Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
23.6.2009 20:26 - Alnag
To není chyba, to je prostě náhled na diskuze jaký je tady na d20.cz také. Rozdíl u CPH je v tom, že má jen jednu sekci diskusí. Takže je rozumější, aby odkaz na diskuse mířil přímo do ní, což by už mělo fungovat.
23.6.2009 20:35 - Jerson
Jo, u to funguje, díky.

Btw. trvá někdo na tom, aby se diskuse jmenovaly vždy "K: (jméno článku)" (třeba kvůli přehlednosti v hlavní sekci), nebo si to můžu libovolně změnit?
23.6.2009 20:36 - Alnag
Můžeš si to změnit. Ale automaticky se to generuje takto.
23.6.2009 20:38 - Nachtrose
Ehm... co to "K:" vlastne znamena?
23.6.2009 20:40 - Alnag
diskuse k článku jménem...
23.6.2009 20:50 - Nachtrose
Heh... a ja za tim porad hledal nejakou zkratku...
23.6.2009 20:53 - Alek
Tak ona to je zkratka, dřív tam bývalo (jestli se dobře pamatuju) K článku:, jenže to bylo pak zbytečně roztáhlé.
23.6.2009 21:55 - quentin
Cim muze bejt, ze me kostka porad odhlasuje; stava se mi to jen tady, jen doma, jen po prechodu na novej vzhled. help
23.6.2009 22:10 - sirien
Přispěl sem na Iceanelu do diskuse, neobjevilo se to v Aktualitách :(
23.6.2009 22:22 - Alnag
To je tak, když si někdo hraje v administraci a nenastaví si ke všem sekcím implicitní diskusi. :(
23.6.2009 22:26 - Lotrando
kam se odkazují obrázky od diskuzí?
23.6.2009 22:30 - Alnag
Lotrando píše:
kam se odkazují obrázky od diskuzí?


Nejsem si jistý, že rozumím otázce.
23.6.2009 22:32 - Lotrando
Diskuze v komunitách (Komunity-diskuze), mají v takovém tom seznamu s anotací obrázek, který ale odkazuje přímo do diskuze, ne na nějaký uložený nebo systémový obrázek. Takže se objeví políčko s křížkem.
23.6.2009 23:14 - sirien
hm... fakt mi docela vadí, že u článků není poznat z jaké jsou sekce/projektu/skupiny... stejně jako to že když vstoupím do projektové diskuse, tak to také není jak poznat (pokud se nepodívám do adresy, což ale není zrovna intuitivní)
23.6.2009 23:24 - Nerhinn
Konečně jsem dočetla všechny příspěvky v téhle diskusi, takže konečně mohu i já přispět svojí troškou do mlýna :)


  • Šlo by lištu s tagy a náhled hodit i k editaci jiných věcí, než jen diskusních příspěvků (a event. toho dalšího, kde je)? Mám na mysli například poštu, editaci profilu atp.
  • V tazích (hrome, je to správně? pl. od "tag") mi kliknutí na URL vytvoří odkaz, který se otevírá v tom samém okně. Jestli je to nějaký zavedený zvyk hráčů RPG, považujte tento dotaz za bezpředmětný, pakliže ne, pak hlásím, že by bylo super, kdyby se odkazy daly otevírat v novém okně.
  • Příjemné usnadnění diskutování by bylo, kdyby se kliknutím na jméno automaticky zkopírovalo jméno toho, komu odpovídáte, do psaní příspěvku.
    Jako příklad uvedu příspěvek přede mnou. V něm je: "23.6.2009 22:32 - Lotrando". Kdybych klikla na jméno, zkopírovalo by se mi do psaní coby "Lotrando: ".
    Vím, že tohle se řeší o něco níže, nicméně k tomu mě napadá, že jednodušší než multicitace by bylo ctrl c+ctrl v a pak staré dobré uvozovky u toho, co byste nevyházeli. Ale to jen tak mimochodem.
Pokud jsem správně pochopila, že Kroniky se budou řešit až posléze, pak je to ode mě zatím všechno, i když i tohle jsou takové blbůstky, vím o tom.

