Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
29.4.2019 15:32 - Xyel
SPOILER

No, upřímně řečeno, night king nezastavitelní nemrtví mi do SoIaF vůbec neseděli, takže jejich výmaz beru good riddance a teď se to může vrátit k original content. Z pohledu celkového příběhu, drtivá většina SoIaF je o bojích rodů Westerosu o iron throne, a night king se svými nemrtvými je z tohoto pohledu otravný sidequest, takže one-shot vyřešení mě nijak netankuje.
29.4.2019 15:55 - sirien
safe zone - no spoilers


Xyel: a když píšeš že je pro Tebe night king nezajímavej side-quest, tak to teď hodnotíš knížku nebo seriál nebo obojí? Jen tak pro pořádek.

Osobně moc nesouhlasim - podle mě je naopak ten kontrast toho "všedního" destruktivního mocenského boje s povstávající, ale všemi okolo ignorovanou hrozbou zajímavý element té ságy a to vykreslení že celý boj o Železný trůj je vlastně rozptýlením od skutečné války mi přijde tak nějak jako Martinova významná pointa v tomhle směru. Bez Severu a nemrtvých by to byla "jen" mocenská vyvražďovačkaa a pořádně by nemělo smysl dávat tam ani ty draky a ani celé téma navracející se magie a ani ta různá proroctví a vystačilo by si to samo o sobě čistě jako fikčně-historická mocenská sága.

Ale jako ok, může být, ale pokud pojmeš night kinga jako side quest, tak je fail dělat z toho takovou mega záležitost vyžadující pozornost všech okolo, která navíc totálně převrátí logiku zbylého děje. Např. strategické následky různých příměří, které si to vynutilo, ztráty, které ta válka přinesla některým stranám* atd. S takovymhle setupem čekám že to rozřešení bude nějak sofistikovanější a rozvinutější než "zrailroadujeme všechny na jednu hromadu, shrneme všechno na jedno místo a odbydeme to jednim bodnutim".

Mimochodem to je opět Martinova genialita v SoiF kterou sleduju už dlouho - každej by ze SoiF nejradši něco vyházel - mnohdy i půlku věcí, postav, dějových linek a na těch knížkách ho zajímá jen část toho zo by zbylo. Ale každej by nejradši vyházel něco úplně jinýho, obvykle právě to co primárně zajímá ty ostatní. Na každýho kdo jako já trpěl každou kapitolou co pitvala Cathelin a sledovala Aryinu zoufale nekonečnou cestu do Bravosu připadá někdo pro koho byla Cathelin stěžejní postava příběhu a Aryina cesta byly kapitoly co si užíval nejvíc.


* spoilers - pokud byl night king side-quest, tak Dany na side-questu ztratila brutální část síly kterou sme jí předtim několik sérií viděli budovat - od jedné třetiny draků přes celou jednu dost silnou armádu a ztráty všude okolo.
29.4.2019 16:01 - LokiB
Já bych z toho vyhodil všechny pasáže, kde bylo nějaké násilí. Mohla to bejt taková pěkná konverzační, atmosferická a výpravná psychologicko-sociologická sonda do života geneticky degenerované nobility a jejich vlivu na životy běžných lidí :(
Ale všechno to mučení, zabíjení, bitvy a souboje ten zážitek úplně kazí ...
29.4.2019 16:12 - Xyel
SPOILERS


sirien píše:
Xyel: a když píšeš že je pro Tebe night king nezajímavej side-quest, tak to teď hodnotíš knížku nebo seriál nebo obojí? Jen tak pro pořádek.

Seriál, knížky nejsou dopsané dost daleko na to, aby se v nich dal hodnotit.


sirien píše:
Osobně moc nesouhlasim - podle mě je naopak ten kontrast toho "všedního" destruktivního mocenského boje s povstávající, ale všemi okolo ignorovanou hrozbou zajímavý element té ságy a to vykreslení že celý boj o Železný trůj je vlastně rozptýlením od skutečné války mi přijde tak nějak jako Martinova významná pointa v tomhle směru. Bez Severu a nemrtvých by to byla "jen" mocenská vyvražďovačkaa a pořádně by nemělo smysl dávat tam ani ty draky a ani celé téma navracející se magie a ani ta různá proroctví a vystačilo by si to samo o sobě čistě jako fikčně-historická mocenská sága.

