Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
31.7.2009 17:02 - Jerson
A nemohli by příspěvky na té poslední stránce zůstat nějak zabarvené, nebo nemohla by mi stránka najet na první příspěvek z oné stránky (takže třeba poslední příspěvek na stránce)?
31.7.2009 18:29 - Magus
Alek bud a nebo se bedeme muset vic ptat...=)
31.7.2009 18:58 - Dracain
Alek píše:
Až tak? Se budu muset krotit :-)


Nemusíš, mě to ani moc nevadí... :)
Ne, je to super, za pár měsíců už Kostka nebude mít ani chybičku!
31.7.2009 19:03 - Sethi
a pak bude čas přejít na další verzi... =)
31.7.2009 20:38 - Magus
Jn=)
31.7.2009 20:52 - Alnag
Popírám jakoukoliv přípravu další verze. Podobně jako WotC nepracuje na DnD 5e. :D
31.7.2009 20:54 - sirien
odin píše:
Pokud si zmenim zobrazovane jmeno v profilu, bude toto jmeno zaroven zmeneno i pro prihlasovani a ve vsech starsich postech? :)

Bohužel ano

Ad listování - pokud vím, tak původně měly být ty zbývající posty označeny jako nepřečtené a mělo to skočit rovnou na ně, ne?
31.7.2009 21:01 - Alnag
sirien píše:
Ad listování - pokud vím, tak původně měly být ty zbývající posty označeny jako nepřečtené a mělo to skočit rovnou na ně, ne?


Já měl dojem, že to tak i fungovalo...
2.8.2009 00:53 - Jerson
Takže dnes jsem mluvil s člověkem, který na D20 tu a tam zavítá.

První věc - vůbec netušil, že tui jsou nějaké odkazy na projekty. Jak jsou nahoře nad obrázkem kostky, jsou prakticky neviditelné - kdo neví kde přesně je hledat, ten si jich vůbec nemusí všimnout. Chtělo by to opravdu níže a větší (a nějaký nápis, co to vlastně je)

Druhá věc - kroniky. Přesněji název odkazu "Kroniky" je matoucí. Když lidé hledají na Kostce on-line hraní, nenapadne je, že je schované pod tímto názvem, a už jsem to slyšel od tří lidí. Velmi bych se přimlouval pro nějaký více návodný název, konkrétně to "on-line hraní RPG" by vůbec nebylo od věci.
2.8.2009 00:55 - Alnag
Jerson: Ad první výtka - články z projektů se zobrazují ve výpisu článků, diskuze z projektů se zobrazují ve výpisu diskusí (a to nejen v aktualitách, ale i v sekcích...) ve skutečnosti je to viditelné a přístupné poměrně dost.

Ta hlavní otázka je - musí návštěvník tušit něco o projektech. IMO nemusí. Může mu to být v podstatě ukradené. Projekty jsou nějaké tématické části (ty ale najde standardně) a forma rozdělení odpovědnosti za správu (a to ho nezajímá). Já nějak nevidím problém...

Ad Kroniky - neděláme z toho Abarin. Byl jsem na FF náhodou na Dukolmově přednášce o různých on-line herních serverech. V podstatě tam bylo pregnantně shrnuto oč jde: D20 není primárně server pro on-line hraní. On-line hraní je hezká bonusová featura pro návštěvníky kostky.

Proč by se to mělo jmenovat online hraní? Pokud tam posíláš nějakého hráče, stejně mu řekneš, že má jít na kroniky nebo mu dáš přímo adresu. A pokud je tady někdo déle či více angažován, stejně si nakonec okliká všechno. Takže mírně kryptický název považuji osobně za výhodu...
2.8.2009 01:28 - Jerson
Chtěl jsem tím říct, že člověk, který se na D20 nevyzná nemusí na některé části vůbec narazit. Packa, který sem chodí půl roku a možná déle velmi dlouho vůbec nevědět, že se tu dá hrát on-line, protože to neměl jak zjistit, i když je to jeden z mých hráčů.
2.8.2009 02:04 - Colombo
Já jsem třeba velmi zvědavá osoba a klikl jsem si.
Nějak jsem si ale musel vytvořit účet, abych se dozvěděl, o co kráčí.
2.8.2009 11:41 - Rytíř
Jo, problém, co vyzdvihnout, na co upozornit a co jen zpřístupnit pro znalejší, ten řešíme skoro pořád.. :(
Já sem jeden z těch, co Kroniky dost prosazoval, ze sobeckých důvodů. :)) Ale pojem Online hraní mě taky moc nelákal. A online hraní RPG je prostě a jednoduše moc dlouhé. Nahoře není tolik místa.. Jinak s projekty jsme dost intenzívně přemýšleli, co vlastně provedem, proto taky nechtěl nikdo moc ztrácet energii vymýšlením, jak je jinak prezentovat návštěvníkům.

