Kultura

Magus
6.3.2009 07:56
Gamebooky
Už sem tu zakladal diskuse o hodne druzih her ale gamebooky jsou neco mezi knihou a hrou jak vyplyva s nazvu..
Autorská citace #1
6.3.2009 10:24 - Sethi
jeden čas jsem si vydělávala psaním gamebookovitých erotických her pro mobilní telefony... ale to se asi nepočítá... =)
Autorská citace #2
6.3.2009 10:46 - Jerson
Asi ne, to je moc vysoký level a mnohem zajímavější téma než třeba Lone Wolf (: )

(Ale on se někdo na detaily zeptá, to se klidně vsadím :-)
Autorská citace #3
6.3.2009 10:52 - wraiths
Jerson. jakej level? nejak mi unika souvislost. :D
Sethi : a vynaselo to...
Autorská citace #4
6.3.2009 10:57 - ShadoWWW
Sethi: Chcem detajly. :) Postni ukázku. :-)
Autorská citace #5
6.3.2009 11:08 - Sethi
no, mně to vynášelo, ale společnosti, pro kterou jsem dělala, asi tolik ne, došli k závěru, že se jim víc vyplatí provozovat mobilní blogy, nebo čo...

ale ono to jednoho přestalo po čase bavit, ve skutečnosti bych u toho ani moc dlouho nevydržela.

edit/pokračování:

nakonec to tak světoborné nebylo, jednotlivé hry byly poměrně kraťoučké, dostávala jsem sady fotek ke kterým jsem tvořila příběh. jen místo "došel jsi na křižovatku, doleva odbočuje cesta k temnému lesu, napravo se zvedá do mračných hor. pokud se vydáš dopředu, nejspíš dojdeš k pobřeží. vydáš se a) doprava; b) doleva; c) rovně; d) otočíš se na patě a půjdeš zpět domů;" se řeší problémy typu "vejdeš do kuchyně a zjistíš, že linda se mezitím vysvlékla do spodního prádla. hlavou se ti honí zběsilé myšlenky, je to přece šéfova milenka, tohle bys neměl... ale na druhou stranu... tak co s tím provedeš? a) řekneš jí, ať se oblékne, přece se kvůli ní nenecháš vyhodit z práce. b) etc..."
Autorská citace #6
6.3.2009 11:45 - Magus
Sethi : tak to bych teda nerekl zenska eroticky hry pro chlapy.)
Ale souhlasim shadoWWWem detaily a detaily:)
Autorská citace #7
6.3.2009 11:48 - Magus
ShadoWWW ty ses nejakej nadrzenej:D
Autorská citace #8
6.3.2009 13:34 - dtm
http://www.projectaon.org/

Ani nevím, jak jsem to vlastně našel (možná to bylo i zde) - zde se dá najít téměř kompletní série Lone Wolfa (chybí snad jen poslední kniha, co nebyla vůbec vydaná). Vše je ovšem v angličtině.
Autorská citace #9
6.3.2009 17:12 - Jerson
Wraithsi, tím jsem chtěl říct, že erotický gamebook by asi byl mnohem zajímavější než Lone Wolf, kterého jsem si dokonce chtěl kupovat, abych měl celou sérii - a je moc dobře, že jsem to neudělal, protožr postupem času byl stále horší a horší. Poslední díl si pamatuju, když jsem prosekával pavučiny a přitom jsem ztratil meč. Samozřejmě že ten super Sluneční, či co to bylo. Připadal jsem si jako dement, co si nevšimne, když mu vypadnou tři kila toho nejlepšího železa v zemi z ruky a on se prosekává dál, ani si nevšimne.
Autorská citace #10
9.3.2009 10:28 - wraiths
Jerson. jo tak to jo ted uz to chapu. :-D no ale buh vy co yb ti vypadlo z ruky pri tech ero-L.Wolfech.
Autorská citace #11
9.3.2009 13:29 - Jerson
Nad tím jsem nepřemýšlel, ale určitě by mě to nenaštvalo tak moc.

Jinak si vzpomínám, že první gamebook jsem hrál tusím "Ve službách krále," kde byly i stránky typu "sem by ses vůbec neměl dostat". A pak ještě jeden o nějakých samurajích, který se jen větvil ale jakmile se příběh rozdělil, už se nikdy nespojil. Což tedy bylo docela nudné.

Ještě pár let jsem četl recenze na další gamebooky v Drchu Draka, ale pak se nějak vytratily.

Jinak k prvnímu Lone Wolfovi jsem přišel ve stejné době, kdy jsem slyšel o DrD, a myslel jsem si že ty gamebooky, mají s hrou souvislost (kvůli Jarokovo dobrodružstív, které bylo taky takový gamebook). A tak jsem si chtěl napřed zahrát Lone Wolfa, abych věděl o čem je Dračák. No prostě jsem byl naprostá fantasy lama :-)
Autorská citace #12
9.3.2009 20:26 - skew
Co jiné gamebooky ? Kamarád po čase začal sbírat ty české od Negart group, já zůstal věrný S. Jacksonovi a I. Livingstonovi... sakra, nevzpomenu si na název firmy, ale myslím že to byl stejnej Steve Jackson co má prsty v GURPSech.

