Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #21
11.3.2009 20:25 - Count
Kdysi jsem cetl/hral Ohnivou poust od nejakeho Sorcera. Stalo to za houby a taky to v jedne recenzi pojmenovali Ohniva spoust. :-)
Autorská citace #22
11.3.2009 21:39 - Nachtrose
Btw. Nemate nekdo toho Norika v elektronicke podobe? Kdyz uz jste to tu tak vychvalili, ze bych do nej mrknul.

A koukal jsem na ten fgbe. Tak spravny link je http://gamebooky.syslik.net/ ;-)
Autorská citace #23
12.3.2009 07:22 - Bouchi
Count: Tu recenzi jsem psal ja. :-) A ten gamebook byl fakt hroznej.

Nachtrose: Sirit Norika elektronicky by mi prislo obzvlast ohavne, kdyz je bezne dostupny, navic za dobrou cenu.
Autorská citace #24
9.6.2009 12:29 - Element_Lead
Natrefil jsem na online gamebooky o Lone Wolfovi a prtoze sem je doslova MILOVAL a stravil na nich detstvi tak sem si hnedka ten prvni zahral. Chtel jsem tak abych ani jednou nezemrel hral jsem tak jak bych se asi choval v realu, takze sem doufal ze se mi to podari. Nu...

zemrel jsem 10x ... :D

Jednou to byla moje chyba, kdyz sem se snazil potaji dostat do oblehaneho mesta rekou tak, abych byl nepozorovan za kusem klady. Kolem projeli rangeri pronasledovani giaky a jeden z hranicaru se svalil do vody. Chtel jsem mu pomoct a upoutal na sebe pozornost giaku a vzhledem k tomu ze jsem byl neozbrojen sem v prvnim boji zemrel. Druhy uz jsem mel stesti na kostky vetsi a prosel jsem.

Nejhorsi byl jakysi Gourgaz, ktery se chystal zabit prince, tak jsem se mu vrhnul na pomoc, ale protoze mel Utok 20 a Zivotu 30 tak sem tam 9x exnul nez se mi podarila hodit takova kombinace hodu ze jsem tak tak prezil.

Hned na zacatku jsem mel totiz smulu na nahozeni postavy a je to hrozne moc znat. Combat Skill 12 (14 s mecem, mel sem haluz 1 ku 10 ze ho budu mit hned od zacatku a mel jsem - asi odmena za ponechani slabe postavy) s Mindblast bych mel jeste +2 do Combat Skill ale ten jester na to byl immuni. Nu coz...

V elektronicke podobe se to cte daleko lepe a hlavne rychleji nez jako gamebook. Nemusi se listovat a neztratite se.
Autorská citace #25
9.6.2009 12:42 - Faire
Norrik byl nejlepší, o třídu. Četli jsme ho jednou ve čtyřech lidech a bavili se u toho snad několik dní :D Vtip, sebeironie, vše inteligentně podáno. A možnost velmi, velmi heroického konce hrdiny (jak to naštvalo, zvláště když člověk věděl, že nemá šanci - a ona to byla pravda :D
Autorská citace #26
9.6.2009 12:49 - Element_Lead
Norik se mi moc nelibil :)

Chapal sem o co se autor snazi a mozna to nekde fungovalo, ale o tridu vys bych jej rozhodne nestavel, tak maximalne nekam na rovnocenny bok.
Autorská citace #27
9.6.2009 14:40 - Element_Lead
To ze jde Lone Wolf dohrat s jakymakoliv vlastnostma at vykladaj nekomu jinymu :)

Mozna pokud jste hroznej lucker a hazete samy 10tky na kostce.
Autorská citace #28
9.6.2009 17:07 - Jarik
Yashamaru:
LW mam taky ve velke oblibe. chybi mi asi jen 2 dily (a to jen proto, ze mi je nekdo nevratil) :).
Vetsi lucky musi mit lidi v 9 dile :D a v dilech okolo. Tam uz to o tom nahodnem pravidlu neni.

1ku i ty dalsi zakladni dily muzes projit bez vysokych cisel.. al emusis mit i vhodne schopnosti (a vedet, kudy jit :) )
Autorská citace #29
9.6.2009 17:52 - Element_Lead
JJ. Uz jsem na to prisel. Mel jsem tam drobny problem s Hellghasty v druhe knize :)
Autorská citace #30
9.6.2009 19:11 - Magus
No ja nekupuju gamebooky je lepši si je pucit a potom si parkrat zahrat....Byly to takovy GB s takovym typkem co drzi jakousi hlavu....
Autorská citace #31
9.6.2009 21:46 - Bouchi
Píše:
Byly to takovy GB s takovym typkem co drzi jakousi hlavu....
To vypada na serii Fighting Fantasy, u nas vydaval Perseus.
Autorská citace #32
10.6.2009 07:35 - Magus
Joo díky sem zapomnel...=)
Autorská citace #33
7.7.2009 10:44 - Magus
Dracain taková diskuze uz je!=)
Autorská citace #34
7.7.2009 17:19 - Dracain
Týjo-no fakt!Máme stejný myšlení...fakt jsem si téhle nevšiml! Jde to nějak smazat?
Autorská citace #35
7.7.2009 17:28 - Dracain
Hmm,nejde. Sakra,Magusi,co seš to za kámoše že mi čteš myšlenky? Nebo jsem je možná "přečetl" já tobě,já se v tom nevyznám...já se v tom neoooriientůjů

ALL:gamebooky.syslik.net
Autorská citace #36
8.7.2009 10:03 - Magus
Stačí kliknout v tvoji diskuzi na takovej krizek....sem vested noo..
Autorská citace #37
8.7.2009 11:16 - Dracain
Aha..no to je stejně jedno,Alnag už mi ji smazal...Dokonce jsem mu napsal zprávu,jestli by to nemohl udělat, ale v tu dobu už byla Alnagem smazaná! Že by internetové připojení přenášelo myšlemky z jednoho mozku do druhého? Nene,žádný sci-fi,mám radši fantasy...
Autorská citace #38
18.7.2009 12:37 - Felouen
Norik byl opravdu vtipný gamebook, to souhlasím. Obzvlášť mě potěšili ty vtipné podtituly názvu knihy zmenšujícím se písmem na obálce. Dokázali jste je přečíst všechny? Mě se podařilo přečíst ten úplně poslední nápis teprve když jsem si sundala brýle. :D

Fighting Fantasy se mi také moc líbí, právě díky té propojenosti ten svět působí tak pospolitě. Pro mě byl asi nejtěžší z těch GB co jsem hrála Strašlivý Netvor.

A vzpomínáte si na Grál Quest? Ten byl také docela vtipný, i když později se některé vtipy už začali opakovat. Nejlepší byl ten poetický démon. ;)
Autorská citace #39
20.7.2009 17:07 - Malfin
Můj první GB se tuším jmenoval Brána smrti.
Autorská citace #40
20.7.2009 20:03 - Felouen
No Brána Smrti jako taková je ne-GB série od Tracyho a Margaret, ale pokud to bylo ze série Fighting Fantasy, tak to mohl být buď Talisman smrti nebo Armády smrti. Talisman Smrti byl můj první GB. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088943004608154 secREMOTE_IP: 18.227.190.93