Kultura

Alnag
10.12.2008 22:22
Bugy a stížnosti
Tohle je asi jediná diskuze, kterou čte Max pořádně, uplně a celou.. a někdy zde i reaguje. Tak pls pište jen k věci, ať ho neodradíte ;)

- Rytíř -
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
3.3.2009 19:14 - LZJ
FYI RSS mi ukazuje toto:
d20 RSS píše:
: K: Sebranka ve 4E - mapa (Alnag)
Wow. Dost dobrá. Tos dělal ty? A v čem?
Zdroj:
http://.d20.cz/41041.html

a nevidím to v seznamu diskuzí. Možná to nemá být veřejné.
Autorská citace #2
3.3.2009 19:35 - Alnag
Má to být veřejné, ale je tam jeden bug... není tam nastavené kam mají spadnout diskuse k článkům, takže se pro jistotu nepřiřadí nikam a pak nejsou vidět :))

Snad už je to všude na Cadwallonu opravené. Musel jsem kvůli tomu antidatovat několik diskuzí, ale nic efektivnějšího jsem momentálně neměl po ruce...
Autorská citace #3
3.3.2009 23:14 - yokuzava
Kolikrat se stava ze jsou tu diskuze jako Co nema nekdo rikat a nebo posledni slova atd. apod. no a tyhle diskuze se vzdycky v prehledu aktualnich diskuzi ukazuji dvakrat az trikrat najednou. Timpadem senevejdou ostatni aktualni diskuze :) az se to zase stane tak pridam i linky.
Autorská citace #4
3.3.2009 23:19 - Alnag
Odin... protože to nejsou diskuse, ale hlášky. Původně totiž ten pravý panel zobrazoval novinky odevšad (nové články, diskuse i právě ty hlášky). A každá hláška se brala tak jako samostatně... proto se ukazovala víckrát.

V tuhle chvíli by se vpravo měly vypisovat jen diskuse, tak by se to nemělo stávat. Bohužel tak zase přicházíme o informaci, že se objevily nové hlášky. To snad nějak vyřešíme v nové verzi... (která snad bude... brzo :D)
Autorská citace #5
11.3.2009 16:46 - LZJ
Tak RSS zase zlobí, že mi nejde každou chvíli na PDA už jsem si zvyknul, ale teď nejde ani v Opeře - prý neplatný znak &.
RSS píše:
Zpracování XML nebylo úspěšné: syntaktická chyba (řádek č. 17, znak č. 33)

Zpracovat dokument jako HTML
Chyba:well-formedness constraint: entity declared
Specifikace:http://www.w3.org/TR/REC-xml/#wf-entdeclared
14: <guid>http://akce.d20.cz/diskuze/236/41691.html#41790</guid>
15: <pubDate>Wed, 11 Mar 2009 15:43:30 GMT</pubDate>
16: <category>Diskuze</category>
17: <title>Diskuze: Worldwide D&D Day 2009 (L.Z.J.)</title>
18: <link>http://akce.d20.cz/diskuze/236/41691.html</link>
19: <description>Já mám rozhraného barbara a snad se i příslušný DM uvolní a zase zase častěji docházet B-)</description>
20: <author>L.Z.J.</author>
Autorská citace #6
11.3.2009 16:47 - Lotrando
občas se úplně ztratí pravý sloupec s diskuzemi, prostě se nevykresluje
Autorská citace #7
11.3.2009 16:55 - Alnag
Lotrando: Pravý sloupec s diskusemi se nevykresluje, pokud se stane, že se zkolidují dva novinkové příspěvky naráz (což se stoupajícím počtem uživatelů stává docela často). Dá se to (obvykle) odstranit tak, že kdokoliv pošle další příspěvek (potom se to znovu cachuje). Nicméně v nové verzi (ano, vím, že je to ohraná písnička) to bude ošetřené jinak a to tak, aby to pokud možno nedělalo.

Druhá možnost je, když někdo zprasil svůj článek obrázkem a nemá záhlaví (ano i takoví jedinci jsou), že to pravý sloupeček strčí pod ten hlavní text.

LZJ: Hmmm... nevím, ale dám vědět Maxovi.
Autorská citace #8
11.3.2009 17:14 - Alek
Píše:
Druhá možnost je, když někdo zprasil svůj článek obrázkem a nemá záhlaví (ano i takoví jedinci jsou), že to pravý sloupeček strčí pod ten hlavní text.

Tohle už by se stávat nemělo, Max to někdy před měsícem ošetřil a mně se to od té doby nestalo.
Autorská citace #9
11.3.2009 17:27 - LZJ
Tak RSS Validátor ty chyby i vysvětluje, já tomu moc nerozumím.
http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Fwww.d20.cz%2Fmoduly%2Frss%2Frss.php
Autorská citace #10
11.3.2009 19:14 - Max
Jo, ta chybka už byla ošetřena.

