Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
9.9.2009 14:59 - sirien
Jerson píše:
Pro mě je to stejné, jako kdybys říkal, že šrouby pro plochý a křížový šroubovák jsou totalitní, a proč se na ně omezovat, když můžeš mít šestihran, tří-, čtyř-, pěti- a osmihvězdičku lus ty samé varianty s vnitřním výstupkem a třicet dalších typů šroubků - přeci když nechci, tak je nemusím používat ne?

ad1 - ano, vůbec bych se nevztekal kdyby takové šrouby někdo vytáběl, myslím že by rychle zjistil že o ně není zájem.
ad2 - mluvíš dokonale o něčem jiném. To zda je šroub křížák nebo plochý totiž není adekvátní alternativa uživatelského rozhraní prohlížeče. Je to alternativa schopnosi prohlížeče vyměňovat data s jinými aplikacemi - a na to standardy existují a dodržují se. Ty je nevnímáš - stejně jako když jedeš v autě nevnímáš převodovou hydrauliku - dokud se neposere.

Adekvátní paralela k uživatelskému rozhraní prohlížeče je například to, jak bude vypadat rukojeť šroubováku - zda bude ze dřeva, plastu či gumy, zda bude válcová, kuželová, čtverhraná nebo bude mít podobu mnohostěnu atp.
9.9.2009 15:04 - Sethi
Ty ses poslední dobou nesnažil rozebírat žádný přístroj, co?

Některé šrouby jsou vážně obskurní a nemyslím si, že o ně není zájem.
9.9.2009 17:29 - Vaeranias
Usiska: jo, a v nekterych zarizenich jsou schvalne naprosto specialni sroubky, prave proto, aby se s tim muselo do autorizovaneho servisu. Pripadne nyty, aby se to muselo vyhodit a koupit nove (typicky u tiskaren nizsi kategorie).
To je svet, uz ani ty sroubky nejsou jednotne... Revoluci za svobodu totality!
9.9.2009 17:48 - Sethi
Já se právě poměrně nedávno pokusila rozebrat notebook, dojela jsem na hvězdičkové šroubky. Cítila jsem to jako omezování svobody. Mám přece právo rozebrat svůj počítač...
9.9.2009 19:59 - Beny
ušiUŠIuši™ to jsou šroubky pana Torxe -:))) na to potřebuješ hnusnej a drahej šroubovák, někteří výrobci to šperkujou ještě tim, že je uprostřed výstupek -:))
10.9.2009 10:13 - Sethi
Navštívila jsem Kostku z IE6, co máme na počítači v labce. Psychedelie. Nevím ale, jestli je to softwarem nebo zde skladovanými omamnými látkami =)
10.9.2009 14:13 - Sosáček
sirien píše:
dodržují se

Ha. Haha. Hahaha. Hahahahahaha.

BTW muj hvezdickovej sroubovak stal 32 korun, nejak moc to hrotite. Ale appli nekompatibilni kabel k monitoru mi lezl na nervy hodne, teda.
10.9.2009 14:30 - Felouen
Hele, ty linky jsou nefunkční naschvál?
10.9.2009 15:13 - sirien
Těch linků si nevšímej, jen sem si zkoušel takovej experimentík.
10.9.2009 17:12 - Colombo
Sirien jen zkoušel, jestli se za ty týdny už naučil dávat odkazy.

Nenaučil:P
10.9.2009 21:49 - Alek
ušiUŠIuši™ píše:
Navštívila jsem Kostku z IE6

Dál snad ani nemusím číst :-) Ne, vážně, něco nefungovalo? Nejaké velké překážky, když pominu různé ošklivosti ve vzhledu (prohlížeče :-)).
11.9.2009 07:51 - Sethi
Bylo to... Psychedelické.

Co se funkčnosti týče, nepřišla jsem na žádné zvláštní chyby vůči běžnému provozu.
11.9.2009 10:19 - Felouen
Test čísel

EDIT: Tak jo, hlásím, že to s těmi čísly funguje, má teorie zafungovala...tak a je čas začít mazat posty s číslem 8. :D
11.9.2009 11:21 - Jerson
Co s čísly funguje?
11.9.2009 11:24 - Max
a taky proč se tak minimalisticky držet jen příspěvků s číselm osm ... ostatní příspěvky by se mohly cítit diskriminovaně
11.9.2009 13:12 - Felouen
Jerson: Když napíšeš post(řekněmě 775) a za ním přibude další post a ty deletneš ten svůj post, tak čísla příspěvky budou následujcí : 773, 774, 776, 777. :D

Max: To ano, ale to číslo, jenž ve výsledkem součtu dvou čtyřek se nesmí nikdy objevovat, jak ti určitě potvrdí všichni mágové z Neviditelné Univerzity. :D
11.9.2009 13:15 - Jerson
Felouen, však to je v pořádku, chybí příspěvek, chybí číslo. Až jednou budou stroje dohledávat, co jsi sem napsala a poté smazala, budou se mít čeho chytit.
11.9.2009 13:20 - Alek
Přesně, jak říká Jerson. To bylo moje přání, aby měl každý příspěvek jasný identifikátor a dalo se na ně odkazovat.
11.9.2009 13:27 - Felouen
Mě právě zajímala flexibilita systému, jestli to umí (nebo "by umělo") podle toho přepsat čísla všech článků v daném threadu. Šlo by to, kdyby to bylo tvé přání (@Alek)?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089628934860229 secREMOTE_IP: 44.204.218.79