Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #61
11.2.2016 16:41 - ShadoWWW
Jé, to musím mít! Díky za info.

Kamach píše:
PS. Zdá se mi to nebo je ta mapa dělaná stejným stylem jako v DnD 5e? :)

Jj, kreslil to Mike Schley (je to bezpečně jeho styl).

Edit: Má ji na svém webu bohužel jen v tomto malém rozlišení a v hi-res ji neprodává.

Autorská citace #62
2.8.2016 17:59 - ShadoWWW
Byla oznámena počítačová hra The Warlock of Firetop Mountain - je to hra ze světa gamebooků Fighting Fantasy a postavená na stejných pravidlech.

Teaser
Autorská citace #63
2.8.2016 19:02 - LokiB
Wow, remake jedné staré, nechvalně známé hry! :)

https://www.youtube.com/watch?v=f-nyuhNE_NU
Autorská citace #64
2.8.2016 19:06 - Element_Lead
yashamaru píše:
vysel znovu carodej z ohnove hory

http://www.mytago.cz/vydali-jsme/carodej-z-ohnove-hory

maj nachystany 3 gamebooky a testuji zda bude mezi ctenari zajem.

druhy dil na sebe nenechal dlouho cekat, pouze o rok pozdeji
http://www.mytago.cz/vydali-jsme/citadela-chaosu

treti dil ma byt proklety hvozd na kterem si myslim, ze to cele shori a dalsi uz nebudou. proklety hvozd totiz, byt jeden z mych oblibenych, je k neustale k dostani a myslim si, ze vetsina lidi co sbira gamebooky ho tim padem uz ma.

(ja ho mam 3x, 2x cz a 1x aj, protoze jsem magor)
Autorská citace #65
2.8.2016 19:28 - ShadoWWW
Nové vydání Čaroděje z Ohňové hory jsem si koupil nedávno a už se těším na další díl. Když jsem byl kluk, tak mi série FF přišla lepší než LW. Hlavně od Labyrintu smrti dál. Už je ale nemám, takže bych si je rád pořídil znovu. No vzhledem k frekvenci vydávání a že jich je celkem 39 už nepočítám, že bych se dožil znovuvydání celé série. :(
Autorská citace #66
2.8.2016 20:59 - PetrH
No ja se tesim hlavne na pokracovani lw;) uz se to blizi, rok, dva tri a bude to tu:)
Autorská citace #67
2.8.2016 21:30 - ShadoWWW
Nové LW mám taky všechny B-)
Autorská citace #68
2.8.2016 21:34 - PetrH
Osobne mam lw radej jak serii ff, trosku mi vadilo to stridani zanru a pod, oproti tomu lw celou dobu dokazal nahradit dracak protoE clovek mel poatavu, vyvoj, prenos dale a bylo to cool B-) a je fakt, ze i jsme neco do dracaku z nej prenaseli:)
Autorská citace #69
2.8.2016 21:37 - Element_Lead
Jo v tom mel LW velkou vyhodu, ale ja jsem hrozne zral oboji. Ve ff byla serie magie, ktera na sebe taky navazovala. Nejvic to ale pro me tahly ve FF ty naprosto bozi ilustrace.
Autorská citace #70
3.8.2016 21:53 - MartinCZ
Trocha reklamy na rozjíždějící se projekt gamebooků v mobilu/v prohlížeči, Gamebooky Malpal.
Autorská citace #71
3.8.2016 22:10 - PetrH
MartinCz: takze jsi to konecne dotahl;) tedy pokud si to nepletu a vzpominam na nlet zpet na rpgf
Autorská citace #72
3.8.2016 22:26 - MartinCZ
PetrH píše:
MartinCz: takze jsi to konecne dotahl;) tedy pokud si to nepletu a vzpominam na nlet zpet na rpgf


Vyjma toho, že znám osobně jednoho z tvůrců, tak s tím projektem nemám nic společného. A kdybych nezahlédl, že je tady ke gamebookům diskuze, asi by mne ani nenapadlo to tu někde jinde hlásat.
Autorská citace #73
4.8.2016 06:28 - PetrH
Martincz: tak tedy omyl, inu i to se jednou za deset let stava;)
Autorská citace #74
4.8.2016 10:40 - Shako
MartinCZ píše:
Trocha reklamy na rozjíždějící se projekt gamebooků v mobilu/v prohlížeči, Gamebooky Malpal.


Na to jsem zvědavý - těch dobrý textovek na mobil je málo, tedy pokud za to člověk nechce dát 100+ kč, což se mi zatím stále zdá příliš mnoho.
Autorská citace #75
4.8.2016 11:04 - ShadoWWW
Mapa v dobrém rozlišení.

Autorská citace #76
12.8.2016 15:16 - Mnauk
Tak jsem zkusil Čaroděje z Ohňové hory, o kterým jsem neměl ani šajn, že vůbec kdy existoval, a musím říct ... nic moc. Říkal jsem si, že už jsem na to možná starej a pro jistotu si koupil prvního LW, jestli mi to po těch letech nebude připadat taky takové nemastné neslané a musím říct ... já si tu sérii dokoupím celou ... tak asi tak na okraj :) Pic.
Autorská citace #77
12.8.2016 16:53 - PetrH
Mnauk pokud se ti libi gamebooky lw doporucuji zkusit adventure game, je to aplikace lw do skupinoveho hrani a pravidlove si vystacis hodne z gamebooku v urovni initiative, v master je mnoho a mnoho rozsirujicich pravidel.
Autorská citace #78
15.8.2016 09:30 - Mnauk
PetrH píše:


Díky za tip, kouknu na to ...
Autorská citace #79
15.8.2016 10:03 - Mildar
Prosim nejake odkazy. Gamebooky jsem nehral dobrych 15 let, trosku jste me tu navnadily, ale jsem z tech zkratek celej zmatenej.
Autorská citace #80
19.8.2016 08:24 - Mr. Poopybutthole
Někdo doporučení na nějaké horrové gamebooky (CZ nebo ENG)? Kromě: Alone against the dark (1985), Alone against the Wendigo (1985), Pekelný dům (u nás 1996), The island of horror (2003), Alone against the flames (2015?).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061535120010376 secREMOTE_IP: 54.225.24.249