Znak & tam skutečně nemá co dělat (nepřeveden). Upravil jsem RSS výpis tak by to již mělo jít.
Autorská citace #11
11.3.2009 19:24 - LZJ
Max: Díky, už mi zase jede d20 i na mobilu.
Tak já se zase někdy stavím, až mi něco nepůjde ;-)
Autorská citace #12
11.3.2009 20:35 - Colombo
Lotrando: a já myslel, že jsem to dostal ban do diskuzí:D
Autorská citace #13
11.3.2009 23:23 - Lotrando
Colombo: tebe? to néééé :)
Autorská citace #14
13.3.2009 16:55 - Sosáček
Jde udelat ten parser tak, aby spatny tagy vypisoval jako text? Nekteri znas jsou zvykli pouzivat [zavorky] jako vyrazivo, a to escapovani votravuje ;)
Autorská citace #15
14.3.2009 21:14 - Max
Nasadil jsem novou verzi parseru, takže by se již [závorky], které nejsou [tagem], měli přeložit bez změny.
Autorská citace #16
15.3.2009 11:26 - Sosáček
Toe [cool], moc [diky] ;)
Autorská citace #17
6.4.2009 01:43 - Sosáček
wow. ta prace s obrazkama uzivatelu je pomerne zvlastni.

mam spatnej obrazek. postup jak to reprodukovat:
1) mam nejaky obrazek.
2) nahraju novy obrazek
3) obrazek funguje (coz je trochu prekvapive, kdyz se podivate dal)
4) rozhodnu se, ze vlastne nechci zadny, a nahraju prazdny (1x1 pixel) gif
5) jsem zpatky u puvodniho obrazku ktery jsem mel pred krokem 1.
6) nahraju prazdny (1x1 pixel) png, ale je pry moc velky.
7) nahraju ho podruhe a mam prazdny obrazek.

teda. snazim se pochopit za tim nejaky zamer, nejde zbavit se obrazku (neni na to nikde UI), ale proc prazdny obrazek nefunguje? proc me vrati k predposlednimu obrazku a nezachova posledni? a proc je jednopixelove png nekdy moc velke a nekdy v pohode, netusil jsem ze algoritmy na zjisteni velikosti obrazku jsou nedeterministicke ;)
Autorská citace #18
6.4.2009 02:26 - sirien
Píše:
proc me vrati k predposlednimu obrazku a nezachova posledni

Protože všechno co použiješ může být použito proti Tobě? :)
Píše:
proc je jednopixelove png nekdy moc velke a nekdy v pohode

To víš... ta Kostka. Záleží ve který fázi v měsíci se o to zrovna snažíš...
Autorská citace #19
6.4.2009 21:51 - Max
Nebylo to jen o refreši keše prohlížeče, kde zůstával původní obrázek?

Algoritmy pro zjištění velikosti jsou samozřejmě deterministické. To je právě onen problém. Mnohdy jsou obrázky minimalizovány za hranice standardů. Pokud pak předpis říká, že je velikost na určitém místě, jednoduše to přečte. Mohla by to být na straně implementátorů funkce kterou si tam volám. Nejpravděpodobnější mi ale přijde, že ten obrázek nebude zcela dle standardů.

Z postupu co popisuješ mi přijde, že jsi správně uložil jednopixelový gif. Keš ti však stále dodávala původní obrázek. Poté jsi tam dával PNG. Nešlo to a tak jsi zmáčkl obnovení stránky, nebo ona keš vypršela a prohlížeč konečně načetl onen aktuální jednopixelový gif.

Toliko k fázím měsíce ;)
Autorská citace #20
6.4.2009 21:58 - Sosáček
Jak jsem psal, nahradil jsem prvni obrazek druhym, druhy obrazek jednopixelovych gifem a mel jsem prvni obrazek. kdyby to bylo jak rikas, mel bych druhy, nemluve o tom, ze ten druhy se zobrazoval jak mel.

Zaroven si muzes vsimnout, ze v soucasnosti mam png obrazek.
Autorská citace #21
8.4.2009 10:39 - Lotrando
nejedou akce.d20.cz

EDIT: už zas jo :)
Autorská citace #22
15.4.2009 22:26 - Lokken
Při kliknutí na D20 sraz jaro 2009 se mi nic neobjeví...
Autorská citace #23
15.4.2009 23:26 - Alnag
Lokken: Můžeš to nějak upřesnit. Odkaz kde co a jak...
Autorská citace #24
15.4.2009 23:53 - Lokken
už je to ok...
Autorská citace #25
26.5.2009 19:30 - LZJ
Opera mi opět nežere vaše RSS. Validátor (http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Fwww.d20.cz%2Fmoduly%2Frss%2Frss.php) vypisuje několik nekorektností. Já bych to tipoval na tenhle problém:

Píše:
line 80, column 67: title should not contain HTML: & (111 occurrences) /help/
/title/Diskuze: Dungeons & Dragons 4e (II) (ShadoWWW)//title/


Můžete se na to příležitostně podívat?
Dík
Autorská citace #26
26.5.2009 19:31 - Alnag
L.Z.J.: U mně je RSS v pohodě... (a Operu také vedu)
Autorská citace #27
26.5.2009 19:33 - LZJ
A jakou verzi? Já mám 9.62
Autorská citace #28
26.5.2009 19:40 - Alnag
10.0 alfa :)
Autorská citace #29
26.5.2009 19:51 - LZJ
No já když si nechám zobrazit URL http://www.d20.cz/moduly/rss/rss.php, tak mi opera ukáže prázdnou stránku.
A poslední novinky mám z dneska 7:37:24.

