Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
1.4.2015 14:23 - Shako
ShadoWWW píše:
Česká produkce nespí! Je tu nová hra podle původního Dračíhou doupěte - SpaceDragon!



Z anotace píše:
SpaceDragon je vytvořen na základě starého, ale pořád dobrého Dračího doupěte jen s pár zásadními změnami


Od uživatele kubula.jojo píše:
Účet existuje již 41 min 48 sek




Ne, díky.
1.4.2015 14:53 - sirien
Kdo bude první sketa a způsobí tomu chudákovi kulturní šok a dojem promarněné části života tím, že mu představí Spelljammer?
1.4.2015 14:57 - ShadoWWW
A není to jen Apríl? :)
1.4.2015 15:07 - Shako
ShadoWWW píše:
A není to jen Apríl? :)


Doufejme.
1.4.2015 15:27 - Vojtěch
OMG Pssst! Ticho tady! Je to Česká produkce!
1.4.2015 18:19 - Dukolm
no pokud je to apríl někdo si dal dost práce http://spacedragon.webgarden.cz/
1.4.2015 18:48 - Gurney
Se přiznám že moc nevidím důvod to zatracovat - prostě DrD zhouserulovaný do sword&planet žánru, to je ve skutečnosti docela cool. Krom toho, DrD už se nejspíš žádné podpory nedostane * (narozdíl od nesouvisejícího indie, co se za něj vydává), takže co jiného jeho fandům zbývá než vlastní tvorba?

Až mi to někdo bude strkat pod nos a říkat jak je to skvělé, unikátní a měl bych si to zahrát, pak z toho teprve budu otrávenej :)

sirien píše:
Kdo bude první sketa a způsobí tomu chudákovi kulturní šok a dojem promarněné části života tím, že mu představí Spelljammer?

Spelljammer byl mezi D&D settingy obskurní i těch pětadvacet let zpátky, když vyšel.

* Když jsme u toho, co to DrD v pdf?
1.4.2015 18:54 - York
Přišlo mi to nějaké povědomé.
1.4.2015 19:01 - ShadoWWW
Dukolm píše:
no pokud je to apríl někdo si dal dost práce http://spacedragon.webgarden.cz/

Jen jsem rychle prolítl pravidla, a jsou mi sympatické dvě věci:
- Základní herní mechanismus založený na hodu 1k10 + opravy
- Pravidla nejsou komplikovaná
1.4.2015 19:47 - sirien
moment... co to má fakticky společného s DrD?
2.4.2015 14:57 - Merlin
sirien píše:
moment... co to má fakticky společného s DrD?

draka v názvu?
2.4.2015 15:00 - York
sirien píše:
moment... co to má fakticky společného s DrD?


Rozhodně víc než dvojka ;-)
6.4.2015 22:57 - PetrH
Gurney píše:
* Když jsme u toho, co to DrD v pdf?

obavam se, že toho se asi nikdy nedočkáme:(
6.8.2015 10:39 - Gurney
Usuzuju správně, že projekt klasického Dračího Doupěte v pdf - ať už pro potřeby jeho hráčů nebo lidí co si ho chtějí jen tak pro inspiraci prolistovat - je definitivně mrtvý? resp. že už jsme na věčnost odkázáni na mizerné, pokoutně stažené skeny?
6.8.2015 10:58 - ShadoWWW
Asi takto: DrD 1.6 PPZ jsem poslal Bouchimu hotové jako soubor v InDesignu i jako vyexportované PDF už před několika lety.

Problém byl, že jsem tehdy používal InDesign CS6 a Altar CS5.5 a indesignové soubory nejsou zpětně 100% kompatibilní. Zkrátka soubor, co uložíš v novější verzi, neotevřeš ve starší verzi, jedině jako speciální xml soubor, který má ale trochu rozhozené formátování. Bouchi tehdy řekl, že formátování doupraví a vydá to během pár měsíců. Pokud vím, dosud to ale nedokončil.

Těžko říct, co bude dál a jestli něco. Bouchi už přestal chodit a psát na Kostku i RPG F.
6.8.2015 10:59 - sirien
Gurney: ne nutně. Gamecon aktuálně tenhle problém řeší v zastoupení Guffa, kterému nedostupnost DrD dělá zle v Mistrovství vesmíru, které tak krásné oživil a modernizoval. Přechod na alternativy by byl z mnoha důvodů velmi komplikovaný a problematický, takže snaha dostat se k čisté formě původního DrD je v tomhle směru pořád preferovaná varianta a naléhavost roste s každým rokem, co jsem pochopil tak letos to bude pomalu jedno z hlavních témat linie a Guff už ukázal, že je velmi kompetentní v tom zařídit co potřebuje, takže šance tu pořád je (i když přichází odjinud než z místní komunity)

EDIT: ShadoWWW: pingnul sem Guffovi tuhle diskusi, možná se Ti nějak ozve :)
6.8.2015 12:19 - PetrH
no to by me zajimalo... skoda te znacky, produktu, jeste, ze mam doma dvoje papirovy pravidla:) maximalne holt jedny rozrezeme a kvalitne nascanujeme.

edit: neni to koser, neni to ok pravne, nejde v tom poradne hledat atd, la epro zpetny tisk je to dostacujici. nebo to dopadne moduleme ceskeho drd nad dnd a bude...
6.8.2015 13:41 - Gurney
sirien: Držím všechny palce, ale už v to moc nedoufám.

PetrH: Tak škoda to je, to už se řeší hodně dlouho. Jinak nějaké skeny samozřejmě už po internetu kolují a koupit se to v pdf nedá (nejspíš už ani jak fyzická kopie, možná v nějakém antikvariátu...), takže udělat nějaké kvalitnější by byl celkem záslužný čin. Bouchi o sobě navíc kdysi tvrdil že je přesvědčený pirát, takže uhánět by tě za to neměl.
6.8.2015 14:18 - sirien
Bouchi je dokonce člen Pirátské strany (přesto autoři DrD II z představy pirátské kopie moc nadšení nebyli)
6.8.2015 15:04 - PetrH
no prave, kazat vodu, pit vino, hlavne pokud nechces aby ten produkt uz byl na trhu....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083660840988159 secREMOTE_IP: 34.238.143.70