Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #81
31.5.2009 17:02 - Fibriso
Píše:
Mě se tady některé věci, představ si to líbí. Pak taky nemůžu tento web připravit o... 20-35% veškeré zdejší aktivity...


flamovací a spamovací aktivitu já osobně klidně oželím... takže sem opravdu nemusíš...
Autorská citace #82
31.5.2009 17:05 - Alnag
Fritzs píše:
To sem ti myslím, už před rokem, vysvětlil jinde.


Kdyby mi to bylo jasné, neptal bych se. Takže znovu: "Co je ti do toho?"

Fritzs píše:
Proč ten druhý projekt nemá právo na nerušenou existenci?


Mám tomu rozumět tak, že připouštíš, že se sem chodíš mstít?

(Mimochodem, čím, že je ten druhý projekt rušen? Pokud tedy už ne samotnou naší existencí. A to myslím, jako zcela vážně míněnou otázku. Nevím o ničem, co by jej rušilo.)
Autorská citace #83
31.5.2009 17:06 - Magus
Píše:
Pak taky nemužu pripravit tento web o...20-35% zdejší aktivity....

To si dêláš prdel(sry Alnagu ale jinak se to nedalo)....??
Autorská citace #84
31.5.2009 17:18 - Magus
Alnag píše:
Mám tomu rozumět tak, že připouštíš, že se sem chodíš mstít?

Proč jinak asi TADY za to totiž ban NEDOSTANE...=(
Autorská citace #85
31.5.2009 17:21 - Fritzs
Alnag píše:
"Co je ti do toho?"


Je mě do toho jedna věc. Tvoje ideologická válka (ano, ta proti svini, přesně ta) mi do toho je. Nejde o to, že nesouhlasíš s určitými názory, jde o to, že jsi jim vyhlásil, podle uruguayského vzoru, válku.

Alnag píše:
Mám tomu rozumět tak, že připouštíš, že se sem chodíš mstít?


Žádná msta. Jenom "spojené nádoby", zapomněl jsi snad na "spojené nádoby"...
Autorská citace #86
31.5.2009 17:24 - Magus
Alnagu takže bys tu chtěl mít "jsme proti Fritzsovi"...?Tobě už totiž nevadí co Fritzs dělá ale že JE....
Autorská citace #87
31.5.2009 17:26 - Magus
Zajimavý jak měním názory že.....?
Autorská citace #88
31.5.2009 17:27 - Magus
aLE TO NEZNAMÁ že se Fritzse zastávám.....Vadí mi jako vám ale ne tak jako tobě....
Autorská citace #89
31.5.2009 17:33 - sirien
Píše:
Nejde o to, že nesouhlasíš s určitými názory, jde o to, že jsi jim vyhlásil, podle uruguayského vzoru, válku.

By mě tak jako zajímalo, kdy naposledy v téhle "válce" (paranoiku) Alnag někde "zaútočil". Poslední měsíce se nějakejm indies ve své činnosti věnoval jen tehdy, když si prošel okolo a z něčeho ho osočil.

Si jak malej fracek ve třetí třídě co šťouchá do spolužáka a když mu jí spolužák po pátym šťouchnutí vrátí tak hned běží za učitelem a ječí že ho někdo bije.

Colombo: Ono se chudinka fórum totiž očividně nikdy pořádně nevzpamatovalo z toho, co jsme tam s Alnagem "provedli" před několika lety, takže je stále za co se mstít. Mám takovej dojem že sou zoufalý z toho že sme odešli z jejich pískoviště. Jiný vysvětlení toho, proč tu furt pobíhaj jeho moderátoři a sviněj tu už totiž fakt nemám.

Alnag: Prosím, Fritzs kdysi napsal, že když mu někdo řekne, aby někam nepsal, tak tam psát nebude, mohl bys mu říct ať na Kostce už laskavě nepíše nikam a vypadne? :( řek bych mu to sám, ale stejně by napsal že to chce slyšet od Tebe.
Autorská citace #90
31.5.2009 17:34 - sirien
Píše:
Alnagu takže bys tu chtěl mít "jsme proti Fritzsovi"...?Tobě už totiž nevadí co Fritzs dělá ale že JE....

Vadí co Fritzs dělá a protože to dělá konstantně a bez přestávky už půl roku tak jednoduchou návazností dojdeš k tomu, že vadí samotná jeho existence.
Autorská citace #91
31.5.2009 17:40 - Magus
Sirien co ste provedli...??=)
Autorská citace #92
31.5.2009 17:41 - Alnag
Fritzs: Myslím, že je na čase ty spojené nádoby zase trochu víc oddělit. A proto bych tě chtěl požádat, abys dostál svému slovu, že když budeš požádán, už sem nebudeš psát. A tak tě žádám, abys už na d20.cz a ani na její projekty (s výjimkou těch, kde ti to jejich správci explicitně povolí) nadále nepsal. (Na druhou stranu si myslím, že bys měl mít právo na jeden závěrečný komentář, ten snad ještě přežijeme...)