Ale IE8 mi stránku s tím URL ukáže a pRSSreader taky aktuality načte (ale ten nějak divně vynechává předchozí načtené :-( ). Vypadá to na nějakou menší nekompatibilitu.
Autorská citace #30
26.5.2009 23:21 - sirien
Divný... RSS teda nepoužívám, ale když sem to zkoušel tak mi ho Opera brala
Autorská citace #31
27.5.2009 10:24 - LZJ
Tak tomu moc nerozumím. Dneska se mi zprávy z d20 (i za včerejšek) normálně do Opery načetly, ale ta stránka kterou Opera ukazuje jako náhled feedu při zobrazení http://www.d20.cz/moduly/rss/rss.php je pořád prázdná.

Chm.. chm.. chmm.., mrkev v zimě...
Autorská citace #32
27.5.2009 11:40 - Colombo
Nechme na chvíli bugy stranou, já bych si rád postěžoval na Fritze!
Celé fórum si zabírá pro sebe a o mém spamování se už nikdo nebaví:(
Autorská citace #33
27.5.2009 12:09 - Sethi
holt se musíš víc snažit. nastavil ti laťku vysoko, chce to víc trénovat.
Autorská citace #34
27.5.2009 12:48 - Lotrando
colombo: ty jsi ale LoLek :). Pravda je, že jsi dost polevil, některé tvé posty dokonce dávají smysl.
Autorská citace #35
27.5.2009 13:01 - wraiths
Lotrando píše:
Pravda je, že jsi dost polevil, některé tvé posty dokonce dávají smysl.

Pokusim se o vtip: Za by mel uz Colombo holku? :-)
Autorská citace #36
27.5.2009 13:04 - Colombo
Wraiths: těší mě, že mi takhle fandíš:)
Autorská citace #37
27.5.2009 13:18 - Jerson
Velmi mi tu chybí zobrazování novinek od poslední návštěvy - abych přišel a viděl, že Sethi vložila dvě nové kresby, že přibylo padesát příspěvků v jedné a pě v druhé diskusi, a když na ní kliknu, tak abych rovnou viděl poslední příspěvek co jsem četl a první co jsem nečetl a nemusel listovat, a tak podobně. Doufám že nové verze bude mít tohle ošéfované.
Autorská citace #38
27.5.2009 14:29 - Merlin
Wraits: teď si mě rozesmál...vážně...myslím, že tolik štěstí my a tolik smůly ona, mít snad ještě nějaký čas nebudem...:))

Colombo:pravda..možná zase přestanu na chvíli přeskakovat příspěvky s tvou ikonkou....

Jerson: no....pro mě je taky ubíjející prohrabat se přes několik stránek, abych se dostal na svůj poslední přečtenej...taky bych ocenil, kdyby mě to na něj hodilo (jak je tomu na některých forech)
Autorská citace #39
27.5.2009 14:40 - Alek
Jerson, Merlin: Jsem rád, že po těch slibech ještě pořád někdo věří, že se nová verze připravuje. :-) Ale jinak ano, nová verze tohle ošéfovaný má.
Autorská citace #40
27.5.2009 15:08 - Merlin
Alek:po slibech tomu stále ještě věřím..po slipech už bych nevěřil
Autorská citace #41
27.5.2009 16:40 - Jerson
Aleku, tak jinak - do července bych rád měl vlastní sekci a jednoduše zapamatovatelnou odresou, kam nahážu některé věci z aktuální hry, abych na ně mohl na přednášce odkazovat. A dělat to den předtím bych nerad ... tak doufám že s tím trochu pohnete :-)
Autorská citace #42
27.5.2009 18:41 - Alnag
Jerson: Naděje umírá poslední... :)
Autorská citace #43
27.5.2009 20:47 - Nerhinn
Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P
Když jsme u toho, bude v nové verzi taky hledání v diskusi? Tuhle jsem hledala jeden příspěvek od Almiho, věděla jsem naprosto přesně, jak ho zadat, ale bylo mi to na dvě věci. Nemít nehorázné štěstí, čekalo by mě prohledávání víc jak dvaceti pitomých stránek...
...což mě vede k další otázce - bude možnost nastavit si počet rozbrazovaných příspěvků? 10 je hrozně málo.
Autorská citace #44
27.5.2009 21:26 - Alnag
1.) Je tam vylepšené hledání... nevím jestli tak, jak si to představujete vy, ale prostě... nějak :)

