Kultura

Dalcor
2.2.2009 15:14
Pravá krev
Od středy poběží no HBO nový seriál vlastní produkce od autorů Odpočívej v pokoji. Anna Paquin (Oscar za Piano) v něm hraje servírku, která umí číst myšlenky, do jejího bistra jednou vleze upír a znáte to slovo dalo slovo a ...nebyli by to HBO, takže SEX.

Svět je trochu obšlehnutý od Laury hamiltonové - tedy upíři jsou napolo legální a hlavně strašně cool. Má to být satirické, erotické romantické a cool.

Docela se těším. Budete někdo koukat?
Autorská citace #1
2.2.2009 15:57 - sirien
no, HBO nemám, ale mám net... minimálně prvních pár dílů bych kouknout moh, dík za info :)
Autorská citace #2
2.2.2009 16:15 - Alek
Už jsem o tom taky slyšel, ne že by ten námět tak moc zaujal, ale Odpočívej v pokoji byl moc dobrej úlet, takže zkusim aj todle, sic taky alternativní cestou, HBO si pořídím až pro Píseň ledu a ohně :-)
Autorská citace #3
2.2.2009 16:23 - sirien
Mám odjem že upíři sou zas nějak v módě... Moonlight, Twighlight, Underworld 3, True blood...
Autorská citace #4
2.2.2009 17:42 - Dalcor
Co je Moonlight
Autorská citace #5
2.2.2009 17:52 - sirien
Scénáristi vzali Vampire the Requiem, seškrtali půlku věcí a z hlavního hrdiny udělali upíra-soukromého detektiva, jehož 400letý paranoidní přítel vede mísní vamp filiálku a který má pseudorománek s holkou kterou zachránil před 15ti lety když jí bylo osm.
Shrnuto, plus mínus.
Je to asi rok starý, zatim sem viděl dva díly
Autorská citace #6
2.2.2009 23:58 - Nerhinn
Seriál jsem viděla, líbil se mi. Posledních pár epizod, asi tak tři, mi úplně nesedělo, ale čert to vem. Je v tom fajn hudba, atmosféra, Anna hezky hraje a upír hezky vypadá. Vysoko to ční nad... no, dobře, moc "upírských" seriálů jsem neviděla. Vysoko to ční nad dohromady cca. 1,5 dílem Buffy a jedním dílem Moonlight.
Autorská citace #7
3.2.2009 00:10 - Merlin
btw. seriál běží od uterý 3.2.
Autorská citace #8
3.2.2009 02:30 - Nerhinn
Mimochodem, vřele nedoporučuji sledovat nejprve True Blood a pak až Moonlight. Onen díl, co jsem z něj zatím shlédla, jsem viděla na vřelé doporučování jedné mé známé... myslela jsem, že umřu nudou. Hlavní hrdina mi přišel jako laciný seladon. Sledování dalšího dílu je pravděpodobně podmíněno nějakým šibeničním termínem zkoušky, kdy budu (v dokonale uklizeném pokoji) hledat cokoliv, co bych ještě tak mohla dělat jiného, než se učit.
Ano, je otázka, jestli by se mi to za jiných okolností líbilo o dost víc - asi ne. Ale necelý týden po dokoukání True Blood mi to vážně přišlo jako ubíjející nuda. Kdyby ty dialogy alespoň za něco stály.
Autorská citace #9
3.2.2009 12:30 - Sethi
shlédla jsem celé, alnag to měl jako domácí úkol a já ho v tom nechtěla nechat.

mno.

moje vnitřní fanynka s tím byla poměrně spokojená, ale to není žádné měřítko líbivosti pro normálního uživatele... celé je to takové roztomile absurdní a když se s tím člověk během prvních několika dílů srovná, tak je to dostatečně chytlavé na to, aby pokračoval.

hudba je kapitola sama o sobě, natěšeně čekám, až někdy na jaře vyjde score soundtrack...
Autorská citace #10
3.2.2009 13:57 - sirien
Em... o kterym seriálu to teď vy dvě mluvíte?
Autorská citace #11
3.2.2009 14:00 - sirien
Du si aspoň prvních pár dílů stáhnout a uvidim...
Autorská citace #12
3.2.2009 15:13 - sirien
Ok... pololegalizovaný upíři, venkovský floutci, sexy servírka ve vesnickym motorestu, tesáky jak z obchodu s kanadskejma žertíkama a zvláštní efekty na úrovni fotoshopu a jako hlavní hrdina je hezounskej upír s poněkud pochybným IQ.... em...

