Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
5.11.2022 10:48 - sirien
Ono na tom šuškání někdy nic neni - a jindy naooak hodně. Cavill je velkej fanoušek předloh, jak Sapka tak CDčka - což producenti a scenáristi zjevně nejsou. Ostatně už u ještě poměrně věrné s01 se otevřeně mluvilo o tom že mnoho věcí by se bez Cavilla "ztratilo" (třeba celá zaklínačská znamení... Ono ne že by i tak nebylo zjevný že tam zůstaly jen aby se neřeklo, co pamatuju tak tam dvakrát hodí aard).

IMO to není ani překvapivý - stejně jako u GoT, tvůrci bez vztahu k žánru prostě nechtějí dělat fantasy, chtěj ho co nejvíc osekat, tak moc jak jen to de aby pořád mohli parazitovat na fanoušcích předlohy a žánru obecně, a dělat v obsahové vyprázdněnejch fantasy kulisách (ideálně budgetově nenáročnejch) jen svoje oblíbený tuctový drama (v tom lepším případě, v tom horším aktivismus a The Message). Ono totéž v poslední době ostatně ve velkym potkává i sci-fi.
5.11.2022 11:28 - Corny
Asi bych se ani nedivil, kdyby to pravda byla. O práci asi nemá nouzi, takže si může dovolit si za tím takhle stát a prostě jít o dům dál a o tom, jak zásadový je, byl vždycky docela hlasitý, navíc mi obecně připadá jako fajn a upřímný týpek.

Osobně asi nejvíc věřím tomu, že je pravda někde mezi, že si třeba řekl o vyšší honorář (což mi připadá třeba po třech sériích, dojela-li mu smlouva, jde o takovouhle celebritu po které je poptávka a seriál byl poměrně úspěšný jako nejvíc pravděpodobné) a zároveň u toho padla i otázka těch kreativních rozporů a to pak značně ovlivnilo vyjednávání a šel pryč.

Otázka je, jestli se někdy dozvíme, jak přesně to bylo, jelikož má asi na triku každý zúčastněný NDA.
5.11.2022 12:11 - LokiB
Corny píše:
Asi bych se ani nedivil, kdyby to pravda byla


Jo, takhle přesně dneska fungují všechny konspirační teorie :)
Nevíme, jestli to je pravda, ale vlastně nám se určitý výklad líbí, tak je to nejspíš pravda aspoň částečně, jenom se to nesmí říkat.

MOŽNÁ to udělal na protest proti kvalitě Prstenů Moci, protože už nechtěl být spojován s fantasy seriály, když vidí, jak jsou obecně woke a mizerné. Taky bych se vůbec nedivil, kdyby to pravda byla :D

sirien píše:
což producenti a scenáristi zjevně nejsou


Někteří scénáristé a producenti.

Což konec konců nejsou ani mnozí příznivcu fantasy, co se dalších dílů knižního Zaklínače týče. Aspoň tak mi to přišlo z vícero vyjádření zde na Kostce.

Odešel by Cavill, kdyby na Zaklínači bylo všechno podle jeho představ, autoři byli věrní předloze? Dokázal by skloubit přání své a svého managementu být především filmová megastar, s oddaností Zaklínači? Měl by větší chuť si vše zorganizovat tak, aby mohl točit filmy a současně seriál?

Tak tedy já si myslím, že by primárně záleželo na nabídce těch filmových rolí. Kdyby těch nabídek bylo dost, byly dostatečně zajímavé (nejen finančně), tak by odešel stejně. Protože herec jeho třídy chce primárně hrát ve filmech.

Takto se mu odcházelo asi snáze. Na druhou stranu Zaklínač tím nekončí, a i na tom má nějaký podíl Cavill.
5.11.2022 12:17 - Log 1=0
Tak hlavně jen málokdy má člověk pro rozhodnutí jen jeden důvod...
Že HC může ve své současné situacisvůj čas a energii zpeněžit mnohem účiněji někde jinde, než u Zaklínače, je asi zjevné.
Že u Zaklínače nebude mít zdaleka takovou radost z práce, v jakou doufal, a jakou by mohl mít u jiných projektů, to taky naznačuje docela dost indicií.
Jestli musely být pro jeho odchod obě tyto příčiny, nebo by stačila jedna a která, to ví možná jen HC sám. Ale já až nechápu, čemu se ta hromada lidí diví, má o hodně víc důvodů odejít, než zůstat. Tak odešel, no surprise.
5.11.2022 12:38 - Corny
LokiB píše:
Jo, takhle přesně dneska fungují všechny konspirační teorie :)

Proto je třeba rozlišovat "Nedivil bych se, kdyby to byla pravda" a "Líbí se mi, kdyby to byla pravda a tak věřím, že to pravda je".
5.11.2022 13:03 - Šaman
crowen píše:
Aj povedal, ze preco? Ci len to, co sa suska, ze nesuhlasi, ako producenti tu show dodrbali a totalne pokrutili oproti kniham?