2.) ano, bude možnost nastavit si počet příspěvků...
Autorská citace #45
27.5.2009 23:25 - Nerhinn
Alnag: V tom případě se těším, až už to bude :)
Autorská citace #46
28.5.2009 07:18 - Jerson
Nerhinn, nevím zrovna zda jako na Fénixu, poprvé jsem se s tím setkal na Xforu před sedmi lety.
Jo, a taky bych měl rád lépe udělané záložky, tedy jejich správu. Teď tu mmám vlevo dvě záložky ze dvou diskusí, které jsem si omylem označil v minulosti a nevím, jak se jich zbavit.
Jo, a vedle názvu diskuse jsou tři ikonky "chci odebírat - bez preference - nechci odebírat" - kde je vysvětlené k čemu to je? Když interaktivní nápověda, tak pro lidi, kteří neví k čemu daná funkce je.
A samozřejmě tři ikonky v každém příspěvku by nápovědu snesly také, zejména ta modro-bílá (u té se mi nepodařilo zjistit, k čemu je. Možná k té záložce, ale když se jich pak nemám jak zbavit, neubdu na to klikat jen abych zjistil funkci.)
Autorská citace #47
28.5.2009 15:15 - Alek
Nechte se překvapit, všechno bude, i lepší záložky. Jen ta interaktivní nápověda, to asi ne, ale mohl by být nějaký manuál bezradného uživatele ;-)
Autorská citace #48
28.5.2009 19:50 - sirien
Píše:
Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Jerson: Jsou tu ale všichni nápomocní, co?
Ta modrobílá ikonka je skutečně záložka.
Zbavíš se jí tak že na ní klikneš (jako na tu co máš nalevo pod přihlašovacím oknem), ono Tě to hodí na zazáložkovaný post - ten poznáš tak že tam ta ikonka nebude modrobílá, ale červenobílá. Klikneš na tu červenobílou ikonku a záložka zmizí.
Autorská citace #49
28.5.2009 20:40 - Fritzs
sirien píše:
Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...


Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.
Autorská citace #50
28.5.2009 20:40 - Jerson
Takže - nevím proč, ale u dvou témat jsem červenou ikonku našel nikoliv na stránce, kam mě hodil odkaz ze záložky, ale o stránku zpět.
Nicméně když už tedy vím k čemu to je a jak to funguje, zkusím to používat a pak se vyjádřím k funkčnosti.
Autorská citace #51
28.5.2009 20:41 - Colombo
a Fritzsovo ego...
Autorská citace #52
28.5.2009 21:22 - Alnag
Už mne nebavíte. Tohle je servisní téma, když někdo něco potřebuje. Pokud nemáte bug nebo stížnost (na funkčnost stránek a podobné záležitosti), tak jděte jinam...
Autorská citace #53
28.5.2009 21:49 - andtom
Alnag píše:
Pokud nemáte bug ...

Tuším, že rozebírali brouka Pytlíka.
Autorská citace #54
28.5.2009 22:03 - Jerson
Tak tedy ty záložky, už jsem na druhém levelu v jejich používání a předpokládám, že si toho odpovědní lidé všimli - fungují, ale pokud si dám záložku na další příspěvek v té samé diskusi, asi by bylo lepší, kdyby se mi starší záložka automaticky smazala, protože když si toho nevšimnu, mám za chvíli několik záložek vedoucí do setjného tématu, ale nijak je nedovedu odlišit - až když na ně kliknu.

Jinak máte kladný bod, protože tyhle záložky jsou dobrá věc. Ještě kdybych tak přímo u záložky viděl, kolik příspěvků mi zbývá přečíst (tedy nikoliv kolik je nových). Takhle musím koukat na levou stranu na záložky a na pravou zda je u tématu žluté světélko a číslo, a to číslo je stejně k ničemu, spíše mě mate. Občas je tam 40 nových (pro dnešní den) a přitom je tam jen jeden, a jindy je jich tam deset nových, ale pokud jsem dané téma den předtím nečetl, takže k tomu třeba šedesát dalších. Ne že by se to stávalo často, tohle je extrémní případ, ale zase hezky zvýrazní rozdíly.
Autorská citace #55
28.5.2009 22:06 - Colombo
Jerson: pokud by záložka ukazovala na konkrétní příspěvek do diskuze, tak jsem proti, aby se ti smazali ostatní záložky na příspěvky z té diskuze.
Autorská citace #56
28.5.2009 22:14 - sirien
Fritzs: To nebyla narážka na obsah, ale na technickou podobu diskusí. Jen tak pro případ že si to fakt nepochopil.
Diskusní servery sou super na kecání, ale ve chvíli kdy potřebuju něco dohledat zpátky (třeba v diskusi k článku často) tak je jejich rozhraní dokonale nanic.

Jerson: Jo, problém s tím že záložka vede do diskuse a ne na konkrétní post už je v řešení. Ta verse záložek co je teď tady byla vlastně takový demo na otestování jak s tim vlastně zacházet, který se kapku... protáhlo, vzhledem k přípravě celkovýho updateu kterej do toho skočil (proč předělávat současnou featuru když se dá ušetřit čas tim že to rovnou hodíš do nový verse správně...)

