Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
21.6.2009 17:06 - Alnag
Uši: Zmenši si počet příspěvků na stránku. To řeší problém přílišného scrollování.

Sirien má pravdu v tom, že když je citování moc jednoduché, cituje se zbytečně mnoho (což jen navyšuje míru scrollování). Obvykle není nutné citovat vůbec a pokud tak jedna citace postačí v drtivé většině případů.
21.6.2009 17:12 - Sethi
uši mají zmenšený počet příspěvků na stránku na minimální smysluplnou mez. vzhledem k tendenci uživatelů stavět z textu baráky je to houby platné =)

uši dokážou používat pokročilé výpočetní funkce jako je duplikace těstovin, takže jim to je v podstatě šumák, nicméně berou v úvahu i uživatelsky příjemnější metody.
21.6.2009 17:24 - sirien
Alnag: Ale tak mnohdy je potřeba citovat víc, aby byla udržená kontinuita a přehlednost diskusní linie. Ale většínou stačí odcitovat jen podstatnou část nebo první větu odstavce a dát trojtečku

A to se mnohem snáz dělá extra, než když dáš někomu možnost odpálit do citace celej post a pak ho necháš aby to různě rozděloval na víc citací a promazával a další věci.
o tom že se s tim pak skoro nikdo nenamáhá a s délkami postů a kompletními citacemi kontraproduktivně klesá přehlednost ani nemluvě.
21.6.2009 17:40 - Jerson
Sirien píše:
Označte libovolnou část diskuse - něčí post nebo jen jeho úryvek
Nechte označené
Klikněte na "Cite"

Tak jsem to zkusil, a funguje to. Nevýhoda je, že když chci citovat víc věcí z jednoho příspěvku, tak s v tom docela snadno ztratím. Nejlepší by bylo tlačítko na citaci vedle každého příspěvku s tím, že by se citoval jen označený text (a v případě že žádný text nebude označen by se vytotvořil aktivní odkaz na citovaný příspěvek.

-------------

Edit:

V poslední době jsme zjistil, že za zajímavou diskusí o RPG chodím prakticky jen na D20, zatímco na RPG F chodím číst a psát takové běžně řeči ze života, přičemž obvykle musím odfiltrovat témata s politickou, právnickou, biologickou a další náplní, která jsou sice tu a tam přínosná, ale moc mě nezajímají (protože jim nerozumím).
21.6.2009 18:01 - Max
Píše:
můžu provádět úpravy cizích postav v cizí skupině

No ono je to o tom, že jsi zařazena mezi jejíma členama ;)

Píše:
obrázky

jejich velikost, je stále předmětem diskuze ... možná tam na zkoušku dávat větší

Píše:
postavy k uživatelským profilům

On je to takový plusomínus. Pokud jsou postavy u skupiny, tak mají jasně definované místo. Postavy většinou zakládá GM, který je povětšinou ten "webově" aktivnější. V tomhle stylu postava nemusí mít majitele (resp. je jím zakladatel skupiny, jehož role je pak oddělena).

Co bych si z toho vzal je, že bych mohl přímo v profilu uživatele ty postavy zobrazovat pěkně pohromadě. Stejnětak jako zobrazit skupiny v nichž uživatel je.
21.6.2009 18:03 - Alnag
Max píše:
No ono je to o tom, že jsi zařazena mezi jejíma členama ;)


Ano. A je tam správně. Sethi s námi totiž bude v létě hrát Ravenloft. (Chystám se to oznámit, ale nějak nestíhám, jako obvykle).

Max píše:
Co bych si z toho vzal je, že bych mohl přímo v profilu uživatele ty postavy zobrazovat pěkně pohromadě. Stejnětak jako zobrazit skupiny v nichž uživatel je.


To zní fajn.
21.6.2009 18:08 - Alek
Podle mě z těch citací děláte strašnou vědu. Já bych ke každýmu příspěvku dal odkaz Odpovědět. Tím pádem by se do toho příspěvku s odpovědí zkopíroval odkaz na daný příspěvek, ale jen odkaz. Možná by se dalo uvažovat o plné citaci, ale jen v tom případě, že by byla skrytá a zobrazila by se po rozkliknutí (prostě nějaký javascriptík). Tím pádem by se ty diskuze nenatahovaly a nemusel by člověk přeskkovat mezi stránkami, aby si tu citaci našel. To by byl imo ideální přístup.

A když budete chtít citovat víc věcí v jednom příspěvku a rozebírat (rozuměj trhat na kousky) každou větu předřečníka, tak si halt trochu máknete s tím tagováním. Dobře vám tak. :-)
21.6.2009 18:17 - Sethi
max píše:
No ono je to o tom, že jsi zařazena mezi jejíma členama ;)

he. v tom případě mi chybí jiná vlastnost skupin a to třeba seznam členů =)

max píše:
jejich velikost, je stále předmětem diskuze ... možná tam na zkoušku dávat větší

nepárala jsem se s tím, nacpala jsem tomu obrázek plné velikosti, dopadlo to jak to dopadlo.

max píše:
Co bych si z toho vzal je, že bych mohl přímo v profilu uživatele ty postavy zobrazovat pěkně pohromadě. Stejnětak jako zobrazit skupiny v nichž uživatel je.

jo, to mi zní jako důstojná alternativa.
21.6.2009 18:38 - Faire
K té citaci: na www.hofyland.cz je to zařázeno tak, že po kliknutí na "reply" se do textu zapíše odkaz na původní příspěvek (jak to psal myslím Jerson), naví je tam vsykovací bublina (onMousOver nebo tak něco), která po najetí zobrazí text v tom příspěvku. Je to zatím nejlepší řešení, jaké znám (možná je to trochu zvykem).
21.6.2009 18:45 - Alek
Faire: To taky nezní špatně. těžko říct, co je lepší, jestli zobrazení bubliny při najetí myši nebo rozkliknutí (vlastně stejný princip tady funguje u výpisu článků a diskuzí, kdy si můžete rozkliknout jejich anotace). U dlouhých příspěvků by asi bylo lepší to rozklikávání...
21.6.2009 18:47 - Colombo
a jak fungují vnořené citace?

