Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
24.8.2014 12:40 - Nerhinn
ORIGINALS SPOILER ALERT

sirien: Elijah je víceméně jediná postava, kvůli které to stojí za to sledovat. Nové postavy jsou bohužel vybírány stylem: nejdůležitější je vzhled, hrát se naučí za běhu. A jako jo, ke konci už je to takové snesitelnější a dokonce se Originals podařilo odstranit ten teenagerovský element; je tam víc intrik a víc dospělých. Ale stejně je to takové meh. Kdyby zabili libovolného zrádce (tedy "zrádce"... ony tam ty loajality docela lítají ode zdi ke zdi) kdykoliv během těch padesáti příležitostí, které pro to měli, bylo by po problému.

EDIT: Bohužel trest "vyhostím tě/nechám tě trpět/smrt by byla příliš rychlá" je nejčastější. Jeden by skoro čekal, že se po těch tisíci letech poučí.
24.8.2014 12:51 - sirien
ORIGINALS SPOILER ALERT

Elijah a pak blonďatá sestřička, která mi začala být ve 4. sérii VD i poměrně sympatická a zdálo se, že by mohla začít i nový život, což by mohlo být zajímavé sledovat...
...ale pak jsem se dočetl na wiki že je v tom seriálu jen první polovinu první série. Takže to vlastně nejsou Originals jako family, ale Originals jako Klaus a Elijah (se sestřičkou se stane čert ví co a zbytek nesmrtelné famílie je mrtvej)

Klaus na konci prvního dílu předvede, že autoři Originals odignorovali charakterový posun Klause ze 4. série a vrátili se ke Klausovi-bezúčelnému zmrdovi ze začátku 3. série, což mě zaprvé dost zklamalo a zadruhé jsem neměl náladu sledovat jeho charakterový vývoj podruhé.

V těch VD většinou to nezabíjení mělo většinou nějaké rozumné ospravedlnění.
Kromě toho zase chápu že po tisíci letech života taky nechceš třeba furt všechny zabíjet, protože za dvě stě let třeba budeš chtít mít někoho, s kým zavzpomínáš na to co se děje - a že tě zrovna hrozně naštval...
24.8.2014 13:10 - Nerhinn
Bohužel jsi to vystihl naprosto přesně.
24.8.2014 15:04 - Jerson
Upíří deníky jsem přestal dávat ve třetí sérii, neustálé stupňování toho nejhoršího zla, kterého se padouch každé série na konci bojí mě už iritovalo.
24.8.2014 15:12 - Gurney
jen tak btw na téma Moffat a jeho "zlepšování" coby scénáristy Doctora (ano, trochu mě potěšil že v tom názoru na zakončení sedmičky nejsem sám)
Justin Alexander o Name of the Doctor píše:
...I honestly don’t understand how this absolutely dreadful hour of television got nominated. Beyond the fan service, there’s absolutely nothing to like about this episode. Moffat rips himself off to create the Whisper Men. When faced with the fact that the entire hook of the episode was complete and utter nonsense, Moffat responded by making a Blu-Ray special in an effort to explain it (but actually just ended up contradicting the episode itself). The bulk of the episode serves mainly to remind us that the Great Intelligence was never actually established as a coherent villain during series 7 (and does nothing to grant him coherency now).

The end of the episode, of course, culminates in yet another “alternate universe created by an assassination attempt on the Doctor that threatens to destroy the universe, but is averted because… deus ex machina”. Which marks the third straight season finale in a row that Moffat used that plot. (Although, to be fair, the season 5 finale’s alternate universe created by an assassination attempt on the Doctor that threatened to destroy the universe did not require a deus ex machina in order to be averted.)

Bonus points to this episode, however, for hinging the deus ex machina on the stakes of Clara being totally dead if she jumps into the scar… and then just saying “fuck it” 30 seconds later and using another deus ex machina in order to save her. Extra bonus points for the deus ex machina used to save her having been established as being impossible, but then simply ignoring that with another deus ex machina. Moffat apparently can’t be satisfied until he’s got deus ex mahcina in his deus ex machina in his deus ex machina...
24.8.2014 15:33 - sirien
Jerson: ve 4. sérii to má ještě jeden bonusovej gradační level a pak to je všechno utnutý (když ignoruješ těch posledních 15 vteřin - co je dál by ses musel zeptat Nerhinn)


Gurney: Ironie je, že staré Moffatovy díly se mi líbily když jsem se na ně díval a s odstupem (a v některých případech znovuzkouknutím) je hodnotím ještě líp než předtím.
Závěr sedmičky se mi líbil když skončil. O půl hodiny pozdějc sem měl v hlavě takový "wait a sec... wtf?" moment a s odstupem a znovuzkouknutím o nich mám horší a horší mínění. Day of the Doctor byl když to řeknu vulgárně fanovský kurvení bez jakéhokoliv námětu nebo příběhu a ty duality všeho by se hodily jako experiment do random dílu, ale ne na výročí. Time of the Doctor byl... smutnej. A to nemyslím atmosférou.

