Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
1.4.2015 14:23 - Shako
ShadoWWW píše:
Česká produkce nespí! Je tu nová hra podle původního Dračíhou doupěte - SpaceDragon!

Z anotace píše:
SpaceDragon je vytvořen na základě starého, ale pořád dobrého Dračího doupěte jen s pár zásadními změnami

Od uživatele kubula.jojo píše:
Účet existuje již 41 min 48 sek

Ne, díky.
1.4.2015 14:53 - sirien
Kdo bude první sketa a způsobí tomu chudákovi kulturní šok a dojem promarněné části života tím, že mu představí Spelljammer?
1.4.2015 14:57 - ShadoWWW
A není to jen Apríl? :)
1.4.2015 15:07 - Shako
ShadoWWW píše:
A není to jen Apríl? :)

Doufejme.
1.4.2015 15:27 - Vojtěch
OMG Pssst! Ticho tady! Je to Česká produkce!
1.4.2015 18:19 - Dukolm
no pokud je to apríl někdo si dal dost práce http://spacedragon.webgarden.cz/
1.4.2015 18:48 - Gurney
Se přiznám že moc nevidím důvod to zatracovat - prostě DrD zhouserulovaný do sword&planet žánru, to je ve skutečnosti docela cool. Krom toho, DrD už se nejspíš žádné podpory nedostane * (narozdíl od nesouvisejícího indie, co se za něj vydává), takže co jiného jeho fandům zbývá než vlastní tvorba?

Až mi to někdo bude strkat pod nos a říkat jak je to skvělé, unikátní a měl bych si to zahrát, pak z toho teprve budu otrávenej :)

sirien píše:
Kdo bude první sketa a způsobí tomu chudákovi kulturní šok a dojem promarněné části života tím, že mu představí Spelljammer?

Spelljammer byl mezi D&D settingy obskurní i těch pětadvacet let zpátky, když vyšel.

* Když jsme u toho, co to DrD v pdf?
1.4.2015 18:54 - York
Přišlo mi to nějaké povědomé.
1.4.2015 19:01 - ShadoWWW
Dukolm píše:
no pokud je to apríl někdo si dal dost práce http://spacedragon.webgarden.cz/

Jen jsem rychle prolítl pravidla, a jsou mi sympatické dvě věci:
- Základní herní mechanismus založený na hodu 1k10 + opravy
- Pravidla nejsou komplikovaná
1.4.2015 19:47 - sirien
moment... co to má fakticky společného s DrD?
2.4.2015 14:57 - Merlin
sirien píše:

draka v názvu?
2.4.2015 15:00 - York
sirien píše:

Rozhodně víc než dvojka ;-)
6.4.2015 22:57 - PetrH
Gurney píše:
* Když jsme u toho, co to DrD v pdf?

obavam se, že toho se asi nikdy nedočkáme:(
6.8.2015 10:39 - Gurney
Usuzuju správně, že projekt klasického Dračího Doupěte v pdf - ať už pro potřeby jeho hráčů nebo lidí co si ho chtějí jen tak pro inspiraci prolistovat - je definitivně mrtvý? resp. že už jsme na věčnost odkázáni na mizerné, pokoutně stažené skeny?
6.8.2015 10:58 - ShadoWWW
Asi takto: DrD 1.6 PPZ jsem poslal Bouchimu hotové jako soubor v InDesignu i jako vyexportované PDF už před několika lety.

Problém byl, že jsem tehdy používal InDesign CS6 a Altar CS5.5 a indesignové soubory nejsou zpětně 100% kompatibilní. Zkrátka soubor, co uložíš v novější verzi, neotevřeš ve starší verzi, jedině jako speciální xml soubor, který má ale trochu rozhozené formátování. Bouchi tehdy řekl, že formátování doupraví a vydá to během pár měsíců. Pokud vím, dosud to ale nedokončil.

Těžko říct, co bude dál a jestli něco. Bouchi už přestal chodit a psát na Kostku i RPG F.
6.8.2015 10:59 - sirien
Gurney: ne nutně. Gamecon aktuálně tenhle problém řeší v zastoupení Guffa, kterému nedostupnost DrD dělá zle v Mistrovství vesmíru, které tak krásné oživil a modernizoval. Přechod na alternativy by byl z mnoha důvodů velmi komplikovaný a problematický, takže snaha dostat se k čisté formě původního DrD je v tomhle směru pořád preferovaná varianta a naléhavost roste s každým rokem, co jsem pochopil tak letos to bude pomalu jedno z hlavních témat linie a Guff už ukázal, že je velmi kompetentní v tom zařídit co potřebuje, takže šance tu pořád je (i když přichází odjinud než z místní komunity)

EDIT: ShadoWWW: pingnul sem Guffovi tuhle diskusi, možná se Ti nějak ozve :)
6.8.2015 12:19 - PetrH
no to by me zajimalo... skoda te znacky, produktu, jeste, ze mam doma dvoje papirovy pravidla:) maximalne holt jedny rozrezeme a kvalitne nascanujeme.

edit: neni to koser, neni to ok pravne, nejde v tom poradne hledat atd, la epro zpetny tisk je to dostacujici. nebo to dopadne moduleme ceskeho drd nad dnd a bude...
6.8.2015 13:41 - Gurney
sirien: Držím všechny palce, ale už v to moc nedoufám.

PetrH: Tak škoda to je, to už se řeší hodně dlouho. Jinak nějaké skeny samozřejmě už po internetu kolují a koupit se to v pdf nedá (nejspíš už ani jak fyzická kopie, možná v nějakém antikvariátu...), takže udělat nějaké kvalitnější by byl celkem záslužný čin. Bouchi o sobě navíc kdysi tvrdil že je přesvědčený pirát, takže uhánět by tě za to neměl.
6.8.2015 14:18 - sirien
Bouchi je dokonce člen Pirátské strany (přesto autoři DrD II z představy pirátské kopie moc nadšení nebyli)
6.8.2015 15:04 - PetrH
no prave, kazat vodu, pit vino, hlavne pokud nechces aby ten produkt uz byl na trhu....
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30125904083252 secREMOTE_IP: 3.234.214.179