Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
23.10.2009 19:07 - Fibriso
Power rangers je strašná zhovadilost, tak velká, že se na to dá i koukat...
bermudský trojúhelník je trojdílnej, a musím uznat že je docela pěknej... jen ten konec zmršili tak, že už to ani víc nešlo....

Píše:
A ta hláška je "evoluční vlny přicházejí v kruzích", dokonalý výplach. Jasný adept do žebříčku!

Bohužel, tohle je českej překlad. České překlady často udělají neuvěřitelné zhovadilosti. v originále je to "Evolution changes comming in waves", tj. "Evoluční změny přicházejí ve vlnách" což ve výsledku dává smysl. (trochu)
Pravda, film nestojí za moc, ale ta myšlenka je docela dobrá.
24.10.2009 14:38 - Sadako
Kněžna Libuše bude jednou KVLT.

Btw. musím se zastat zde několikrát pranýřovaného Uweho Bolla - zrovna Dungeon Siege se mu docela povedlo - zábavný, nenáročný a ztřeštěný fantasy film. Jojo, míchá tam kdeco dohromady a vykrádá jako o život, ale no a co? Mě to bavilo. Nečekala jsem žádné umění, nýbrž popcornovou (v mém případě tedy spíše sušenko-čajovou) zábavu a té se mi dostalo ve vrchovaté míře.
24.10.2009 16:12 - Colombo
Kamera je hrozná.
24.10.2009 20:45 - Jerson
G.I.Joe - všechno jim budu žrát, nanoboty, kyberobleky, kuše se nasomonaváděcí šipkou i desetimetrový led na severním pólu, ale že když hlavní padouch nechá tenhle ledový příkrov roztrhat výbušninou, tak led bude padat ve vodě na jejich základnu jak kusy kamene, to už je fakt moc.

Ale ne, není to nejhorší film, ani do BOTTOM TEN patřit nebude.
24.10.2009 21:22 - noir
Ten film jsem tak nějak vůbec nepochopil. Proč tam občas používali obleky, ve kterých běhali jako transforméři? Proč je jindy zase nepoužívali? Co vlastně chtěl padouch dosáhnout? V čem byl hlavní hrdina dobrej? Poslechli, nebo neposlechli na konci rozkaz? Točil ten film režisér, nebo autobot? Příliš mnoho otázek a málo odpovědí...
24.10.2009 21:42 - Jerson
Já to bral jako volný sled scén, a ty ve kterých běhali maníci v kyberoblecích, nebo se vyskytovaly holky v cool černých oblečcích s vypasovaným hrudním dílem, nebo ... eh ... no, další scény mě nezaujaly (sakra, to to byl až tak slabý film?) a první melodie ze závěrečných titulků mě taky nějak chytla. Zbytek byl balast bez rozmyslu. Ostatně mám takový dojem, že G.I.Joe jsem viděl před mnoha lety v reklamně, byly to nějaké hračky pro děti. Jak na takovém základě natočíš film s dobrým dějem?
24.10.2009 21:49 - noir
Jerson: ANo, taky mi to přišlo jako několik nepropojených videoklipů. Jen bych neřekl, že se nedá udělat z hraček koukatelný film. První Transformers se mi třeba čistě jako film hodně líbili - jeho vyznění přesně naopak...
Podobné je to u pohádek - třeba série o Zvonilce od Disneyho mi přijde jako hodně pěkná (koukám na to ale jen kvůli dětem).
24.10.2009 22:32 - sirien
noir píše:
První Transformers se mi třeba čistě jako film hodně líbili - jeho vyznění přesně naopak

Nemáš rád filmy s poselstvím Top Gunu? :)
24.10.2009 23:15 - Pety
Píše:
Nemáš rád filmy s poselstvím Top Gunu? :)


A jake bylo poselstvi Top Gunu?

Krome toho ze obcas musite natocit sr*cku abyste zaplatili detem vysokou
24.10.2009 23:45 - sirien
Top gun je docela povedenej náborově/propagační film amerického letectva :)
25.10.2009 00:15 - Colombo
Top gun je o vztahu dvou homosexuálů.

tady
25.10.2009 01:00 - Jerson
Ještě že Knowing nepatří do fantastiky (nebo patří?) Dal bych mu velmi ošklivé hodnocení ta to nejbrutálnější klišé, které jsem v podobném filmu viděl.

(A tedy už se těším, až budeme mít za sebou konec roku 2012 a filmaři si najdou jiný strašák na konec světa. Už mi to připadá trapné.)
25.10.2009 01:08 - Colombo
Jo, no. Nejhorší je, že vůbec nepochopili o co v tom konci světa jde.
25.10.2009 01:17 - Jerson
Jestli to má být háček do diskuse, tak si to klidně poslechnu, ale v nějakém jiném tématu.
25.10.2009 01:55 - sirien
Viděl sem plakáty a trailer. Možná se zajdu podívat - Vypadá to že by to mohla bejt aspoň trochu dobrá efektová fireshow. I když mi to přišlo dost nevkusně přeboostělý.

Vůbec mi přijde, že když už filmař neví coby, tak začne dělat věci větší, větší, větší...

