Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #81
1.12.2016 09:12 - ShadoWWW
Ve věku 60 let zemřel Joe Dever, autor série gamebooků Lone Wolf. ;-(
Autorská citace #82
1.12.2016 11:19 - Gurney
Zrovna včera jsem si na jeho počest stáhnul Lone Wolfa.
Autorská citace #83
1.12.2016 15:57 - Kamach
Project Aon
Odkaz Joe Devera a spol., kteří jako dárek k miléniu pro fanoušky volně zpřístupnili řadu svých děl (nejen) ze světa Magnamundu.

Kromě samotných Lone Wolfů je tu v online podobě Joeova postapo série Freeway Warriors, spin-off Grey Star the Wizard a 3 pokračování na nichž se podílel jako editor (vřele doporučuju) a série Combat Heroes (2* 2 knihy neobvyklé tím, že mají vždycky jeden sólo příběh, a pak druhý, který se hraje jako kooperačka se spoluhráčem, kdy používáte obě knížky v páru).

+ různé dodatkové materiály, utilitky ke hře (statkeeper), články, vintage skeny původních poznámek a ilustrací apod.
Autorská citace #84
6.8.2018 13:15 - lesick
hoj, sháním gamebooky ze od autorů Livingstone nebo Jackson. Neválí se to někomu pod postelí doma?
Vdečný bych byl za:
Strašlivý netvor
Půlnoční lupič
Koruna králů
Masky zmaru
Talisman smrti
Krvavá moře
Černokněžníkova krypta
Labyrint smrti
Vesmírný zabiják
Ketherské bratrstvozápas mistrů
Komando robotů

Díky
Autorská citace #85
12.8.2018 01:01 - Skaven
Rozjeli jsme českou Wiki ze světa Lone Wolfa (www.magnamund.cz) - pokud by měl někdo zájem přispívat, dejte vědět!
Autorská citace #86
10.12.2018 04:18 - Colombo
Našel sem Lone Wolfa: https://www.projectaon.org/en/Main/Books

a bo mě nebavilo počítat souboj atp. tak sem si na to napsal skripty v R:

https://github.com/J-Moravec/LoneWolf
Autorská citace #87
10.12.2018 04:21 - Colombo
Specielně pro Siriena dodávám, že LaTeX by na to asi nebyl nejlepší nástroj. Ale asi by to i šlo díky těm interaktivním featurám co PDFka umožňují.
Autorská citace #88
10.12.2018 06:35 - Jarik
A nebo si stáhnu LWg kroniky do mobilu jako aplikaci. A to počítání (souboj) má v sobě taky. I hlídání a plnost deníku. A co v deníku není, to nepoužiješ :D
Autorská citace #89
10.12.2018 08:56 - Colombo
Jarik: Na 100% jsem věděl, že něco takového existuje. Jen sem nevěděl, jak se to jmenuje. Ale na mobilu je mi to prd platné. Čekal sem, že někdo udělal reimplementaci do Javascriptu nebo tak. To by pak fungovalo na mobilech in na desktopu.
Autorská citace #90
10.12.2018 09:01 - Jarik
Já jsem si to stáhl kdysi do tablety a … funguje to hezky i off. A když nechceš, tak si to stáhneš bez obrázků, ať ti to nezabírá milion místa :)

EDIT: ale, když si vezmu, že se chystá česky LWAG (LW adventure game), kterej to používá. A že to používá i předchozí LWmG (multiplayerGB). Tak ten tvůj počin má svůj smysl.
Autorská citace #91
10.12.2018 10:02 - Návštěvník
Skaven: Kdybyste tu Wiki rozjeli tak o dvacet, pětadvacet let dřív, tak bych zájem přispívat měl. Věděl jsem o Lone Wolfovi úplně všechno, byl jsem do něj totálně zažranej. Teď už je (pro mě) tak trochu pozdě... :-/
Autorská citace #92
10.12.2018 10:14 - Jarik
Návštěvník - Pro tebe možná jo. Ale co ta nová generace. Co se má složitě zas se vším seznamovat? Oni už to neumí si jít za informací. Potřebují "staříky", co jim to skrze vypadané zuby procedí. :)
Autorská citace #93
10.12.2018 12:12 - Návštěvník
Tak jako ruku na srdce: Bude ta nová generace toho Lone Wolfa vůbec hrát? V devadesátkách to docela frčelo, protože nic jiného nebylo, ale v dnešní době je tolik jiných lákadel...

Já osobně musím říct, že vzhled a ilustrace nových Lone Wolfů se mi asi ani příliš nelíbí a že kdybych to v knihkupectví objevil nyní, tak by mě to asi ani nijak neupoutalo... :/
Autorská citace #94
10.12.2018 12:26 - Jerson
Pokud to bude jako apka na mobilu, tak možná i bude. S grafikou a takovými věcmi.
Autorská citace #95
10.12.2018 21:48 - Návštěvník
Lone Wolf už je appka na mobilu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GDVGames.LoneWolfBiblio&hl=cs

Ne, sice v češtině, ne s moderní grafikou (ale jak už jsem naznačil: mně se ta old-schoolová grafika právě líbila i víc), a co jsou "takové" věci, to nevím... ;-)
Autorská citace #96
10.12.2018 23:36 - Colombo
Welp, there is desktop app on the Project Octagon site: https://www.projectaon.org/staff/david/download.php

But the screenshoots look... iffy.


I think that the web version is much more readable (more than the mobile one as well, coz it use normal typeface and not some fancy stuff).

i.e., https://www.projectaon.org/en/xhtml/lw/01fftd/sect1.htm
Autorská citace #97
3.1.2019 10:27 - PetrH
Jo lone wolf s tím je sranda... třeba se potkáme zase na Žižkonu či v knihovně na LWAD...
Autorská citace #98
7.7.2020 12:31 - Jerson
Tak jsem si po mnoha letech koupil gamebook. Navíc kovbojský, jmenuje se Zapadákov a musím říct, že mě docela překvapil. Jednak je to komix, takže víc obrázků a méně popisů, hráč v něm buduje vlastní město, některými cestami lze jít i opakovaně, hledá skryté nápovědy v obrázcích, včetně občasných dalších možností. Boj, tedy střelba funguje pomocí pouštění tužky z 15 cm přímo na obrázek protivníka, který je občas větší a občas dost malý, přičemž počet výstřelů je dán. Zatím jsem to hrál jen zkušebně, ale vypadá dost dobře.
Autorská citace #99
7.7.2020 12:58 - ShadoWWW
REX hry jich vydaly už víc. Dcera je má ráda, ale mně se líbí víc série Lone Wolf (a dnes mi konečně přišel 13. díl série.)
7.7.2020 13:01 - Jerson
Prolistoval jsem čtyři, tenhle mi přišel nejzajímavější. Lone Wolfa znám jen z prvních tří nebo čtyř dílů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072959899902344 secREMOTE_IP: 18.213.110.162