Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
15.8.2016 09:20 - Mnauk
z diskuse Dungeons & Dragons 5e (II):
sirien píše:
scény dopadají rámcově podle očekávání (tak nebo onak).


Element_Lead píše:
trochu se tlucu do hlavy, ze jsem sem neco napsal

A tak Tvojí odpovědi to nijak neubližuje, ne? :)


To je mazec, že si tu můžeme mazat vlastní příspěvky, kdo se v tom má pak vyznat ... :)
15.8.2016 09:28 - Element_Lead
Mnauk píše:
To je mazec, že si tu můžeme mazat vlastní příspěvky, kdo se v tom má pak vyznat ... :)
Uz me to vysvetlil Sirien, ze to neni uplne cool, mazat uz nic nebudu sorry.
27.10.2016 14:25 - sirien
šaman píše:
Chci se zaregistrovat, ale nějaký "saman" už tu je. Nemá vyplněné datum posledního přihlášení, takže předpokládám, že už tu opravdu dlouho nebyl. A já si nejsem jistý, jestli to nemůže být můj profil založený někdy v temném dávnověku. Dvě standardní hesla mi k němu ale nefungují. Dá se zjistit, co má za emailovou adresu? Podle toho to poznám na 100%.

Hm. Koukám na to a je to trochu divnej případ - Dukolm mi teď psal že se Ti na to koukne večer.

Mail sem veřejně úplně psát nechci, ale "Šaman" není login dotyčného, je to jen "zobrazené jméno" (z technologicky-historických důvodů tu mezi těmito dvěma věcmi je rozdíl). Použitý login je "feriencik", podle toho bys to měl případně poznat taky :)

Píše:
Když se netrefím do té CAPTCHY dole, tak mi celý příspěvek nenávratně zmizí.

...nahoru na začátek stránky.

Ano, celá CAPTCHa tu původně nebyla a nikdo jí nechtěl, ale bohužel nás k jejímu zavedení v jeden moment donutily zmrd-boti. Implementace proběhla na rychlo v podstatě jako patch. Do budoucna asi zvážíme nějaké jiné, uživatelsky o dost pohodlnější řešení, které žádné opisování obrázků ani jiné pitomosti nezahrnuje (ta technologie rozpoznání člověka podle pohybu myši u zakliknutí "nejsem bot" se mi třeba docela líbí, když už nebudeme schopní to postavit boto-vzdorně)

Do té doby se obávám že to je tak minor věc že to nestojí za pozornost (jakákoliv oprava je čas který je ubraný z vývoje nové verze, takže se tím snažíme šetřit)

Píše:
"Pokud si nevybavujete přesné jméno, nebo jste při registraci nezadali kontaktní email, pošlete žádost pomocí interního PM na Alnaga, Maxe nebo Rytíře." Má to jeden háček - PM mohou posílat jen přihlášení uživatelé, což osoba řešící ztrátu hesla není

lol, to byl od Maxe fakt dobrej trolling tahle hláška :D

Pak poprosim Dukolma aby to večer přepsal, díky za info :D
27.10.2016 16:51 - Kamach
Taky přidám dvě drobnosti - spíš feedback k vývoji*

- Neodeslaný rozepsaný příspěvek nepřihlášeného uživatele zmizí po jeho přihlášení
Osobně mám pitomý zlozvyk začít psát jako nepřihlášený, a pak se lognout až před odesláním. Když člověk přijde o svou první prolinkovanou stať, dá si potom větší pozor, ale stejně je to takové nečekané IED.

- Neodeslaný rozepsaný příspěvek nepřihlášeného uživatele zmizí při přechodu na jinou stranu v diskuzi
Uživatelsky nepříjemné, když se třeba příspěvky přehoupnou na další stranu a vy dohledáváte posty kvůli citacím. CTRL + C/ CTRL + V nebo otvírání stran v jiných panelech je opruz a stačí na to jednou zapomenout a... hmm, není to náhodou úmyslný dark patterns design povzbuzující lidi k přihlašování? To by bylo geniální XD


*) Jak se vůbec věci mají s onou novou verzí? Programátoři, chlubte se safra trochu! :)
27.10.2016 16:54 - Šaman
Tuten "Saman" je "feriencik"? (http://www.d20.cz/komunita/uzivatele/Saman/) Pak to se mnou nemá nic společného a založím si svého. (Ale chyba "nick existuje" se zobrazí právě pole "Uživatel", nikoliv u "Zobrazované jméno").
27.10.2016 17:39 - Aegnor
Kamach píše:
*) Jak se vůbec věci mají s onou novou verzí? Programátoři, chlubte se safra trochu! :)

Nightfall bude ve čtvrtek. Ještě není jisté který čtvrtek to bude, ale bude to čtvrtek.

Neboli - informace o nové verzi jsou striktně need-to-know, už to že víme, že "bude nová verze" je víc, než někteří chtěli říct.


