Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
29.7.2009 20:58 - sirien
Alek píše:
Prozatím bohužel nedořešené a nefunkční.

ááááááárrrgggh *rve si vlasy*
Můj klient bohužel z únavy situaci poněkud zjednodušil a neuvědomil si že mluví s lidmi, kteří neznají celé pozadí problému.
Skutečnost je taková, že bleskovky jsou velice inteligentní user-friendly featurou, která ale nebyla nezbytně nutná pro běh projektu Sunrise a tudíž bylo její koncepční a technické dořešení odloženo na dobu pozdější.
Vzhledem k nutnosti průběžného doladění hlavních funkcí Sunrise za velkolepé pomoci vás všech se můj klient bohužel k dokončení bleskovek nestihl dostat.

Veškeré další dotazy prosím směřujte na mou osobu, neb naši programátoři jsou příliš vytíženi přípravou a udržováním co nejpříjemnějšího prostředí pro nás všechny jak tu jsme, děkuji za pochopení.
29.7.2009 21:25 - Alek
Anebo tak... :-)

No dobře, tak když uvést do pozadí problému, tak řádně a bulvárně, ne? Tedy, bleskovky jsem si vymyslel já, já si je prosadil a na Icefire je taky hodlám používat. Ostatním se ten koncept moc nezamlouval, takže se na ně asi moc netěšte, z většiny projektů, včetně hlavního webu, asi zmiznou ještě před jejich uvedením v život. Namísto nich bude něco jiného nebo nic (úvodní strana se stejně bude asi ještě překopávat).

Ostatně, proč vás nezapojit...

Co byste chtěli mít na úvodní straně?
Máte raději současný výpis (pár odkazů na nové články s obrázky a anotacemi) nebo ten původní (o mnoho více odkazů na nové články, ale bez anotací a obrázků)?
Viděli byste tam rádi/y třeba náhodné ukázky z Hlášek (třeba v takovém boxu jako jsou teď Bleskovky a Komunita)?

Rádi uslyšíme vaše názory (nebo aspoň já), leč nemůžu zaručit, že budou nakonec vyslyšeny. :-)
29.7.2009 22:16 - Nachtrose
No mne se ty nahodne hlasky celkem libily a stejne tak se mi libily nahodne starsi clanky, clovek tam umel narazit na zajimeve veci.
29.7.2009 22:21 - Felouen
No já jsem osobně nezažila ten starý web, takže nemůžu až tak posoudit. Ale mám docela ráda náhodnost, takže bych uvítala okénko s náhodnými hláškami/článkami a taky mě potěšila dolní lišta s článkami týdne a podobně.

Šlo by třeba udělat náhled, ve smyslu, že by se najelo myší článek z výpisu a objevilo by se okénko s náhledem na prvních pár vět + obrázek? Takhle by tam mohl být dlouhý výpis a zároveň i jednoduchý popis v rychlosti pro ty, jenž by ho chtěli vidět, aniž by na něj klikli. Tedy, pokud to není až tak těžké na naprogramování. :)
29.7.2009 22:50 - Nachtrose
Felouen píše:
Šlo by třeba udělat náhled, ve smyslu, že by se najelo myší článek z výpisu a objevilo by se okénko s náhledem na prvních pár vět + obrázek?


Takhle to fungovalo na stare verzi. Osobne se mi ten stavajici zpusob celkem libi. Jen ty nahodne odkazy mi celkem chybi no...
29.7.2009 23:11 - Felouen
Tak to by se mi asi nejspíše líbila více ta stará verze. Tedy, pokud by vše zůstalo tak, jak je, a jenom by se změnila hlavní stránka s tím výčtem.

EDIT: I když...zase jenom holý výčet by se mi nelíbil, právě jsem si ještě jednou projela ty výčty u jednotlivých kategorií a to tedy asi opravdu ne. Mám nový nápad. Což takhle udělat dva sloupce s těmi novými článkami vedle sebe, místo toho aby byly pod sebou? Napravo je vždycky spousta místa a nemuselo by se až tak scrollovat, navíc, klidně by se to písmo mohlo zmenšit a tak by tam bylo více informací na méně místa. A bylo by to (pro mne) přehlednější. :)
29.7.2009 23:27 - Alek
ad náhodný články...opravdu jste to někdy využili? Ptám se schválně tak hloupě, páč já tam snad nikdy neklik, myslím vyloženě dovnitř toho náhodného článku, i když jsem si samozřejmě občas refreshoval stránku jen tak, abych viděl, co tam rotuje.

