Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
21.6.2009 19:59 - Sethi
aaaa nějak se vzteká stránkování. u vícestránkových článků hlási nenalezené stránky za první (dělají to články v příbězích, dělala to lotrandova bludnice, než ji zjednostránkoval; jersonův záznam z cph se nezdá mít problém)
21.6.2009 20:01 - Alnag
Někdy to dělá, když na to klikneš rychle víckrát za sebou. Poznáš to podle adresy, kde máš třeba 2x page2 za sebou. Ale snad to nějak pořešíme...
21.6.2009 20:03 - Sethi
neřekla bych. adresa vypadá docela normálně.

Píše:
http://www.d20.cz/skupina/121/clanky/svenovy-zapisky.page5.html
21.6.2009 22:47 - Nachtrose
Takovy napad: Mam totiz pocit, ze jsem tu kdysi davneji zahlidnul neco o tom, ze tagy v editaci ( bold, citace atd ) jdou pouzit i nejakou klavesovou zkratkou. Pokud me ten pocit neklame a je tomu opravdu tak, neslo by udelat, aby se tato skratka zobrazovala aspon v plovouci napovede daneho tlacitka? A pokud me klame, nesly by ty zkratky zavest?
22.6.2009 10:50 - Jerson
Tak jsem si otevřel poznámky Vypravěče v Kronikách a místo ikonky (nebo tam nikdy nebyla?) vidím nápis "Odsranit"
Alespoň to "t" doplňte :-)
22.6.2009 13:42 - Ebon Hand
Alnagu, jako mocný D20 mág, určitě vidíš, že tu jsem každý všední den! :-)

Jenže aktuální místní plodnost je ukrutná.. Pravé menu NOVINKY, když si přepnu na další diskuze 21-40 a kliknu na jakoukoliv z nich, diskuze se otevře, ale automaticky mě to hodí do rozsahu 1-20, takže přečíst diskuze z rozsahu 21-40 znamená po každé diskuzi znovu posunout rozsah, což je VELMI frustrující. Můžete to udelat, aby se rozah diskuze posouval jen vlastním kliknutí a ne automaticky vždy na začátek? Nebo automaticky na začátek jen při vstupu na d20?
Díky za šetření mých nervů, pokud by to nešlo, prosím o tlačítko "vše označit za přečtené".
22.6.2009 13:46 - Nachtrose
Píše:
pokud by to nešlo, prosím o tlačítko "vše označit za přečtené".


Ja bych o nej prosi i kdyby to slo ;-)
22.6.2009 14:06 - sirien
Bohové k čemu ho potřebujete? To vám ta žlutá ikonka fakt tak vadí? Nidky dřív si na ní nikdo nestěžoval a to se tu tenhle systém vede už roky...
22.6.2009 14:13 - Alnag
Já mám někdy (poslední dobou spíš často) pocit, že vyhovění jednomu požadavku vede k řadě požadavků dalších. Tak já nevím, jestli se vůbec posouváme směrem ke zlepšení.

Co pravidelně nečtete/nechcete číst si povypínejte - pomocí RSS ikonky v záhlaví diskuze, to vám seznam pokrátí. Je to lepší než dávat všechno jako přečtené (IMO).
22.6.2009 14:18 - Nachtrose
Ne ze by mi to tlacitko nejak extremne chybelo, ale rozhodne bych ho pouzival, kdyby bylo.
22.6.2009 14:20 - Alnag
Nachtrose: Zkus mi prosím vysvětlit, k čemu bys ho přesně používal a proč. Jeho smysl mi poněkud uniká.
22.6.2009 14:23 - wraiths
sirien. no tak si stezujou ted. me to taky vadilo,ale znas to nejsem potizista. :)
22.6.2009 14:54 - Nachtrose
Alnag: No treba pri browzdeni z mobilu, ale urcite i normalne, na "odznaceni" diskuzi, o ktere nemam zajem. Jak jsem napsal dole: svet se kvuli nemu nezbori, ale pokud by uz bylo, ja bych jeho uzivatelem byl.
22.6.2009 15:19 - Ebon Hand
Milý Siriene, už při diskuzích ohledně budoucího vzezření na dev.d20 jsem upozorňoval, že na d20 chodím jen z práce, mám velmi málo času a orientuji se výhradně podle žlutých puntíků v pravém menu. Ani si nevzpomínám, kdy jsem do nějaké diskuze vlezl "klasicky". To že si můj názor nikdy neakceptoval, mi nepřijde až tak vyjímečné.