Z části souhlasím - ta hrozba a pointa z ní plynoucí je super. Night king a jeho nemrtví jako takoví? Not so much.


sirien píše:
Ale jako ok, může být, ale pokud pojmeš night kinga jako side quest, tak je fail dělat z toho takovou mega záležitost vyžadující pozornost všech okolo, která navíc totálně převrátí logiku zbylého děje. Např. strategické následky různých příměří, které si to vynutilo, ztráty, které ta válka přinesla některým stranám* atd. S takovymhle setupem čekám že to rozřešení bude nějak sofistikovanější a rozvinutější než "zrailroadujeme všechny na jednu hromadu, shrneme všechno na jedno místo a odbydeme to jednim bodnutim".

Jo, on ten sidequest má dopady, o tom žádná, ale ano - u všeho toho doomsayingu jsem doufal, že to je overblown a night king se pak ukáže, že hraje podle nějakých normálních pravidel (jako ostatní postavy), a zapojí se do děje nějak normálněji než nezastavitelnou armádou, která zcela ignoruje zbylé reálie světa, kde sice žádní čarodějové neexistují, ale on je apocalypse-tier necromancer, co raisuje armády v rámci vteřin a zároveň má filosofii toho nejtupějšího záporáka (zničit svět a všechny zabít), takže jeho storyline nemůže skončit jinak než jeho porážkou.


sirien píše:
Mimochodem to je opět Martinova genialita v SoiF kterou sleduju už dlouho - každej by ze SoiF nejradši něco vyházel - mnohdy i půlku věcí, postav, dějových linek a na těch knížkách ho zajímá jen část toho zo by zbylo. Ale každej by nejradši vyházel něco úplně jinýho, obvykle právě to co primárně zajímá ty ostatní. Na každýho kdo jako já trpěl každou kapitolou co pitvala Cathelin a sledovala Aryinu zoufale nekonečnou cestu do Bravosu připadá někdo pro koho byla Cathelin stěžejní postava příběhu a Aryina cesta byly kapitoly co si užíval nejvíc.

Jo, já zase přeskakoval Dorn. Ale nevím, jestli to je genialita (tu vidím spíš v jeho vykreslení postav + tvorbě vztahu čtenáře s postavami) nebo přirozená reakce čtenáře na to, že při čtení knihy kvůli těm jiným storylines musí pekelně dlouho čekat na to, než se to vrátí do té předešlé.

* spoilers - pokud byl night king side-quest, tak Dany na side-questu ztratila brutální část síly kterou sme jí předtim několik sérií viděli budovat - od jedné třetiny draků přes celou jednu dost silnou armádu a ztráty všude okolo.
Tak i na sidequestu může dojít k TPK :) Já ji ale fakt nemám rád, obvzláště v seriálu, kde s tou armádou je to ve stylu lehce nabyl, lehce pozbyl, a opět good riddance.
29.4.2019 16:29 - Log 1=0
SPOILERS
Já jako člověk, který to nečetl a nesledoval, jen si vychutnával popkulturní osmózu, jsem Nočního krále bral jako specifického uchazeče v tom velkém zápase o moc. Někdo má vliv, někdo draky, někdo nemrtvou armádu, a každý svoje metody. Jasně, že je "jiný" než ostatní, ale v principu mi do toho zapadá, že se někdo zdánlivě neporazitelný dá vyřadit nečekaně jednoduchým způsobem.

Ale samozřejmě je možné, že kdybych to skutečně sledoval, tak by mi to přišlo blbé kvůli zpracování.
29.4.2019 16:33 - Jerson
Jen poznámka, zrovna dnes jsem četl a pěti největších mýtech okolo GoT a jeden z nich byl, že night king a jeho armáda jsou nemrtví. Ale nejsou, je to (prý) magicky vytvořená rasa.
29.4.2019 16:36 - Šaman
Jerson: No, vzhledem k tomu, že v přímém záběru zvedá padlé hrdiny a rovnou je zařazuje do své armády, tak možná on sám je magická rasa, ale ta masa kulhajících zombií za ním jsou regulerní nemrtví.
29.4.2019 17:45 - sirien
Xyel píše:
Seriál, knížky nejsou dopsané dost daleko na to, aby se v nich dal hodnotit.