Všichni: Jsem si vědom toho, že dosavadní politika tohoto webu byla jiná a více tolerantní. Chápu, že z toho nemusíte mít radost a ani já ji nemám. Pravděpodobně bych tady mohl napsat půl stránky o tom, proč jsem se takhle rozhodl. Chci jen říct, že je to moje osobní rozhodnutí a žádost jakožto člověka, který už je z dosavadního průběhu unavený a nebaví ho to. Není to rozhodnutí celého tria!

Myslím, že Fritzs nakonec dostal to, proč si sem přišel. Důkaz, že jsem zkažený a zlý tyran, že tady existuje cenzura a že nejsme o nic lepší, než ten druhý projekt. To je tímto okamžikem skutečně pravda. Nedá se k tomu říct nic, než že jsem si až do nedávna nedokázal představit scénář, kterým by k tomu bylo možno dojít. Ale zdá se, že přeci jen existuje.

Nechávám na uvážení všech, zda je vhodné nadále vést nějakou polemiku s Fritzsem, protože předpokládám, že poté, co si řekne svoje už nebude mít jak se bránit. Zároveň jsem ale otevřen vší kritice, kterou si zaslouží toto rozhodnutí. Jsem jím totiž zklamán až zhnusen sám, ale stále mi to přijde jako volba menšího zla.
Autorská citace #93
31.5.2009 17:43 - sirien
Magus: Di na Fórum a zeptej se tam. Nebo si o odpověď řekni v PMce. Sem to totiž fakt nepatří.
Autorská citace #94
31.5.2009 17:46 - Magus
jo a k te jeho exzistenci...to je pravda ale ne porad tak moc....treba kdybych udelal nejakou malou blbost jakou udelal Fritzs tak si toho ani nevsimnete ale protoze je to Fritzs BÁC a uz zase resíte všechno co kdy udelal (a ze toho udelal).....
Jak to vysvetlujes s tema žákama....jako Pavel ve 4. Hnuuusnej pocit...=D
Autorská citace #95
31.5.2009 17:52 - Magus
Alnag až ted se mi to ukazalo to si delas prdel a to jako muzes no to bylo HNUSNY i když Fritzs nebyl o nic lepší ale vzdyt ste dospeli kdybych to udelal ja tak nereknu ale tu.....???=(
Sirien pls posli mi to...!!=)
Fritzs tak teda zbohem........=(
BTW a nestscil by jenom ban...??
Autorská citace #96
31.5.2009 17:53 - sirien
Píše:
treba kdybych udelal nejakou malou blbost jakou udelal Fritzs tak si toho ani nevsimnete

Kdybys udělal malou blbost, tak to je každýmu ukradený, vizitku si tim na sebe děláš sám.
Kdybys udělal jednu blbost, tak se to asi bude nějak řešit, ale vyřeší se to nějak smírně. Ostatně i to už tu párkrát bylo a funguje to bez problémů
Fritzs prostě provokoval neustále a dokola a dokola a dokola a hlavně - zcela záměrně, jak dokonce i nejednou přiznal.

Když rozbiješ okno ve škole jednou, tak Ti i přísnej ředitel asi jen dopáleně řekne, ať si deš hrát s míčem jinam. Když tim míčem budeš rozbíjet okna záměrně, tak Ti i sebetolerantnější ředitel nakonec napálí pokutu, dvojku z chování a pak vyhazov.
Prostě když nějakej trest strašně moc chceš a snažíš se, tak ho časem dostaneš od kohokoliv.
Autorská citace #97
31.5.2009 17:57 - Magus
Ted mne teprve zajímá Fritzsuv názor.....
Autorská citace #98
31.5.2009 17:57 - sirien
Píše:
ale vzdyt ste dospeli

No právě. Fritzs je taky dospělej. Věděl co dělá a dostal co chtěl.
A obviňovat Alnaga jako správce webu za to, že vyrazil člověka, kterej web poškozuje, mi nepřijde moc smysluplný. Když budeš na táboře stavět stany, tak si taky nenecháš jen tak od nějakýho blbce vykopávat zatlučený kolíky jen protože ho baví ničit Tvojí práci. Zamysli se nad tim co píšeš.
Autorská citace #99
31.5.2009 18:00 - Magus
Fritzsi provokovals abys dostal to co máš....?? Jako abys dokázal že Alnag je zlej a že ty seš ten ublíženej...??
31.5.2009 18:08 - sirien
Ne. Věděl že provokuje přes míru, byl varován že provokuje přes míru a stejně dál provokoval přes míru a zkoušel kam až Alnagova trpělivost vede. No tak to teď zjistil, nemá si na co ztěžovat.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089080095291138 secREMOTE_IP: 44.211.243.190