Jinak musím říct, že ty Negart groupovský byli asi lepší, hezkej a poměrně jednoduchej soubojovej systém, plus pěkná provázanost jednotlivých dílů. Ani nevím jak dopadli, jestli ještě existujou, tvoří nebo co s nima vlastně je.
Autorská citace #13
9.3.2009 20:47 - Dritt
Jersi, jestli ty nemyslíš Ve službách krále Reginalda, gamebook, kterej svym vtipem převyšoval všechny od Jacksona nebo Livingstona :).
Nejlepší gamebook je samozřejmě O Norikovi, taková fraška, kde si syn sedláka vezme za ženu princeznu a "porazí" (čti: překecá) draka (jedním ze způsobů je mávat mu před očima jednou rukou knihou o mytologii, kde se píše, že draci se živí jenom pannami, a druhou rukou Kamasutrou, kde mu vysvětlíš, proč princezna panna být už nemůže, to vše popsáno tak, že si z toho malé dítě sotva něco domyslí...). Odkazů má přes tisícovku a fakt stojí za to.
Autorská citace #14
9.3.2009 22:00 - Bouchi
skew píše:
já zůstal věrný S. Jacksonovi a I. Livingstonovi... sakra, nevzpomenu si na název firmy, ale myslím že to byl stejnej Steve Jackson co má prsty v GURPSech
Jsou to sice Steve Jackson a Ian Livingstone, ta serie je Fighting Fantasy (nektere gamebooky na sebe dokonce velmi volne navazuji, respektive odehravaji se ve stejnem svete a sem tam na sebe odkazuji), ale AFAIK jde o jineho Jacksona, je to jen shoda jmen.

Dritt: Norik je samozrejme genialni gamebook, wtz.
Autorská citace #15
9.3.2009 22:07 - Alnag
Bouchi: Podle wikipedie jde skutečně o 2 různé osoby. Autor té Gamebookové série je britský Steve Jackson, zatímco autor GURPS je americký Steve Jackson, který nicméně napsal pár dílů toho gamebooku také (asi aby se to nepletlo).
Autorská citace #16
9.3.2009 22:40 - Bouchi
Alnag: Na te wiki taky roste kdeco... :-)

Ale nektere ty gamebooky byly fakt dobre, to zas jo.
Autorská citace #17
9.3.2009 23:10 - skew
Alnag píše:
Bouchi: Podle wikipedie jde skutečně o 2 různé osoby. Autor té Gamebookové série je britský Steve Jackson, zatímco autor GURPS je americký Steve Jackson, který nicméně napsal pár dílů toho gamebooku také (asi aby se to nepletlo).

Tak to je povedený, navíc jsou skoro stejně staří :)

Bouchi píše:
(nektere gamebooky na sebe dokonce velmi volne navazuji, respektive odehravaji se ve stejnem svete a sem tam na sebe odkazuji)
Ano, tuším že poměrně dost se jich odehrávalo v Alansii, pak se mi vybavuje nějaký přístav Blacksand, snad dokonce dva gamebooky se odehrávaly v jakémsi Labyrintu smrti, nebo přinejmenším v 36.dílu (Armády smrti) je hlavní postavou někdo, kdo jím prošel. Zapeklitej díl, ten jsem nikdy nedal.

Ty Negart-groupský měly, pokud se pamatuju dobře, jeden svět, ve kterém se odehrávaly všechny knihy, občas se člověk mohl v jednom dočíst o nečem, co uděal jakožto hlavní postava ve dřívějším (nebo pozdějším) díle. Ve čtvrtém díle člověk hrál nekromanta a podmanil si celé království, v pátém pak bylo dané království plné nemrtvých.
Trošku jsem googlil a zdá se, že jich vyšlo 14 dílů, poslední někdy v r.2007.

Na druhou stranu, Fighting Fantasy 4-dílná serie Magie patří k mým nejoblíbenějším. Taky poměrně obtížná, hlavně třetí díl mi přišel záludnej.
A ty pokroucené ilustrace se mi z nějakého důvodu děsně líbí.
Autorská citace #18
10.3.2009 12:25 - Magus
Víte už o FGBE-fantasy gamebook engine da se stahnout syslik.web.cz vlastni tvorba gamebooku ?!
Autorská citace #19
11.3.2009 00:10 - Nachtrose
Nejak mi ten odkaz nefacha :-(
Autorská citace #20
11.3.2009 07:37 - Magus
nachtrose: tak dej do vyhledavani na Seznamu: fgbe a je to hned prvni odkaz..
Autorská citace #21
11.3.2009 20:25 - Count
Kdysi jsem cetl/hral Ohnivou poust od nejakeho Sorcera. Stalo to za houby a taky to v jedne recenzi pojmenovali Ohniva spoust. :-)
Autorská citace #22
11.3.2009 21:39 - Nachtrose
Btw. Nemate nekdo toho Norika v elektronicke podobe? Kdyz uz jste to tu tak vychvalili, ze bych do nej mrknul.

