Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
25.4.2019 12:49 - Jarik
Sirien: Si prostě počkám, jaké bude konečné složení New Avengers, bo jak si říkají/budou říkat. A kdo bude (ať už jako jednotlivec nebo dvojice) team leader.
Zatím mám jako trochu problém. Nějak mi tam ti tahouni chybí (a nemyslím tím herecké hvězdy, ale ty postavy).
25.4.2019 12:51 - LokiB
sirien:

jj :)
Píše:
Výhodou komiksů zůstává, že jim nejen po vědecké stránce projdou nesmysly, jaké by pravověrná sci-fi nepustila ani do předsíně


a vcelku trefné:
Píše:
Fanoušek si takové defilé komiksového národa jistě vychutná, jenže rytmus vyprávění se zbrzdí.


S její předchozí recenzí Infinity War jsem se vcelku shodl ;)

prostě mi přijde její recenze střídmá, vcelku vstřícná a mírná. asi nechce příliš naštvat fanatiky ... ale ti se stejně nedají a pouštějí své perly typu "proč to nerecenzuje fanoušek série?". imbecilové :)
25.4.2019 13:01 - sirien
Loki: mě ta recenze přijde naprosto shitová. Zaprvé ty její tradiční spoilery sou prostě na blití a v recenzi nemaj co dělat. Zadruhé půlka té recenze je opět skryté brečení nad tim že to je komiksovej film ze silně pro-fan série (srovnej třeba s tím, jak tutéž informaci o tom že je film prorvaný fan-service a příběhově zbytečnými interakcemi postav dodal Fuka). Že pocestě zmíní nějaké objektivně pravdivé nedostatky toho filmu neznamená, že ho kritizuje vhodně - její snaha nepřiznat že píše recenzi pro explicitní nefanoušky žánru (což by bylo ok) a tvářit se že jako píše i za fanoušky žánru a série je prostě fakt špatná.
25.4.2019 14:14 - LokiB
sirien píše:
opět skryté brečení nad tim že to je komiksovej film ze silně pro-fan série


Mně to při čtení jako brečení nepřijde. Ale to je prostě asi dané tím, že dopředu k tomu máme každý trochu jiný postoj. Já to čtu jako povětšinou realistický popis toho, co se na plátně děje. Stejně jako tomu bylo v Infinity War. Že to, co se na plátně děje, někoho baví a někoho ne, to je druhá věc, ale fakticky to, co píše odpovídá.

Jako Fukova recenze je určitě pro fanoušky vhodnější. Třeba pro moje rodiče, kdyby přemýšleli na co půjdou v sobotu do kina, je vhodnější recenze od Spáčilové.
proto bych předpokládal, že fanoušci budou číst spíš Fuku, zatímco moji rodiče spíše Spáčilovou a všichni budou happy.
25.4.2019 14:23 - sirien
Líbí se mi jak ve své přiznané tendenci obhajovat Spáčilku do který všichni kopou konstantně ignoruješ zdůrazněné téma jejího neustálého vulgárního spoilerování (obecně i ve vztahu k tomu že to dělá výrazně víc u filmů které zjevně nemá ráda). Nejspíš předpokládáš, že kdo neni Fuku čtoucí fanda, tomu spoilery nikdy nevaděj?

EDIT: mě tak napadá že diváci GoT neřadící se mezi hardcore fanoušky měli nemálo let vcelku štěstí, že Spáčilka nečetla knížky.
25.4.2019 14:30 - LokiB
Hele, to jsem chtěl taky napsat ... co se spoilerů týče. Mám pocit, že jsem zaznamenal jeden (ale jistý si nejsem). Jinak jsem to na první běžné čtení buď nepobral, nebo přeskočil :)

EDIT: myslím tím ten "soumrak ..." to vypadá dost spoilerovitě.

A Fuka je obecně známej spoilerováním, v každý recenzi mu to dávaj čtenáři sežrat, si to tam přečti. Já ho čtu běžně, takže tohle vím. Někdy se obtěžuje upozorněním, někdy ne.