Matrix byl dokonalej.
Pokus o jeho pokračování byl totální shit a protože to autoři věděli tak to zkusili vykompenzovat megalomanií - tisíce Smithů, místo stylového dokonalého závěrečného souboje souboj kdy se trapně přehazujou po půlce New Yorku...

Když někdo potřebuje k natočení filmu o zkáze světa tolik megalomanskejch záběrů, jako je rozpadající se New York, Tsunami přes Himaláje a další podobné, tak to očividně znamená že nepotřeboval moc místa pro slušnej příběh...

Den nezávislosti byl třeba ucházející - pár megazáběrů pro styl a efekt, pak záběry na zničené město, výbuch v tunelu (pes samozřejmě přežil) a většinu času záběr jen na pár postav a jejich dialogy.
27 dní poté (nebo jak se ten děs menoval) přesnej opak - neustálé záběry na to jak něco mrzne, zamrzá, umrzá, zamrzlo, umrzlo, zmrzlo...
25.10.2009 07:18 - noir
sirien: Mě spíš na Transformérech vadilo to zbožštění automobilu a jak to celý byla vlastně jen jedna dlouhá reklama na GM.

Jerson: Knowing mi náhodou přišel chytrý. Aspoň to, jak celou dobu pracoval s racionalitou a jejím vítězstvím, aby to pak celé úplně zbořil. A řekl bych, že to ani nebyly klišé, spíš ukázka toho, z čeho se všechna ta klišé líhnou.
25.10.2009 08:32 - Jerson
Nerad bych spoiloval, ale ... prostě jsem si vzpomněl na jednoho idiota a jeho organizaci.
25.10.2009 11:02 - Pety
Píše:
27 dní poté (nebo jak se ten děs menoval) přesnej opak - neustálé záběry na to jak něco mrzne, zamrzá, umrzá, zamrzlo, umrzlo, zmrzlo...


Siriene tady jsi (mimochodem velmi ehm roztomile) zkombinoval nazvy dvou filmu.
Dne pote-(katastroficka blbost kdy se behem 4 dnu totalne zmeni klima planety(a to ani nedojde k atomove valce)
a 28 dni pote-velmi zajimava zombie zalezitost od Dannyho Boyla
Hele a co Sunshine?Vim ze nekteri lidi na nej strasne nadavaj (Jerson)
a vim ze jini ho milujou, Patri podle vas sem?
25.10.2009 11:10 - Colombo
Jerson: jde o to, že Mayové byli fatalisti. Jsou nějaké náznaky, že se pár mocných států rozpadlo jen proto, že na ně bylo lehce zatlačeno a Mayové si to vyložili jako úpadek civilizace, trochu konec světa (který přicházel každých 25X let)

Krásný je popol vuh, což je svatá kniha, něco jako bible. Obrovská výhoda, narozdíl od bible, je, že je mnohem mladší a přestože má stejný styl, valnou většinu popsaných událostí, které byly zmytologičtěny, můžeme doložit a objasnit archeologickými nálezy a historickými dokumenty, takže můžeme pozorovat, jak se jednotlivé události přesunuly z faktů do mýtů. Což mi osobně připadá úžasné.
25.10.2009 11:24 - Jerson
Sunshine jsem neviděl, takže pochybuju že bych na něj nadával.
Nicméně tak jako tak už mám katastrof okolo Slunce, zemského magnetismu, záplav, dopadů komet a jiných nesmyslů plné zuby.

Mimochodem, existuje ještě jeden film s názvem Den poté, jen v originále se jmenuje The Day After a nikoliv The Day After Tomorrow
A to je úplně jiné kafe, je to tedy taky katastrofický film a také vychází ze strašáků své doby, ale rozdíl je dost značný.


Btw. když se vrátím ke Knowing - ani po shlédnutí mi není jasné, jak se ta holka dostala k oněm číslům, proč je sepisovala do takto nepříliš srozumitelné formy a proč je chtěla nechat padesát let v zemi. A jak mohly být předpovězeny takové nehody i s přesným počtem mrtvých.

Na druhou stranu ve filmu zaznělo i tohle: (není to tak spoilovací)

Jde o téma střetu teorie nahodilosti, versus teorie determinizmu ve vesmíru.
Determinizmus říká, že přírodní jevy jsou nahodile způsobovány přicházejícími událostmi podle přírodních zákonů. Že vše, co se dosud událo, mělo nějakou příčinu.
...
Vše má svůj smysl. A cesta k němu je předurčena.

Pak je tu ale druhá strana mince, která říká, že je vše nahodilé.
Samotný fakt naší existence není nic jiného, ale nevyhnutelného řetězce
chemických událostí.


Připadá mi jako když řeší otázku, zda jsou události předem dané, nebo nevyhnutelné. To že by k nim vůbec nemuselo dojít není pro ně přípustná myšlenka. A osobně v tom vidím podobnou volbu jako mezi kreacionismem nebo inteligentním designem.
Prostě z Knowing se mi líbí první půlka, hlavně kvůli atmosféře. Nicméně posledních dvacet minut (nepočítaje titulky) ten film zabíjí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090008974075317 secREMOTE_IP: 54.87.17.177