A koukal jsem na ten fgbe. Tak spravny link je http://gamebooky.syslik.net/ ;-)
Autorská citace #23
12.3.2009 07:22 - Bouchi
Count: Tu recenzi jsem psal ja. :-) A ten gamebook byl fakt hroznej.

Nachtrose: Sirit Norika elektronicky by mi prislo obzvlast ohavne, kdyz je bezne dostupny, navic za dobrou cenu.
Autorská citace #24
9.6.2009 12:29 - Element_Lead
Natrefil jsem na online gamebooky o Lone Wolfovi a prtoze sem je doslova MILOVAL a stravil na nich detstvi tak sem si hnedka ten prvni zahral. Chtel jsem tak abych ani jednou nezemrel hral jsem tak jak bych se asi choval v realu, takze sem doufal ze se mi to podari. Nu...

zemrel jsem 10x ... :D

Jednou to byla moje chyba, kdyz sem se snazil potaji dostat do oblehaneho mesta rekou tak, abych byl nepozorovan za kusem klady. Kolem projeli rangeri pronasledovani giaky a jeden z hranicaru se svalil do vody. Chtel jsem mu pomoct a upoutal na sebe pozornost giaku a vzhledem k tomu ze jsem byl neozbrojen sem v prvnim boji zemrel. Druhy uz jsem mel stesti na kostky vetsi a prosel jsem.

Nejhorsi byl jakysi Gourgaz, ktery se chystal zabit prince, tak jsem se mu vrhnul na pomoc, ale protoze mel Utok 20 a Zivotu 30 tak sem tam 9x exnul nez se mi podarila hodit takova kombinace hodu ze jsem tak tak prezil.

Hned na zacatku jsem mel totiz smulu na nahozeni postavy a je to hrozne moc znat. Combat Skill 12 (14 s mecem, mel sem haluz 1 ku 10 ze ho budu mit hned od zacatku a mel jsem - asi odmena za ponechani slabe postavy) s Mindblast bych mel jeste +2 do Combat Skill ale ten jester na to byl immuni. Nu coz...

V elektronicke podobe se to cte daleko lepe a hlavne rychleji nez jako gamebook. Nemusi se listovat a neztratite se.
Autorská citace #25
9.6.2009 12:42 - Faire
Norrik byl nejlepší, o třídu. Četli jsme ho jednou ve čtyřech lidech a bavili se u toho snad několik dní :D Vtip, sebeironie, vše inteligentně podáno. A možnost velmi, velmi heroického konce hrdiny (jak to naštvalo, zvláště když člověk věděl, že nemá šanci - a ona to byla pravda :D
Autorská citace #26
9.6.2009 12:49 - Element_Lead
Norik se mi moc nelibil :)

Chapal sem o co se autor snazi a mozna to nekde fungovalo, ale o tridu vys bych jej rozhodne nestavel, tak maximalne nekam na rovnocenny bok.
Autorská citace #27
9.6.2009 14:40 - Element_Lead
To ze jde Lone Wolf dohrat s jakymakoliv vlastnostma at vykladaj nekomu jinymu :)

Mozna pokud jste hroznej lucker a hazete samy 10tky na kostce.
Autorská citace #28
9.6.2009 17:07 - Jarik
Yashamaru:
LW mam taky ve velke oblibe. chybi mi asi jen 2 dily (a to jen proto, ze mi je nekdo nevratil) :).
Vetsi lucky musi mit lidi v 9 dile :D a v dilech okolo. Tam uz to o tom nahodnem pravidlu neni.

1ku i ty dalsi zakladni dily muzes projit bez vysokych cisel.. al emusis mit i vhodne schopnosti (a vedet, kudy jit :) )
Autorská citace #29
9.6.2009 17:52 - Element_Lead
JJ. Uz jsem na to prisel. Mel jsem tam drobny problem s Hellghasty v druhe knize :)
Autorská citace #30
9.6.2009 19:11 - Magus
No ja nekupuju gamebooky je lepši si je pucit a potom si parkrat zahrat....Byly to takovy GB s takovym typkem co drzi jakousi hlavu....
Autorská citace #31
9.6.2009 21:46 - Bouchi
Píše:
Byly to takovy GB s takovym typkem co drzi jakousi hlavu....
To vypada na serii Fighting Fantasy, u nas vydaval Perseus.
Autorská citace #32
10.6.2009 07:35 - Magus
Joo díky sem zapomnel...=)
Autorská citace #33
7.7.2009 10:44 - Magus
Dracain taková diskuze uz je!=)
Autorská citace #34
7.7.2009 17:19 - Dracain
Týjo-no fakt!Máme stejný myšlení...fakt jsem si téhle nevšiml! Jde to nějak smazat?
Autorská citace #35
7.7.2009 17:28 - Dracain
Hmm,nejde. Sakra,Magusi,co seš to za kámoše že mi čteš myšlenky? Nebo jsem je možná "přečetl" já tobě,já se v tom nevyznám...já se v tom neoooriientůjů