Problém s číslíčkem je také známý a do budoucna vyřešený
(docela mě těší jak se podařilo bez širšího průzkumu odhalit právě ty problémy které jsou očividně nejpalčivější...)
Autorská citace #57
28.5.2009 22:29 - Noldo2
Jen takový postřeh - prohlížím si tyhle stránky z domácího PC, pracovního a z PDA. Mám pocit, že ty žluté puntíky (přečtenost) u diskusí se vztahují k IP adrese, a ne k nicku. Což mě občas mate.. ale možná se pletu.
Autorská citace #58
28.5.2009 22:31 - sirien
Měly by se vztahovat k accountu... já s tim zatim problémy neměl.
Autorská citace #59
28.5.2009 22:32 - Alnag
Noldo: Pokud jsi přihlášen, tak téměř určitě k nicku. Pokud nejsi přihlášen, tak nevím jistě...
Autorská citace #60
28.5.2009 22:36 - Noldo2
Přihlašuje mě to automaticky na všech třech. Tak asi blbnu já nebo jeden z prohlížečů. Omlouvám se za zmatky.
Autorská citace #61
28.5.2009 22:47 - sirien
Pokud nejsi přihlášenej, tak Ti to obvykle zobrazí všechno jako nepřečtené...
Autorská citace #62
29.5.2009 07:52 - Jerson
Jo, ještě k těm záložkám - dneska jsem opět marně hnedal, kde jsem to vlastně skončil, protože mě záložka hodina na třetí příspěvek shora na aktuální stránce, ale založený jsem měl poslední příspěvek na stránce předchozí, který byl i správně označený červenou vlaječkou.
A teď, když jsem napsal nový příspěvek mě záložka hodí na něj, nikoliv na ten založený. Je to volaké čudné, a jestli v nové verzi bude podobný princip, bude třeba doladit.

Druhá věc - neoddělené text záložek. První je přes dva řádky, druhá jen na jeden řádek, až jich tam budu mít víc, vůbec se nevyznám co je který odkaz. Alespoň půl řádku na oddělení, nebo svítící ikonku vedle.

A poslední věc - když odoznačím založený příspěvek (abych se tím později nemusel zabývat), hodí mě to na poslední příspěvek v diskusi, takže kdybych si chtěl nové věci přečíst po odznačení, budu mít smůlu.

Další záležitost se týká citací - musí být kurzívou? Když pak chci vysadit text v citaci, nezbývá mi nic jiného než tučné písmo.
Autorská citace #63
29.5.2009 13:55 - Nerhinn
sirien píše:
Diskusní servery sou super na kecání, ale ve chvíli kdy potřebuju něco dohledat zpátky (třeba v diskusi k článku často) tak je jejich rozhraní dokonale nanic.


Opravdu myslíš, že bych někoho odkazovala na diskusní server, který je udělaný nepřehledně a nedá se v něm hledat, a následně tu plakala nad tím, že se diskuse nedají prohledávat?

Prostě - jak jsem psala Alnagovi už dřív - na Fénixu mi vyhovuje systém "zobrazit daný počet příspěvků". Pakliže chci přečíst nějaký starší příspěvek, neklikám na číslo stránky, ale na šipku další; nemůže se mi tam stát (jako tady), že mezi tím, kdy jsem četla stránku x a kdy klikám na stránku x+1, někdo pošle další příspěvek a já ho nepřečtu, protože se mi automaticky přeskupí seznam příspěvků příslušných stránce.

To je jen jeden příklad, výhod to má samozřejmě víc. Ostatně, přijde mi přirozené, že diskusní server má diskuse vyřešené lépe než stránky, které jsou (doufám, že to chápu správně) zaměřené na vyvěšování článků. Tím samozřejmě nijak nesnižuji jejich kvality, jen mi připadá krátkozraké šmahem odsoudit něco, co funguje (co se diskusí týče) lépe - a mohu to dokázat.

PS (teď už obecně): A zoufale moc tu postrádám možnost náhledu. Já vím, že příspěvek pak můžu editovat, ale to už je pozdě, lidi čtou rychle. Hrozně mě to stresuje :D
Autorská citace #64
29.5.2009 13:58 - sirien
všechno zmíněné je už do budoucna pořešené, takže trpělivost :)
Autorská citace #65
29.5.2009 14:01 - Nerhinn
sirien: Aha, vida, super :)
Autorská citace #66
9.6.2009 09:14 - Jerson
Jedna poznámka - když se hodnotí nějaký článek, bylo by možné vypsat, kolik lidí ho hodnotilo? Přiznám se, že takhle ani nevím, kolik lidí čte to co sem pošlu, pokud nenapíšou do diskuse.
Autorská citace #67
9.6.2009 09:54 - Rytíř
Jo, tohle by se mě líbilo taky, moc.. případně i údaj, kolik registrovaných uživatelů článek četlo. Ale Max mi nějak dlouhodobě nevěří, že to jako autor opravdu mám potřebu vědět. Jsem rád, že ses přidal :)
Autorská citace #68
9.6.2009 10:25 - Max
To není o důvěře, ale o vypovidatelnosti:

Co vlastně říká ona známka?
Kolik lidí si skutečně dá tu práci zaškrnout a ohodnotit?

