je jich tam deset nových, ale pokud jsem dané téma den předtím nečetl, takže k tomu třeba šedesát dalších. Ne že by se to stávalo často, tohle je extrémní případ, ale zase hezky zvýrazní rozdíly.
Autorská citace #55
28.5.2009 22:06 - Colombo
Jerson: pokud by záložka ukazovala na konkrétní příspěvek do diskuze, tak jsem proti, aby se ti smazali ostatní záložky na příspěvky z té diskuze.
Autorská citace #56
28.5.2009 22:14 - sirien
Fritzs: To nebyla narážka na obsah, ale na technickou podobu diskusí. Jen tak pro případ že si to fakt nepochopil.
Diskusní servery sou super na kecání, ale ve chvíli kdy potřebuju něco dohledat zpátky (třeba v diskusi k článku často) tak je jejich rozhraní dokonale nanic.

Jerson: Jo, problém s tím že záložka vede do diskuse a ne na konkrétní post už je v řešení. Ta verse záložek co je teď tady byla vlastně takový demo na otestování jak s tim vlastně zacházet, který se kapku... protáhlo, vzhledem k přípravě celkovýho updateu kterej do toho skočil (proč předělávat současnou featuru když se dá ušetřit čas tim že to rovnou hodíš do nový verse správně...)

Problém s číslíčkem je také známý a do budoucna vyřešený
(docela mě těší jak se podařilo bez širšího průzkumu odhalit právě ty problémy které jsou očividně nejpalčivější...)
Autorská citace #57
28.5.2009 22:29 - Noldo2
Jen takový postřeh - prohlížím si tyhle stránky z domácího PC, pracovního a z PDA. Mám pocit, že ty žluté puntíky (přečtenost) u diskusí se vztahují k IP adrese, a ne k nicku. Což mě občas mate.. ale možná se pletu.
Autorská citace #58
28.5.2009 22:31 - sirien
Měly by se vztahovat k accountu... já s tim zatim problémy neměl.
Autorská citace #59
28.5.2009 22:32 - Alnag
Noldo: Pokud jsi přihlášen, tak téměř určitě k nicku. Pokud nejsi přihlášen, tak nevím jistě...
Autorská citace #60
28.5.2009 22:36 - Noldo2
Přihlašuje mě to automaticky na všech třech. Tak asi blbnu já nebo jeden z prohlížečů. Omlouvám se za zmatky.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076313018798828 secREMOTE_IP: 3.23.101.60