Ad diskuze "bugy a stížnosti" - nestálo by za to ji uzavřít a hodit k ní odkaz na tuhle?
27.10.2016 19:42 - sirien
Ztrácení rozepsaných příspěvků

Bod 1: Nainstalujte si addon Lazarus!
- Ff addon
- Ch addon
- Opera addon zprovozňující Chrome addony; Opera "něco jako Lazarus" (Stará Opera tohle uměla sama, mimochodem)
- Pokud máte MS Explorer nebo Edge, tak máte mou soustrast (pokud ste se pro to nerozhodli dobrovolně, v tom případě kyš-kyš!)
- Pokud máte Safari, tak skutečnost, že text ztratíte, není bug, ale feature a měli byste být vděční za to, že vám Ó Velký Apple ztrácení rozepsaného textu umožnil!


Bod 2: Jak to funguje. Příspěvky se ukládají přímo na Kostku (nikoliv k vám do prohlížeče) a jsou vázané na vaše user ID. Tato funkce tudíž logicky není funkční pro nepřihlášené uživatele (resp. všichni nepřihlášení jsou user -1 nebo tak něco, takže to tam minimálně nefunguje správně).

Tento design umožňuje přenášet rozepsané příspěvky mezi přístroji (mezi různými počítači, mezi počítačem, tabletem a telefonem atd. - ok, na mobile browserech to občas neběží úplně správně, ale holt tam jsou nějaká specifika).

Vedlejší efekt samozřejmě je, že když se nepřihlásíte, tahle funkce nebude fungovat (stejně jako záložky, preference pro panel novinek, volba skinu, volba zobrazení počtu postů a jejich směru v diskusích atd.)



Kamach: Přesně tak, jak píše Aegnor :)


Šaman: Ano, ten. A ano, Kostka na duplicity cross-checkuje jak login, tak zobrazený nick.

Když chvilku vydržíš, tak Dukolm může checknout jak to s tím uživatelem je kdyžtak.
27.10.2016 20:20 - Šaman
Jj, vydržím. Šamana používám jako běžnou přezdívku prakticky ve všech činnostech včetně práce, takže do zobrazovaného jména si mohu dát přízvisko, ale login bych měl rád 'saman', to nezapomenu. :)
27.10.2016 21:13 - Dukolm
Šaman login saman je taky obsazen Lord Eldran a poslední přístup má něco před rokem. Ještě je to uživatel Šaman má login samanzegeru.

Kamach píše:
*) Jak se vůbec věci mají s onou novou verzí? Programátoři, chlubte se safra trochu! :)
No tady stačí jednotné číslo výce než jednoho programátora nemáme a chlubit se dá grafikou a UX ne moc tím jak se něco hýbe.
27.10.2016 21:26 - Šaman
Díky. Říkal jsem si, že už jsem tu možná někdy byl :)
magus Šaman z Egeru, pán Šamanštejna a správce Imbustánu
9.11.2016 18:25 - Ebon Hand
Pravidelně mi nefunguje ve Ff šipka dole v panelu novinek, takže jakmile je víc než 20 nových diskuzí, tak se k těm starším nedostanu až do doby, než se zase přesunou mezi prvních 20. Dneska opět předvádím marné klikání na šipku..
(k této diskuzi jsem se dostal vyhledáváním..což samozřejmě znamená, že nefunkční šipka mě nutí zdokonalovat své vyhledávací schopnosti na D20)
9.11.2016 18:41 - Aegnor
Ebon Hand: Jaká verze Ff ((pokud nevidíš nabídky, tak alt) -> nápověda -> o aplikaci Firefox -> číslo verze) a skin kostky? Já mám 49.0.2 a office a žádný problém nemám.
10.11.2016 10:03 - Ebon Hand
Mám 48.0.2. Bohužel používám korporátní NTB, kde si sám nemohu nainstalovat ani kodeky do playeru..
13.11.2016 21:39 - Dukolm
Ebon Hand A systém popřípadě doplňky jako adblock, ... nepodařilo se mi to nasimulovat.
13.11.2016 22:00 - sirien
hele a neni to něco s vypnutym JS nebo tak něco? Teď koukám, že to nefunguje úplně 100% jako běžnej odkaz...
13.11.2016 22:10 - Šaman
Právě zkouším FF (49.0.2) na Win7 se zakázanými JS a s AdBlockem - stránkování funguje. Vypnutý JS znefunkční jen tlačítko citace a samozřejmě všechna tlačítka pro práci s textem a náhledem (ale zobrazí se).
13.11.2016 23:37 - Gurney
U mě se (jinak poměrně agresivní) AdBlocker Ultimate (1.1.0.33.) na Kostce cokoli zablokovat nikdy nepokoušel.
14.11.2016 15:48 - Sparkle
jestli už tu tato připomínka byla, tak se omlouvám,

na Androidu verze Kitkat v prohlížeči Chrome se mi nezobrazuje tlačítko "Přidat", tzn nemůžu postovat příspěvky.
14.11.2016 16:12 - Vojtěch
Zkus dloublout vedle z tabulky. Ono při psaní se zadávací okno má tendnci zvětšit přes tlačítko, ale pořád tam je a jde se na něj dostat.
14.11.2016 16:16 - Sparkle
Test

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084421157836914 secREMOTE_IP: 52.90.40.84