Tlačítko "přečtení všeho" bylo každopádně jen povzdechnutí, věřím, že se tímto nesnažíte odvést pozornost od nefunkčního stránkování v pravém menu.
22.6.2009 15:27 - sirien
Většinou jsou Tvoje jízlivosti sympaticky vtipný, tentokrát mi ale přijdou trochu mimo.
Zaprvé nechápu proč si stěžuješ že bych Tvůj názor nikdy neakceptoval. Zadruhé prostě nechápu, k čemu Ti bude dobré odznačit všechny puntíčky, když Ti potom stejně naskočej znovu i u diskusí, které Tě nezajímají - to je snazší udělat to tak jak to aktuálně jde - tj. vyškrtnout si pomocí RSS nastavení (které se přenáší i do okna aktualit) celou diskusi jako že Tě nezajímá - potom Tě tam nebude otravovat vůbec.
22.6.2009 15:32 - Merlin
Já bych chtěl hrocha!
22.6.2009 15:45 - Alek
Ebon píše:
Tlačítko "přečtení všeho" bylo každopádně jen povzdechnutí, věřím, že se tímto nesnažíte odvést pozornost od nefunkčního stránkování v pravém menu.

To jde o to, jestli to skutečně je nefunkční. Respektive jestli by řešení, které navrhuješ nepřineslo ještě víc problémů. Protože, když by se to udělalo jak navrhuješ, dokážu si živě představit, že si někdo nevšimne , že není na první straně a bude si myslet, že se na tý Kostce nic neděje, páč tam má furt to samý. Jestli používáš zdejší Kroniky, víš o čem mluvím, je to podobné, tam se mi už kolikrát stalo, že jsem na špatné straně a jak pitomej čekám, kdy se bude něco dít a pak náhle zjistim, že tam je 10 nových příspěvků.

Edit: Nevím, jaké jsou tvé technické možnosti v práci, ale tento problém se dá dobře řešit pomocí záložek, otevřít si ty starší diskuze pomocí nich.
22.6.2009 16:23 - Alnag
Nachtrose píše:
Alnag: No treba pri browzdeni z mobilu, ale urcite i normalne, na "odznaceni" diskuzi, o ktere nemam zajem. Jak jsem napsal dole: svet se kvuli nemu nezbori, ale pokud by uz bylo, ja bych jeho uzivatelem byl.


Odznač si je tím, že je odebereš z RSS. Už tě nebudou rušit. (Nahoře v diskusi takový malý zelený čudlík). Je to lepší, protože se ti nebude znovu vysvěcovat, až do ní někdo přispěje. Proč chcete na zatloukání hřebíků zbíječku, když můžete mít kladivo.
22.6.2009 16:27 - Nachtrose
Alnag píše:
Proč chcete na zatloukání hřebíků zbíječku, když můžete mít kladivo.


Sila zvyku?
22.6.2009 16:41 - Alnag
Alek a Ebon: Jsou dva druhy požadovaných vylepšení. Jeden z nich jsou věci, které jednoznačně zlepšují pro všechny uživatele. S těmi není problém. Pak jsou věci, které zlepšují situaci pro někoho a pro někoho ji třeba zhoršují. To je třeba věc s tím listováním novinkami.

Řešení, které se pro Ebona nabízí je rušit si odběr z diskusí, které ho trvale nezajímají, čímž se mu novinky z diskusí, které ho zajímají zkrátí na jednu stranu. (Důvod proč to řešit takto je viz Alekova odpověď, je také to, co mne v souvislosti s tím napadlo.)

BTW: Taky existuje možnost si přepnout na starší novinky a použít SHIFT+klik, otevřít si je do nových oken.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11655211448669 secREMOTE_IP: 3.90.187.11