Aha. Jasně no - ale v tom bych osobně viděl spíš další projev toho, že v momentě, kdy se seriáloví tvůrci dostali za hranici Martinova díla, šla kvalita scénáře obratem k čertu. (Ne, že by Martin byl dokonalej, ale levelem je prostě někde úplně jinde.)

Xyel píše:
Ale nevím, jestli to je genialita

Minimálně "marketingově" rozhodně - ty knížky tak mají doslova násobně větší záběr než jakékoliv jiné, protože ta hrozně široce rozmáchlá rozmanitost k nim prostě přivádí skupiny čtenářů, kteří by se jinak žánrově nebo stylově u stejného díla nikdy nepotkali.

Jak se to projevuje na subjektivně vnímané kvalitě popř. jakou za to Martin platí cenu z hlediska nutných řemeslných kompromisů a nedostatků je už samozřejmě jiná diskuse.

Xyel píše:
Já ji ale fakt nemám rád, obvzláště v seriálu

Kdo jo. :)

Xyel píše:
která zcela ignoruje zbylé reálie světa, kde sice žádní čarodějové neexistují

Tohle neni úplně pravda. Melisandra a Thoros se flákají okolo a dělají docela epic kousky, stejně jako Bran s tříočkem. Ještě před narozením draků místy magie fungovala - ten týpek co vykleštil Varyse prováděl explicitní demon summoning. Od narození draků nabyli nějakou sílu mágové v jednom z těch východních měst a Mistr kterýho měli všichni za mešuge v Citadele (údajně) rozsvítil obsidiánovou svíci a následně se sbalil a vyrazil za Dany.

Ten vzor je vcelku danej - jen velmi málo jedinců je schopných magie, ale ti co jsou jsou obvykle schopní docela epic level kousků. Ve světě ze kterého po sérii pohrom (nukleární pád Valirie a smrt většiny draků) většina magie vymizela, ale do nějž se magie zase pomalu vrací, je Night king v podstatě probouzející se síla dřívějších časů kdy magie byla běžná.

Což, uznávám, je linka věcí, kterou seriál totálně odignoroval (vcelku zbytečně, osobně mám za to že to scénáristi oslnění násilím, sexem a CGI přehlídli popř. jim přišlo že to je "už moc fantasy" pro jejich diváky nebo tak něco).


Log: Others (v seriálu Night king...) sou vykreslované pomalu víc jako přírodní síla - možná uvědomnělá, ale asi jakobys dal vědomí lavině. Nejsou součástí standardní politické šachovnice.


Jerson: teorie o teoriích. Knížky se k tématu nijak nevyjádřily (co pamatuju, teda), Martin o tom nic neřek. Jak moc to co sme o others (white walkers) viděli v seriálu koresponduje s tím, co Martin zamýšlel/zamýšlí v knížkách a jak moc to je scénáristická invence nebo (re)interpretace je nejasný. Nakonec může být i otázka jak v důsledku definuješ "nemrtvého" - sou upíři ve Vampire nemrtví, nebo to je jen k nekromancii blízká fantasy rasa?

(Plus jak podotkl Šaman je nutno rozlišovat mezi others a wights - to druhé sou najisto prostě zombíci.)
29.4.2019 17:59 - ShadoWWW
Osobně jsem v *té* scéně viděl inpiraci poražení Saurona Isildurem. Jinak je to typický znak hrdinského eposu, že hrdinové jdou do boje, i když není naděje na vítězství (podobně jako šly Svobodné národy proti Sauronovi), v GoT to v tom díle bylo navíc explicitně ukázáno na zhrouceném Ohařovi. A právě v té chvíli, kdy pohasíná veškerá naděje, odvážnému hrdinovi kápne štěstí a udělá nečekaně hrdinský čin. Velmi epické a typické pro hrdinské eposy.

Jinak jako jo, kdyby to psal Martin, tak by z té bitvy udělal něco komplexnějšího na čtyři sta stran s hromadou dialogů a strategických a politických manévrů, zatímco tady bylo zřejmé, že chtějí ukázat největší epickou bitvu, ale taky to rychle ukončit, aby tato série už brzy skončila a nenatahovali to. Kdo si chce počkat na něco komplexnějšího, zkrátka si bude muset počkat na knížky.
29.4.2019 18:11 - Log 1=0
sirien píše:
Others (v seriálu Night king...) sou vykreslované pomalu víc jako přírodní síla - možná uvědomnělá, ale asi jakobys dal vědomí lavině. Nejsou součástí standardní politické šachovnice.