ALL:gamebooky.syslik.net
Autorská citace #36
8.7.2009 10:03 - Magus
Stačí kliknout v tvoji diskuzi na takovej krizek....sem vested noo..
Autorská citace #37
8.7.2009 11:16 - Dracain
Aha..no to je stejně jedno,Alnag už mi ji smazal...Dokonce jsem mu napsal zprávu,jestli by to nemohl udělat, ale v tu dobu už byla Alnagem smazaná! Že by internetové připojení přenášelo myšlemky z jednoho mozku do druhého? Nene,žádný sci-fi,mám radši fantasy...
Autorská citace #38
18.7.2009 12:37 - Felouen
Norik byl opravdu vtipný gamebook, to souhlasím. Obzvlášť mě potěšili ty vtipné podtituly názvu knihy zmenšujícím se písmem na obálce. Dokázali jste je přečíst všechny? Mě se podařilo přečíst ten úplně poslední nápis teprve když jsem si sundala brýle. :D

Fighting Fantasy se mi také moc líbí, právě díky té propojenosti ten svět působí tak pospolitě. Pro mě byl asi nejtěžší z těch GB co jsem hrála Strašlivý Netvor.

A vzpomínáte si na Grál Quest? Ten byl také docela vtipný, i když později se některé vtipy už začali opakovat. Nejlepší byl ten poetický démon. ;)
Autorská citace #39
20.7.2009 17:07 - Malfin
Můj první GB se tuším jmenoval Brána smrti.
Autorská citace #40
20.7.2009 20:03 - Felouen
No Brána Smrti jako taková je ne-GB série od Tracyho a Margaret, ale pokud to bylo ze série Fighting Fantasy, tak to mohl být buď Talisman smrti nebo Armády smrti. Talisman Smrti byl můj první GB. :D
Autorská citace #41
20.7.2009 20:47 - Malfin
Jo chyba lávky, Talisman smrti se to jmenovalo:) Myslel jsem, že se to jmenovalo stejně jako série od W+H.
Autorská citace #42
22.1.2010 15:42 - nilfgaad
Pokud chcete zavzpomínat na atmosféru série Lone Wolfa, rozhodně doporučuji

http://lonewolf.wz.cz/forum nebo
http://www.facebook.com/group.php?gid=63516263049&ref=mf
Autorská citace #43
1.5.2011 11:06 - Element_Lead
Tento link uz tu byl zminovan, ale stejne ho vytahnu na svetlo. Knihy o Lone Wolfovi volne ke cteni/stazeni s pozehnanim autora.

http://www.projectaon.org/en/Main/Books

Na strankach asi vydavatele jsou vsak k nalezeni nove zrevidovane a slibuji tri nove dily. Celkem pujde o 32 knih :D

http://www.mongoosepublishing.com/home/series.php?qsSeries=24

U nas k dostani zatim pouze u jednoho obchodu. Psal jsem tam dotaz, zda budou mit k dispozici celou sadu, tak jsem zvedav. (Protoze na oficialnich strankach uz jsou u 15 dilu, ale treba na amazonu maji take teprve první dva).

http://www.fantasyobchod.cz/lone-wolf-flight-from-the-dark-p-4262-kniha.html
http://www.fantasyobchod.cz/lone-wolf-fire-on-the-water-p-4270-kniha.html

Jsem zvedavej na ten hardcover a mají pribýt nové ilutrace a odkazy.

Jestli jsem to pochopil dobre, tak se nemusime bat ani nejakeho prekladu a na cteni a do sbirky pujdou pekne v originale.
Autorská citace #44
1.11.2011 21:55 - PetrH
Nu a uz jste cetli revidovane znovu vydani? jake jsou vase nazory? moje celkem pozitivni.
Autorská citace #45
1.11.2011 22:03 - Jarik
ja jsem revidovane vydani hral (mam jej i koupene)...a krom drobnosti - jakou je preklad vsech postav do CZ (Chrabry Mec, Osamely Vlk, apod.), se mi ta zmena libi.
Asi jedinkarat jsem zaznamenal stav, ze nahoda rozhodla o mem zivote nebo smrti (dle odkazu).
takze.. drzi si to latku puvodni kvality.
Autorská citace #46
2.11.2011 22:18 - PetrH
no ja uz se nemuzu dockat druheho dilu, skoda jen, ze se to tak vlece, neb po 2 titulech rocne to bude na 30 dilu 15 let :(
Autorská citace #47
23.3.2014 15:02 - Nachtrose
Taky jsem si ted poridil reedeci Lone Wolfa ( zatim dily 1 a 2 ) a jako netknutemu originalem ci prvnim vydanim mi nijak nevadi ani preklad jmen rytiru Kai. Ale jen tak z cire zvedavosti: na kolik cteni prumerne se da knizkou projit? Prvni pokus jsem ani neprezil klaster ( UB 10/ 28 KB ), na druhy padnul az na moste pri ochrane prince ( UB 11/ 21 KB ). Kostka mi nekdy proste nepreje :-(
Autorská citace #48
23.3.2014 16:31 - Gurney
Kdysi jsem hrál cca prvních sedm nebo osm. Některé šly s trochou štěstí projít napoprvé, asi jeden nebo dva závisely na tom jestli půjdeš do naprosto obskurních odboček a pár jich bylo téměř nedohratelných, pokud jsi nehrál druhý (nebo třetí?) díl a nezískal Sommerswerd (nebo jsi se netvářil že ho máš). Většina spadala někam mezi.
Autorská citace #49
23.3.2014 19:18 - ShadoWWW
No, já jsem teď na expedici po BECMI a při té příležitosti jsem narazil na D&D gamebooky Blizzard Pass a Maze of the Riddling Minotaur. Právě hraju BP a přijde mi fakt dobrý! Přemýšlím, že je škoda, že některé staré knihy a hlavně RPG moduly jsou už nedostupné.

