Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
18.2.2021 13:05 - Šaman
Dukolm: Takhle - na tom červeném skinu to zrovna výrazné není. Což je asi záměr a docela mi to vyhovuje. Odkaz rozeznám, ale je stále podobně sytý a tmavý jako ostatní text, nebije do očí.

Ale mám velký monitor a dobré rozlišování barev. Chápu, že někomu může ta tmavě vínová připadat špatně rozlišitelná od klasického černého textu. Možná by jim pomohlo odkazy udělat výrazněji červené.

Na druhou stranu se odkaz po najetí myši podtrhne.
18.2.2021 13:07 - Aegnor
Šaman: no, stále je to tam výraznější než na office skinu.
18.2.2021 13:23 - Pjotr
Ja jsem na defaultnim cervenym skinu a normalnim pocitaci.
Primlouval bych se za podtrzeni, pokud vam plny prijde moc vyrazny, tak se da udelat treba teckovany
18.2.2021 13:32 - sirien
tečkovaný je hrozný, to když už tak bych dal plný s nějakou míň výraznou / částečně průsvitnou barvou.
18.2.2021 13:58 - shari
Tak jsem udělala pokus, jak ty odkazy vypadají v jednotlivých skinech na mém domácím PC a na pracovním laptopu.
Vzhledem k tomu, že screenshoty by z hlediska porovnání nebyly moc užitečné, vyfotila jsem jednotlivé případy mobilem - jsem si vědoma toho, že je to bizár. Výsledky jsou... no... mobilově zkreslené, ale jistý rozdíl tam patrný je. A taky jsem se trochu nudila, tak jsem je i převedla do černobíla pro srovnání.




24.3.2021 17:45 - LokiB
Bylo by možné, aby na email chodila buď rovnou PM, nebo aspoň link na ni?
že v emailu chodí jen link na http://www.d20.cz/pm.html je v dnešní době už trochu málo :)
5.4.2021 08:28 - RoVan
Všiml jsem si, že zatímco přispívání do diskuzí bylo bez přihlášení zakázáno, otevírat nové diskuze pod články bez přihlášení stále jde. Předpokládám, že to asi nebyl záměr?

Viz například zde.
11.4.2021 13:48 - Dukolm
Díky za info podívám se na to někdy v rámci časových možností.
27.4.2021 12:08 - Šaman
RoVan píše:
Všiml jsem si, že zatímco přispívání do diskuzí bylo bez přihlášení zakázáno, otevírat nové diskuze pod články bez přihlášení stále jde.



Vypadá to, že se to stává čím dál častěji. Buď to pak zachytí filtr a vůbec se ten komentář nezveřejní, nebo ho někdo vymaže. Ale diskuze je již založená a objeví se v novinkách.
A protože se tam objeví aktuální datum, tak to vždy pár lidí zmate a patnáct let staré články začnou komentovat jakoby byl čerstvý.

Pár nápadů:

  • U článků dát datum hned nahoru pod perex. Teď je tam autor, ale datum zveřejnění článku je až na jeho konci, kde se snadno přehlédne.
  • Možná dát datum článku i do záhlaví diskuze?
  • Samozřejmě ideálně zamezit vytvoření diskuze, pokud ji založí nepřihlášený uživatel.
  • Možná u starých článků zamezit komentování, nebo nad formulář přidat varování, že článek je velmi starý (více než X let) a jestli opravdu chce uživatel založit k němu diskuzi? I když, to boty nezastaví.

Edit: Tak mě napadlo, že to možná nezachytí filtr, ale komentář neprojde kontrolou uživatele. Ale až po založení diskuze.

Snad by stačilo nepřihlášeným uživatelům prostě nezobrazovat formulář pod článkem, ke kterému zatím neexistuje diskuze.

I když k tomu výraznějšímu datu zveřejnění článku (alespoň v záhlaví článku) bych se přikláněl taky, nezávisle na tomto problému.


Jen z dneška třeba tohle: http://www.d20.cz/diskuze/_dragonlance_/246/52557.html
nebo tohle: http://www.d20.cz/diskuze/_arda_/diskuze-tazeni/52556.html

Dodatek: A tohle… stále z dneška http://www.d20.cz/diskuze/pravidla-diskuze/52558.html
27.4.2021 21:22 - Dukolm
Šaman: Ty založené diskuze jsou jen špička ledovce spambotů kterému kostka čelí každý den a zvládnou se i registrovat.

A to že občas založí nějakou diskuzi ke staršímu článku se aktuálně bere jako věc která nikomu neškodí a tenhle druh nekromancie není tak vážný aby odkláněl čas z Nightfallu (Dokonce existuje nápad tuhle funkcionalitu simulovat i bez spambotů v Nightfall).

A to co reportoval RoVan mám na seznamu k vyřešení ale zatím nebyl čas.
28.4.2021 06:43 - Necromancer
Dukolm píše:
tenhle druh nekromancie není tak vážný

Každý druh nekromancie je vážný! :D

...Ale furt to funguje líp naž nekromantická kouzla v D&D.
12.5.2021 10:44 - snekoun
Ahoj, dotaz....jaký je rozdíl zde na D20 mezi záložkou: Články a záložkou Diskuze?
Oboje když rozkliknu tak se dostanu na základní přehled, který když se rozklikne tak jsou jednotlivá vlákna s diskuzí. To jsem nějak nepochopil..
12.5.2021 10:48 - Aegnor
No záložka články obsahuje napsané články. Záložka diskuze obsahuje všechny existující diskuze. Včetně diskuzí k článkům, které se poznají podle toho že začínají "K: ..." (viz název této diskuze).
12.5.2021 10:55 - snekoun
Aegnor píše:

Máš pravdu. Omlouvám se, mě zmátlo stejné úvodní okno s těmi obrázky. Když překlikávám mezi nimi, musí se člověk podívat na jaké záložce je, protože designe je stejný, jen jsou obrázky jinak seřazené.
12.5.2021 11:02 - snekoun
Ještě k té navigační liště Novinky nešlo by k tomu přidat datum poslední reakce?
Takhle se řídí jen Dnes a starší.
12.5.2021 12:20 - sirien
Em... asi šlo, ale proč potřebuješ znát datum poslední reakce?
12.5.2021 13:28 - snekoun
sirien píše:

Protože většinou zhruba vím, kdy jsem tu byl, nebyl a podle toho se kouknu zda je tam něco nového. Když je to jen v kategorii starší, tak nevím jestli je to den, nebo dva, nebo tři, kdy tam naposledy někdo psal.
12.5.2021 13:33 - Šaman
snekoun: Jestli něco přibylo poznáš podle puntíku vedle názvu diskuze, ne? Teda, když jsi přihlášený.

Nicméně dělení na dnešní a starší mi přijde zbytečné. Zvlášť, když po půlnoci jsou "starší" i reakce několik minut staré.


Což mi připomíná, že mě to cca po měsíci odhlašuje, i když jsem tu denně. Což mi přijde zvláštní.
12.5.2021 13:37 - snekoun
Šaman píše:
Aha a to třeba nevím. Vidím u něčeho puntík oranžový a pak žádný - nebo je to možná bílý? Přihlášený jsem.
12.5.2021 13:40 - Corny
No a oranžový puntík znamená, že je tam nějaký příspěvek nový od poslední tvé návštěvy v tom vlákně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07672119140625 secREMOTE_IP: 107.23.157.16