Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
Autorská citace #21
16.8.2009 16:24 - noir
Colombo: ne, jsem naprostý debil. Děkuji, žes mi to připomněl. Asi vrátím diplom a řeknu těm stupidním strukturalistům, co mě učili literární vědu, že by měli občas zajít na diskuzák, že prej je tam supervzdělanej týpek, co si říká Colombo a vysvětlí jim to všechno i s chlupama.
Autorská citace #22
16.8.2009 16:28 - Argonantus
Nikdy jsem neviděl dobrý film podle hry.
Autorská citace #23
16.8.2009 16:30 - Colombo
Noir :) neber to takhle:) Pouč mě, když to máš vystudované, ale můj názor je takový, že vzhledem k tomu, že se něčím inspirovat musíš a zdroji inspirace, která jsou kulturními díly jiných lidí, jsi obklopen až přesycen, tak nutně musí docházet k vykrádání děl, i třeba neúmyslným, třeba s vkusem, kde zároveň skládáš poctu tomu dílu, ale vykrádání to je tak i onak.
Autorská citace #24
16.8.2009 16:32 - Sethi
Argonantus píše:
Nikdy jsem neviděl dobrý film podle hry.

Taky jsem procházela archiv vzpomínek a nic mě nekleplo přes nos.

Možná tak Advent Children nebyly úplně zlé, ale... nic moc se v nich nepřihodilo.

Budu nad tím ještě hloubat...
Autorská citace #25
16.8.2009 16:33 - Felouen
Argonautus: To se ti nelíbil ani jeden Pokemoní film z těch 11? (:D)

Ha! Silent Hill! Lara Croft! (já jsem viděla jen samé hitovky, ale ne filmy, které jsou ratovány jako propadáky, takže kvůli tomu nemohu posoudit, jestli ten zbytek je až tak špatný). ....Mortal Kombat?
Autorská citace #27
16.8.2009 16:41 - Sethi
Jo, tak možná FF: Spirit Within. Bylo to dost účelově dělané - udeláme hustý film, abychom ukázali, co graficky dokážeme - ale líbilo se mi to, navíc špičková hudba.

První Mortal Combat bych úplně neodsuzovala.

Na Max Payne jsem slyšela rozporuplné názory, sama jsem neviděla.
Autorská citace #28
16.8.2009 16:44 - noir
Argonantus: Silent Hill byl velmi dobrý. A to ten žánr dost nesnáším.

Colombo: Vysvětlení máš v příspěvku č. 19. Pleteš si vykrádání s tím, že něco z něčeho vychází. Příklad?
Když Umberto Eco použije jako inspiraci pro Jméno Růže Jáchyma z Fiore, uvede to tam a použije to originálně, aby vyzdvihl nějakou vlastní myšlenku, je to citaci. Když Boll při honičce použije couvání kamery se současnou refokusací, aby dosáhl stejné atmosféry jako Jackson v Pánovi Prstenů, je to krádež. Když tohle udělá osmkrát za sebou, je ten film vykrádačka a trapas.
Autorská citace #29
16.8.2009 16:51 - Colombo
Noir: pořád se dostáváš do situace, kdy valná většina moderní kultury je vybrakováním kultury předcházející.

Třeba Equilibrium. Spousta lidí říká, že je to vykrádačka všeho možného (matrix aj. který je mimo jiné taky vykrádačka, stejně jako i Sedm statečných.... nikde to tam není napsané a přitom se jedná o kultovní filmy), to nezabránilo tomu, aby se z toho stal kvalitní film.
Uwe Boll je trapas, o tom se nikdo nepře. Ale podle tvých slov, jakmile se něčím inspiruješ a neuvedeš čím, tak jsi vykradač? Potom bych chtěl narazit na problém, že kulura na sebe navazuje, přetváří se, vychází ze sebe sama.
Autorská citace #30
16.8.2009 16:57 - noir
Colombo: Ano, spousta věcí paběrkuje na slávě dobrých děl. Ale holt pak nemají hodnotu. A ano, souhlasím, většina moderní "kultury" nemá hodnotu.

Je Matric vykrádačka? Rozhodně ne. Má tam momenty použité v jiných filmech? Rozhodně ano. Proč to dělá? Aby mrkl na diváka okem a ukázal mu, že svého fanouška zná? Ano. Dosáhla tím režie originálního výsledku? Stoprocentně.
Autorská citace #31
16.8.2009 16:59 - Colombo
Takže, když se vykrade chytře, tak to je v pořádku???
Autorská citace #32
16.8.2009 17:03 - Jerson
Colombo píše:
Třeba Equilibrium. Spousta lidí říká, že je to vykrádačka všeho možného ... to nezabránilo tomu, aby se z toho stal kvalitní film.

Pravda. Tomu zabránila Gun Kata a naprosto neuvěřitelně debilní filosofie boje.
(Omlouvám se za to slovo, ale nikdy neodolám a střelím si :-)
Autorská citace #33
16.8.2009 17:19 - noir
Colombo: Ano, koupě rohlíku je srovnatelná s krádeží rohlíku - tady změní majitele.