Z gamebooků se mi třeba hodně líbil Conan, číslo 25 v sérii An Endless Quest od TSR.

V nové reedici Lone Wolfa mám všechny vydané díly, ale zatím mám rozečtenou jen první knihu. Když to vycházelo kdysi, tak mi přišla lepší série Jackson/Livingstone.

A pak tu máme českého Zeleka a Ve službách krále Reginalda. Reginald mi přišel z českých GB nejlepší. Bohužel jsem ho kdysi někomu půjčil a už se mi nevrátil. Naštěstí nedávno jsem ho vygooglil v elektronické podobě. :-)
Autorská citace #50
23.3.2014 19:24 - ShadoWWW
Málokdo ví, že první gamebook, co u nás vyšel, byl Na rozkaz krále od Ljuby Štíplové (známá scénáristka Čtyřlístku). Vyšel už před revolucí, v roce 1989.
Autorská citace #51
23.3.2014 19:24 - Jarik
Pokud mas UB mensi nez 16, tak obvykle nemas sanci to dohrat (statistika a mnozstvi souboju).
V druhem dile musis jit smerem k cili a pak jit ziskat do lesa Magicke kopi (Kouyelne kopi - zalezi na verzi prekladu), nebo umet Spriznenost se zviraty (a mozna i Stopovani).
V dalsich dilech uz to takhle krkolomne neni. Spis se tam vyskytuji mista, kde umres, aniz bys to ovlivnil (i kdyz te obcas varuji). Mne se oplatilo si psat seznam bodu, kterymi porchazim, abych se mohl vratit a napravit takoveto nahodne rozhodnuti.

1.dil se da prezit v nove edici hure nez ve stare. A myslim, ze jiz nemusis mit Sesty smysl, abys potkal Benedona :) }to v puvodni verzi bylo{

A posledni poznatek. Pokud jsi v 1.dile ziskal nejakou Master-work zbran (+1), tak si ji nechej, uz jinou nenajdes - nebude-li docasna.

V 9.dile mas vetsi sanci na dokonceni bez Sommerswerdu, kdyz mas misto toho Vashovu dyku (pokud se nepletu).
Autorská citace #52
23.3.2014 19:25 - Jarik
Reginalda mam 2x. Jednoho jsem mel, a druheho mi prinesl Jeziske od novomanzelky :D
Autorská citace #53
17.7.2015 06:54 - yashamaru
vysel znovu carodej z ohnove hory

http://www.mytago.cz/vydali-jsme/carodej-z-ohnove-hory

maj nachystany 3 gamebooky a testuji zda bude mezi ctenari zajem.
Autorská citace #54
17.7.2015 07:16 - ShadoWWW
Super, to si seženu!
Autorská citace #55
17.7.2015 11:56 - PetrH
jj tak to uz sumelo trosku delsi dobu. Sakven gamebooky rad, otazkou je, zda je v cs kotlinach na to dostatek prostoru, protoze ted se tam zene lone wolf do toho toto. sveho casu kazdy mel obe rady. zkusim si prvni poridit a porovnat s tim, co mam doma.
Autorská citace #56
17.7.2015 13:08 - yashamaru
nevim co je sakven, znam jen skaven.

jeto oboji od mytaga tak snad vi co delaji.

ja urcite podporim gamebooky mam rad a kdybych na ne v detstvi nenarazil velka cast me by chybela :) urcite si koupim ty co jsem mel rad. ty novejsi uz jsou mi volny
Autorská citace #57
17.7.2015 13:13 - yashamaru
moje top:

1 ff serie magie (4 dil jsem nikdy necet)
2 proklety hvozd
3 raketoplan poutnik
4 ta serie choose your adventure, hlavne ten dil, kde se staras o mimozemske vajicko a vesmirny upir u toho jsem se hrozne bal (8-10 let? :D)
5 lone wolf serie (oblibeny dil myslim nemam. mozna ten, kde se propadnes na zacatku nejakou propasti)
Autorská citace #58
17.7.2015 13:16 - Vojtěch
Pekelný dům byl taky dobře vražedná jízda.
Autorská citace #59
17.7.2015 13:21 - PetrH
yashamaru píše:
nevim co je sakven, znam jen skaven.

ano ma chyba, psat to rychle na blackberry.