Věty jako "Píše:
Plačtivého zajíkání obsahuje snímek opravdu nadmíru, mimo jiné proto, že v misi charakterizované řadou odkazů k Návratu do budoucnosti, v zásadě však založené na principu komedie Co takhle dát si špenát, se postavy pohybují napříč prostorem a časem, jednotlivě i v týmech, takže o setkání a vzpomínání vskutku není nouze

." mi přijdou k této části výstižné (dle trailerů) ... jestli to je nebo není přesné uvidím až u filmu. A chápu, že se tohle provokativní popsání fanouškům nelíbí.

Stejně jako třeba tohle:
Píše:
Jako by Avengers uspořádali závěrečnou inventuru spojenou s tradiční silvestrovskou estrádou, kde se povinně obejme každý s každým a veškeré marvelovské figurky musí mít vlastní štěk, i kdyby to bylo jediné slovo či detail odhodlané tváře při všeobecné mobilizaci.


A co třeba tohle, to ti nepřijde příhodné? :)

Píše:
Opět se postupuje od poraženectví přes naději k shromažďování týmu tempem, jímž by Sedm statečných přišlo vesničanům až na pohřeb. Následuje váhání, přemlouvání, plánování, souboj se zlosynem na ****** a ***** (editováno aby to nebyl spoiler), který tu zosobňuje čirou schválnost. V bitvě potěší obdoba famfrpálu, zato temné zrůdičky se opakují tak jako velká gesta i slova o naplnění osudu.
25.4.2019 14:37 - sirien
Fukovi dávaj čtenáři vždycky něco sežrat, to je tradice Fukovy komunity (svého času chvíli kolovala i přezdívka webu "fuck fuka film") - já ho čtu běžně a můj dojem je že když na spoiler neupozorní, tak nejde o nic výrazného. Narozdíl od Spáčilky která je schopná bez mrknutí vyžvanit i závěr s překvapivou pointou a nikdy nevaruje.

Každopádně "Fuka to dělá taky" je moc hezké "Pepíček mi zas rozdupal pastelky" vykrucování.
25.4.2019 14:43 - LokiB
Doplnil jsem předchozí příspěvek.
Za spoilery netleskám, nemělo by to být a ten jeden ,který jsem snad pochopil, si měla odpustit. Že si ty v mém vyjádření ohledně toho, že to Fuka dělá taky, hledáš vykrucování, je tvůj obvyklý problém v tom, že máš pocit, že s tebou bojuju, takže je třeba zasadit pokud možno jakýkoli úder. Kašli na to, nemá to cenu :) Já se tě nesnažím přesvědčit, ani dokázat, že se mýlíš.

Když Spáčilová píše na konci, že:
Píše:
Ale jinak jsou Avengers: Endgame příkladnou ukázkou jevu zvaného fan service čili služba fanouškům: nikoli tvorby, nýbrž řemesla na objednávku


Tak je to přesně to, co si myslím i já. Ona je z toho možná unavenější, mně to zas až tak nevadí, klidně se na to podívám a věřím že se mi i nějaké pasáže budou líbit.
Ale to, že pojmenovává, podle mě správně, že je to hlavně a především továrna na peníze, které to vytáhne z fanoušků, je ok.
Druhá věc je, že to prostě obecně vadit nemusí. Někdo si koupí desáté Best of ... Beatles s jednou remasterovanou písničkou navíc a je happy. To je taky fan-service. A není to problém.
29.4.2019 05:15 - ShadoWWW
Hra o trůny S08E03 - fakt hustý. Ten konec asi zvedne vlnu diskuzí...
29.4.2019 06:03 - Šaman
Klasické dračákovské řešení neřešitelné situace.
<Následuje vymazaná úvaha, která by pozornému čtenáři mohla připadat jako spoiler.>

Já bych spíš někdy chtěl vidět epickou bitvu, kterou rozhodne chytrá strategie, znalost terénu, správné načasování příchodu záloh a mezi tím hrdinské, ale nezoufalé činy hrdinů. Asi se podívám na vylodění a první bitvu v Tróji. :)
29.4.2019 06:28 - Jerson
Copak, nějaké GM NPC ex machina?
29.4.2019 09:19 - LokiB
Šaman: problém je, že takové bitvy se dobře tvoří jako dokument, kde ti to nakreslí i se šipečkama a časovou osou. U "běžně" natáčeného filmu či seriálu je to:
a) pro lidi dost nezáživné na sledování
b) pro mnoho obtížně pochopitelné, aby se v tom vyznali

Jako jo, bylo by to fajn, ale zkus si schválně takový scénář napsat :)
Ale tak jestli ti vyhovuje v tomto smyslu zrovna Trója, tak proč ne.
29.4.2019 10:29 - sirien
Šaman: to cos napsal je technicky vzato taky dost spoiler ;)
29.4.2019 11:55 - sirien
SPOILERS

SPOILERS, SPOILERS, SPOILERS!!!

ok, teď sem si na YT zkouknul co to tam vyrobili.