Naopak bych ráda pochválila celý tvůrčí tým, d20 je (zejména teď) okouzlující :)), takový splněný sen.


EDIT: U odkazů otevíraných v novém okně mám samozřejmě na mysli odkazy vedoucí na jiné stránky, než d20.
EDIT2: A taky bych ráda poděkovala tvůrcům, že už odhlášení není u zpráv. Odhlašovala jsem se o dost častěji, než jsem chtěla :D
23.6.2009 23:38 - sirien
Pošta - ne, nešlo. Pošta se odesílá a čte prakticky vzato ve zdrojovém kódu příspěvku - zkus si tam tagy vepsat a uvidíš, že se natvrdo vypíší, místo toho aby něco udělaly. To že tam byla přidána grafika navíc je jen bonus aby se to líp četlo (vzpomeň si na poštu v minulé versi - no, tak tohle je úplně totéž, jen s hezčím grafickým zpracováním, funkce se nezměnily)

ad linky - taky mi to kapku lezlo krkem, ale nakonec sem si zvyknul používat "open in new tab". Výdou je že mě to stojí stejně kliknutí, protože stejně obvykle používám "open in nwe background tab" a čtu to až potom... nicméně tohle by nebylo naškodu, pravda

Jméno - a nestačí, když to jméno označíš a klikneš na B tlačítko? (označený text, podobně jako u citací, se do tagu vepíše sám)

Mimochodem - tohle je docela podstatná vlastnost které si spousta lidí nevšimla - obecně platí, že označíte-li text, jedno jestli v okně pro psaní postu nebo obecně ten co čtete v cizím postu, a pak ho necháte označený a kliknete na libovolný tag, tak se vám označený text přepíše do rozepsaného postu do tohoto tagu uzavřený (pokud jste označili text v rozepsané odpovědi, tak se označený text prostě sám obklopí tagem)

Pokud vepíšete link někam a chcete aby zůstal tak jak je, ale byl aktivní, stačí jej označit a kliknout na URL tlačítko - URL tag ho sám obklopí a zároveň si automaticky překopíruje označený link jako cílovou adresu
23.6.2009 23:43 - Sethi
tukanče píše:
zároveň si automaticky překopíruje označený link jako cílovou adresu

tak tohle například pravda není =)
23.6.2009 23:46 - sirien
interesting, máš pravdu, ale na vývojovym webu nám to funguje a přísahal bych že to fungovalo aspoň chvíli i na ostrym... před přechodem určitě... poptám zejtra Maxe co se s tim stalo.
23.6.2009 23:53 - sirien
Btw - povšimněte si těch uvozovek u jednotlivých postů. Když označíte nějaký text a kliknete na ně, tak se vám do příspěvku vepíše citace tohoto označeného textu, jakobyste zmáčkli tlačítko CITE, PLUS se vám tam automaticky vepíše jméno citovaného podle toho, u koho jste na ty uvozovky klikli.

Pokud žádný text neoznačíte, tak se vám do příspěvku vepíše pouze prázdná citace s vepsaným jménem dotyčného.
A abych předešel otázkám - ano, JE to tak úmyslně a ANO, úmyslně to při kliknutí bez označeného textu neodcituje celý příspěvek - protože lidi co svojí leností aspoň označit na co chtějí reagovat, kteří svojí leností způsobují kilometrové citace v nichž je stejně třeba hledat konkrétní věc na kterou vlastně odpovídají, tak takoví lidé jsou na zabití a žádné featury co by je v tom ještě podporovali si nezaslouží :)
24.6.2009 00:10 - Nerhinn
sirien: Mno, tak já samozřejmě nejdřív vyzkoušela, zdali se tagy dají v poště používat, než jsem o ně zažádala...

Výhodou onoho kliknutí na jméno by bylo to, že by tě to hodilo přímo do psaní příspěvku, stejně jako to udělá ono kliknutí na uvozovku vedle čísla příspěvku. Když reaguju na příspěvek někde dole, označím jméno autora a jdu hledat tlačítko B, trvá to prostě déle, toť vše.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091190099716187 secREMOTE_IP: 34.230.35.103