z ff serie za me fantasy dily, scifi me moc nebralo, fantom ulice to mi moc nesedelo. Jeste byl zajimavy dil (z hlavy si nepamatuji presny nazev) kdy jdes na zem zahcranovat svet jako nejaky "detektiv".

edit: Hvezdny lovec se to jmenovalo...
z lone wolfu me bavili dil ohromne dil 1,2,5,6,15 jsem zvedav, jak to dopadne po krizove vyprave.
Autorská citace #60
11.2.2016 16:27 - Kamach
Steve Jackson's Sorcery! 1 & 2



Na Steamu před týdnem vyšla PC konverze tohohle gamebooku ze série Fighting Fantasy (stejně jako třeba ten výše zmíněný Čaroděj z Ohňové hory) - sice je to klasicky 90kové Yet Another Generic Fantasy, ale v rámci konvencí žánru imho docela kvalitní.
Snad se nedopustím hereze, když to přirovnám k Lone Wolfům...
+ lepší foreshadowing v případě rozhodnutí s fatálními následky :)

PC verze je navíc z podstaty uživatelsky přívětivější a má luxusní vychytávku, která ukládá stav po každé scéně a umožňuje zpětný rewind => žádné zdlouhavé listování knížkou kvůli podělům, či touze vyzkoušet jiné alternativy.

Jsem to tak čirou náhodou při brouzdání ve slevách objevil, tak dávám vědět. Myslím, že by někoho mohl zaujmout...
Do zítřka 19:00 je navíc ve slevě za 7,5 Ojro. Zbývající dva díly už jsou pro mobilní aplikace a na PC se připravují.


PS. Zdá se mi to nebo je ta mapa dělaná stejným stylem jako v DnD 5e? :)
Autorská citace #61
11.2.2016 16:41 - ShadoWWW
Jé, to musím mít! Díky za info.

Kamach píše:
PS. Zdá se mi to nebo je ta mapa dělaná stejným stylem jako v DnD 5e? :)

Jj, kreslil to Mike Schley (je to bezpečně jeho styl).

Edit: Má ji na svém webu bohužel jen v tomto malém rozlišení a v hi-res ji neprodává.

Autorská citace #62
2.8.2016 17:59 - ShadoWWW
Byla oznámena počítačová hra The Warlock of Firetop Mountain - je to hra ze světa gamebooků Fighting Fantasy a postavená na stejných pravidlech.

Teaser
Autorská citace #63
2.8.2016 19:02 - LokiB
Wow, remake jedné staré, nechvalně známé hry! :)

https://www.youtube.com/watch?v=f-nyuhNE_NU
Autorská citace #64
2.8.2016 19:06 - Element_Lead
yashamaru píše:
vysel znovu carodej z ohnove hory

http://www.mytago.cz/vydali-jsme/carodej-z-ohnove-hory

maj nachystany 3 gamebooky a testuji zda bude mezi ctenari zajem.

druhy dil na sebe nenechal dlouho cekat, pouze o rok pozdeji
http://www.mytago.cz/vydali-jsme/citadela-chaosu

treti dil ma byt proklety hvozd na kterem si myslim, ze to cele shori a dalsi uz nebudou. proklety hvozd totiz, byt jeden z mych oblibenych, je k neustale k dostani a myslim si, ze vetsina lidi co sbira gamebooky ho tim padem uz ma.

(ja ho mam 3x, 2x cz a 1x aj, protoze jsem magor)
Autorská citace #65
2.8.2016 19:28 - ShadoWWW
Nové vydání Čaroděje z Ohňové hory jsem si koupil nedávno a už se těším na další díl. Když jsem byl kluk, tak mi série FF přišla lepší než LW. Hlavně od Labyrintu smrti dál. Už je ale nemám, takže bych si je rád pořídil znovu. No vzhledem k frekvenci vydávání a že jich je celkem 39 už nepočítám, že bych se dožil znovuvydání celé série. :(
Autorská citace #66
2.8.2016 20:59 - PetrH
No ja se tesim hlavne na pokracovani lw;) uz se to blizi, rok, dva tri a bude to tu:)
Autorská citace #67
2.8.2016 21:30 - ShadoWWW
Nové LW mám taky všechny B-)
Autorská citace #68
2.8.2016 21:34 - PetrH
Osobne mam lw radej jak serii ff, trosku mi vadilo to stridani zanru a pod, oproti tomu lw celou dobu dokazal nahradit dracak protoE clovek mel poatavu, vyvoj, prenos dale a bylo to cool B-) a je fakt, ze i jsme neco do dracaku z nej prenaseli:)
Autorská citace #69
2.8.2016 21:37 - Element_Lead
Jo v tom mel LW velkou vyhodu, ale ja jsem hrozne zral oboji. Ve ff byla serie magie, ktera na sebe taky navazovala. Nejvic to ale pro me tahly ve FF ty naprosto bozi ilustrace.
Autorská citace #70
3.8.2016 21:53 - MartinCZ
Trocha reklamy na rozjíždějící se projekt gamebooků v mobilu/v prohlížeči, Gamebooky Malpal.
Autorská citace #71
3.8.2016 22:10 - PetrH
MartinCz: takze jsi to konecne dotahl;) tedy pokud si to nepletu a vzpominam na nlet zpet na rpgf
Autorská citace #72
3.8.2016 22:26 - MartinCZ
PetrH píše:
MartinCz: takze jsi to konecne dotahl;) tedy pokud si to nepletu a vzpominam na nlet zpet na rpgf