Corny píše:
Asi bych se ani nedivil, kdyby to pravda byla.

LokiB píše:
Jo, takhle přesně dneska fungují všechny konspirační teorie :)

Loki, je předpokládám jasné, že s Cavillem nikdo z nás nechodí na pivo, takže skutečný důvod si můžeme jen domýšlet? Takže odpověď "nedivil bych se" je zcela legitimní.

Konspirační teorie jsou nebezpečné ve chvíli, kdy je někdo prezentuje jako fakt. A i pak je rozdíl mezi poměrně neškodným bulvárem ("chodí s ním jen protože je slavný ale určitě ho nemiluje") a skutečnymi konspiracemi ("po očkování ti naroste třetí ruka, viděl jsem o tom vědeckou studii kterou ihned zakázali uveřejnit"). :D
5.11.2022 22:43 - crowen
Inac je zaujimave pchat nasilu woke a the message do serialoveho zaklinaca, ked stacilo byt verny predlohe. Sapkowski v ultrakatolickej krajine v 90' rokoch mal v zaklinacovi hermafrodita, lesbicky vztah Ciri, grupace draka a dvoch cernosiek, nie velmi pozitivny pohlad na cirkev purpuroveho plamena, silne zenske hrdinky, lesbicke a bisexualne carodejky atd. Co teda rozhodne v tej dobe nebolo velmi bezne
5.11.2022 23:06 - sirien
...zapomněl si obhajobu potratů ;) Ale ano, Sapek byl woke dávno předtim než to bylo cool.
5.11.2022 23:53 - Log 1=0
Můžu se jako člověk, který to neviděl, zeptat, co za woke message tam bylo?
Zaznamenal jsem jenom to, že demografické složení důležitých postav se přiblížilo demografickému složení publika. Což je tedy něco, co spolehlivě přiláká SJW-hunters, ale zároveň je to jeden z těch "triků" kteří filmoví kravaťáci cpou do filmů, protože věří, že to přinese prachy.
6.11.2022 01:10 - sirien
Log: S tou "demografií" to maličko lakuješ na růžovo, bylo to o dost víc křečovitě a na sílu než naznačuješ a nešlo zdaleka jen o hlavní postavy. (That being said na Netflix u kterýho je příslovečně černej i sníh to byl spíš podstandard.)

Ale jinak se přiznám že taky nevim - a určitě ne v porovnání s předlohou. Witcher šel docela dobře dolu, ale viz výše, IMO hlavně kvůli tomu že autoři sou z části neschopný a/nebo trpěj klasickym syndromem práce na něčem k čemu nemaj žádnej vztah a zájem a vlastně se snažej tvořit "okolo".
6.11.2022 02:49 - LokiB
Jako fakt byste řekli, že byl Sapkowski v Zaklínači woke? :)
Sral na nějaká polsko-katolická dogmata, jistě, ale nijak to nerval násilně do knížky jen aby to tam bylo, používal to buď jako součást děje, či přiblížení se běžnému světu, než tomu bylo ve fantasy kvítečkových elfů.
Jo a má tam tedy silné a důležité ženské postavy, několik královek, lóži čarodějek ... akorát že tedy pod jejich vládou není svět "šťastné místo k žití", že. Tedy nevykresluje svět, který se těší rozkvětu pod vládou alternativních lidí.

A woke? Hermafrodit opravdu nebyl kladnou postavou, lesbický vztah Ciri byl popsán jako poměrně dost traumatizující a neměl na Ciri pozitivní vliv, atd. Jestli tomuhle chcete říkat woke, pak už vidíte asi woke i pod postelí ...

Seriál tam woke taky zas nějak moc necpe, kromě dnes už obligátní disputace na téma "rasové složení hereckého ansámblu a postav v předloze".
6.11.2022 11:16 - sirien
Loki: hele myslel sem si totéž - resp. že byl na svoji dobu a stát extra progresivně-liberální... ale přítelkyně to náhodou (not so much, seriál) zrovna teď čte a - některé pasáže jsou docela woke, ve smyslu že tam jsou zjevně "narafičené" situace a dialogy nebo dílčí rozhodnutí postav jsou cítit jako účelový víc než jako živelný, popř. jako až příliš a nesmyslně moderní na to jak je svět vykreslený. Např. rozhovor o Milvině potratu nebo asi stránkový dialog dvou typů o tom jak normální je že je velitel žena, vybavuju si tam i nějaký Ciriny hlášky u elfů atp.

