Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
18.12.2019 15:07 - Jerson
Určitě jsem viděl celou epizodu IV a tak půlku V. a kusy z VI., pak Ep. I (několikrát) a půlku II., a mám dojem, že jsem začal koukat i na VII, ale pak jsem usnul a už jsem si to nepustil. Asi bych potřeboval sehnat všechny, v původním provedení (abych si ušetřil pozdější vysvětlování synovi, že "Han shoot first". Právě mi přišlo, že tu popkulturu okolo včetně parodií znám snad víc než původní filmy.
18.12.2019 15:10 - Beltar
Ještě že vždy tu budou skvělá Béčka, jako třeba Wing Commander :-).
18.12.2019 15:10 - Aegnor
Jerson píše:
Asi bych potřeboval sehnat všechny, v původním provedení (abych si ušetřil pozdější vysvětlování synovi, že "Han shoot first"

Správné je Han shot.
18.12.2019 15:16 - Jezus
Jerson: Jestli jsi přežil i první půlku II. tak už bys tu trojku kouknout měl, když jsi se k ní prakticky prokousal. Navíc je tam "high ground" :-)

Jo a ještě bych doporučil Rogue One, protože ten se mi líbil. Má správně ponurou atmosféru, tak nějak to, co jsem vlastně od Star Wars vždycky chtěl + někteří herci mají zjevně charisma, i když jsou už nějakou dobu mrtví :-)
18.12.2019 15:21 - sirien
LokiB píše:
fakt bys první díl zařadil mezi space opery?

C-c-c... První díl je Pitch Black. Chronicles sou druhej ;)

Lethrendis píše:
WTF, co se Ti nelíbí na Duně?

Popravdě prakticky všechno, od vizuálu přes roztahanej způsob vyprávění s retardníma voice-overama a křečovitě patetickejma dialogama až po technické detaily a herecký "výkony" co skáčou jak hopík mezi přehrávánim a projevem voskový figuríny (očividně taky na Lynchův ego účet, protože některý ty herci sou jinde naopak vynikající...). O prznění předlohy nemluvě.

Stejná přehnaně glorifikovaná a totálně přeceňovaná autorská shit art-masturbace pro pseudointelektuály jak Kubrikova Uspávačka. Teda, Odysea, samozřejmě.


Jezus píše:
Valerian bych měl asi dohnat

Bohužel nemusíš :( (detaily tady)

Jezus píše:
avatar moc space opera není

O tom můžeme diskutovat dlouho. Když odhlídneš od toho, že to je Pocahontas, tak to má většinu rysů: ve vesmíru, SF kulisy, ve skutečnosti hard-magic (technika neni klíčem příběhu, nemá žádné vysvětlení, nemá žádnou další příběhovou návaznost, není dotažená do žádných důsledků, technické problémy mají magic WTF řešení (finální přenos mysli...)), fantasy good/evil narativ...

O to jak moc to je space opera se ale hádat nebudu, to je asi hodně o tom, jak vidíš space operu. (Sci-fi to ale neni určitě.)
18.12.2019 15:21 - efram
sirien píše:
(Duna (ano, Duna, Lynch sucks),


Ale prdlajs, Lynchovo zpracování Duny, bylo zcela perfektní. Na tehdejsí dobu efekty naprosto ok. Patos tam rozhodne nebyl a naopak ten svět a hlavně Harkonenovskej výzor se mu povedl luxusně. Lynch nepodchytil vše, ale v mezích jednoho dílu rozhodně to podstatné a to co knihu vystihovalo. O prznění nemůže být řeč.

