Kultura

Magus
19.1.2009 14:02
R.E.Feist
Všiml jsem si ze jste se na toto tema hodne rozvykladali takze ted si o tom muzete psat zde!!
Autorská citace #41
3.3.2009 13:14 - Alnag
Svět zlodějů je série povídkových sborníků od různých autorů (sestavoval to Robert Asprin a Lynn Abbey). Všechny povídky se odehrávají v jednom takovém správně sword & sorcery městě a autoři si vzájemně půjčují postavy jako NPCčka. Je to velmi unikátní záležitost. Mimo jiné podle toho existují dvě RPG (jedno staré od Chaosia a jedno relativně nové - d20 verze od Green Roninu).
Autorská citace #42
27.4.2009 19:43 - Milamber
Ahoj lidi no konečně někdo s kym se dá psát o Feistovi spíš jeho dílech.
Mám za sebou díla Sága trhlinové války Mág: učedník, Mág: mistr, Stříbrný trn, Zlo v Sethanonu a Synové Krondoru Královská krev, Královský bukanýr:Crydee, Královský bukanýr:Novindus no takže poměrně málo nejspíš se vrhnu =) na Odkaz trhlinové války, nějak se mi ale nechce na Hadí ságy a Imperia nevim no každopádně jsem takovej, že se nerad loučim s postavama =)a to ať jde o cokoliv zatim co jsem četl tak jsem doufal, že postavy hlavně v knihách Mág tedy Pug(Milamber) a Tomas(odkaz Valheru), neboť jsou dlouhověcí budou objevovat i nadále. Trochu mě to zklamalo, ale vynahradili to členové královské rodiny hlavně od prince. Každopádně je to suprová sága a blbě se s ní loučí tak se chystám v jejím čtení pokračovat. =D
U Dl jsem zkončil Druhou generací a pak se už strácim =)
Autorská citace #43
27.4.2009 19:59 - Lokken
No, obávám se že tady Feist není moc oblíben, budeš asi zklamán. Osobně mám jeho Ságu Trhlinové Války a pár ostatních knih rád, byly to jedny z knížek které ovlivňovali moji zálibu ve fantasy...
Autorská citace #44
27.4.2009 20:05 - Milamber
Neni oblíben =D že ho moc lidí nečte no tak to je už v celku jejich blbost. Nikdo ale kdo nedokázal vytvořit svět jako on a jiní mu ale do jeho světa rejpat nemůže. =) Můžeš ho přijmout a nebo sehnat jinej. Já ho asi pochopil a líbí se mi.
Autorská citace #45
27.4.2009 20:11 - Milamber
Sirien
No nevim asi je má rád postavy já osobně jsem rád když je nezabíjí když si je oblíbim. Hlavní postavy nezabíjí je to dobře teda až na Rolanda šlechtice u Crydee,Ghudu žoldnéře, Malýho klučinu co pomáhala princovým synům z Keshe, a dá se říct že tisíce lidí v bitvách myslim, že bych těch kteří byli po boku hlavním osobám a byli zabiti našel více teď přesně nevím.
Autorská citace #46
27.4.2009 20:28 - Colombo
Siriena si nevšímej, podobnou "chybu" dělá i Tolkien.

Určitě se vrhni na Hadí ságu, je překvapení, že si to ještě nečetl. Co se mne týče, je to nejlepší Feist. Dokonce jsem někde četl názor, že se dá pojat všechno předtím jen jako taková předmluva k Hadí sáze(tzn. že hadí sága tak září.) Poměrně chuťovka jsou i Dcera Impéria a Správce Impéria, kde to píše s Wurtsovou. I když mému spolubydlícímu to připadá, že až nechutně té ženské nadržuje(je to Kurd, můj spolubydlící, možná proto takový vztah k ženám, to víte, islámisti:P).
Každopádně, díky Síni je to i takový Planeskape(bůh ví, co bylo dřív), takže to může být i šílenost pro RPG:) (ale ta Síň je šílenější i v tom, že jsou na nějakých světech vyvinutá i technika)

Jenže, tady lidi nesnáší Feista a Eriksona, zatímco tu bezmezně zbožňují Martina a DL.
Ale já nejsem DnDčkista, se mnou si o Feistovi klidně můžeš podívat.
Autorská citace #47
27.4.2009 20:34 - Malfin
Já od něj četl všechno z Midkémie (mimo nějaké povídky) a musím říci, že některé knihy jsou parádní a některé zase ne. V některých člověk čeká kdy už tam skončí "vata" a začne něco a ona ta vata je vlastně obsah celé knížky. Osobně se mi hodně líbil Královský bukanýr. Impérium je skvělé svou neotřelostí, nevšedností. No a Hadí sága - moc dobrá. Opravdu jedno z toho nejepšího od Feista.
Nicméně DL a třeba Píseň ledu a ohně si cenním více. Ale i mezi Feistem jsou knihy, které mám rád.
Autorská citace #48
27.4.2009 20:35 - Bretan
Jsem se chtěl zeptat z čeho je nejlepší ukrojit čas na čtení knížek a kdy si rozhodně číst knížky nemá cenu. Už se dlouho chystám na pár a leží mi v poličce, ale nechci se začíst a pak někde v jiném časově důležitém momentě se od toho neodtrhnout. Je to určitě blbá otázka, ale aspoň najdu správnou motivaci tím, že se o tom bavím.