Btw.(po druhé;)) Nešlo by pravé menu s diskuzemi udělat sticky? Aby člověk nemusel furt scroolovat.
21.6.2009 18:52 - Jerson
Odkaz na původní příspěvek je dobrý leda k tomu, když někdo odpovídá na (skoro) vše, co v něm bylo řečeno. Navíc pokud je diskuse a časové rozestupy delší, už se v tom špatně orientuje.
A jestliže jde o citování dvou vět a půl stránky, je takovýto způsob citací vysloveně na škodu srozumitelnosti.

Alek píše:
A když budete chtít citovat víc věcí v jednom příspěvku a rozebírat (rozuměj trhat na kousky) každou větu předřečníka, tak si halt trochu máknete s tím tagováním. Dobře vám tak. :-)

Chápu, že ty se do diskusí moc nezapojuješ a tak je ti to jedno - ale nemysli jen na sebe. Rozklikávat něco abych věděl na co člověk odpovídá je vopruz.
Ale neříkej mi, že by bylo tak těžké dát tlačítko "Cite" se současnou funkcí přímo ke každému odeslanému příspěvku. Pak se dá volně přečíst diskuse, u každého příspěvku označit a naklikat citace, které pak najdu všechny za sebou v okně pro psaní a můžu odpovědět na jednu věc po druhé, v klidu a pohodě, bez neúčelného natahování.
21.6.2009 18:53 - Alek
vnořené citace? zkus to :-)
Píše:
Btw.(po druhé;)) Nešlo by pravé menu s diskuzemi udělat sticky? Aby člověk nemusel furt scroolovat.

Budeš se divit, ale nezapadlo to, diskutujeme o tom. Jsou na to ale dost protichůdné názory. Každopádně zatím je řešení jednoduchý, sniž si v nastavení počet příspěvků nebo si obrať řazení, pak budeš mít novinky vždy nahoře stejně jako panel novinek.
21.6.2009 18:56 - Alek
Jerson: To si Max nezaslouží, tu lehce jízlivou poznámku o trhání na kousky jsem měl já. :-) Já totiž občas rostu z tý potřeby některých reagovat na každých 5 slov. A stejně jsem nakonec donucen hledat ten příspěvek celý, abych pochopil kontext.
21.6.2009 18:56 - sirien
Jerson: Snadné citování mi trochu nahání husí kůži. Představa toho že by pak každej diskutoval jako Bouchi, kterej automaticky cituje cokoliv na co odpovídá, i když odpovídá na post o jedna nebo o dvě zpátky... brr.
21.6.2009 19:03 - Jerson
Aleku, tady vidíš, jak snadné je splést se v citaci, když musím jméno doplňovat ručně, místo aby mi ho tam hodilo jedno tlačítko.

Siriene, jestli má být citování složité jen kvůli tomu aby necitoval každý, tak mi v této debatě rychle dojde trpělivost - prostě současný způsob je jakž takž funkční, ale není moc dobrý, uživatelsky přívětivý a je náročný na čas a pozornost. Nevidím důvod, proč pisatelům zde ztěžovat práci.

Navíc bys mohl vědět, že když cituješ z delší pasáže, tak je mnohem lepší napsat na co v té které části odpovídáš, aby nedošlo k omylu, o čem že to vlastně mluvíš. Bouchi bude odpovídat jak jako tak po svém.
21.6.2009 19:21 - Bouchi
Sirien: Sorry, ale opravdu mi prijde prehlednejsi uvest (at uz citaci nebo jinak), na co odpovidam, jde-li o dilci pasaz z celeho delsiho prispevku (pokud odpovidam na cely kratsi prispevek, tak AFAIK necituju). Za cca deset let, co se pohybuju po vsemoznych diskusich, jsi prvni, kdo nejak dal najevo, ze mu to vadi - a jeste k tomu takhle neprimo, misto abys to rekl rovnou mne.
21.6.2009 19:35 - sirien
Nebyl důvod to řikat - dokud to dělá jen pár lidí tak to je vpohodě (...ale třeba na RPG F se svého času rozmohla přímo citační manie, to pak bylo hodně o něčem jinym), nepsal sem že by mi to vadilo, psal sem že se děsím představy toho že to začne dělat velké množství aktivních diskutujících.

Existují diskuse, kde jsou rozsáhlé pasáže citací skutečně potřeba (skoro zásadně to je po chvíli u diskusí filosofických, náboženských a tak), ale u zbylých (včetně DrD) by stačilo prostě adresovat odpověď ne jenom "Sirien:" ale třeba "Sirien, ad % zisku na platy autorům:" Každý hned ví o co jde (je to do několika postů zpátky) a je to mnohem úspornější a příjemnější na čtení.
21.6.2009 19:47 - Alek
Jerson: Ony se ty naše návrhy spíš doplňují, než aby šly proti sobě. Já vlastně navrhuji tu defaultní funkčnost, kdy cituješ celý post, a ty tu dílčí, kdy cituješ jednotlivé fragmenty postu. Nezní to špatně.
21.6.2009 19:49 - Sethi
nové diskuse se neukazují jako nepřečtené (možná do okamžiku, než na ně někdo prvně odpoví)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.25632095336914 secREMOTE_IP: 18.234.247.75