Felouen: jj, dva sloupce se mi taky zamlouvaj víc, souhlas.
29.7.2009 23:31 - Sethi
vznáším dotěrný dotaz, zda-li by u vícestránkových článků šlo opět zavést pod článkem odkazování jen na další stránku - když je tam stránek víc, působí to jako pěst na oko (u AA mám ten seznam stránek u některých prvních listů delší než samotné zápisy, vypadá to trochu.. hloupě...)

zároveň si nejsem jistá nutností existence čudlíku "přejít" u výběru stránky nahoře, když to stejně přehodí okamžitě... ale to je spíš taková kosmetická.
29.7.2009 23:32 - Rytíř
Alek: nojo, když ty, ač mlád, jsi pamětníkem. Nicméně kdo nezná a neví, ten ocení! A dokonce i já jsem si občas kliknul, abych si připomněl... ;)
29.7.2009 23:50 - Alek
ušijakořidítka píše:
zároveň si nejsem jistá nutností existence čudlíku "přejít" u výběru stránky nahoře, když to stejně přehodí okamžitě...

ano, je vpodstatě zbytečný, už jsem neměl to srdce Maxovi posílat další připomínku poté, co jsem ho uprosil na to automatické přehození :-)

ušijakořidítka píše:
vznáším dotěrný dotaz, zda-li by u vícestránkových článků šlo opět zavést pod článkem odkazování jen na další stránku

Kolik takových článků (kapitol) je, že mají text kratší než obsah? Já vím o jednom a sic si v něm se zalíbením občas čtu - no prostě odkládá se pro nedostatek důkazů :-)

Rytíř: no jo, jak se vytahne téma náhodných výběrů z archivu (nemluvě o TOP žebříčcích) Rytířisko už spouští hledí :-)
29.7.2009 23:56 - Sethi
ok, beru to tak, že jsem postihována za svou nadprodukci textu a budu usilovně pracovat na tom, aby byla omezena =)
29.7.2009 23:59 - Alek
Naopak, musíš psát ty kapitoly delší, aby nevypadaly tak chudě oproti obsahu. :-)
30.7.2009 07:19 - Jerson
Já náhodné články využil asi čtyřikrát, ale nechybí mi ... jen to co bylo napsáno a okomentováno bude asi také zapomenuto.
30.7.2009 10:11 - Faire
Já náhodné články využíval, přišli mi jako užitečná feature pro lidi, kteří nejsou na webu od jeho založení.
30.7.2009 10:27 - Nachtrose
Ja ty nahodne clanky taky vyuzival. Na kostce se pohybuji snad neco kolem roku a pro mne tam umela vypadnout zajimava temata.
30.7.2009 10:35 - Magus
To sme tu takstejne dlouho...
30.7.2009 15:56 - Alek
Zkouška a demonstrace toho žádaného max-width. Nedaří se mi najít, kde jsme o tom diskutovali, tak si nejsem jistej, čeho všeho se to mělo týkat. Zatím jsem to nastavil pro všechny obrázky v diskuzích. jinak s tím došlo i k dalším menším úpravám a optimalizacím, snad vše k lepšímu :-)
30.7.2009 16:07 - Sethi
um... obrázek hezký, ale zmenšení nic moc =)
30.7.2009 16:10 - Alek
Jak nic moc? Nefunguje nebo to není hezký? IE6 a níže max-width nezvládá. A co se týče zachování kvality tam taky závisí na prohlížeči. Na svém FF 3.5 bych to ani nepoznal.
30.7.2009 16:11 - Sosáček
Funguje po reloadu vseho (control + shift + r) :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082442045211792 secREMOTE_IP: 34.200.248.66