Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
5.11.2009 20:35 - Felouen
HP: No, já jsem viděla všechny až zatím na tu šestku, a osobně se mi nejvíce líbily první dva díly, vystihovaly nejvíce povahu toho série a těch knížek. Trojka naopak, co si vzpomínám, mě tehdy v kině naprosto neoslovila a působila strašně šedě. I když, poté, co jsem to viděla po pár letech, tak už to bylo mnohem lepší, i když pořád ty první dva díly mají více takový pohádkový a zároveň seriózní feel, zatímco ty další už ztrácejí tu snivost a hravost, která ale pořád ještě jaksi přetrvává v knižních dílech.
5.11.2009 20:38 - noir
Felouen: No, on Achilles bulí furt i v té antické verzi. Obecně mužští hrdinové prolévají slzy zcela normálně.
5.11.2009 20:41 - Felouen
To ano, ale v tom filmu to dotáhli až do extrémů. Hlavně nechápu, proč tam zakomponovali jeden mýtus (pokud si to správně pamatuji/nesmrtelnost Achilla až na ten kotník), ale zbytek vyházeli.
5.11.2009 20:46 - Sethi
Ještě vložili narážku na Aeneidu... ale celkovému dojmu to nepomohlo, přišlo mi to spíš jako pokus o vložený vtípek pro intelektuály...
5.11.2009 20:52 - Alek
Felouen píše:
HP: No, já jsem viděla všechny až zatím na tu šestku, a osobně se mi nejvíce líbily první dva díly, vystihovaly nejvíce povahu toho série a těch knížek.

Já to mám přesně opačně, první dva moc nemusim, přijde mi to jen jako pouhé otrocké převedení knih. To mi přijde na film jako málo, jakoby ty filmy neměli svého ducha, jen listujem v knize. Ale přesně jak říkáš, to jsou prostě pohádky. Kdežto třeba trojka (knížka mě btw moc nevzala) je imo super. Má skvělou atmosféru. To už je film, který přidává něco navíc, který se vyjadřuje sám o sobě. No dobře, tak dost ódy na mistra Cuaróna :-)
5.11.2009 21:00 - noir
Uši: Vzhledem k tomu, že Paris i Helena oba přežili, úplně to konec s Aeneem zabilo. To mě hodně mrzelo.
Felouen: To s Achillovou patou byla ve filmu jen legenda, která se kolem něj nabalila.
5.11.2009 21:18 - Felouen
Alek: Mě právě naopak ta knížka (trojka) se líbila v té době ze všech nejvíce, takže jop, máme to přesně opačne. :D

Noir: Ach, tak přeci jen tam všechny mýty vyházeli.
5.11.2009 21:20 - Sethi
noir píše:
Uši: Vzhledem k tomu, že Paris i Helena oba přežili, úplně to konec s Aeneem zabilo. To mě hodně mrzelo.

Asi jsem tuhle traumatickou skutečnost vytěsnila ze vzpomínek.

edit: Bylo mi to nějaké divné, měla jsem pocit, že Helena přežít měla - sáhla jsem proto po osvědčeném zdroji vědomostí:

A vskutku.
5.11.2009 21:35 - noir
Helča je pěkná mrcha-v Aeneidě dokonce Parise podrazí. U Homéra zas dost nepokrytě nadřazuje nad Parise Hektora.
5.11.2009 23:04 - sirien
Pety: Mrkni na jedna a dva a budeš šestku velebit :)

Fel, HP: Heretiku. Nadále se s Tebou na toto téma odmítám bavit. Možná Tě někdy ve volném čase vystavím video-exorcismu.
5.11.2009 23:07 - Sosáček
HP je opravdu spatny, ale politicky to asi do seznamu protlacit nepujde.

