Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
19.7.2017 14:38 - ShadoWWW
Díky Demonice už ty chybějící stránky mám. ;)
22.8.2017 11:26 - LokiB
Při stěhování vypluly na světlo některé věci dávno ztracené ...
22.8.2017 11:29 - York
To je dobrá perla, o tom jsem nevěděl ;-)
22.8.2017 14:22 - Šaman
Opravdu nebude žádná verze DrD 1.5? To néé, můj život se tím drasticky změní.
I když, možná bych mohl dokonce dostudovat vejšku v řádném termínu. :)
22.8.2017 14:23 - sirien
Pravidla pro profesionály - made my day...
22.8.2017 15:43 - ShadoWWW
Vlastně všechno, co tam napsali, se objevilo právě ve verzi 1.5

Píše:
Altar je však především nakladatelství, a jako takové je nakladatelstvím značně kuriozním, neboť všechny knihy v něm vydané pocházejí od jeho redaktorů. To však není obvyklý stav:

To by měl napsat Paizu, že to dělají blbě. ;-D
22.8.2017 23:33 - Colombo
Obrázek se nezobrazuje.
23.8.2017 12:21 - Shako
Nejpřesnější mi přišlo, že na začátku chrlí nápady a pak na konci přiznává, že vlastně nemají autory.
23.8.2017 12:36 - LokiB
ShadoWWW: ale zas objektivne ... tehdy to opravdu nebylo pro nakladatelstvi moc bezne, aby si pripravovalo vse inhouse. a to ani pro TSR a spol.
3.10.2017 10:47 - LokiB
A co tenhle program, měli jste? :)

3.10.2017 15:17 - Log 1=0
Jó, to není zaprděné hraní u táboráčku. To je zábava pro 21. století.
3.10.2017 15:34 - Šaman
No, jestli se hází na pravděpodobnosti, že družinu napadl drak a jestli mají kostlivci štíty, tak to opravdu není žádná hra u táboráčku, ale regulérní tuctová hra v prohlížeči. Ty už snad ani nikdo nepíše, na ty je nejspíš generátor.

Zatímco u toho táboráčku se dá začít slovy "Víte, že před mnoha a mnoha lety sedělo na tomto místě také pět dobrodruhů? Zamlkle opékali uloveného sviště a neustále se ohlíželi tamhle po tom okraji lesa. To, čemu již tři dny utíkali je mělo dnes v noci dostihnout…". A hned je jiná atmosféra. Taková zaprděná, tajemná… :D
3.10.2017 16:06 - sirien
Tyvole 1MB... to je drsná archeologie, kdes to vyhrabal? V Pompeích?

EDIT: ale tyvole... tyvole... jestli mě paměť neklame, tak já ten program snad fakt i měl... kdysi, pradávno... ale vlastně si ani nepamatuju jak vypadal...
3.10.2017 16:13 - York
sirien píše:
estli mě paměť neklame, tak já ten program snad fakt i měl...


Obdržel jsi "upgrade" na pravidla verze 2.0? :)
3.10.2017 16:40 - sirien
nemám tušení :D
3.10.2017 17:18 - Merlin
sirien: tos byl z bohaté rodiny..350? :D
3.10.2017 17:30 - sirien
Jestli se nepletu a fakt to bylo ono, tak sem se k tomu dostal až o hodně moc pozdějc - hrubym odhadem nejspíš až tak někdy koncem devadesátek.
3.10.2017 17:40 - LokiB
Mně by zajímalo, jestli to vlastně vůbec někdy vyšlo, nebo to byl jen plán, jako u pravidel 2.0 :)
papír snese všechno ...

Log: jj, přesně jsem si vzpomněl na Končinu a původně to chtěl hodit i do vlákna k ní, xixi :D

Tak ono je to ze stejného Zlatého Draka Speciál 93 jako ten předchozí sken. Poklady v krabicích.

Šaman: předběhli dobu ... to co je dnes zapomenuté, tehdy ještě nebylo vynalezené ;)
8.2.2018 15:24 - York
Bouchi píše:
Srovnávání s devadesátkama IMHO nemá moc smysl, tehdy byly RPG zjevení, něco úplně nového, úžasného.
Ale jakou komunitní aktivitu generovalo DrD 1.X dejme tomu v letech 2005-2010?


Jestli dobře googlím, tak experti vyšli někdy v roce 1996. Verze 1.6 podle wiki vyšla v roce 2001. V roce 2005 vyšla podle wiki pluska, takže v té době už se DrD 1.X nedalo dost dobře považovat za vlajkovou loď s plnou podporou nakladatelství.


Bouchi píše:
Tohle je dost zavádějící tvrzení. Řečeno stručně - a už jsem to psal mnohokrát - přepracování DrD 1.X, které by odstranilo hlavní problémy (z nichž řadu si s sebou nese od začátku přímo v jádru) a zohlednilo nejčastější výhrady, by výsledek posunulo dost směrem ke koncepci DrD+. Tím pádem považuji za smysluplnější přepracovat DrD+.


Však já vím. Pro případné oživení DrD 1.X to podle mě znamená přesně to, co jsem napsal.


Ad to přepracování plusek: To sice na první pohled dává smysl, ale podívej se, co různí lidé nezávisle píší o použitelnosti plusek. A dále kolik lidí se nadšeně vrhlo do pokusů o remake 1.X vs kolik se jich zabývá pluskama.

Nevím, jak tobě, ale mně to celkem jednoznačně zní tak, že pluska drtivá většina hráčů považuje za slepou vývojovou větev, a že nadšení hráčů (které je po té spoustě let pořád ještě živé!) jednoznačně směřuje k DrD 1.X. A tedy že z plusek má smysl brát obsah a zajímavé nápady (třeba Bestiář je celkově dobře hodnocený), ale rozhodně ne brát je jako základ pro nová pravidla.



Teď už je to teda asi jedno, Altar si v tomhle ohledu nechal ujet vlak. Za chvíli vyjdou JaD a díra na trhu přestane existovat.
8.2.2018 15:35 - LokiB
York: souhlas

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06529688835144 secREMOTE_IP: 3.235.75.229