On je problém udělat nějaké to počítadlo tak, aby bylo objektivní.

Známka - vyžaduje aby uživatel viděl, vyplnil, cvakl. Z vlastní zkušenosti vím, že to nedělám, i když si článek přečtu a líbil se mi. Když jsem na konci článku, tak už mám jinou práci a "není čas" něco vyplňovat a odesílat.

Přečtení registrovaní - Každý registrovaný uživatel při navštívení přičte jedničku. Nepostihuje strávený čas ale jen navštívení. Dotyčný mohl přijít, podívat se a odejít.

Přečtení všichni - Kdokoliv přijde (unikátnost na základě cookies, uživatel a denní limit na IP). Může docházet k duplikacím (nepřihlášený a přihlášený může být tentýž člověk). Roboti (google a spol.). Účelové (vymazávání cookies, přístup z jiných IP).

Karmické systémy - uživatel cvakne na odkaz, kterým přičte nějaké číslo k číslu článku.

Známka mi po čase přijde jako nejhorší. Spoléhá na iniciativu uživatelů po kterých chce příliš mnoho práce.

Karmický systém chce taktéž iniciativu, ale stačí jedno cvaknutí.

Přečtení registrovaní je automatické, ale neobsahuje zpětnou vazbu.

Přečtení neregistrovaní je automatické, líp se blíží skutečnému číslu čtenářů (ale taky může být podle metodiky o dost mimo) a taktéž neobsahuje zpětnou vazbu.

Takže, když jsme u toho "hlasu lidu" ... jaký systém by zdejší pisatelé uvítali do budoucna?
Autorská citace #69
9.6.2009 10:32 - Jerson
Maxi, o objektivitu mi vůbec nejde.

Jen pochop, že něco napíšu, vyvěsím to tady a čekám. Když mám štěstí, napíše mi někdo reakci. Když ne, tak o řeknu pár lidem, aby si to přečetli, a jeden dva z nich mi třeba reakci napíšou.

Já bych ocenil něco - cokoliv, co mi řekne, pro kolik lidí tu asi tak zhruba, plus mínus 200%, píšu.

Zatím je to tak, že pokud nikdo nenapíše reakci, tak nevím nic. A sám určitě víš, jak je to demotivující.
Autorská citace #70
9.6.2009 10:38 - Rytíř
Když už si tady někdo klikne na zobrazení celého článku, zdá se mi nepravděpodobné, že by ho nečetl. Počítat neregnuté mi připadá taky hodně ošidný, proto hlasuju jen pro uvedení údaje o čtení přihlášenými usery. Autor může na 100% počítat s tím, že minimálně tolik lidí si článek přečetlo.. a skoro najisto jich bude víc. Bylo by hezké vědět absolutní číslo, ale protože mě nenapadá jak ho zjistit, spokojil bych se alespoň s nějakým údajem.
Pokud tam bude 5 lidí, ví že je to špatenka (vzhledem k návštěvnosti přiznané tady vedle v nějaké diskuzi), když 50 za týden, tak se prostě trefil, lidi to zajímá.

Jinak protože vím, jak brojíš proti žebříčkům návštěvnosti a oblíbenosti, které jsou samopovzbuzující, tak o něm vůbec nemluvím... údaj o návštěvnosti bych dal někam nenápadně bokem, aby byl viditelný např. někde v patičce nebo v záhlaví diskuze o článku.

Karmický systémy moc v paži nemám, nezní to ale zle.
Autorská citace #71
9.6.2009 10:52 - wraiths
no ja nevim. ja treba jako objektivni ctenar asi nejsem. me treba vadi, ze mam na pravo zluty puntiky coz me "irituje" tak treba clanek jen otevru a zavru. Tohle treba delam u svetu Icefire,Incanel, u veci z Omegy atd. protoze me nezajimaji a jsou mi cizi.
Autorská citace #72
9.6.2009 11:15 - Rytíř
no Wraithsi, tak teď si mi dal ránu :)
Že by někoho iritoval žlutej caplík natolik, aby jen klikl a utek, to mě fakt nenapadlo. Hmm, ok, tím jsem ztratil většinu munice :)
Autorská citace #73
9.6.2009 11:24 - Sethi
já to teda dělám taky, žluté puntíky mě štvou - ale zase je pravda, že pokud se vyloženě nejedná o domlouvání páteního hraní skupiny, se kterou nehraju, tak většinou sleduju, co se děje.

na druhou stranu, puntíky jsou přece vázané k diskuzím, ne ke článkům, takže by takové otevření nemělo být v počtech na škodu.
Autorská citace #74
9.6.2009 12:08 - wraiths
Rytíř:hmm jsem lump vid :)... Nechtel jsem vam brati iluze.