Důvody proč to lidi míjej jsou myslím hlavně tři:

a) to vyšlo dlouho předtím, než začlo bejt woke všudypřítomně otravný a lidi na to nebyli ani zdaleka tak citliví (nabroušený), takže ve své době to prostě snáz přešli popř. to ani moc nezaregistrovali a dneska na to části nahlíží s určitou retro-tolerancí (která funguje i opačně a non-woke lidi většinou nemají záchvat protože starej Bond dá ženě facku atp., protože to prostě byly šedesátky).

b) to je Sapkowa vlastní původní tvorba a ne hack ("woke cultural appropriation") cizí práce a jejího dříve existujícího fandomu. To samo o sobě udělá fakt hodně.

c) to není "moderně jednostranné" - non-mainstream postavy jsou často taky dost kurwy (...jako většina ostatních...), homosexuální vztahy nejsou nutné samý štěstíčko, popravdě patologie je potkává stejně nebo i víc jak ty běžný, dost těch point co Sapek na čtenáře hází je "zabalených", např. ten výše zmíněný dialog o tom že "šéf je ženská" je v podstatě psaný (hlavně?) jako vtip, atp. Tj nevystupuje to ze stylu toho díla, je to používané v souladu s jeho obecným stylem a to vykreslení není většinou nijak násilné. (Taky by se dalo říct, že Sapek prostě uměl psát a napsat to dobře... well, z většiny, ale jak víme např z Dragon prince, když si fakt dobrej, tak většina stačí, ten zbytek diváci i rádi odpustěj.)

d) plus čtvrtý důvod, kterým si nejsem až tak jistej, ale... tak nějak mi přijde že v knížce se to z nějakýho důvodu snáz ztratí. Možná to je poměrem rozsahu, možná tím jak publikum konzumuje jiný typ obsahu, možná tím že knížka je "bohatší médium"... A možná si to jen namlouvám, nevim.


(Ironie je že dnešní woketivisti Sapka co byl woke dřív než to bylo cool a narozdíl od nich v době a státě kdy to bylo těžký a společensky nevhodný tepou za to že jeho ženské postavy jsou moc sexy a jiné podobné. Ale tak nějak mám dojem že už takhle sem začal řešit až moc něco co tady vlastně nic řešit nechci, takže asi lepší to víc nepitvat.)
6.11.2022 12:07 - Log 1=0
Sirien:
a) To je taková trochu jednostranná polopravda. Určitě nechci říkat, že nejsou lidi, kteří to tak mají. Ale taky jsou lidi, kteří se stali "woke", protože už je serou rovněž všudypřítomné SJW-hunterské hejty. A klidně můžeme zmínit lidi, kteří se stali SJW-huntery, protože mají pocit, že to začalo být cool. (A spravedlivé by bylo zmínit i ty, co si myslí, že je cool být"woke").

b) To je rozhodně pravda. Nutno říct, že fanbase, která je nasraná prakticky každou změnou předlohy, je tu od první adaptace něčeho (a někdy jsou ty výtky i oprávněné), a je to něco, co má potenciál s tímto solidně rezonovat. Samozřejmě je občas patrné, že někdo se veze na vlně, a při svém hejtu ignoruje zásadnější prvky předohy.

c) Souhlas. Pokud někdo umí psát, tak mu co do propagace vlastních názorů skrze dílo projde výrazně více, než když to neumí.

d) Spíš mám pocit, že knihy tím, že (už) nejsou tak mainstreamové médium, přitahují menší pozornost různých blbců, kteří se umí vozit na woke/antwoke vlnách, ale takové úkony, jako chápat věci v kontextu, jsou mimo jejich mentální kapacitu.
6.11.2022 14:37 - sirien
Log: nechce se mi to moc řešit, tak jen velmi v krátkosti:

ad a) ano, míň jich bylo úplně všech, protože to tehdy skoro nikdo neřešil a neměl potřebu se k tomu vyhraňovat, exactly my point. Plus to nebylo v tvorbě tak přítomné obecně, takže jeden Sapek a pár dalších v tom celku snáz zapadli a řešení jejich progresivismu se nejspíš omezilo na nějakou tu poznámku na okraj v něčí recenzi (v kontrastu s nějakou oslavnou ódou a marketingovim #1 bodem v propagaci).

ad b) fanbase a její purismus jasně, ale hlavně mi šlo o to že původní tvůrce má vždycky mnohem větší svobodu (a vůli - a výběr - publika) než pozdější interpret - a to i v tom nejbenevolentnějším pojetí. Což je u dnešní "tvorby" dost širší a ve skutečnosti komplexnější problematika... kterou byť neni kontroverzní again asi nechci tady tak moc řešit. Minimálně ne tady, jestli chceš můžeme to vzít do mýho blogu o průměrnosti seriálů, tam to myslim zapadne víc.

