Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
6.11.2009 15:56 - Pety
EH:no a on horror nepatri do fantastiky?navic v pripade eda wooda jde dost casto o miseni motivu sci-fi s horrorem (viz. jeho "jedine sci-fi" Plan 9 ktere obsahuje jak Ufo tak zobmies a upiry)

Jinak dalsi jeho filmy ktere jsou doopraavdy silene zabavne spatne(a plati pro ne to same co pro plan9 co se tyce kombinace zanru):
Bride of the Monster
Night of the Ghouls
Night the Banshee Cried
Final Curtain
6.11.2009 16:04 - Ebon Hand
Já se přiznám, že je pro mě horror samostatná kategorie a je jen natočená v různých prostředí od historie, přes Viktoriány až po ultra scifi..prostředí.
6.11.2009 16:12 - Blaine
Ebon: u horroru to mam trochu jinak. Vetsinou horrory pridavam do "zanru" podle toho v jakem prostredi se odehravaji. A hlavne co je podstatou toho horroru. Kdyz je to vyvrazdovacka, ne akcni, ale klasicky slashersky padouch, zadne super schopnosti a tak, potom to fantastika neni. Ale pokud je prostredi nerealne pripadne je padouch nejaky supernatural (Chucky), tak to fantastika je. Teda aspon pro me. Upozornuji, ze se na horrory nekoukam.
6.11.2009 16:22 - Ebon Hand
Já se koukal na starší horrory jako Noc oživlých mrtvých, Duch lesa (Chatrč?), Omen, The Thing. Ty úpně moderní jako kruh, kostka, záhada BW se mi už moc nelíbí.
6.11.2009 16:35 - sirien
Nerhin: Sorry, zábavný bylo prvních deset minut blbejch keců a trapného vcházení upírů do školní kantýny. Pak následovala nudná hodina, kdy hrdinka objevovala něco co jsem jako divák věděl od začátku, navíc dost stupidně. A pak byla půlhodinka totální debility.
6.11.2009 16:39 - Nerhinn
sirien: Ty ses na to koukal v kuse?
6.11.2009 17:32 - j.
Do seznamu bych přidal Eragona (pokud se vám líbil, doporučuju přečíst předlohu a rychle změníte názor), Safira se celkem povedla ale to je asi všechno (urgalové-potetovaní vikingové, ra-zakové-nindžové? a nápad nacpat pětisetstránkovou knihu do asi dvouhodinového filmu by mohlostačit).
6.11.2009 17:48 - Nerhinn
j.: Ohánět se u filmů předlohou mi přijde jako docela zbytečný nápad.
6.11.2009 17:55 - Pety
hmm nevim stmivani 2 bych ze seznamu vyhodil protoze jeste nemelo premieru tak nevime na cem jsme
6.11.2009 18:35 - sirien
Nerhinn píše:
sirien: Ty ses na to koukal v kuse?

na dobrou noc.

Eragona jsem četl, pak jsem šel na film, a se zařazením teda nesouhlasím. Ne že by byl film něco co by mě oslovilo, ale být vedle Hvězdné pěchoty 3, 10000bc a Twilightem si nezaslouží.
7.11.2009 08:47 - Jerson
Jen tak na okraj Flynn Carsen je označován jako film akční/dobrodružný. Kdyby napsali, že jde o komedii, tak řeknu že je to špatná komedie a do seznamu nepatří. Ale takhle ...
Každopádně už dneska. A prý bude mít po ruce upírku, tak uvidíme.
7.11.2009 08:55 - noir
Jerson: Havlíček Borovský nazval Křest sv. Vladimíra taky "velkolepou slovanskou epopejí." Aspoň se pak lidi smáli o to víc...
7.11.2009 09:01 - Jerson
Tohle srovnání mi uniká, Křest sv. Vladimíra jsem nečetl. Nicméně tenhle díl jsem ještě neviděl (na začátku šutrák, co mění všechno ve zlato, whoa)

Stejně mi zápletky všech tří filmů silně připomínají předělaného Indianu, jenže tam kde Indy mocné artefakty omezuje - otvírat Archu je blbý nápad a Kalich nelze odnést - tam je ve Flynnovi lidé můžou použít, ale neudělají to. Navíc se tam těchhle artefaktů válí mnohem víc.

Strašně mi to připomíná ten seriál, Lovci pokladů nebo jak se to jmenovalo, v každém díle najdou nějaký zapomenutý artefakt, takže by svět po pár takových výpravách byl úplně jiné místo. Takové ... dračákovské.
7.11.2009 13:11 - Alek
Jerson píše:
Jen tak na okraj Flynn Carsen je označován jako film akční/dobrodružný.

akční/dobrodružný a konec? To CSFD či IMDb se s tím nespokojí a směle pokračují s žánry fantasy, komedie, romance atd.