Jerson: Gun Kata byla klasickou ukázkou toho, jak může být něco neuvěřitelně cool a současně debilní. Zcela efektní a zcela neefektivní současně. Ale natočené to po technické stránce bylo dobře, škoda některých částí scénáře, které to zkýčovatěly k nesnesení - a teď myslím třeba pasáž s ochranou štěňátka.
Autorská citace #34
16.8.2009 17:54 - Colombo
Noir: tu scénu určitě někomu vykradli co:D

Nejde o koupení rohlíku a krádeží rohlíku, to, o čem mluvím je, jestli je v pořádku, když vezmu rohlík a normálně se ho budu snažit vynést, nebo ho trčím pod košili, tak že si toho na první pohled nikdo nevšimne.
Autorská citace #35
16.8.2009 18:02 - Jerson
Efektní? Gun Kata? V mém případě můžou stát tyto dvě slova v jedné větě, opuze když mezi nimi bude negace.
Ochranu štěnátka si nepamatuju, vždycky mi před očima vyvstane záběr, tak tam všichni hromadně cvičí s pistolemi, jako by to byly chladné zbraně (nejspíš katany), včetně závěrečného zkřížení zápěstí.
A pak jak se ten hlavní týpek postaví v naprosté tmě doprostřed místnosti, nechá po sobě střílet, nikdo ho ani neškrábne a on pak každou ranou zabije jednoho z protivníků.

Equilibrium pro mě patří opravdu mezi nejhorší filmy, kroěm jiné i proto, že zápletka je evidentní od začátku a vykradená z Farenheita (opravdu mi to tak na začátku připadalo) a to že hlavní boss nedodržuje své vlastní pravidla mi bylo jasné, hned jak se objevil na plátně.

Kromě toho tu sbírku kýčů nad kterou se tam v jedné scéně rozplývali bych s klidem spálil, protože ve mě vyvolávala emoci "odpor".

Ne že by to bylo Jádro, to ne. Nebo Dungeons and Dragons, u kterých jsem jedničku záměrně propásl a z dvojky vydržel dvouminutovou scénu.
Autorská citace #36
16.8.2009 18:21 - noir
Jerson: To mávání vypadalo velmi dobře, ten efekt prostě byl působivý. Jako na milovníka baletu to na mě jako "choreografie" působilo velice dobře. Že by šášu, který by to zkusil během dvou vteřin odpráskli, je jiná věc :o) Vykradenost zápletky, velkého bratra a Zamjatina je tam zjevné, tady obhajovat neobhajitelné nebudu

Jen ještě dva doteky: oni přece pistole používali i jako chladné zbraně - pak ty sestavy jistý smysl měly.

A označit Yeatse za kýč, to mi přijde jako poměrně odvážné :o)
Autorská citace #37
16.8.2009 18:38 - Sethi
Mě Equilibrium rozhodně neurazilo - jak už zmínil noir, gunkata byla prostě opticky nádherná, podobně jako zbytek filmu - záběr za záběrem bonbónek pro oko, esteticky vystavěné scény, dokonale propojené s hudbou. I co se námětu týče, byl to pro mě Orwell ve stravitelném obalu udělaném z chilli-čokoládové zmrzliny speciálně nadesignované tak, aby ji mohly přijímat oči a uši - hot, sweet and cool.
Autorská citace #38
16.8.2009 19:14 - Jerson
noir píše:
To mávání vypadalo velmi dobře, ten efekt prostě byl působivý. Jako na milovníka baletu to na mě jako "choreografie" působilo velice dobře.

Dobrou choreografii a synchronizaci mám rád také, o tom žádná. Ale pistolemi se prostě nemává do směru, do kterého nechceš střílet. A už vůbec se nevezmou za závěr tak, aby hlaveň mířila do dlaně a s pomocí zbubů vysunutých ze zásobníku se jimi neplátí nepřátelé po hlavě.
Kdyby měli místo pistolí katany, tak proti Equilibriu neřeknu ani slovo.

Hudbu si nepamatuju, v té době jsem si jí u filmů ještě nevšímal.

Ještě jedna otázka - O Sethi vím, že pistole nerada. Noire, ty taky nestřílíš z pistole, že?
(Dělám si soukromý výzkum, jestli se Equilibrium líbí lidem, kteří s pistolemi zacházejí.)
Autorská citace #39
16.8.2009 19:16 - Colombo
Věci proti logice máš v každém filmu. Teda krom těch dokumentárních.
Autorská citace #40
16.8.2009 19:19 - Jerson
Colombo píše:
Věci proti logice máš v každém filmu.

Tak to tedy pozor. Je dost filmů, kterým uvěřím rozhodně víc, zejména pak hlavní myšlenku. Dlouho jsem věřit tomu, že existuje pěchotní verze rotačního kulometu z Predátora. (Ona tedy existuje, ale ne ostrá)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087109088897705 secREMOTE_IP: 54.81.33.119