Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
28.12.2018 21:25 - Boldrick
Zkusím to vzít od začátku, za případný zmatek se omlouvám :-)

to Gurney: zrovna to nemám u sebe, ale ta rada je zhruba takto - Postavy uvíznout ve vězení a když nevíte kudy kam, pak přiřaďte všem možným událostem nějakou % hodnotu a pak si hoďte. Ty tři jsem si teď vymyslel, ale jsou v tomhle duchu a poslední tam opravdu je.
Strážce zapomene klíče 1-20%
Vezmou postavy na výslech 21-70%
Najdou pilník ve slamníku 71-99%
Zemětřesení poničí zdi vězení 100%

Necituji "Těchto případů si můžete vymyslet víc, čím více tím lépe."

Určitě v tom najdete nějaké nesrovnalosti, ale stále trvám na tom, že jako konkrétní dobrodružství, je to super. Tarii a Asterion jsem kdysi prohlížel, vůbec si to nepamatuji, ale mám pocit, že jsem tam právě na takto vytvořené dobrodružství nenarazil.

to sirien:viz. odstavec výše :-)
Ardanský rituál viz chrochta :-)

Druhá rada - to máš asi pravdu, ale už v té době (1998) jsem to vyzkoušel a zavrhl, pravda již pokřiven WFRP :-) Proto ta kritika.

Sociální mechaniky - další z toho proč DxD nemusím. Za tohle jsi ode mě čepicí nedostal :-)

S tím finále máš v podstatě taky pravdu, nicméně jak jsem psal jedné skupince to kupodivu vyhovovalo.
28.12.2018 21:49 - exi
A taky dodám, našel jsem skladem (pokud se tomu teda dá věřit) a objednal.
28.12.2018 22:27 - Kosťa
Ardanský rituál je podle mě dosti nepovedené dobrodružství kde má jít o závod s časem. Temený pán unese do své temné tvrze krásnou pannu a dobordruzi se ji za mizerný peníz pokusí zachránit (300 zlatých pro celou družinu na 6-8úrovni).Hrdinové se ženou k Ardanu jako smyslů zbavení načež vletí dovnitř a pokosí cestou co se kde pohne v celým Ardanu není nikde uvedena žádná interakce žádný rozhovory žádný NPC, prostě nic, tvrz je plná skřetů a jiné havěti nějaké pasti ale jinak nic moc, nikde není řešeno jak budou reagovat skřeti v hospodě (mají ji tam) nebo třeba stráže když se někdo snaží prokecat si přístup do tvrze. navíc je řečeno že se má spěchat ale nevybavuju se, že by někde bylo řečeno za jak dlouho rituál proběhne nebo jak daleko je to k tvrzi (tady ale uznávám že je to roky co sme to četl takže se můžu mýlit). U Ardanu je přihozeno minidobordužstvíčko s nějakou jeskyní s pokladem kde je tak trochu naznačeno jak funguje rituální magie. Jinak síly kterým temný pán slouží ztělesňuje démon (je tam řeč o čtyřrukém obrovském démonovi) což naprosto neodpovídá démonům v DrD kde jsou to netělesné entity jež bez cizího těa(živého či neživého) nemohou obývat náš svět.
4.1.2019 15:01 - exi
Tak to dneska vážně přišlo, včetně epesních handoutů

Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24157500267029 secREMOTE_IP: 3.82.52.91