Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
19.12.2021 00:11 - crowen
Hmm, po dalsich dvoch dieloch, teda videl som prve tri, mam z toho taku pachut. Niektore veci su fajn, ale na to, aky ma Zaklinac potencial a rozpocet je to take meh.
19.12.2021 08:50 - Gergon
Neříkám, že by se to mělo nekriticky oslavovat. Ale pokud je to i se svejma chybama nejlepší fantasy seriál minimálně poslední dekády, (ano Arcane je super - ale za prvé je animovaný což výrazně zvyšuje jeho možnosti co se týká mnoha věcí, tak za druhé to pro mě není klasické fantasy), tak to beru tak, že to asi v danou chvíli lépe udělat nešlo.
Jasně - je jednoduché sedět doma v obýváku a při koukání na hotové dílo kritizovat chyby a tvrdit co mohli autoři udělat lépe. Jenže oni často nemohli. Nemluvím ze zkušeností z Dračáku, ale z práce i na jiných projektech a sledování všech možných věcí kolem natáčení i velkých filmů. Prostě někdy to lépe udělat nejde.
A podle mě pokud už mají lidi potřebu kritizovat detaily jako to že je herečka nalíčená když leze z vany, nebo že jí rychle schnou vlasy, tak to už jsou fakt takové prkotiny, že to je pro mě důkazem, že tam o moc větší chyby asi nebudou. Což je ten důvod proč říkám že lidi chyby hledají, když už se babrají v takových blbostech. Já jsem třeba rád za tohle - ano je to takové nerealistické, ale já se radši podívám na hezkou Ciri, než aby lezla z vany a měla rozteklou řasenku, nebo aby měla bez makeupu vybledlý obličej. řešit barvu obočí - další věc že už někdo fakt neví co by kritizoval, tak kritizuje barvu obočí :D
Bojové scény - tak zrovna v prvním díle první série byla jedna z nejhezčích bojových scén televizních seriálů. A práce jakou na tom Cavil odvádí je neuvěřitelná. Stejně jako na celé postavě Geralta co se týká jeho průpravy a vložení se do charakteru.

Ano, také tam vidím nějaké chyby co mě zarazí, ale nic velkého co by mi kazilo dojem, nebo zážitek z luxusního seriálu. Tak pak nemám potřebu se nad nima pozastavovat, jsou to jen smítka co proletí kolem a můžu si užít seriál a označit ho za jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl.
19.12.2021 09:24 - shari
Takových problémů s klasickými posty Siriena a Lokiho, hledáš chyby místo abys uznal, že to líp napsat nemohli. :)


Anyway, když už jste tu zmínili Arcane, tak jsem se na to podívala a je to fakt super. Sice místy dost pesimistické, jak psal Corny, ale té beznaděje Expanse to nedosahovalo. Postavy byly výborné. Styl animace a steampunk prostředí se mi opravdu moc líbily.
Vytkla bych tomu jedu (za mě dost podstatnou) věc - bylo tam pár scén, které bylo fyzicky nepříjemné sledovat kvůli přílišnému blikání, změny barev, tvarů a už jsem zmiňovala blikání? Pokud jste na tohle citliví, berte v úvahu, že ve většině dílů alespoň jedna taková scéna bude.
19.12.2021 09:39 - LokiB
Gergon píše:
Nemluvím ze zkušeností z Dračáku, ale z práce i na jiných projektech a sledování všech možných věcí kolem natáčení i velkých filmů. Prostě někdy to lépe udělat nejde.


To by chtělo nějak rozvést ... chápu, že u Dračáku vidíš, že to šlo udělat lépe, ale jinde ne? Proč?
Omezený rozpočet, ok, to je jistě validní argument. Stojí tě kvalitní scénář o tolik víc než nekvalitní?

Gergon píše:
Bojové scény - tak zrovna v prvním díle první série byla jedna z nejhezčích bojových scén televizních seriálů.