EDIT - Mezi ty knihy patří i Královský bukanýr
Autorská citace #49
27.4.2009 20:36 - Lokken
Amen Colombo!

Edit: Milambere, určitě zkus mé oblíbené Vzestup Magnáta: Risk a Vzestup Magnáta: Zisk a NePohádku!
Autorská citace #50
27.4.2009 20:37 - Malfin
Pro mě je typické to, že mám prakticky pořád nějakou knížku sebou. Takže krájím čas na zastávce, v buse, v tramce, když čekám na cvika...prostě kdekoli...:) Je to dostatečné? :)
Autorská citace #51
27.4.2009 20:44 - Colombo
Kubulínek: já nevím jak ty, ale já z toho nemívám pak takový bezprostřední pocit:(
Nejlíp se čte na záchodě:D
Autorská citace #52
27.4.2009 20:47 - Malfin
neříkal jsem, že je to ideál :) nejlepší je vyvalit se večer do křesla a číst a číst...ale co člověk nadělá...nesnáším když musím knížku zavřít uprostřed kapitoly.
Autorská citace #53
27.4.2009 20:57 - Milamber
Lidi tak moje nej je Šumava ležim na dece na trávě a čtu =D a nebo v posteli zapnu lampičku a čtu hlavně když je klid. Četl jsem i cestou do školy, ale to si člověk nevychutná =) Zajímalo by mě jaké že to ty knížky od Feista podle vás nejsou tak dobré abych porovnal ze svým názorem. =)
Autorská citace #54
27.4.2009 20:59 - Milamber
A ten čas no já rád se začtu ale někdy je toho moc a nebo spíš takle, musim žít i svůj vlstní život kromě toho na jiných světech s jinýma postavama, ale vždy když je čas tak do toho jdu. =)
Autorská citace #55
27.4.2009 21:00 - Colombo
ono je problém v sériích, kde ti příběh navazuje. Když někdo označí první knížku za úžasnou a druhou za průměrnou či naopak, znamená to jen, že druhá buď jen dovyprávěla děj(zejména tam, kde děj není ukončen, npř. Matrix byl ukončen slušně, pokud bych měl hledat v filmech), či ta první připravovala půdu pro onu úžasnost následujícího dílu.
Autorská citace #56
27.4.2009 21:02 - Milamber
Colombo
No mě si si DL získalo tím že to byla úvodní sága do světa scifi romanopisců, ale srovnávat bych je s Feistem nemohl. Tracy Hickman Margaret Weis a nebo Raymond Feist všem zatím z těch co jsem četl vzdávám hold =)
Autorská citace #57
27.4.2009 21:05 - Milamber
Colombo
Jo přesně vše má mít úvod a závěr, já nedám na kritiku čtu si podle svýho a spíš no prožívám to s postavami. U DL jsem strašně obdivoval cit pro detail, nevim teď jaká kniha přesně, ale když potkají v lese Jednorožce vše je strašně dobře rozepsáno.
Autorská citace #58
27.4.2009 21:06 - Colombo
DL - Sci-fi? Nějak mi něco uniká.
Co jsem kdysi dávno(ve dvanácti? Já mám dvě odkazovací období, když to bylo dost dávno, tak je to 12, když je to relativně nedávno, tak je to 15, ostatní odkazovací obdobi jsou vzácná:P), tak mě to moc nechytlo. A když jsem mluvil s bratrem, že jsem to nedokázal dočíst, tak i on říkal, že je to spíše průměr, nic proti DLfanům, ale jelikož je tohle D20 akce a ne dragonlance část kostky, ať si na mně nadávají na svém písečku:P
Prostě mi to, narozdíl od jiných knih, nesedlo.

Ale zpět k Feistovi.
Autorská citace #59
27.4.2009 21:06 - Milamber
U Feista nevim ani co mě k jeho knihám táhne je to vše dohromady =D
Autorská citace #60
27.4.2009 21:08 - Milamber
Colombo =D
sry Fantasy melu kraviny =D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084609031677246 secREMOTE_IP: 18.206.76.45