To je tak uboze, trapně, zoufale LAME :D

Jasně, samozřejmě vidim celej Lokiho trapně obhajující rant o tom jak "určitě věděli co dělaj" a "průměrnej divák..." (TM, Lokiho standard dobré kvality) "...je nadšenej z toho jak tam jů malá Arya všechny epicky zachránila" a bla bla bla...

7 sérií budujou totálně zoufalou hrozbu na Severu, vykreslujou smrtící sílu která se prakticky nedá zastavit, tvořej setup ve kterém se na Severu musí sejít každá jedna představitelná armáda okolo se všemi postavami co sou poruce plus draci a...

...a sorry, jasně, Martin byl ten kdo reálně asi šest (pět, při největší dobré vůli) sérií tohle všechno budoval. Autoři seriálu sou další průměrný packalové co pak nahážou věci na jednu hromadu a odbydou to jednim absolutně klišéoidnim momentem, reálně absolutní copypastou Pána prstenů (což je přesně to, co Martin nechtěl) kdy všichni hrdinové v zoufalém přečíslení a obležení mají už už zemřít ale malej hobit - teda, sorry, Arya - hodí Prsten moci do... - sorry, si přehodí dýku z ruky do ruky ("oh, such forshadowing, so genius, awesome, so impressed") - a tim zabije Sauro - kur-! sorry, Night kinga - načež se všechny jeho armády demoralizovaně rozut- - dopr-! rozpadnou na ledový krystalky.

Vlastně počkat! Velká bitva která slouží jako rozptýlení pro skutečný plán spočívající v tom že jeden hrdina zabije hlavního záporáka čímž zničí jeho armády předtím než pozabíjí všechny ostatní hrdiny co už nemají kam ustoupit - sem se musel splést, to přeci samozřejmě není Tolkien, ale Feist (Zlo v Sethatonu). A nebo že by to nebyl ani Feist ale Brooks (Shanarův první král... Magické elfeíny... každá 3. knížka z celý týhle série...)? Nebo, moment, že by to byl první, druhej, třetí a čtvrtej béčkovej fantasy autorů z pěti (a devět z deseti céčkovejch)?

5 minutový ending vskutku hodný ságy o sedmi sériích build-upu (hlavně že tam byly dva dojemné fillery a jedna fakt hrozně velká bitva).


Jako - sem FAKT rád, že sem seriál otráveně opustil po první sérii.
Je mi fakt líto všech fanoušků co to tak hrozně hltali.
A popravdě se docela škodolibě bavim na účet těch co to hltali, ale ubránili se oslnění a zůstal jim nějakej vkus.


A Šaman má pravdu, tenhle lame setup by to už chtělo opustit a bez ohledu na to co uspokojí průměrného diváka (TM...) bych od takhle vysokorozpočtové ságy o osmi sériích čekal scénáristiku na vyšší úrovni než maj céčka typu Legend of the Seeker.
29.4.2019 12:05 - LokiB
ťuplásku :P
kdybys byl schopný rozlišit, že ne každá situace je stejná a tedy ne každá argumentace se hodí do každé situace, bylo by to s tebou v diskusi snazší :D
ale to bys musel připustit, že se někdy mýlíš a reaguješ jak matematický koprocesor Pentia blahé paměti, tedy rychle, ale špatně ... a to půjde dost těžko.

že použiju argument na tebou neoblíbené souboje, neznamená, že ho používám na všechno. a trochu se divím, že se nepřijdeš jak děcko, když svůj koment začínáš frázemi jako "Lokiho trapně obhajující koment".
No nic, takhle osobní diskuse není zábavná ani pro mě, ani pro jiné, jen pro tebe. Tak si ji užij :)
29.4.2019 12:13 - sirien
Ok, YT diskuse nezklamala, očividně nejsem jedinej kdo si užívá a doceňuje úžasnost tohoto scénáristicky dokonalého, mistrovského okamžiku, který se zapíše do dějin :D

spoilery v takřka každé citaci

Rushiraj Rasal píše:
Two minutes of silence for all those theories which were made about how to defeat the Night King.