Za pomoci kamery, střihů a zvukových efektů upletli z ničeho něco málo. Řada nebožáků, kteří Cavilovi bez odporu nabíhají na vidle (ten se sekerou byl obzvlášť patetickej).
Ale jo, že se to někomu líbí kritizovat nemůžu, na to má každej právo, však i Eva s Vaškem se lidem líbí.

Gergon píše:
ale já se radši podívám na hezkou Ciri, než aby lezla z vany a měla rozteklou řasenku, nebo aby měla bez makeupu vybledlý obličej


Možná by ani nevadilo, kdyby vylezla z vany v suchých šatech, kdyby jí to v nich slušelo.
To má i vlastní pojem, říká se tomu "povrchnost". Ale zase, máš na to právo.
Mohl bys na druhou stranu uznat i jiným, že jim to přijde otravný a neradují se spolu s tebou.

Píše:
Jasně - je jednoduché sedět doma v obýváku a při koukání na hotové dílo kritizovat chyby a tvrdit co mohli autoři udělat lépe. Jenže oni často nemohli.


Hele a platí tohle i pro kritiku Dračí Hlídky? Že je jednodušší sedět v obýváku a kritizovat její autory a hledat chyby. Nešlo by i tam uznat, že to udělat líp nešlo?

Gergon píše:
také tam vidím nějaké chyby co mě zarazí, ale nic velkého co by mi kazilo dojem, nebo zážitek z luxusního seriálu


Holt tě producenti takhle naučili. Když člověka budou 10 let krmit kuřecím separátem, bude pak nadšeně mlaskat nad Herkulesem. Ale to nedělá z Herkulese kvalitní salám. Pochopitelně to pro někoho může být nejlepší salám, jaký kdy jedl, a být z něho nadšený.

Nehodlám ti brát radost z toho, co se ti líbí. Když je pro tebe boj s bazilišky a "Ciri, stay strong" mantra tím, co tě naplňuje radostí, je to ok.
Stejně jako je ok, když mi to přijde meh.

Gergon píše:
že to je pro mě důkazem, že tam o moc větší chyby asi nebudou


A šminky opravdu nejsou největší problém ... zároveň jsou symbolem toho problému. Lidem a tvůrcům stačí to povrhcní pozlátku, že se na to "dobře kouká". Proč se vůbec snažit o víc, když i tohle sežerou nadšeně i s navijákem?

Větší chyby tam pochopitelně jsou ... scénář, dramaturgie a mnozí herci. Jenže dramaturgie je poslední dekády sprostý slovo, scénář není třeba, když se lidi hlavně rádi koukaj. Pak stačí, aby postavy chodili z A do B, z B do C, z C do A ... u toho se občas bojovalo a jinak se říkaly floskule, které budou navozovat atmosféru předlohy.

A možná jsem holt sám, kdo má při výkřiku Yarpena "Tak ogaři, král může počkat, jdeme na dobrodružství, hahaha" pocit wtf :) jiní u toho asi vlhnou a nadšeně se zvednutou rukou zvolají "jooo! trpaslíci jdou s ním! super!".
19.12.2021 09:45 - LokiB
shari píše:
Takových problémů s klasickými posty Siriena a Lokiho, hledáš chyby místo abys uznal, že to líp napsat nemohli. :)


na svou obranu uvedu, že v mnoha případech se tu proti kritice autorů zastávám, s podobným argumentem :)

Viz diskuse nad první sérií, kde jsem hájil černochy, pro někoho nehezkou Triss a mnoho dalších aspektů (jsem už starší člověk, mně se seriálová Triss líbí :))
Takže je dohledatelné, že ne vždy kritizuju jen pro kritiku samu :P

Na zaklínače jsem se těšil, o to víc mě mrzí, že nejsou schopní napsat aspoň takový scénář, jako mají hry (kopírování knihy si nežádám, jak jsem psal), že kloužou po povrchu tématu.

Zajímalo by mě, jak to celé chápe někdo, kdo knihy nezná.
19.12.2021 10:29 - sirien
Gergon: že řeším vzhled Ciri který mě zrovna zaujal fakt neznamená, že tam horší chyby nejsou. Ostatně ve #2697 sem Ti je vyjmenoval.