Vyjma toho, že znám osobně jednoho z tvůrců, tak s tím projektem nemám nic společného. A kdybych nezahlédl, že je tady ke gamebookům diskuze, asi by mne ani nenapadlo to tu někde jinde hlásat.
Autorská citace #73
4.8.2016 06:28 - PetrH
Martincz: tak tedy omyl, inu i to se jednou za deset let stava;)
Autorská citace #74
4.8.2016 10:40 - Shako
MartinCZ píše:
Trocha reklamy na rozjíždějící se projekt gamebooků v mobilu/v prohlížeči, Gamebooky Malpal.


Na to jsem zvědavý - těch dobrý textovek na mobil je málo, tedy pokud za to člověk nechce dát 100+ kč, což se mi zatím stále zdá příliš mnoho.
Autorská citace #75
4.8.2016 11:04 - ShadoWWW
Mapa v dobrém rozlišení.

Autorská citace #76
12.8.2016 15:16 - Mnauk
Tak jsem zkusil Čaroděje z Ohňové hory, o kterým jsem neměl ani šajn, že vůbec kdy existoval, a musím říct ... nic moc. Říkal jsem si, že už jsem na to možná starej a pro jistotu si koupil prvního LW, jestli mi to po těch letech nebude připadat taky takové nemastné neslané a musím říct ... já si tu sérii dokoupím celou ... tak asi tak na okraj :) Pic.
Autorská citace #77
12.8.2016 16:53 - PetrH
Mnauk pokud se ti libi gamebooky lw doporucuji zkusit adventure game, je to aplikace lw do skupinoveho hrani a pravidlove si vystacis hodne z gamebooku v urovni initiative, v master je mnoho a mnoho rozsirujicich pravidel.
Autorská citace #78
15.8.2016 09:30 - Mnauk
PetrH píše:


Díky za tip, kouknu na to ...
Autorská citace #79
15.8.2016 10:03 - Mildar
Prosim nejake odkazy. Gamebooky jsem nehral dobrych 15 let, trosku jste me tu navnadily, ale jsem z tech zkratek celej zmatenej.
Autorská citace #80
19.8.2016 08:24 - Mr. Poopybutthole
Někdo doporučení na nějaké horrové gamebooky (CZ nebo ENG)? Kromě: Alone against the dark (1985), Alone against the Wendigo (1985), Pekelný dům (u nás 1996), The island of horror (2003), Alone against the flames (2015?).
Autorská citace #81
1.12.2016 09:12 - ShadoWWW
Ve věku 60 let zemřel Joe Dever, autor série gamebooků Lone Wolf. ;-(
Autorská citace #82
1.12.2016 11:19 - Gurney
Zrovna včera jsem si na jeho počest stáhnul Lone Wolfa.
Autorská citace #83
1.12.2016 15:57 - Kamach
Project Aon
Odkaz Joe Devera a spol., kteří jako dárek k miléniu pro fanoušky volně zpřístupnili řadu svých děl (nejen) ze světa Magnamundu.

Kromě samotných Lone Wolfů je tu v online podobě Joeova postapo série Freeway Warriors, spin-off Grey Star the Wizard a 3 pokračování na nichž se podílel jako editor (vřele doporučuju) a série Combat Heroes (2* 2 knihy neobvyklé tím, že mají vždycky jeden sólo příběh, a pak druhý, který se hraje jako kooperačka se spoluhráčem, kdy používáte obě knížky v páru).

+ různé dodatkové materiály, utilitky ke hře (statkeeper), články, vintage skeny původních poznámek a ilustrací apod.
Autorská citace #84
6.8.2018 13:15 - lesick
hoj, sháním gamebooky ze od autorů Livingstone nebo Jackson. Neválí se to někomu pod postelí doma?
Vdečný bych byl za:
Strašlivý netvor
Půlnoční lupič
Koruna králů
Masky zmaru
Talisman smrti
Krvavá moře
Černokněžníkova krypta
Labyrint smrti
Vesmírný zabiják
Ketherské bratrstvozápas mistrů
Komando robotů