Jerson píše:
Strašně mi to připomíná ten seriál, Lovci pokladů nebo jak se to jmenovalo

Přesně to to připomíná i mě, víc než Indyho. Jen je Flynn imo vtipnější než ten seriál.
7.11.2009 21:57 - Jerson
Myslím, že Flynn je jasný.
8.11.2009 06:33 - Sadako
UšIuŠiUšI™ píše:
Pak mi došlo, že by jste pravděpodobně raději zemřeli, než byste připustili, že jste to třeba viděli.

Já se na Twilight už nějaký čas chystám a rozhodně pak všude rozkecám, že jsem to viděla, jen jsem ještě neměla tu správně dekadentní náladu.

Hm, jestli se smí navrhovat i horrory, tak bych měla dlouhý seznam adeptů. Namátkou:
http://www.csfd.cz/film/157251-upiri-krev-graveyard-shift/
http://www.csfd.cz/film/235924-vlkodlak-werewolf-the-devils-hound/

A nějaké scifi - tohle je strašné ZLO. Režisér měl triky. Měl (asi) ambice být velice velmi filosofický. Měl dokonce i pár dobrých herců..a s tím vším natočil perfektní sračku.
http://www.csfd.cz/film/230020-dante-01/
8.11.2009 21:43 - Felouen
Tak kdo viděl třetí díl Flynna, tak je mu teď určitě jasné, že to je opravdu parodie/nadsázka, s odkazý na jiné filmy a podobně. Kdo by totiž nechal ve seriózním filmu nechat hlavního hrdinu skákat nahoru a dolu vzteky před svými nadřízenými, nebo při souboji s meči hlásit jakým stylem bojuje jeho oponenet a z kterého století a země je ten daný meč atd.? :D

Takže ještě jednou vznáším požadavek, aby byl Knihovník stažen ze seznamu, a pokud mi to neprojde, tak má imperiální armáda se na to vykašle a půjde o dům dál. :)

Jinak, pro mě osobně nejhorší filmy jsou ty, které jsou nudné, nebo mají hroznou "grafiku", nebo scénář je příšerný. Takže třeba Elektra nebo Catwoman by mi nevadily a jsou docela v pohodě. Což mi teď připomíná další film, jenž bych zařadila na seznam, a to je Beowulf. Vyšel v roce 2007 s Angelinou jako hlavní záporačkou, a kromě vizuálního provedení, které mě nutilo se v kině ptát první půl hodiny "Je to PC-animované, nebo to je vážně hrané??", tam kompletně převrátili naruby původní mýtus, a celé to udělali dost nudné a nezáživné. Tedy, asi nejzajímavější část byla asi minutová údajná bitka s mořskými příšerami a mořskou pannou, a moment, kdy přemýšlíte, jestli nechají Grendela přežít, když už tam hodili "logický" důvod pro jeho běsnění. A nesmím zapomenout na nahou, zlatou Angelinu a její svádění Beowulfa, to bylo ještě trochu zajímavé (obzvláště pro fanoušky). :D Zbytek nuda, nuda, nuda.
8.11.2009 21:49 - Sosáček
Felouen píše:
Tak kdo viděl třetí díl Flynna, tak je mu teď určitě jasné, že to je opravdu parodie/nadsázka, s odkazý na jiné filmy a podobně. Kdo by totiž nechal ve seriózním filmu nechat hlavního hrdinu skákat nahoru a dolu vzteky před svými nadřízenými, nebo při souboji s meči hlásit jakým stylem bojuje jeho oponenet a z kterého století a země je ten daný meč atd.? :D

Tak a ted mam kvuli vam hroznou chut hrat takovouhle postavu :)
8.11.2009 21:53 - Nerhinn
Hm, myslím, že to, že je něco míněno jako nadsázka a parodie, nutně nezaručuje, že to nemůže být špatný film. Ano, je to u takového žánru hůř rozpoznatelné (kolik lidí miluje geniální Drákuloviny? Ha?), ale... mně ty filmy (první dva, ke sledování třetího mě dost nenamotivovaly) prostě zábavné nepřišly.
8.11.2009 21:56 - Colombo
Drákuloviny mi připadaly dobré (a vtipné) ve 12 letech. Potom šly jen dolů. Takže asi tak Nerhinn.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093567848205566 secREMOTE_IP: 34.201.37.128