Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
27.8.2015 10:42 - alefo
prispievanie je na prd z mobilneho chrome 44, vanilla android 5.1, nexus 5

textarea sa natahuje a skryje submit tlacidlo
27.8.2015 10:52 - Vojtěch
Ale dotykem na roh textarea se to odešle.
27.8.2015 10:53 - Naoki
podobný problém mám taky na samsungu, většinou to vyřeší zmáčknout tlačítko zpět ale občas je to risk že píjdu o post
27.8.2015 11:16 - alefo
lol to je cheat funguje to

ale nejake realne plany na opravu?

sirien?
27.8.2015 12:52 - Dukolm
No tohle bude spíše na mě no pokud budu mít čas zkoumat čím to je mě na Nexusu 7 android 5.1 poslední chrome to udělá je občas (ne jen na kostce) a vždy pomohlo kliknout mimo textareu a bylo to v pořádku.
27.8.2015 13:06 - PetrH
jablko s chromem mi to nedela...
27.8.2015 19:53 -
dukolm,
da sa to odladit aj na desktope

* spusti si chrome
* zobraz si vyvojarske nastroje
* prepnit mobilny rezim
* emuluj google nexus 5
* uvidis bug
27.8.2015 20:56 - PetrH
Tak tento post pisu na vodafone cosi s 5.neco palcu, chrome, android 5.01 a vidim vse korektne, obrazovka nalezato i nastojato.
27.8.2015 21:06 -
aka verzia chrome? na 44 to je pokazene aj na mobile aj na desktope (win 8.1)

imho je dodrbana ta funkcia na ajax ukladanie postu
28.8.2015 08:14 - PetrH
Tak mam ok na: chrome 44.0.2403.133, os android 5.0.2; zariženi vodafone smart ultra 6 build /lrx22g, verze jadra 537.36 (@199588), javascript v8 4.4.63.25
28.8.2015 09:18 -
este si to vyskusaj na desktopovom chrome v tom rezime emulacie :-) ta chyba tam totiz ocividne je
28.8.2015 11:04 - Dukolm
Problém je na přijímači a jeho práci s textareou. Při psaní do ní. Problém pozorován na 6 webech co jsem teďka vyzkoušel.

Řešení pro uživatele když se to stane kliknout mimo editovatelnou oblast a srovná se to do dalšího načtení stránky.

Je to chyba vykreslujícího jádra a čekal bych že ji chrome do další verze opraví. Kdy vykreslí textareu větší než je.


Jiné řešení mě nenapadá než předělat celou kostku na html 5 a responsní a to si do finální nové verze ještě chvilku počkáte.

Testováno v emulatoru a nexus 7.

Tady maximálně můžu zkusit vytáhnout tlačítko přidat, ve vrstvách zobrazení výše aby bylo vidět jako tlačítka pro formátovací značky.
28.8.2015 11:04 - PetrH
osobne mam nevetsi cast peoblemu s kostkou v neuplnem nacitani (nacte se kus a stranka se zastavi, nebo bez css apod), ale jen v siti GTS....
28.8.2015 11:28 - Dukolm
No pomalá připojení jsou pro aktuální kostku dost smrtící to vím ale vzhledem k aktuálnímu php kodu a stylu programování s tím nic moc nenadělám.

Je to jeden z důvodů proč jsme se rozhodly začít dělat na nové verzi (Nightfall).
28.8.2015 11:53 - PetrH
dělá to adsl od GTS někde v lokalite, kde maximum života máš na 8 dolu, 0,5 hore.... už aby byl nočnípád venku...
28.8.2015 13:13 -
Píše:
Problém pozorován na 6 webech co jsem teďka vyzkoušel.

dik za nfo

nejaky roadmap na nightfall je? do konca roka?
28.8.2015 14:40 - sirien
Do konce roku určitě ne.

Road map je jen orientační a je záměrně nezveřejněný - tyhle věci se takřka vždy protáhnou a slíbené termíny se nedodrží a na jedné straně pak máš zklamané uživatele a na druhé straně vystresovaný tvůrčí tým. Prostě expect it when you see it.

Současný Sunrise slouží už šest let a z toho skoro půlku doby bez jakékoliv významnější údržby (jednu chvíli dokonce zcela bez údržby, to bylo období kdy jsme se modlili při každém kliknutí), designovaný byl ale jen na tři nebo čtyři roky a navíc s údržbou, takže už docela dost přesluhuje. A přitom pořád drží.

Rádi bysme, aby byl Nightfall minimálně stejně robustní jako Sunrise (což ale bohužel vyžaduje zásadní změny od základů vč. významných změn v podobě DB atp.) a jeho plánovaná životnost je ještě delší (říkali jsme si, že osm nebo deset let by bylo pěkných, protože kdo ví kdy se najde kapacita na čtvrtou - popravdě vlastně pátou - další verzi), přitom ale požadavky, které se na něj sešly a nároky, které na něj klademe nejsou ani trochu malé, takže se už z kraje rozhodlo, že protože Sunrise je zdá se nezničitelná skála pod našima nohama bude u Nightfall kvalita vždycky upřednostněná termínu.

Na druhou stranu jsme přesvědčení, že až noc skutečně padne, tak to bude naprosto epic :)
28.8.2015 16:43 - Dukolm
Jak už napsal Sirien nechceme slibovat nějaký termín. Od začátků víme že to nebude jednoduchá akce ale chceme aby po nás zůstaly pevné základy na kterých se dá stavět i v budoucnu.

Přidej k tomu že jediným programátorem jsem já a čas tomu věnovaný je závislý na množství mého volného času.

Sice to bude za chvíli už rok co jsme začali pokládat myšlenku Nightfall ale reálně jsem na ni měl čas jen po Státnicích do začátku prázdnin. Pak se řešil Gamecon a hledání práce. Aktuálně mám projekt otevřený a hraji si s databází.

Takže sice to nebude hned ale soumrak přijde.
28.8.2015 16:55 - sirien
No tak to be fair sice jsme začali skoro loni, ale velmi dlouhý čas jsme strávili tím, že jsme procházeli Sunrise a evidovali jeho jednotlivé funkcionality, dávali dohromady wish-list na další funkcionality a pak jsme si hráli s tím, jak to celé vlastně sladit a uspořádat do výrazně lepšího UI, takže větší část té doby byla využitá docela produktivně v koncepčním plánování :)
21.9.2015 08:01 - Babaj
nevim jestli uz se o tom nekde nepise nebo jestli jsem spravne ale cjci se zeptat.. proc nejedou kroniky?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095177173614502 secREMOTE_IP: 44.211.243.190