Sethi mas pravdu,ale kluky zajimalo asi i kolik lidi navstivilo ty jejich diskuse.
Autorská citace #75
9.6.2009 12:09 - Alnag
Sethi píše:
na druhou stranu, puntíky jsou přece vázané k diskuzím, ne ke článkům, takže by takové otevření nemělo být v počtech na škodu.


Puntiky jsou všude...
Autorská citace #76
9.6.2009 12:55 - Alek
Víte co by, možná, přimělo mě hodnotit články? A snad i jiné, tudíž by se to pak lavinově rozšířilo, čímž by vnikaly reprezentativní výsledky, které by zase přiměly hodnotit i další atd :-) Když to vezmu zhlediska uživatele, přečetl jsem článek, do diskuze nema m tak nějak co dodat, ale autora bych rád nějak ocenil, ohodnotil. Jenže vidím to nicneříkající okénko pro hodnocení. Nevidím tu žádné žebříčky apod. Říkám si, má to vůbec smysl?

A teď tedy k tomu, na co jsem vás nalákal na začátku. Když pominu žebříčky (třeba týdenní či měsíční, roční jsou asi k prdu, tam se to moc hýbat nebude), jako uživatel bych možná hodnotil více, kdybych si pak moh někde dohledat, jak jsem hodnotil. Byl by to takový seznam mnou přečtených a ohodnocených článků. K těm mnou nejlépe hodnoceným bych se moh kdykoli vrátit a nemusel bych je přitom záložkovat. Mohl by tam u toho výpisu být i odkaz na moje diskuzní příspěvky, například.

Vycházím ze snad jediného systému, kde občas hodnotím, a to je CSFD. Nehodnotím tam, abych ovlivňoval celkový výsledek filmu, ale hlavně proto, abych věděl, že tenhle film jsem už viděl a takhle se mi líbil/nelíbil.
Autorská citace #77
9.6.2009 14:17 - sirien
Ad jedna poznámka: A co takhle celé to hodnocení článků prostě definitivně zrušit? Čert ho vem, k čemu to je dobrý? K vyjádření názoru je diskuse, číslíčko řekne kulový.

Kromě toho jsem naprosto proti jakémukoliv číselnému hodnocení článků z principu. Fakt super když tu třeba novej autor něco zkusí a všichni ho sejmou pětkama, místo toho aby mu v diskusi vyjádřili co by mohl zlepšit. Myslim že přátelská motivace k psaní novejch lidí je jasně na straně bez hodnocení - dobrý článek dostane svou kladnou odezvu v diskusi, horší dostane zápornou, ale nedostane facku hodnocenim.

Systém počtu přečtení mi přijde mnohem lepší... možná to evidovat jako "přečtení registrovanými/přečtení celkem"?
Autorská citace #78
9.6.2009 14:46 - Alnag
Mně napadlo, že bychom prostě mohli dát možnost zaškrnout si článek jako oblíbený. Uživatel by měl možnost najít si své oblíbené články (aby se k nim snáze vracel - což je důvod proč by tu funkci používal on) a zároveň bychom měli počítadlo oblíbenosti.
Autorská citace #79
9.6.2009 14:49 - sirien
Pro mě by to k moc věcem nebylo (protože dopředu nevim, ke kterejm článkům se budu chtít/potřebovat vrátit)
Navíc bych jako autor pořád ocenil nějakej přehled o počtu přečtení...
Autorská citace #80
9.6.2009 14:59 - Jerson
Oblíbený článek určitě ano. Hodnocení je mi vcelku ukradené, tedy jako číslo, hlavně když bude počet návštěv nebo něco takového.
Autorská citace #81
9.6.2009 15:00 - Alek
Píše:
Mně napadlo, že bychom prostě mohli dát možnost zaškrnout si článek jako oblíbený

Na to už máme záložky, ne?

Píše:
Navíc bych jako autor pořád ocenil nějakej přehled o počtu přečtení...

To nebudeš mít nikdy. Můžeš mít přehled o počtu návštěv, ale to číslo budeš muset brát s velkou rezervou.
Autorská citace #82
9.6.2009 15:09 - Jerson
Záložky na články? Kde jsou?
Autorská citace #83
9.6.2009 15:11 - Alek
Píše:
Záložky na články? Kde jsou?

No přece na tý skvělý, nový, vyvíjený verzi ;-)
Autorská citace #84
9.6.2009 15:31 - sirien
Píše:
To nebudeš mít nikdy. Můžeš mít přehled o počtu návštěv, ale to číslo budeš muset brát s velkou rezervou.

