Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
20.6.2009 11:37 - Alek
By mě vůbec zajímalo, jak tohle může v mobilu vypadat. :-) Ta horní lišta přelejzala i v Chrome a IE, asi tak před hodinou jsem to opravil. Ale fakt netušim, jestli to pomůže i v tom mobilu.
20.6.2009 12:05 - Gurney
No tak to je pecka, týden jsem se nedostal na net a takovej šok :)

Zatím mě strašně praštilo do očí kombinování patkového písma v nadpisech s bezpatkovým v článcích, to je fakt divný.

Další reakce později, jdu do sebe něco kopnout :)
20.6.2009 12:05 - Magus
Vypada stejne jako na PC....
20.6.2009 12:20 - Lotrando
Alek: určitě změnit. články normálně komentovat, možná nechat materiály jen pro družinu, ale nejsem si tím jistý. nebo to nechat na rozhodnutí družiny, jestli chce znát názor ostatních.
20.6.2009 13:34 - UživatelProTest
Zkoušel jsem si do "Bludice" zapsat a šlo mi to.
20.6.2009 13:47 - Sethi
...když já zase zapomněla, co jsem tam chtěla předtím napsat =)
20.6.2009 14:43 - Dukolm
vau příjemná změna to je tak když je člověk měsíc bez počítače
20.6.2009 15:13 - Faire
Návrh: "Cite" je sice šikovné tlačítko, ale bylo by šikovnější, kdybych nemusel pokaždé vkládat jméno a obsah - nešlo by mít u příspěvku tlačítko, po jeho žmáčknutí by se do textového pole aut. vložila jeho citace? A la "reply"...
20.6.2009 15:20 - Magus
super nápad priklanim se k Faierovi...
20.6.2009 16:53 - Faire
Šmankote moje jméno není tak těžké správně skloňovat, ne? :D
20.6.2009 16:54 - Sosáček
Feature request: budto at netrva nacteni stranky nekolik sekund, nebo ajaxovy ankety. Takhle trva pul minuty nez nejakou delsi vypnim.
21.6.2009 14:21 - LZJ
Ad Překrývání novinky a Záložky:
Alek píše:
Trochu jsem to zkusil poštelovat, ale nemám to vpodstatě na čem ozkoušet.

Mě už se to nepřekrývá, je to sice trochu natěsnané, ale to už je OK.
A tím zvětšeným písmem ve Win by to mohlo být. Já u nového NB nevěděl, co s rozlišením, tak jsem zkusil tohle nastavení a úplně na to zapomněl. První problém nastal až tady :-)

Taky jsem si všiml nových funkcí pro skupiny. Když se dostanu spoluhráče, tak je třeba budu využívat. Zatím jsem si do skupiny přidal jednoho člena, ale je škoda, že se ze seznamu členů (Organizace) nedostanu na jeho profil.
21.6.2009 14:31 - LZJ
V komunitě to vypadá, že můžu zakládat diskuze pro skupiny, vyvěšovat články, materiály a postavy. Ale nevšiml jsem si nastavení, jestli mají být soukromé nebo veřejné. Jsou tedy automaticky soukromé nebo veřejné?
21.6.2009 16:11 - Max
Prozatím se neuvažovalo o privátní formě, i když si dokážu její implementaci představit.

Ankety se asi časem předělají na Ajax, prozatím to musí vystačit jak je.
21.6.2009 16:31 - Sethi
postavy ve skupině mi přijdou takové nějaké všelijaké...

- můžu provádět úpravy cizích postav v cizí skupině (tímto se omlouvám Miki Loudovi za zásahy, které jsem v rámci testování provedla)
- obrázky jsou převáděné na podivné rozměry, které ne zcela odpovídají rámečku
- adresa dalších informací o postavě se vkládá ve formě textu, ne odkazu
- (prázdné) okénko příčiny smrti je poněkud morbidně zobrazeno i u žijících postav

obecně bych chtěla navrhnout, zda by nebylo lepší přiřazovat postavy k uživatelským profilům a až od nich odkazovat do skupin, z tím, že skupiny by měly zpětnou vazbu
...nevím, jestli je to k pochopení, názorně předvedu:

uživatel "ušatá" má v profilu vytvořené postavy "kůzle" a "černá tlamka". každá z nich vztažená k existující založené skupině, např. "parta psychopatů" pro postavu "černá tlamka". při nalistování na skupinu "parta psychopatů" se zobrazí seznam, který ukazuje nejen "černou tlamku," ale i postavy "maniakální makarón" a "táta mě měl občas profackovat," které opět patří svým... hráčům...

myslím, že by to pak bylo snadněji ošetřitelné především ohledně práv upravování postav.
21.6.2009 16:53 - sirien
Faire, Magus:No tak se oba přestaňte doprošovat nějakejch novinek a proveďte následující.

Označte libovolnou část diskuse - něčí post nebo jen jeho úryvek
Nechte označené
Klikněte na "Cite"

...a ono to co? :)
jméno si snad už dopíšete

Jsem zásadně proti tomu aby byla možnost citovat jedním klinutím celý post - spousta lidí to pak vůbec nepročišťuje a mají tendenci dělat z diskusí nehorázný přestřelky citací dlouhejch jak původní posty, což se nabaluje, nabaluje... hnus.
21.6.2009 16:57 - sirien
Píše:
Prozatím se neuvažovalo o privátní formě, i když si dokážu její implementaci představit.

Hm. Nebyla by to trochu škoda?
I když kdyby po tom někdo fakt toužil...
21.6.2009 16:58 - Sethi
faktem je, že si najdeš post, který chceš citovat... označíš si... odscrolluješ na konec stránky... (nemůžeš použít endovací klávesu, jinak ztratíš označení)... vložíš citaci... a můžeš zase vesele scrollovat nahoru a hledat, kde jsi to vlastně skončil.

skoro bych se přimluvila za možnost citace přímo u příspěvků.
21.6.2009 17:00 - sirien
Grrer...
21.6.2009 17:03 - Sethi
tukanče píše:
Grrer...

zkus artikulovat, nějak ti není rozumět =)

maxův avatar je po nějaké ošklivé dopravní nehodě? vypadá trochu... um... použitě...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099863052368164 secREMOTE_IP: 34.238.138.162