A sorry, to co píšeš je mimo. Herečku lze pro kameru nalíčit i.bez toho aby vypadala jak čerstvě zmalovaná na ples a jak píše Loki, "líp to udělat nešlo" je v otázkách scénáře, dramaturgie nebo střihu dost pochybný, zvlášť když tam ty rezervy jsou tak velký jak jsou. A popravdě tahle fanovská slepota k chybám kterou často projevuješ mě míjí - proč by mě jako diváka vůbec mělo zaujímat jestli to šlo nebo nešlo udělat líp?
19.12.2021 10:32 - Gergon
Ano kvalitní scénář stojí o hodně víc než nekvalitní, a jindy zasáhne technika, producenti, studio, sponzoři, investoři, počasí ... když máš například jeden den na natočení nějaké scény a polovinu dne leje jako z konve a máš jen půl dne msíto celého abys nějako uscénu antočil, tak děláš kompromisy, zkracuješ, stříháš ... a ano mají s tím problémy i velká studia a velké rozpočty. Třeba trilogie Hobit rozohdně nebyl projekt s malým rozpočtem a přesto tam je vidět místo, kdy je zaskočil obyčejný déšť a nemohli na tom nic změnit, nemohli to už přetočit tu scénu a je to znát... prostě někdy to nejde.
Ale tohle lidi většinou nevidí. Třeba u Dračáku nám borci doma od počítače řeknou, že pro lepší zvuk jsme prostě měli ten mikrofon dát jinam a namířit ho jiným směrem. Nemají ani tušení kolik času jsem to řešili, kolik způsobů jsme zkoušeli a že tam kde nakonec byl byla jediná a nejlepší možnost, protože jim prostě nedojde že kdybysme ten mikrofon posunuli jinam, tak by zase překážel třeba v záběru kamery na PJ atd. atd.... je toho hromada co řeší lidi na place dokonce i v kancelářích a co se projeví na výsledném produktu. viděl jsem požadavky sponzorů u kterých jsem se mlátil do hlavy a odmítli jsme statisíce korun na některé projekty, protože požadavky byly absurdní, ale díky tomu ty projekty zatím nejsou hotové. Někdo jiný by to vzal a vyhověl sponzorům a pak by výsledek stál za houby, ale režisér ani studio by neměli jinou lepší možnost jak to udělat, pokud chtěli mít možnost to natočit a sehnat na to peníze ... ale to nemá cenu pitvat, ani se v tom babrat, každému se líbí něco jiného. jen jsem odpovídal na dotaz a víc rozvádím co mám na mysli tím, že někdy to prostě lépe udělat nejde a to ani u velkých produkcí.
19.12.2021 10:38 - Gergon
Proč by mě mělo zajímat jestli to šlo nebo nešlo udělat líp? To není fandovská slepota, to je prostě radost z toho, že někdo něco vytvořil. Taky mohli vzít scénář a zjistit že nejsou schopný to udělat lépe, tak se na to vysrat a nenatočit nic a my bysme mohli koukat tak na Ordinaci v růžový zahradě a nemít žádné fantasy filmy a seriály, protože by tvůrci neustále čekali, až budou mít dokonalý scénář, dokonalé bojové scény, dokonalé líčení dokonalé všechny aby se zavděčili všem a nikdy by se nic neudělalo.
Takže jsem prostě rád že to někdo vytvořil, udělal to nejlépe jak to šlo a já si té práce vážím a jsem za ní vděčný a jsem rád že to někdo udělal.
A zrovna od tebe bych čekal asi víc pochopení po tom jak prostě nešlo udělat lépe bestiář v JaD, nebo možná šlo, ale v době tvorby jste to neuměli, nebo nevěděli jak. Nebyl čas vylepšit komiks.... Nebo šlo ale vydání by se odsunulo o dalšího půl roku.... prostě víš co to obnáší něco vytvořit a je fajn když lidí ocení tu snahu a výsledek, který je aspoň takový jaký je, než aby nebylo vůbec nic, protože by se čekalo na dokonalé podmínky.
19.12.2021 11:32 - sirien
Tohle nemá smysl, zjevně jsi zakouslej obhajovat svůj zrovna oblíbenej seriál za každou cenu a nepřiznat mry žádnou chybu.