Jsem ochotný tento značný doočíbijící a morálkurozvracející nedostatek svého návrhu podstoupit a vyrovnat se s ním jako chlap (...tj. začít řvát že to je na nic a že to totálně ničí celou podstatu a že to je blbě a že to chci líp...)
Autorská citace #85
9.6.2009 16:23 - Magus
Sirien: už to tu vyklouzává....
Autorská citace #86
9.6.2009 16:53 - Jerson
Alek píše:
No přece na tý skvělý, nový, vyvíjený verzi ;-)

Ok, když říkáš A), říkej taky B)

... a ta verze bude spuštěná dne ... <vlož odpověď>
Autorská citace #87
9.6.2009 18:01 - Alnag
v pondělí... jsem si jistý, že to bude pondělí. Otázka je, které :D
Autorská citace #88
9.6.2009 18:58 - sirien
Píše:
... a ta verze bude spuštěná dne ... <vlož odpověď>

Ta verse BUDE spuštěna. Spousta lidí se už klepe nedočkavostí aby byla spuštěna...
Autorská citace #89
9.6.2009 19:19 - Magus
ALE KDY??
Autorská citace #90
9.6.2009 19:40 - sirien
kdy kdy kdy... to je celá ta dnešní mládež. Všechno hned, rychle, honem, žádná trpělivost, žádná schopnost užít si tu nejistotu a to napětí z očekávání.
Autorská citace #91
9.6.2009 19:42 - Colombo
Sirien: souhlasím. Sto let žádná doba.
Autorská citace #92
9.6.2009 20:38 - Alek
ok, upřesním to tedy:

... a ta verze bude spuštěná dne ... dnes + d20*týdnů ;-)
Autorská citace #93
9.6.2009 20:55 - Jerson
Jo, to je ta mládež, co nikdy nečekala na pravidla DrD pro experty tak dlouho, že když vyšly, měla už zaběhnutá vlastní pravidla...

Já vím, Tohle je servisní téma, tak žádné kecy okolo. A dobře, bez záložek na články a počítání čtenářů článků ještě vydržím. Ale - když člověk vlkádá článek, nemohl by být po ruce odkaz na všechny možné tagy a vychytávky? Mám namysli shrnutí naznavé tuším "Jak psát článek na D20" či tak něco.
Autorská citace #94
9.6.2009 20:59 - Alek
Teda je to už doba, co jsem článek psal, ale ten odkaz na Jak psát článek tam v tom editoru je, jen se jmenuje Nápověda. Je mezi těmi odkazy nahoře, vedle je odkaz na náhled apod.
Autorská citace #95
9.6.2009 21:29 - sirien
Plánuju sepsat lepší, už sem ho měl i skoro hotovej, ale nějak se mi to nechtělo dodělávat když se bude přeházet na novou versi. Udělám pak aktuální kompletní a stručnou nápovědu...
Autorská citace #96
27.10.2016 05:09 - Šaman
Sorry, není to stížnost, ani bug (ale jo, o jednom sem písnu, ať nejsem offtopic) ale lepší diskuzi k tématu jsem nenašel. Chci se zaregistrovat, ale nějaký "saman" už tu je. Nemá vyplněné datum posledního přihlášení, takže předpokládám, že už tu opravdu dlouho nebyl. A já si nejsem jistý, jestli to nemůže být můj profil založený někdy v temném dávnověku. Dvě standardní hesla mi k němu ale nefungují. Dá se zjistit, co má za emailovou adresu? Podle toho to poznám na 100%.

A co se týče bugů:

- Když se netrefím do té CAPTCHY dole, tak mi celý příspěvek nenávratně zmizí. Když ji nevyplním vůbec (zapomenu), tak taky. V případě nevyplnění by bylo ideální, aby vůbec nešlo odeslat příspěvek.

- A když řeším zapomenuté heslo a nevím jistě přihlašovací jméno, tak: "Pokud si nevybavujete přesné jméno, nebo jste při registraci nezadali kontaktní email, pošlete žádost pomocí interního PM na Alnaga, Maxe nebo Rytíře." Má to jeden háček - PM mohou posílat jen přihlášení uživatelé, což osoba řešící ztrátu hesla není :)
Autorská citace #97
27.10.2016 06:04 - Colombo
Díky předchozím zkušenostem sem zjistil, že onen příspěvek nezmizí, jen je idiotsky umístěn jako text úplně nahoře na stránce.
Autorská citace #98
27.10.2016 07:43 - Šaman
Máš pravdu, je to tam. Tak to možná trochu brouk je :)
Autorská citace #99
27.10.2016 14:10 - sirien
o-la-la-la. Koukám, že bysme si tu v některejch věcech fakt měli udělat konečně pořádek.

Tahle diskuse se kdysi pradávno vázala k původní verzi webu (co vypadal úplně jinak než současná verze). Po přechodu na novou verzi se tyhle věci začaly řešit v nové diskusi:

Kostky jsou vrženy

(uznávám, ten název je trochu zavádějící - diskuse převzala název článku ve kterém Alnag současnou verzi představil)

S dovolením bych poprosil abysme diskusi přenesli tam (z důvodů další vývoje další verze je dobré mít věci na jednom místě)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15889501571655 secREMOTE_IP: 54.196.27.171