Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.6.2009 10:42 - Quentin
Ja nerikam, ze se mi libi, co fritzs napsal. Jen branim sebe a trio.
1.6.2009 10:44 - Magus
Pipux neposlouchej to Iceanel je dobrej jen se zase snazi nastvat dalsi lidi.....
1.6.2009 10:54 - Magus
QuentinW:V čem je bráníš jako trio...??
1.6.2009 11:21 - pipux
Fritzs píše:
Víš proč sem ti ryl to tvého projektu? Víš proč jsi odsud odcházel naštvaný? Protože tvůj projekt je neskutenčě špatný. Špatný, špatný a špatný, špatný v jádru i v kůře. Zcela špatný.

Ovšem víš, co je nejlepší? Na pokrytecké Kostce ti teď už nikdo neřekne, že to děláš špatně a proč to děláš špatně i když lidi jako Alnag a Sirien musí vidět, co děláš špatně.

To se, chlapče, mýlíš ... já si svůj svět zlepšuji k lepšímu, pomalu ale jistě. Alnag ani Sirien mě přitom nemusí držet "za ručičku".

Přemýšlel jsem, jestli kostka potřebuje někoho jako ty. Kdyby to tady šlo do kytek hodně rychle, pak možná ... jenže je tu dost sebeuvědomělých lidí, kteří to tu dokáží udržet pohromadě. Takže ty katastrofické scénáře a křivdy budou asi jen v tvé hlavě.

Slova, která užíváš jsou jako malé nožíky ... zapíchnou se do kůže, ale nezraní. Postrádají totiž jakoukoliv hloubku.
1.6.2009 11:29 - Alnag
Co se Icaenelu týče... je fakt, že prostě nestíhám. Pořád si slibuju, jak si na to najdu čas, ale zatím houby. No uvidíme v létě.
1.6.2009 13:10 - sirien
Ty... vole.
Myslíte že si Fritzs uvědomuje, co napsal? Jako, jestli si to po sobě přečet a uvědomil si, jak to působí?

To... nemám sílu komentovat.

jen aby nedošlo k pár deziterpretacím které Fritzs hodil na mojí osobu...
-> Iceanel nečtu, stejně jako nečtu Ravenloft, Forgotten realms, Darksun a další projekty o světech. Sem tam mě tam něco přitáhne, ale jinak nic
-> Moje reakce na Fritzsův ban není nadšená, spíš mě deptá že jsme se dostali až tak daleko. Ale na druhou stranu - nepopírám že když teď otevřu Kostku a vim že tu není žádnej prázdnej prudič, tak mi tu je tak nějak příjemnějc. Občas je prostě nutné přejít od medikamentů k chirurgii.

Ty zbylé polopravdy a překrucování a čiročiré urážky včetně naprosto ubohého shození Pipuxovi práce mi ani nestojí za komentování. Myslím, že Fritzs odešel ve stejném stylu, v jakém tu přebýval...
1.6.2009 15:21 - Ebon Hand
Fritzsi,

myslím že trpíš obrovským komplexem, se kterým se nedokážeš sám vyrovnat.
Byl si v dětství pohlavně zneužívaný? Máš potřebu to světu vrátit?
1.6.2009 15:31 - Magus
Ebon hand =D=D=D=D Máš za avatara klauna po právu....
1.6.2009 15:32 - wraiths
Ebon Hand: No ty jsi to teda "rozstipnul" :).
Hele nechte uz Fritzse Fritzsem, nebo se vrati jak ten bilej pes z Japonska. Davate mu porad zaminku na nejaky reakce.
1.6.2009 15:33 - Ebon Hand
Myslíš jako Goro bílý Fritzs?
1.6.2009 15:38 - Magus
EH: už zase...
1.6.2009 15:43 - wraiths
Ebon Hand: hawk.
1.6.2009 16:10 - Sethi
wraiths píše:


taky jsem ji milovala.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071857929229736 secREMOTE_IP: 34.203.221.104