Capaldiho projev v intru a Day of the Doctor byl hrozně hustej - Capaldiho vstup na konci Time of the Doctor mě učinil značně rozpačitým. Bohužel teď novou epizodu ještě pár dní nezkouknu, ale doufám že se Moffat přidá ke kbelíkové výzvě a laskavě se kapku zchladí
25.8.2014 06:16 - sirien
Hm. Tak se mi nakonec k tomu Doktorovi i podařilo dostat... ale nějak nevím, asi ten díl budu muset trochu strávit než se rozhodnu, jestli se mi líbil (ten díl - Capaldi je výbornej)
16.9.2014 16:41 - Nachtrose
Po ctyrech dilech stale uplne nevim, co si o nove serii Doktora myslet. Kazdopadne mam ale pocit, ze celkem potemnel.
16.9.2014 17:38 - sirien
potemněl - super
zvážněl - super
zápletky začaly dávat zase smysl a nejsou jen vztahově-psychologická moffatovština - super
Capaldi - super

První díl by byl cool, kdyby zápletka byla něco jiného než recyklace Madame de Pompadur - ne že by to bylo špatný, ale pro první díl nové série s novým Doktorem bych čekal víc.

Druhý díl byl super, třetí mě poněkud zklamal, ten čtvrtý teď byl sup... no... ale jo, byl super, jen osobně nejsem fanda toho závěrečného twistu (ale to je čistě osobní preference, udělané to bylo hezky)
16.9.2014 17:46 - Alnag
Nachtrose: A teď už víš, co si o nové sérii myslet. Shrnuto a zprůměrováno: Super. :D
16.9.2014 17:46 - Nachtrose
Jako idea tretiho dilu mozna nebyla spatna, jen provedeni bylo drobatko pritazeny za vlasy :-)

A k tomu prvnimu: snad se dozvime, zda to byla recyklace "jen tak" nebo to nejak smysluplne prejde v zajimavou metaplot-linku.
16.9.2014 17:52 - sirien
Idea špatná nebyla, příběh v podstatě taky ne, ale napsal bych to jinak. Resp. bych se s chutí vyhnul všem těm pitomejm dětinskostem (ten all-saving šíp na konci - fucking wtf? Chápu že podobné "abstrakce" kdysi možná fungovaly a že to je pořád Doktor, ale doba se posunula a podobné kousky už nejsou cool ani v kreslenkách...)

Alnag píše:
Nachtrose: A teď už víš, co si o nové sérii myslet. Shrnuto a zprůměrováno: Super. :D

přesně, díky za shrnutí :D
19.9.2014 14:12 - sirien
Dokoukal sem Korru. Hezká série. Docela zdrsněla...
2.10.2014 13:47 - Nerhinn
Steven Moffat píše:
There’s this issue you’re not allowed to discuss: that women are needy. Men can go for longer, more happily, without women. That’s the truth. We don’t, as little boys, play at being married - we try to avoid it for as long as possible. Meanwhile women are out there hunting for husbands.

A to je důvod, proč potřebuju spoiler tag. Jelikož na Doctora Who se pravděpodobně podívám až tehdy, až dokoukám všechno ostatní/mě k tomu někdo donutí.
2.10.2014 17:26 - sirien
Nerhinn: Tak zrovna renewed série kde jsou ženy emancipovanější než v kterékoliv dřívější a zrovna Moffatovy ženské postavy nejvíc ze všech a to tak moc že se tam opakuje téma toho že by bez nich byl Doctor - dříve dosti samostatná a soběstačná entita - dost v tahu, a to nejen emočně, ale velmi často i příběhově a věcně... a navíc se to napříč příběhem průběžně stupňuje, cca od chvíle co se tam objeví River Song jako vůbec jediná postava, která si v celém Doctorovi dokáže z Doctora samotného dělat opakovaně dobrej den a dávat mu sodu až po aktuální Claru...

zbytek reakce dám sem.
2.10.2014 17:42 - sirien
aha - funny - a rychlý google dokonce ukazuje, že to ani není něco co by on sám napsal, ve skutečnosti to je převyprávění bulvárního deníku něčeho, co řekl v rozhovoru (bůhví v jakém kontextu a jak to vlastně znělo původně).