A koukám jak hodnotíš dal Kubrika a další...no holt maldší visuální generace. Projevil jsi hodně osobitý postoj. Podle mého neodpovídají skutečnosti.
18.12.2019 15:30 - Jezus
sirien: Taky fakt. Uznávám, že to spaceoparství tam už bude hodně o mé osobní definici, většinu prvků to splňuje (mě tam trochu chybí vesmírný souboj, ale uznávám, že ten nemusí být vždycky).
Obávám se, že i s tím Sci-fi jako takovým máš pravdu. Mě asi trochu mate znalost povídky, co sloužila jako předloha pro tohle implantování myslí do těl uměle vypěstovaných pro extrémní podmínky jiné planety, kde je tenhle "kouzelný" trik a problémy okolo zápletkou a jeho vyřešení pak samozřejmě pointou.
18.12.2019 15:34 - sirien
Jezus: náhodou si nevzpomeneš co za povídku a od koho to bylo? Docela bych si jí asi i přečet.
18.12.2019 15:37 - Jezus
Čekal jsem ten dotaz a nepamatuju :-) Ale doma se ti po ní podívám, vím, ve kterém sborníku jsem ji četl. Každopádně je to starší věc, ten sborník byl výběr sci-fi klasiky.
18.12.2019 15:42 - sirien
Když budeš tak hodnej :) Já si klidně někde dohledám a seženu originál, jen bez autora a názvu by to šlo těžko.
18.12.2019 15:53 - Jezus
Jasně, chápu problém :-) Vím, že ta povídka je ve sbírce, která se jmenuje: "Mistrovské kusy – nejlepší SF 20. století".
(Název je možná trochu přehnaný, ale musím uznat, že všechny povídky byly kvalitní a je to trochu pestré i žánrově).

Bohužel, ani seznam jmen autorů mi nenakopl paměť a seznam povídek v té sbírce jsem už nenašel. Vím jen, že to nebyl Asimov (:-D) protože od něj je tam jeho typická androidí povídka (pro změnu jedna z těch, které zpracovával Já, robot, i když zrovna ne ta hlavní).
18.12.2019 17:00 - Vaarsuvis
18.12.2019 17:12 - sirien
Vaarsuvis píše:
videorecenze na ep.9 od Kamila Fily

...mytologie se nenaruší... ...celou dobu to dává smysl...
versus tohle

...a SW byly vždycky multikulturní. U-hm.

Fila no. Lepší jak Spáčilka, ale vlastně ne o moc :)
18.12.2019 17:54 - Chyba
Jezus píše:
je vlastně i nějaká jiná filmová space opera?

Galaxy Quest - velmi povedená parodie.
18.12.2019 19:15 - jann
seznam povídek v té sbírce jsem už nenašel

o tomhle webu jste neslyšel? https://www.legie.info/kniha/1726-mistrovske-kusy

hned první povídka https://www.legie.info/povidka/1644/komentare#zalozky
18.12.2019 19:58 - sirien
jann: nice, díky :)


Chyba: hej... parodii na science fiction bych popravdě asi za space operu neoznačil (byť uznávám, že mimo daný kontext to inklinuje).
18.12.2019 21:07 - Chyba
Spíše to bylo myšleno že Galaxy Quest je parodií na space opery, což nutně neznamená že výsledek má zcela stejný žánr(Jako když nečekáš že Parodie na horor bude horor). Nicméně i tak si spoustu prvků uchovává.
19.12.2019 09:51 - Jezus
jann: A proto mám tak rád diskusní fóra. člověk se vždycky dozví něco nového... Díky, btw :-)

Galaxy Quest jsem nedávno viděl, narazil jsem na nějakej fanouškovskej dokument, tak jsem to skouknul. Souhlasím, že je to povedený, ale čekal jsem víc (i když za to možná může ten hype z toho dokumentu :-) ).
19.12.2019 10:27 - Jerson
Osobně si myslím, že Avater není space Opera, protože skutečného vesmíru je tam velmi málo, vlastně kromě úvodního příletu vůbec žádný.

Zařadil bych tam třeba Ztraceni ve vesmíru a samozřejmě Flash Gordon, protože kam jinam by měl patřit týpek létající obkročmo na raketě. (Tu scénu si pamatuju, ale nemůžu najít žádný obrázek.)
19.12.2019 12:08 - Gurney
sirien píše:
SW IX... spoilery sou tady

Tohle je jako fakt real?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078572988510132 secREMOTE_IP: 3.149.26.246