Kultura

Colombo
27.7.2009 10:24
O zemědělství v Mezoamerice a hlavně o kukuřici.
Autorská citace #21
3.8.2009 10:43 - Colombo
Asi chybka, opravím.

Tak jo, je to asi 372 fotbalových hřišť:), použiju něco jiného.
Moderní USA je ale pár měst a obrovské plochy, kde častokrát nikdo nikdy nebyl.
Autorská citace #22
3.8.2009 12:12 - Argonantus
Colombo:

Moderní USA má asi čtvrtinovou hustotu proti Evropě, nicméně má ke třem stům milionům maníků, a někde jsem zaslechl cosi o deseti milionech původních indiánů.
Takže tu bývala hustota opravdu mizivá, připomínající Kanadu nebo ještě hůře. Tak málo lidí bylo v Evropě snad v pravěku, a možná ani to ne (to je zřejmě na Gorana).
Zemědělci zvládnou několikanásobnou hustotu obyvatel proti lovcům.
Autorská citace #23
1.2.2011 21:36 - Colombo
Takový malý detail k zemědělství. Zemědělství vděčíme za naši barvu kůže. Četl jsem na tohle téma celkem zajímavý článek, kde genetici při zkoumání genomu objevili gen odpovídající za barvu kůže, a to dokonce dvakrát. Dvě různé mutace vytořili asiaty a evropany (mongoloidní a europoidní rasu), v populaci ovšem bílá barva převládla až s rozvojem zemědělství. Lovci si totiž dokázali nahrazovat nedostatek vitamínu D (který získáváme ze slunce) lovem zvěře, ale až zemědělství, chudé na vitamín D, vytvořilo dostatečný selekční tlak k úplnému prosazení naší mutace.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11565613746643 secREMOTE_IP: 3.238.132.225