Nechcete spis evidovat "so bad it's good" filmy?
5.11.2009 23:42 - Pety
Jede jede postovni Panacek píše:
so bad it's good


Turecke hvezdne valky
Cokoliv od Eda Wooda
Star wars Holiday Special
ta Libuse
5.11.2009 23:49 - Sethi
Pety píše:
so bad it's good

Pety píše:
Star wars Holiday Special


Ne. SWHS je daleko, daleko za hranicí.
6.11.2009 10:10 - Ebon Hand
HP jsem viděl všechny, nečetl žádnýho. Na seznam bych jej nedal, teda pokud se držíme původní Colombovi koncepce, že na seznamu budou filmy, na kterých se shodneme, že jsou opravdu mizerný a přestanou tam některé osoby cpát filmy, které jsou průměrné a mají k nim pouze osobní antipatie.

Což mi připomělo: Postman s(a od)Kevin Costner?
6.11.2009 10:18 - Blaine
Ebon: U Postmana bych rekl, ze se nepovedl, ale nemuzu posoudit doopravdy, protoze jsem usinal u vsech tri pokusu se na nej podivat.
Ale damy a panove, myslim ze zapominate napriklad na "hit" minuleho leta nebo kdy to vyslo: http://www.imdb.com/title/tt1098327/
Tohle je tak spatne, ze to ani neni mozne. A to jsem se dokoukal do konce a doufal jsem v nejaky aspon trochu zajimavy zaverecny souboj. A nedockal jsem se ho. Samozrejme. Tento film bylo utrpeni, ale porad jsem si rikal, ze by mohl aspon JEDEN souboj, aspon jedna scena, aspon nejaka hlaska... aspon. A ono VUBEC NIC!
6.11.2009 10:21 - noir
Tak to bylo skoro stejně špatné jako Chun-Li!
6.11.2009 10:27 - Ebon Hand
Nefunguje mi ten odkaz, je to na Dragonball? Ten jsem neviděl, tak nemohu posloužit.

Postman je opravdu nepovedená věc o znovuvziku pošty v postapo světě..
6.11.2009 10:31 - Blaine
Ebon: Ano, je to DragonBall. A ano, je to desne spatne, uz si ted neuvedomuju, jaky masochisticky choutky me tenkrat chytli.

Noir: Na Chun-Li nemam. Fakt ne. Ja totiz Kristinu Kreuk nesnasim za jeji Lanu Lang. A neuveritelne je, ze jsem skutecne dokazal dokoukat vsechny sezony Smallville, kde hrala. *otrepe se hnusem*
6.11.2009 10:43 - Jerson
Postmana jsem viděl, nevím proč, ale připomíná mi Vodní svět. Ale zase nebyl až tak špatný.

Myslím, že zcela určitě na seznam patří film Pod Moskvou (Moscow Zero)
Podívejte se na trailer, ten možná bude vypadat zajímavě - sám to bohužel nedokážu posoudit, protože jsem ten film viděl a vím, jaká je to nudná slátanina.

Btw. pokud čekáte, že by se ve filmu objevilo něco z tohoto:
"Za Stalinovy éry bylo v Moskvě vybudováno přísně tajné „Metro 2“ pro usnadnění činnosti a pohybu vysoce postavených členů a agentů KGB. Jde o systém podzemních chodeb, údajně ještě rozsáhlejších než moskevské metro."
i kdybyste z toho chtěli jen vykrást nějaký nápad nebo scénu, tak čekáte naprosto zbytečně - tahle pasáž je totální klamavá reklama a DVD bych odpovědnému člověku nejraději strčil do ... přehlávače a nutil ho dívat se na film dvacetkrát za sebou.
6.11.2009 10:54 - noir
Blaine: Mě se Kreuk moc líbí vzhledem, ale hraje pekelně. A když se pokouší předstírat, že kope, je to velmi vtipné.

Postman je moc pěkná knížka, o naději, patosu a jeho smyslu. Ve filmu z toho nezachytili vůbec nic.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088112115859985 secREMOTE_IP: 44.192.129.85