OK. V některých webových anketách Kdo bude/měl by vládnout Západozemi byl ve výběru a měl i nějaké hlasy...
sirien píše:
Kdo jo. :)

Počítá se, když jsem ji viděl ve třech scénách a ve dvou z nich souložila?
I když je fakt, že Fialka má u mě v tomhle bilanci 1/1 a je mi o dost sympatičtější.
29.4.2019 18:36 - sirien
ShadoWWW píše:
tady bylo zřejmé, že chtějí ukázat největší epickou bitvu

Vážně?

Protože já sem viděl 50 odstínu černi na šedém pozadí (nebo to bylo naopak?), otravně dlouhé série záběrů na čekající postavy (doslova 5 minut v kuse, sem až nevěřil kolik toho fastforwarduju), naprosto chaotické záběry "bitvy" kde frenetickej střih (tak moc že ani nevim jestli tam byla nebo nebyla shaky-cam) zkoušel zamaskovat to že se díváš pořád jen na asi dva herce a deset komparzistů - pokud Ti rovnou "neukázali" jen jak armáda odjede do tmy a už se nevrátí...

...ta jejich "největší bitva" mi přijde spíš jako hromada prázdnejch promo keců. To srovnání s Helmovym žlebem od nich byla vysloveně drzost.

Log 1=0 píše:
V některých webových anketách Kdo bude/měl by vládnout Západozemi byl ve výběru a měl i nějaké hlasy

:D

Vsadim se že jo. Jako nečtenář / nedivák si nejspíš minul jízlivost věci - v podstatě fandit Jiným (/Nočnímu králi) = mít plný zuby všech postav a chtít aby všichni konečně umřeli a byl klid.

Já sem svého času prohlásil že můj ideální závěr by byl kdyby Jiní vymlátili celej sever, draci se vymkli kontrole a vypálili celej jih a Píseň ledu a ohně byl ve skutečnosti nekrolog celé té frašky - tj. v takovéhle anketě bych pro Nočního krále hlasoval taky, ale rozhodně bych tím nemyslel že chci aby seděl na nějakym blbym trůnu :)
29.4.2019 18:42 - Šaman
ShadoWWW píše:
Osobně jsem v *té* scéně viděl inpiraci poražení Saurona Isildurem. Jinak je to typický znak hrdinského eposu, že hrdinové jdou do boje, i když není naděje na vítězství

Omyl, v Bitvě posledního spojenectví se hrdinové regulerně probojovali až do srdce Mordoru. To, že se potom projevila síla Jednoho prstenu při boji se samotným Sauronem a že nakonec mělil i štěstí je věc jiná. Ale armády Posledního spojenectví nešly na žádnou epickou porážku, byla to výprava jak za starých časů (příběhy ze Silmarillionu).

Zatímco tady vpodstatě neměli žádný funkční plán a podle toho to vypadalo.
29.4.2019 19:25 - Xyel
sirien píše:
Aha. Jasně no - ale v tom bych osobně viděl spíš další projev toho, že v momentě, kdy se seriáloví tvůrci dostali za hranici Martinova díla, šla kvalita scénáře obratem k čertu. (Ne, že by Martin byl dokonalej, ale levelem je prostě někde úplně jinde.)


Jo, tohle je hodně vidět od ~7mé série. A night king je obvzláště obtížný na napsání, tím že je to archetypální záporák v jinak morally gray příběhu.

sirien píše:
Což, uznávám, je linka věcí, kterou seriál totálně odignoroval (vcelku zbytečně, osobně mám za to že to scénáristi oslnění násilím, sexem a CGI přehlídli popř. jim přišlo že to je "už moc fantasy" pro jejich diváky nebo tak něco).