Jen pro záznam bych rád poznamenal, že poslední odstavec cos napsal ohledně postojů k chybám mé tvorby je Tvůj pohled, nikoliv parafráze mých názorů nebo tvrzení, a osobně se s takovým přístupem ke kritice nebo nedokonalosti mojí tvorby rozhodně neztotožňuju.
19.12.2021 11:48 - Corny
shari píše:
Vytkla bych tomu jedu (za mě dost podstatnou) věc - bylo tam pár scén, které bylo fyzicky nepříjemné sledovat kvůli přílišnému blikání, změny barev, tvarů a už jsem zmiňovala blikání? Pokud jste na tohle citliví, berte v úvahu, že ve většině dílů alespoň jedna taková scéna bude.


To je docela zajímavý postřeh. Protože je asi fakt užitečný pro lidi, kteří jsou na to citliví a zároveň já si toho třeba ani nevšiml a vůbec mě to ani nenapadlo, byť to je asi fakt pravda.
19.12.2021 12:09 - LokiB
Gergon píše:
Nemají ani tušení kolik času jsem to řešili, kolik způsobů jsme zkoušeli a že tam kde nakonec byl byla jediná a nejlepší možnost, protože jim prostě nedojde že kdybysme ten mikrofon posunuli jinam, tak by zase překážel třeba v záběru kamery na PJ atd. atd


ještě je taky možnost, že to autoři prostě neuměli a kdyby tam byl někdo, kdo to umí, tak by to dopadlo líp. just saying.

Gergon píše:
udělal to nejlépe jak to šlo a já si té práce vážím a jsem za ní vděčný a jsem rád že to někdo udělal.


ale o tom to přeci je ... oni to neudělali nejlépe jak to šlo. stejně jako série Hobit není nejlepší jak to šlo. stejně jako Matrix 2 a 3 (ano, existují, :P) nejsou nejlepší, jak to šlo.
Autoři se rozhodli, že to to tak natočí, ne že by to nešlo jinak. Tomuhle fatalismu prostě nerozumím.

A třeba k tomu boji v Blavikenu ... jako není to nic světobornýho, ale přešel bych to většinou mlčením a řekl si ok, body za snahu, kdyby kolem toho nebylo takový haló, jak je to úžasný. Úžasný to fakt není, je to do televizního seriálu ok.

Gergon píše:
prostě víš co to obnáší něco vytvořit a je fajn když lidí ocení tu snahu a výsledek, který je aspoň takový jaký je, než aby nebylo vůbec nic