Jane Ausstenn píše:
Because Arya trained blind she managed to kill NK in this dark episode


concernedspectator píše:
Only Arya, the deadly silent assassin, could sneak up on the Night King.

Arya: flies into the shot screaming


Leoben Conoy píše:
Leaves his girlfriend to the dead
Leaves his best friend to the dead
Yells at dead dragon
Jon Snow. Prince that was promised.


Rick Sanchez píše:
Category: Comedy.


Christian M píše:
Winter is coming...winter arrives after 7 seasons and leaves in one episode. All that night king hype tho ... ¯_(ツ)_/¯


Jaberwalk1e píše:
Plot Armor + Teleportation power 10/10


...

No. Sem si jistej že zbylých 5 dílů jistě přinese ještě mnoho kvalitního a najisto to skončí oním hořkosladkým koncem, který Martin slíbil :)
29.4.2019 12:22 - sirien
Loki: actually... "tady je ale dost lidí kterým se právě tohle líbí, takže to je ok" je Tvůj oblíbený argument na všechno, nebo minimálně na všechno co je nějak kategoricky vymezené - od designu RPGček (složitost...) přes strukturu dobrodružství (railroading, GM PCs...) až po souboje v GoT.

Tzn. ano, pokud jen neuskakuješ z toho rovnou předeslaného protiargumentu co sem Ti věnoval a skutečně bys upřímně přiznal, že je něco fakt špatné, přestože se to hromadě lidí (nejspíš) líbí, tak to by bylo z mého pohledu tak out of character, že by mě to dost zaskočilo a upřímně překvapilo.
29.4.2019 12:37 - LokiB
já ten díl ale neviděl a pravděpodobně ani neuvidím, takže bohužel nebudu moci na vlastní oči ověřit, jestli je to takovej bullshit. což celkem pravděpodobně bejt může. jak jsem ti už psal, to, že mi podsouváš, že se zastávám každého bullshitu, je tvoje manipulace nezakládající se na pravdě, takže není proč ji dál řešit.
29.4.2019 13:35 - sirien
Battle of Winterfell (Game of Thrones) - How To Defeat the Army of the Dead

Mat Easton, Schollagradiatoria.

Pro dobré zasmání zejména doporučuju Šamanovi a všem kteří by ocenili vidět nějakou dobrou taktiku :)
29.4.2019 13:54 - Šaman
SPOILER

Jop, ona vymazná úvaha se týkala jisté očividné analogie s jistým klasickým fantasy dílem. Až na to, že v tom klasickém díle se jdou armády vědomě obětovat proto, aby nepřítele rozptýlily a tím udržely jistou naději. A od začátku díla hrdinové pracují na tom, aby existovala možnost zničení nepřítele.
Tady to byla strategie generála Ykx: "omyl pánové, my obětujeme obě křídla!". A když to nevyjde, tak doufáme, že nás PJ zachrání.

A že je to zatraceně oldschoolově dračákovské - nechat hrdiny vyplácat všechny zdroje, zahnat je do last-stand pozic rozptýlené po celé mapě a pak pět minut před koncem sezení se zeptat "tak co, už se bojíte?" a když odpoví "ANO! @#$%" tak vytáhne svoji připravenou super uper deus ex machina scénku. Ovšem u dračáku někde o víkendu na chatě se to dá odpustit…

A to nemluvím o tom, že GoT podle Martina byla založená na nulovém plot armoru. GoT podle scénáristů tohle pravidlo úplně zahazuje.

PJ: Drak se chystá použít dech. Co děláš?
Hráč: Skočím za kámen.
PJ: Tenhle drak zničil Zeď a hradby jedním fouknutím, kámen je poloviční kryt bez dalších bonusů. Opravdu je to dobrý nápad?
Hráč: Ale jo, to bude stačit, já jsem totiž hrdina!
PJ: <nechrastí ani raději kostkama> Tak jo, přežil jsi. Odečti si tři životy za škrábance jak jsi za ten kámen po hlavě skočil. To je fér, ne?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091874837875366 secREMOTE_IP: 18.209.209.28