Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
4.9.2009 10:57 - Sosáček

(lidi s IE6 neuvidi konec. nu coz)
4.9.2009 11:00 - Jerson
To mi připomíná, v práci mi odinstalovali Operu, takže i já používám zastaralý IE.
4.9.2009 11:00 - Lotrando
letmý pohled na naši bránu

- čisté zprávy 6%
- vícenásobné hrozby 88%

hrozby
- spam 49%
- špatná pověst 48%

pocet zprav 29.000
pocet hrozeb 48.000
4.9.2009 11:01 - Sosáček
Kazdy sveho prohlizece strujcem.
4.9.2009 11:02 - Sethi
Lotrando píše:
letmý pohled na naši bránu

...


Co to?
4.9.2009 11:04 - Sosáček
Vecicka co maji v praci mezi vnitrni siti a Siti? Nebo mailserver? Kdo vi.

Na mailserveru co jsem spravoval v praci bylo taky pod 5 % cistych emailu.
4.9.2009 11:07 - Alek
Jerson píše:
To mi připomíná, v práci mi odinstalovali Operu, takže i já používám zastaralý IE.

Nevěřil bych, že to řeknu, ale lituju tvé ztráty Opery :-) Co dodat k IE, snad...
4.9.2009 11:10 - Sethi
Já měla spíš na mysli co je z těmi hrozbami a špatnou pověstí...
4.9.2009 11:21 - Sosáček
To nekdo prekladal v hospode u piva.
4.9.2009 11:25 - Sethi
Chceš říct, že mám jako špatnou pověst bo co?
4.9.2009 11:28 - Sosáček
Rozhodne ne, to bych si nedovolil.
4.9.2009 11:54 - Lotrando
Je to antispamová brána pro elekronickou poštu

Co přesně do těch statistik spadá je na delší povídání, ale obecně špatná pověst znamená, že buď jsou jen na některých blacklistech, nebo nekomunikují korektně apod.
4.9.2009 12:04 - Alek
apod. = šíří pirátský obsah, třes se uuušššiii :-)
4.9.2009 15:14 - Colombo
Já byl taky banlý, už jsem si myslel, že to bylo cíleně a přestával jsem vás mít rád:(
4.9.2009 15:42 - Felouen
Dopis z Ganymed píše:
Ale houby. Spam se posila z botnetu, coz jsou site dalkove ovladanych zavirovanych pocitacu.
No právě a tyhle PCčka jsou zaplá. :D

Statistiky: Ta špatná pověst mne pobavila. Hezký údaj. Vedou to všechny weby? :D
4.9.2009 15:56 - sirien
Spotřebovává to elektřinu prostě tím že to odesílá data. Většina té elektřiny je spotřebována pak během funce různých SPAM filtrů a tak. Jsou to zrnka písku co skládají lavinu.
O další miliardy pak SPAM ochuzuje ekonomiku tím že nesmyslně plýtvá časem firemních zaměstnanců.
Další miliardy pak odčerpává právě na vývoj a nákup různých SPAM filtrů.

Teď jsem na to čet souhrn jedné ekonomické studie. Odhaduje se že SPAM stojí elektřiny jako Praha na rok a kromě těhle nákladů by škody způsobené SPAMem mohly ročně uhradit náš státní dluh. Což není tak špatné...
4.9.2009 16:01 - Felouen
sirien píše:
Což není tak špatné...

Wow, to jo. A tohle jsou nejspíše studie na SPAM jenom u nás, ne? A celosvětově to vyjde ještě dráž.
4.9.2009 16:06 - sirien
Felouen píše:
Wow, to jo. A tohle jsou nejspíše studie na SPAM jenom u nás, ne? A celosvětově to vyjde ještě dráž.

nn, celosvětově. SPAM v ČR by Prahu fakt na rok nerozsvítil... kromě toho drtivá většina SPAMu postihuje Severní Ameriku a pak ještě dva další regiony, na Evropu pak připadá už asi jen 20% nebo tak nějak, musel bych to zase dohledat, možná si to teď pamatuju blbě. Ale USA s Kanadou maj asi 40%...
4.9.2009 16:10 - Sosáček
Servery zerou stejne elektriny at jsou zatizeny nebo ne (presneji, tech co nejak setri energie kdyz nejsou zatizeny je minimum), a posilani dat nekam je energeticky k smichu, vysilacku co dosahne odsud do londyna dokazes napajet z kdeceho (akorat tu antenu bych nechtel navrhovat) a optika nebo draty jsou jeste jednodussi.

To je nejaka dost pochybna studie.
4.9.2009 16:11 - Felouen
sirien píše:
nn, celosvětově. SPAM v ČR by Prahu fakt na rok nerozsvítil...

Aha, no, já jsem právě měla pocit, že toho SPAMU je mnohem více celosvětově. No nic, tak jednou se úsudkem minu. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10586309432983 secREMOTE_IP: 44.204.24.82