Díky
Autorská citace #85
12.8.2018 01:01 - Skaven
Rozjeli jsme českou Wiki ze světa Lone Wolfa (www.magnamund.cz) - pokud by měl někdo zájem přispívat, dejte vědět!
Autorská citace #86
10.12.2018 04:18 - Colombo
Našel sem Lone Wolfa: https://www.projectaon.org/en/Main/Books

a bo mě nebavilo počítat souboj atp. tak sem si na to napsal skripty v R:

https://github.com/J-Moravec/LoneWolf
Autorská citace #87
10.12.2018 04:21 - Colombo
Specielně pro Siriena dodávám, že LaTeX by na to asi nebyl nejlepší nástroj. Ale asi by to i šlo díky těm interaktivním featurám co PDFka umožňují.
Autorská citace #88
10.12.2018 06:35 - Jarik
A nebo si stáhnu LWg kroniky do mobilu jako aplikaci. A to počítání (souboj) má v sobě taky. I hlídání a plnost deníku. A co v deníku není, to nepoužiješ :D
Autorská citace #89
10.12.2018 08:56 - Colombo
Jarik: Na 100% jsem věděl, že něco takového existuje. Jen sem nevěděl, jak se to jmenuje. Ale na mobilu je mi to prd platné. Čekal sem, že někdo udělal reimplementaci do Javascriptu nebo tak. To by pak fungovalo na mobilech in na desktopu.
Autorská citace #90
10.12.2018 09:01 - Jarik
Já jsem si to stáhl kdysi do tablety a … funguje to hezky i off. A když nechceš, tak si to stáhneš bez obrázků, ať ti to nezabírá milion místa :)

EDIT: ale, když si vezmu, že se chystá česky LWAG (LW adventure game), kterej to používá. A že to používá i předchozí LWmG (multiplayerGB). Tak ten tvůj počin má svůj smysl.
Autorská citace #91
10.12.2018 10:02 - Návštěvník
Skaven: Kdybyste tu Wiki rozjeli tak o dvacet, pětadvacet let dřív, tak bych zájem přispívat měl. Věděl jsem o Lone Wolfovi úplně všechno, byl jsem do něj totálně zažranej. Teď už je (pro mě) tak trochu pozdě... :-/
Autorská citace #92
10.12.2018 10:14 - Jarik
Návštěvník - Pro tebe možná jo. Ale co ta nová generace. Co se má složitě zas se vším seznamovat? Oni už to neumí si jít za informací. Potřebují "staříky", co jim to skrze vypadané zuby procedí. :)
Autorská citace #93
10.12.2018 12:12 - Návštěvník
Tak jako ruku na srdce: Bude ta nová generace toho Lone Wolfa vůbec hrát? V devadesátkách to docela frčelo, protože nic jiného nebylo, ale v dnešní době je tolik jiných lákadel...

Já osobně musím říct, že vzhled a ilustrace nových Lone Wolfů se mi asi ani příliš nelíbí a že kdybych to v knihkupectví objevil nyní, tak by mě to asi ani nijak neupoutalo... :/
Autorská citace #94
10.12.2018 12:26 - Jerson
Pokud to bude jako apka na mobilu, tak možná i bude. S grafikou a takovými věcmi.
Autorská citace #95
10.12.2018 21:48 - Návštěvník
Lone Wolf už je appka na mobilu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GDVGames.LoneWolfBiblio&hl=cs

Ne, sice v češtině, ne s moderní grafikou (ale jak už jsem naznačil: mně se ta old-schoolová grafika právě líbila i víc), a co jsou "takové" věci, to nevím... ;-)
Autorská citace #96
10.12.2018 23:36 - Colombo
Welp, there is desktop app on the Project Octagon site: https://www.projectaon.org/staff/david/download.php

But the screenshoots look... iffy.


I think that the web version is much more readable (more than the mobile one as well, coz it use normal typeface and not some fancy stuff).

i.e., https://www.projectaon.org/en/xhtml/lw/01fftd/sect1.htm
Autorská citace #97
3.1.2019 10:27 - PetrH
Jo lone wolf s tím je sranda... třeba se potkáme zase na Žižkonu či v knihovně na LWAD...
Autorská citace #98
7.7.2020 12:31 - Jerson
Tak jsem si po mnoha letech koupil gamebook. Navíc kovbojský, jmenuje se Zapadákov a musím říct, že mě docela překvapil. Jednak je to komix, takže víc obrázků a méně popisů, hráč v něm buduje vlastní město, některými cestami lze jít i opakovaně, hledá skryté nápovědy v obrázcích, včetně občasných dalších možností. Boj, tedy střelba funguje pomocí pouštění tužky z 15 cm přímo na obrázek protivníka, který je občas větší a občas dost malý, přičemž počet výstřelů je dán. Zatím jsem to hrál jen zkušebně, ale vypadá dost dobře.
Autorská citace #99
7.7.2020 12:58 - ShadoWWW
REX hry jich vydaly už víc. Dcera je má ráda, ale mně se líbí víc série Lone Wolf (a dnes mi konečně přišel 13. díl série.)
7.7.2020 13:01 - Jerson
Prolistoval jsem čtyři, tenhle mi přišel nejzajímavější. Lone Wolfa znám jen z prvních tří nebo čtyř dílů.
7.7.2020 13:02 - ShadoWWW
Mně se z těch komiksových nejvíc líbil Sherlock Holmes. Ale dobrý jsou všechny.
30.10.2020 16:20 - Pjotr
SMBC dava mimoradne ke stazeni svoje knizky, mezi nima i jeden gamebook. Nehral jsem, ale da se cekat davka nerdy humoru.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14243102073669 secREMOTE_IP: 44.200.77.59