No, tak že jsem si tohodle tvého přístupu nevšiml u recenze Dračí Hlídky, tam ti kritika zjevně přišla na místě a postoj "projevme trochu nadšení že vzniklo něco místo nic" se ti nějak nedařil ... pročpak?
19.12.2021 12:09 - Gergon
Neříkám že nepřiznám chybu. Ano jsou tam věci co mi vadí. Ale prostě nic není dokonalé a nevadí mi to natolik, aby mi to kazilo celkový dojem z jinak pro mě skvělého seriálu.
A samozřejmě že poslední odstavec byl čistě můj názor a nikdy jsem snad netvrdil, že by to byl tvůj postoj nebo tvoje citace nebo něco takového.
19.12.2021 12:17 - Gergon
To že to v dané době autoři kteří to tvoří neuměli je přesně potvrzení toho, že to prostě udělali tak, jak mohli/uměli nejlépe.
Ano Dračí hlídku jsem hodně kritizoval, protože na ní je bohužel vidět že to lidi nedělali nejlépe jak uměli, ale že se na to z velké části vykašlali, protože polovina chyb co tam je, by tam nebyla kdyby to někdo před tiskem vzal do ruky a poctivě si to přečetl. Nicméně je možné že na to neměli čas a možnosti si to jednou celé přečíst. ok. Ale já také netvrdím, že můj dnešní postoj a způsob myšlení je stejný jako byl před rokem, před dvěma .... Názory lidí se mění a můj pohled na tvorbu mnoha věcí je určitě jiný než byl třeba i před půl rokem, takže je možné že kdybych hodnotil Dh dnes, byl bych k některým věcem určitě shovívavější a třeba by mě zase jiné vadily o to víc.
Nejsem zaseklý na místě a netvrdím, že moje názory na nějaké dílo nebo celkový přístup k věcem se nemohou změnit.
Viděl jsme v životě spoustu věcí co mě na poprvé vůbec nezaujaly a nebavily, ale zkusil jsem je znovu po pár letech a přišly mi skvělé. Což teda rozhodně nebude případ DH (pravděpodobně) ale pointa je jasná. Prostě můj dnešní postoj není stejný jako když jsem něco natáčel před rokem. A pokud máte v plánu někoho dnes hodnotit podle toho co kde říkal před lety, pak je to stejné jako když v americe vyhazují lidi z filmů a seriálu, protože před 5 lety napsali na FB nebo Twitter nějaký názor se kterým se dnešní studio neztotožňuje.
19.12.2021 12:20 - shari
Gergon píše:
je možné že kdybych hodnotil Dh dnes, byl bych k některým věcem určitě shovívavější a třeba by mě zase jiné vadily o to víc.

Můžeš udělat "review po roce", nebo tak něco. :)
19.12.2021 12:26 - LokiB
Gergon píše:
A pokud máte v plánu někoho dnes hodnotit podle toho co kde říkal před lety, pak je to stejné jako když v americe vyhazují lidi z filmů a seriálu, protože před 5 lety napsali na FB nebo Twitter nějaký názor se kterým se dnešní studio neztotožňuje.


ženeš to do ještě většího absurdna, než se zdálo na začátku. tohle už je vůbec WTF.

jakože ti nemám připomínat, že ještě před rokem jsi bral kritiku dost odlišně od toho, co prezentuješ tedy nyní, protože přeci "před rokem to byl úplně jiný Gergon a možná to ani Gergon nebyl"? wow

Gergon píše:
Ano Dračí hlídku jsem hodně kritizoval, protože na ní je bohužel vidět že to lidi nedělali nejlépe jak uměli, ale že se na to z velké části vykašlali, protože polovina chyb co tam je, by tam nebyla kdyby to někdo před tiskem vzal do ruky a poctivě si to přečetl.


jakože jsi arbitr toho posouzení, kdy to někdo dělal nejlíp jak uměl a kdy ne? opět wow.