Jinak ten problém s nováčky a jejich orientací a rozkoukáváním u nás je dlouhodobý a moc nevíme, co s tím. Je tady toho prostě moc; nikoho zatím nenapadl nějaký geniální a jednoduchý způsob, jak ukázat všechno a přitom neotravovat pravidelné návštěvníky a přispěvatele tím, co dávno znají.. zatím upřednostňujeme ty, nováčci jsou tím pádem trochu biti.
Jestli máš Jersone, nebo nějaký tvůj kámoš, nápad jak něco zlepšit pro nováčky a zároveň nehodit klacky pod nohy ostatním, sem s tím.
2.8.2009 12:17 - Jerson
První co mě napadlo (a co jsem uř určitě psal) je přemístění horních odkazů pod obrázek kostky, do třetí řady. Myslím že to by pro začátek stačilo.
2.8.2009 13:04 - Colombo
nebo udělat nějaký FAQ s obrázkem a popisky.
2.8.2009 14:13 - Alek
Jerson píše:
První věc - vůbec netušil, že tu jsou nějaké odkazy na projekty. Jak jsou nahoře nad obrázkem kostky, jsou prakticky neviditelné - kdo neví kde přesně je hledat, ten si jich vůbec nemusí všimnout.

Alnag to vpodstatě vystihl. Tohle je standardní způsob zobrazení odkazů na projekty (viz třeba wizards.com, greenronin.com, zive.cz). Možná ve staré verzi to problém byl, ale dnes, kdy lze prakticky celou Kostku procházet skrz matku (www.d20.cz), je návštěvníkovi úplně jedno, jestli tu jsou ještě nějaké projekty. Stejně tak lidem co přijdou přímo na projekt.

Ale myslím si, že až se podaří snížit počet těch projektů (což je otázka určitého technického detailu), bude pak i celá projektová lišta lépe zřetelná.

ad Kroniky...myslím, že název Kroniky je už definitivní, s tím už nehnem. Ale možná by se dalo najít místečko na úvodní straně pro nějaký banner, upoutávku či tak nějak.
2.8.2009 19:03 - sirien
Alnag píše:
Ta hlavní otázka je - musí návštěvník tušit něco o projektech. IMO nemusí. Může mu to být v podstatě ukradené.

V tom se pleteš. Bylo to vpohodě na starym layoutu, kdy se články četli přímo z jejich projektů. Jenže teď, když Ti to všechno načítá z hlavního webu (nebo prostě z webu na kterym si - což je dobře a neměnil bych to) tak může dojít k tomu že se k projektu vůbec nedostaneš.

Příklad. Jsem nováček, přijdu sem a v novinkách najdu článek o nemrtvých. To mě zaujme (četl jsem nemrtvé a světlonoše a moc se mi líbily) a otevřu si ho. Přečtu si ho a úplně neznámé pojetí nemrtvých se mi velice líbí, zaujalo mě to jako celek a chtěl bych vědět víc - jenže víc se můžu dozvědět jen z knihoven Iceanelu a vzhledem k tomu, že jsem na iceanel vůbec nevstoupil, tak nemám šanci se to dozvědět.

Mimochodem, umístění rozcestníku pod logo podle mě není vůbec špatný nápad.
celkově to je IMO docela problém.
2.8.2009 21:50 - Alek
No, nemyslím si, že posunutí lišty projetků pod logo by tomu hypotetickému návštěvníkovi v něčem pomohlo, ale i když to připustím, neumím si za současného rozvržení takovou úpravu vůbec představit. To je zase na překopání celého layoutu; takže možná v nějaké té příští verzi (tou dobou to bude jistě skvělá práce, IE6 bude zapomenut, všichni budou mít širokoúhlý monitory...jaj, jak já se na to těším! :-))
2.8.2009 21:51 - Sethi
Alek píše:
všichni budou mít širokoúhlý monitory

já ne.
2.8.2009 22:01 - Alek
Ale! Všichni budou mít širokoúhlé, bez diskuze. Klidně si je dejte na výšku, ale prostě je budete mít a když přijdete na Kostku, tak si je otočíte :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092609882354736 secREMOTE_IP: 44.220.41.140