...a původ je dokonce u zdroje, jehož důvěryhodnost co do autentičnosti přepisů rozhovorů je tak pochybná, že se k ní dokonce Gaiman jednou přímo vyjádřil (a mimochodem to vyjádření říká docela hodně)

Moffat sám o tom vyjádření píše tohle:
Píše:
When someone else asked him why he was being called sexist he replied, “Cos of an old interview I gave where I was talking about Patrick in Coupling, but it sounded like I was talking about me.” He further clarified to another user, “quoted out of context in the original. I was talking about Patrick in Coupling, not ME!”


(zdroj a související odkazy tady: http://stfu-moffathaters.tumblr.com/post/59341779791/an-excellent-debunking-of-the-fake-moffat-quote-which


...takže asi gratuluji k sežrání bulvárního háčku i s navijákem :)
2.10.2014 17:50 - Nerhinn
Kliknula jsem na zdroj, četla jsem článek. Ověřovat si spolehlivost novin mě nenapadlo. Ty to tak děláš?

EDIT: OK, přečetla jsem si to, fandím presumpci neviny. Jelikož jsem přestala sledovat Sherlocka proto, že mi přišlo, že začíná být příliš hloupý/nabubřelý, nekontrolovala jsem to dál. Nicméně jsem poučena - podobné věci obklopuje atmosféra paranoi, příště si to zkontroluju na více úrovních.
2.10.2014 18:00 - sirien
Obvykle ano. Resp. většinou si checknu co za noviny to je: když to je bulvár (jako v tomto případě) tak to okamžitě ignoruju jako něčí s prominutím doslova výblitek na papír a kdyby mi pak někdo řekl že dotyčný ani žádné interview nedával a někdo si ho jen vymyslel tak bych se vlastně ani nedivil. Pokud to jsou seriózní noviny, tak jsem ochotný brát je s rezervou.

Obecně novinám popravdě nijak moc nevěřim - už příliš častokrát jsem se setkal s tím že to je umírající zdroj co v předsmrtných křečích padá do horších a horších hlubin v tomhle směru. Rozhovory si zásadně pouštím na videích, kde vidím celé vyjádření (nebo vidím že to někdo někde usek a můžu zhodnotit jak moc tendenčně) nebo si čtu jen ty které dotyčný sám odkáže (v takovém případě zhodnotím že asi četl výslednou podobu a nemá k ní zvláštních výhrad). U textových rozhovorů mám "paradoxně" dneska větší v důvěru v to co najdu na tematickém, fanouškovském nebo něčím osobním blogu, než co najdu v novinách či na novinovém webu.


EDIT: plus teda čtu inteview z těch pár vzácných slušných zdrojů které k těm interview připojují informaci o tom že výsledný text byl autorizován zpovídanou osobou - což je v našich krajích pokud se teď nepletu pouze pár týdeníků spočitatelných na jedné ruce - setkal jsem se s tím v Euro a Economist, pak jsem to potkal na pár zpravodajských webech které nemají žádnou relaci na tištěná média
2.10.2014 18:06 - sirien
Jinak s Moffatem jako autorem to je takové... všelijaké... V jeden moment ho všichni zahrnovali oceněními a osobně mám dojem že mu z toho hráblo, Sherlock šel dost dolu (naštěstí to tam docela zachraňuje jeden jeho kolega), Doctor v sedmé sérii už pak byl taky místy na vraždu a 50th anniversary (a následný Vánoční speciál) byly... slabé, řečeno mírně.

Teď v osmé sezoně s Capaldim to vypadá, že se Moffat snad zase trochu profackoval a srovnal a zatím to jde zase zpátky nahoru, tak doufám že se to někde nějak hrozně nezvrtne zase.
22.10.2014 18:34 - Gurney
Dokoukal jsem první sérii Person of Interest. Zatím mi to přijde fakt dobré, jen by mohli ušetřit na komparzu a posílat proti Mr. Reesovi tak polovinu mooků, působilo by to trochu přízemněji a nevyvolávalo tak razatní dojem že za první sérii už prostřelil kolena půlce newyorskýho podsvětí :) Totálně žeru Fusca, už proto že vedle poněkud hollywoodského vzhledu ostatních postav působí fakt jako dirty cop.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094635963439941 secREMOTE_IP: 3.144.86.134