tak holt od teď asi budeš už mít na vše shovívavé kritiky, leda by ses zase do roka dost změnil ... ale asi ani pak se neubráním tomu připomenutí předchozího.
19.12.2021 12:29 - Gergon
To můžu, ale nějak se mi na to nechce ztrácet čas. Některé věci mi ale vysvětlili, takže ty bych určitě nekritizoval, třeba že ten dopis na začátku měl jiný účel než jsem myslel já atd... ale zase toho nebylo tolik abych názor změnil úplně.
Ale přístupy kritiků - všeobecně, nejen tady na Kostce mi připomínají příběh "jak paní učitelka napsala na tabuli 10 příkladů a jeden z nich měl špatný výsledek a všechny děti se smály, že tam paní učitelka udělala chybu a ona jim řekla - to je lekce do života, můžete udělat 9 věcí správně, ale to nikdo neřeší, lidé kolem vám budou mlátit o hlavu tou jednou chybou."
A tak se já snažím se dívat spíš na těch 9 dobrých věcí a přehlížet ty chyby, protože ty děláme všichni.
(DH je bohužel případě kde bylo 8 věcí špatně z 10. proto ta kritika, ale nezapomněl jsem v té negativní recenzi mluvit i o těch 2 věcech co se mi líbily a které mě nadchly. stejně jako v rozboru JaD ze kterého jsem byl nadšený jsem zmínil i věci co mě vadily. ale rozbory a recenze jsou zase něco jiného, než když člověk jen tak vyjádří svůj názor na něco takhle na netu. Tam se snažím to fakt rozebrat a ukázat obě strany mince.)
19.12.2021 12:31 - Gergon
Ale jo, klidně mi to připomeň co jsem říkal před rokem, ale já ti na to odpovím - ok, vloni jsem takový názor měl a stojím za tím co jsem tenkrát řekl, protože jsem to řekl v době kdy jsem znal a věděl takové věci jaké jsem tenkrát věděl a znal. Já se za to nestydím že jsem takový názor tenkrát měl. Jen říkám, že to co říkám dnes nemusí být stejný úhel pohledu jaký byl vloni.
Ale máš pravdu že to nemá smyl dál rozebírat, protože svůj přístup k věcem tady stejně na pár řádcích nevysvětlím a i kdyby ano, tak je to jedno, protože každý má svůj. A zabořil jsem se do toho mnohem víc než jsem chtěl. Navíc když tady někdo něco řekne stručně tak se mu to vrátí protože ho lid začnou chytat za slovo a překrucovat to co řekl proti němu. Což víme všichni. Takže to skutečně nemá smysl dál řešit.
19.12.2021 12:32 - Log 1=0
Gergon píše:
A zrovna od tebe bych čekal asi víc pochopení po tom jak prostě nešlo udělat lépe bestiář v JaD, nebo možná šlo, ale v době tvorby jste to neuměli, nebo nevěděli jak. Nebyl čas vylepšit komiks.... Nebo šlo ale vydání by se odsunulo o dalšího půl roku.... prostě víš co to obnáší něco vytvořit a je fajn když lidí ocení tu snahu a výsledek, který je aspoň takový jaký je, než aby nebylo vůbec nic, protože by se čekalo na dokonalé podmínky.

Ať v tom Sirien není sám, tak já jsem jen rád, že jsi nám ten Brestiář zkritizoval, protože i když vím, že jsme udělali, co se dalo, tak to není dokonalé, a je pro nás důležité vidět, jak publikum některá naše rozhodnutí vnímá. A běžného konzumenta recenze nemá zajímat, jací jsme to nadšení snaživci, ale co jsme mu dodali, a jak mu to bude sloužit. Body za snahu mají asi smysl při přímém feedbacku, kdy nechceš cíl úplně vydeptat, ale uživateli jsou na nic.
19.12.2021 12:46 - LokiB
Gergon píše:
ale rozbory a recenze jsou zase něco jiného, než když člověk jen tak vyjádří svůj názor na něco takhle na netu. Tam se snažím to fakt rozebrat a ukázat obě strany mince.


Však já jsem svůj názor vyjádřil hned na začátku zde: #2685
A když se začalo ozývat "proč kritizuješ a neužíváš si tu nádheru?", tak jsem to dál rozváděl ...
20.12.2021 03:35 - York
Zaklínač je trochu jinej, než než bych chtěl, ale možná to není na škodu. Ještě ze čtení Sapka si matně pamatuju, že tam byl dost zásdní přechod od povídek, který byly o zabíjení nestvůr, řešení lokálních kleteb a podobně, k novelám, který byly spíš o válce a politice.

Kdyby byl seriál čistě ve stylu povídek, asi by měl brzo omrzel - you can watch Geralt kill a monster only so many times before you get bored. V seriálu je ale obojí a díky tomu je to pořád zajímavý. Geralt je pořád a witcher a dělá a witcher's work, zatímco se kolem dějou velký věci. Je v centru dění, ale není jeho hybatelem. I like it.

(Sorry for my french, I'm too tied to translate it to czech ;-))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10022401809692 secREMOTE_IP: 54.234.124.70