Zlatej Moonlight

EDIT: Ale je to tak hloupý až to je sranda, až se budu hodně nudit tak si nejspíš pustim i další díly
Autorská citace #13
3.2.2009 17:42 - Alnag
Viděl jsem oba seriály, ale asi jsem nenáročný divák. I Moonlight i True Blood mají lecos do sebe, každé jiným způsobem. True Blood mi ze začátku přišel takový divný, ale pak jsem se do toho dostal a bavilo mne to. Moonlight mne naopak bavil ze začátku víc, ke konci už to byla ubíjející nuda...
Autorská citace #14
3.2.2009 18:49 - Dalcor
máte někdo moonlight titulky?
Autorská citace #15
3.2.2009 19:12 - sirien
http://moonlight.unas.cz/index.php?id=download
Autorská citace #16
4.2.2009 03:39 - sirien
"myslím že by Ježíšovi nevadilo, že je někdo upír..."

Ok, uznávám, druhej díl už má něco do sebe. Ty šatičky doplněný podprsenkou místo trička co nosí hlavní hrdinka vypadaj sympaticky neamericky.
Ale ten první díl je fakt děsnej.

hm. Problém u těhle seriálů je že člověk nikdy neví jak moc se inspirovali nebo neinspirovali VtM nebo VtR. Ne že by na tom záleželo, ale ze zájmu bych docela rád věděl co z toho je prostě jen z upírský tradice a co z toho je šlohlý a překroucený...
Autorská citace #17
4.2.2009 03:45 - sirien
A btw. si dovoluji zavést nový termín patopsychologie: "Angelova psychóza". Zasažení jsou obvykle homo sapiens vampiris (i když se dá najít i u zvláště vyšinutých jedinců homo sapiens sapiens) mužského pohlaví.
Choroba je nárazová a symptomy jsou očividné - při polibku sexy holky jim vyjedou tesáky dostanou děsnou chuť na krev i když nemaj hlad a toužej jí vysát místo toho aby jí toužili osouložit.

Chce to další výzkum, ale nejspíš jde o projev agrese maskující pochybnosti o vlastním egu, protože ještě nikdo neviděl že by se symptomy odehrály při polibku ne-až-tak-sexy holky.
Případně může jít taky o nějaký tři sta let starý komplex viny, protože upíři kterým se to stává jsou obvykle tak trochu emotivně přecitlivělí, někdo by řekl že takřka zžensštile vyšinutí.
Autorská citace #18
4.2.2009 08:18 - Dalcor
Přestaň do všeho tahat WOD, abych řekl rpavdu porovnávat všechno že je vykradej wod je hodně ubohý. Navíc Tru:Blood je KOMEDIE! A já se výborně bavil. To stačí.
Autorská citace #19
4.2.2009 10:56 - Quentin
nerhinn píše:
Vysoko to ční nad dohromady cca. 1,5 dílem Buffy

Jestli je to lepsi nez buffy, tak to musi stat za to. Moc se mi tomu ani nechce verit.
Autorská citace #20
4.2.2009 11:39 - Nerhinn
QuentinW: Podle mě je to zajímavý a chytrý seriál s výbornými dialogy a nadprůměrnými hereckými výkony (samozřejmě, nic z toho není absolutní a občas se najde nějaká moucha). Pravda je taková, že Buffy mě nikdy nebavila (nebo nestihla začít bavit), takže asi cokoliv, co hodnotím kladně, bych hodnotila lépe... možná jsem měla smůlu na díly. Každopádně True Blood mi přišel jako skvělá věc bez srovnání s čímkoliv. Nebere se smrtelně vážně a je to vtipné. Společně s Dexterem je to jeden z nejzajímavějších seriálů poslední doby, co jsem viděla.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09147310256958 secREMOTE_IP: 3.237.178.126