Jo, a o to horší je v seriálu night king, který je uber-epic bez toho, aby ti ostatní něco takového dělali (moc silný kontrast). A navíc bych, upřímně řečeno, tipoval že v knížce bude mnohem míň overpowered a zejména to instantní dělání nemrtvých mít nebude. Ne teda, že bych si myslel že ty knížky Martin někdy dopíše :)
29.4.2019 19:55 - sirien
Xyel píše:
a zejména to instantní dělání nemrtvých mít nebude

hej tyjo... já mám dojem že zrovna tuhle power Others mají a že jí dokonce ukážou hned v prologu Hry o trůny kde je naznačené že jí maj všichni.

Xyel píše:
Jo, tohle je hodně vidět od ~7mé série

Popravdě přišlo že to je dost cítit už v té s06 - s07 už pak byla fakt zlá.
29.4.2019 20:23 - shari
sirien píše:
Protože já sem viděl 50 odstínu černi na šedém pozadí (nebo to bylo naopak?), otravně dlouhé série záběrů na čekající postavy (doslova 5 minut v kuse, sem až nevěřil kolik toho fastforwarduju), naprosto chaotické záběry "bitvy" kde frenetickej střih (tak moc že ani nevim jestli tam byla nebo nebyla shaky-cam) zkoušel zamaskovat to že se díváš pořád jen na asi dva herce a deset komparzistů - pokud Ti rovnou "neukázali" jen jak armáda odjede do tmy a už se nevrátí...

Takže nejsem jediná, koho tento typ záběrů vyloženě irituje? Jako já chápu, že tím autoři chtěli vyvolat v divácích nejistotu a strach o postavy, ale na mě to ten zamýšlený účinek nemá. Je to velmi spolehlivý způsob jak mě neuvěřitelně nakrknout.

A jinak ano, "ta" scéna byla vyloženě pitomá i pro mě - a to v kategorii "ujde to" snesu hodně. Ale tohle fakt ne. Ne. A to jsem Aryu měla celkem ráda...
29.4.2019 20:38 - Log 1=0
sirien píše:
Jako nečtenář / nedivák si nejspíš minul jízlivost věci - v podstatě fandit Jiným (/Nočnímu králi) = mít plný zuby všech postav a chtít aby všichni konečně umřeli a byl klid.

Že to znamená "všichni mě štvou, chci aby umřeli" mi docvaklo. Ale chápal jsem to tak, že krom toho, že všechno zabije a zničí z nich taky vytvoří něco... no, něco jiného.
29.4.2019 21:10 - sirien
shari píše:
Jako já chápu, že tím autoři chtěli vyvolat v divácích nejistotu a strach o postavy

To Ti možná budou tvrdit v nějakym dokumentu nebo interview. Ve skutečnosti je prakticky všechno zmíněné snaha o úsporu (CGI, komparz, počet záběrů, "hluchá" stopáž...), což je samo o sobě dost trapný, vzhledem k tomu chvástání jak mega ta bitva bude, popř. to je snaha zakrejt neschopnost (jednodušší choreografie, herci nemusí vlastně nic moc předvést...)

Jinak za tuhle pitomost už bych asi postavu jako takovou nevinil. Maisie nejspíš dělá co může a doteď patřila spíš k té lepší části castingu - za to jak jí to píšou a jak jí to režírujou fakt nemůže.


Log: No... jako šlo by to hrozně rozsáhle rozepsat protože tam koluje mrtě zajímavejch náznaků, ale TLDR: v podstatě spíš ne.
29.4.2019 21:45 - LokiB
hele jsou někde popsány oumysli night kinga? v těch knížkách, co si tak pamatuju, který jsem četl, to moc nebylo. chce prostě jen vyhladit, zotročit lidi a nastolit věčnou zimu? nebo má nějaký lepší důvod? něco zapeklitějšího, něco, co vyžaduje Plán?
29.4.2019 22:11 - York
Teda, to muselo bejt expů ;-)

Každopádně hustá epizoda. Tou měla takhle série začít. Respektive spíš seriál skončit.
29.4.2019 22:22 - Aegnor
LokiB píše:
hele jsou někde popsány oumysli night kinga? v těch knížkách, co si tak pamatuju, který jsem četl, to moc nebylo.

V knížkách mám pocit skoro není. Jediný, co si vybavuju, je že Kraster nechával své potomky Jiným. A možná pak něco odvykládal Three-eye raven?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10166811943054 secREMOTE_IP: 3.238.84.213