ad c) jen rychlá notička: ono to taky navazuje na diskusi co tu dřív už taky byla o tom, jak moc je vlastně "wokeness" v onom mnohými (rozhodně mnou) nenávisěném významu otázka obsahu a jak moc formy (/kvality) (Arcane, Dragon prince... skutečné Star treky...)

ad d) tady si mě nepochopil, resp. sem se blbě vyjádřil - tenhle bod nebyla moje úvaha o publiku, ale moje sebereflexe - když jsem ty Sapkovy "možná woke" scény četl v jeho knížkách... tak mi prostě přišlo že v rámci té knížky to nevystupuje zdaleka tolik než jak sem si představil že by na mě něco obdobného působilo ve filmu. Ale again, byl to momentální dojem, možná se pletu (contra-příklad třeba závěr Nádraží Perdido, kde sem měl chuť nechat to Chinu sežrat vytištěný na šmirglu).
6.11.2022 22:35 - Log 1=0
a) A bylo jich skutečně více? Popravdě mě až šokuje, kolik z dnešního pohledu flame-biat věcí je ve starých filmech. A efekty křiklounů a propagace tohle dovedou zkreslit. Čímž nechci říct, že toho není výrazně víc, taky mi to tak připadá, ale přesto cítím jisté pochyby o vlastním soudu v tomhle.

b) OK

c) Já si myslím, že otázka obsahu to může být pouze pro někoho, kdo chce skrze to udělat vlastní politické prohlášení (OK, možná se najde nějaká specifická výjimka). Že je něco blbě udělané bude štvát každého.

d) Já jsem nic takového nepozoroval, asi to bude fakt individuální.
6.11.2022 22:49 - LokiB
sirien píše:
Např. rozhovor o Milvině potratu


I když vezmu, že to není jen jeho literární výrazivo, způsob, jakým chtěl popsat náladu daného románu a do jiného díla by to nedával, protože mu nešlo o diskusu o potratu, ale impresionismus.
A Zaklínač je impresionistické literární dílo. Zcela vážné. Pracuje s obrazy, popisy, které mají navodit atmosféru, pocit.

A další věc ... kontext doby je třeba brát na zřetel. Nechci ti předhazovat tvé mládí, ani to ironizovat, neber to tak, ale řekl bych, že nemáš moc přehled o tom, jak vypadala obecně diskuse například o potratech v Polsku v době, ve které Sapkowski vyrůstal a pak i psal.
Že z toho celého posraného pokrytectví moderní společnosti, která si hraje na humanismus, ale vespod má stále primitivismus a brutalitu středověku, použil v Zaklínači mnoho, z něj nedělá woke-oholika. Jakože fakt ne. Tu pasáž s potratem si pamatuju dobře, četl jsem to vícekrát, já v tom nic woke, tak jak tu woke často diskutujeme, nevidím.

A vem si, že nic z toho ani seriál nepoužívá ... i proto, že by byl pro američany nestravitelný, jakkoli se mu bude předhazovat jeho woke styl, tak na "obrazové blití nad pokrytectvím naší společnosti" není televizní Amerika připravena :) A imho si nemyslím, že by takový seriál chtěl Cavill :)
9.11.2022 16:30 - crowen
Co som chcel povodne povedat je, ze Sapkowski vobec nie je woke, ze sa len stacilo drzat predlohy, a aj tak by tam mali super diverifikovany casting, zenske hrdinky, ine rasy atd. A mohli sa vyhnut vsetkym problemom okolo serialu
9.11.2022 16:40 - LokiB
crowen: a co jsem ti na to říkal bylo, že ten seriál je velmi málo woke, když nebudeme počítat rasové složení hereckého obsazení.

Co vám (kromě ras herců) v seriálu přišlo více woke, než je v knize (ať už je podle vás kniha woke nebo není)?
11.11.2022 00:45 - crowen
Nic, len ten strasny casting. Nic ine z toho, co woke riesi, v tom seriali nebolo - ani sexizmus, ani white privilege, ani otroctvo inych ras, nic. Len proste museli dodrbat casting kvotami na inu farbu koze. A ani sa neda povedat, ze tam dali nejakych vynikajucich hercov a ze ich vybrali preto, ze su vynikajuci herci, a nie kvoli kvotam.
11.11.2022 01:59 - sirien
Tak abysme byli fér, zrovna v rámci světa Zaklínače mi nevadily ani tak "kvóty" (ten svět je diverzní a má k tomu velmi dobrý background ve vlastním lore) jako a) WTF provedení (kdo, kde, jak...) a b) místy příšernej casting (bez ohledu na diverzitu, i když některé "diverzifikované" postavy to potkalo zle a možná disproporčně víc - jestli to je náhoda nebo nedostatek dobrých politicky vhodných herců netuším, v tomhle případě bych skoro tipnul to první).

Ale to sme tu už bohatě řešili dřív.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097259998321533 secREMOTE_IP: 3.16.81.94