Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
7.9.2009 14:23 - Lotrando
7.9.2009 14:28 - Felouen
Hele, proč má Mozilla vlastní kolonku v té tabulce, když už je tam FF? Protože mám pocit, že i když bývaly i jiné FF moduly, tak Mozilla jednoznačně vede, ne?
7.9.2009 14:32 - Lotrando
mozila a FF má stejné jádro, ale prohlížeče jsou to dva. podobně jako safari a chrome
7.9.2009 14:35 - Felouen
?? Aha, tak to se jdu juknout, jestli mám Mozillu nebo Firefox.
7.9.2009 14:37 - Felouen
Tak hele, podle Mozillácké stránky je Firefox jejich aplikace, takže je to Mozillácká aplikace a tudíž samotný webový prohlížeč Mozilla není, ale je Mozilla Firefox...

viz Mozilla applications
7.9.2009 14:40 - Lotrando
to sou věci :), už se v tom nestíhám orientovat.
7.9.2009 14:41 - sirien
Lotrando Tak myslím že už jen % IEčka ukazuje, že % zastoupení nijak neukazuje kvalitu případně vhodnost. Kromě toho FF má dost naboostlej podíl z toho že ho zavedlo dost firem místo IEčka pro podobnost s IEčkem, aniž by zaměstnanci moc tušili o co vlastně jde.
Kromě toho Opera má docela vychytaný funkce, jenomže jsou určené spíš tak nějak IT generaci, která pořád netvoří moc velký podíl trhu...
7.9.2009 14:46 - Lotrando
Sirien: já snad z toho něco říkal? Já jen říkám, že Opera je na ústupu, což dokazují čísla. Po tom, co přišel Google s Chrome to bude mít ještě těžší. Já ji míval taky rád, ale poslední dobou je to spíš horší než lepší. Chyby, zpomaluje se, a teď z nich asi bude právnická firma. Ještě že dělají Opera Mini, tam zatím nemají konkurenci. Ale to bude tím, že ten trh nikdo nebere vážně. flame by z toho ale mohl být pěknej :)
7.9.2009 14:48 - Alek
sirien píše:
Kromě toho Opera má docela vychytaný funkce, jenomže jsou určené spíš tak nějak IT generaci, která pořád netvoří moc velký podíl trhu...



Mozilla a firefox: Já mám pocit, že předchůdcem Firefoxu byla Mozilla. Mozilla pak začla dělat další produkty (Thunderbird) a pojmenovala prohlížeč Mozilla Firebird, z čehož záhy udělali Mozilla Firefox, páč Firebird už byl jiný produkt jiné firmy. Ve škole máme jak Mozillu, tak Mozillu Firefox.
7.9.2009 15:19 - sirien
a lišej se nějak? Jako nějak podstatně?
7.9.2009 17:15 - sirien
chjo, Tvůj nesmyslnej výžblept z liščí nory opominu a raději ujasním, že jsem se ptal na rozdíl mezi Mozilou a Mozilou Firefoxem.
7.9.2009 17:49 - Alek
Aha, tak to sorry, beru tedy zpět. Já myslel, že ses snažil vrátit k otázce Felouen.

Rozdíl mezi Mozillou a Mozilla Firefox, viz. CZilla. Já mam pocit, že Mozilla jako taková už moc rozvíjená není (vypadá jako takovej chudej příbuznej), soustředěj se na FF. Ale je to jen pocit z občasného používání, jsem línej to víc zkoumat.
7.9.2009 18:10 - Alnag
Lotrando píše:
Já jen říkám, že Opera je na ústupu, což dokazují čísla.


Která? Ono totiž "ústup" bych chápal jako snížení podílu na trhu, ale na to bys ta čísla potřeboval alespoň dvě. Opera není zrovna bůh ví jak zastoupený prohlížeč, ale to nebyla nikdy. Ve skutečnosti ale její podíl průběžně stoupá (ano, v desetinách procenta).

Lotrando píše:
Po tom, co přišel Google s Chrome to bude mít ještě těžší.


Nemyslím si. Google Chrome ukusuje ze segmentu jiných uživatelů.

Felouen píše:
Jinak v čem je tedy Opera lepší než liška, kromě možnosti si konvertovat text do mluveného slova(což byla sice hezká možnost, ale brzo mě přestala bavit před několika lety)?


Tak třeba nově v možnosti si z ní udělat takový malý server a sdílet soubory z kamarády ze svého compu? :D Ruku na srdce, který jiný prohlížeč to má? Opera není jen browser, ale Internet Suite, spousta programů v jednom...
7.9.2009 19:23 - Colombo
To tak, aby se mi ještě někdo hrabal v kompu. Letecká pošta mi stačí. Nebo mám nějaký pořádný FTP client. Ale pořád musí být na hamachi a tak to přebíjí Letecká pošta.
7.9.2009 22:47 - Sosáček
Chrome je rychly? No, to moje teda nebylo, plus pouzivat neco z dilny googlu mi nepripada jako moc dobrej napad.
7.9.2009 22:56 - Alek
Chrome je nejrychlejší, to je nejen subjektivní pocit, ale dokazují to i testy. Asi nemá smysl je tu citovat; proti googlefobii neobstojí.
7.9.2009 23:10 - Sosáček
Testy ceho? Vas na VSE uci merit odezvu interface napric platformama?
7.9.2009 23:41 - Alek
Testy studených/teplých startů, testy načítání stránek, testy javascriptové odezvy apod. Mimochodem v posledních testech, jak tak koukám, Opera udělala zas pěkný skok kupředu; mocně dotahuje Chrome, abych byl spravedlivý.
7.9.2009 23:42 - Lotrando


stagnuje díky nové verzi, jinak spíš klesá
7.9.2009 23:50 - Alnag
Alek píše:
Mimochodem v posledních testech, jak tak koukám, Opera udělala zas pěkný skok kupředu; mocně dotahuje Chrome, abych byl spravedlivý.


Taky si všimni, že v řadě testů testovali její betaverzi (což taky není zrovna košer, že jo?) A co teprve Turbo mód pro ty případy, kdy na rychlosti opravdu sejde (tedy při špatném připojení).

Lotrando píše:
stagnuje díky nové verzi, jinak spíš klesá


Promiň mi, ale to jsi poznal z té řádky čísel? Ty rozdíly jsou v setinách procenta. To, co tam vidíš rozhodně není pokles (pokud něco, tak skutečně stagnace, protože pokles by vyžadoval systematické klesání, tady jsou skoky nahoru a dolů). Pak je tu chyba měrného nástroje (ta má taky určitě nějaký rozsah). Pak je tu ještě fakt, že bys správně měl srovnávat stejná období různých let (abys vyloučil sezónní výkyvy). A tak.

Když se podíváš na ta předchozí léta, tak shledáš, že Opera se ve skutečnosti zvedla na dvojnásobek toho, co měla třeba před dvěma lety. Docela hezký přehled různých měření např. Wikipedia. Taky jsou ve hře regionální odlišnosti. Podíl Opery v Evropě a speciálně východní Evropě je poměrně značný (i desítky procent), zatímco v USA prakticky nulový...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11390995979309 secREMOTE_IP: 18.234.232.228