Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
14.11.2009 22:59 - noir
Ale no tak. Srovnejte Si SUperbejvalku s tím filmem se Segalem, co běžel po ní.
14.11.2009 23:03 - Sethi
Tak na ten bych se asi ani dívat nezačala. Ale tohle mě prostě nebavilo natolik, abych se to snažila dokoukat. Jeden slušný vtip na dvacet minut filmu, když to má být komedie, je prostě málo.

Jinak já mám tedy Thurman docela ráda.
15.11.2009 15:36 - Sadako
Mně to přišlo jako taková průměrná komedie...tohle je teprve to pravé superZLO -> http://www.csfd.cz/film/237299-superhero-movie/
27.11.2009 16:52 - captain66
Jenom k tomu novému twilightu - http://www.explosm.net/comics/1867/
16.12.2009 16:30 - sirien
2012

Včera jsem na tom byl v kině a je to děsná, fakt děsná sračka. Prakticky co scéna, to vyjebávání s divákem.

v úvodu začnou tim, že totálně pokurvěj fyziku (neutrina byly fakt super), navíc naprosto svévolně a zbytečně - v tom filmu k tomu neni prakticky žádnej důvod.
Pokračují nějakýma kydama o sluneční aktivitě (říkají přesný opak současného stavu...)

první hodinu filmu se děje totálně kulový, v jednu chvíli jsem to prakticky přestal sledovat, protože to bylo fakt o ničem. Teprve po hodině se začne něco dít... a pak se nuda změní v totální nechuť.
Limuzína kterou by ocenila ochranka americkýho prezidenta, protože a) má inerciální tlumiče a gravitační stabilizátory (v zemětřesení o 8 richterech jede vklidu rovně), má super podvozek (přeskočí kdeco a jede dál (to platí ostatně o všech autech ve filmu, jako v určitém žánru to de vzít, ale čeho je moc, toho je příliš), v jedné scéně vyjede jedním kolem přes zlom a pak když vyjede zpátky to kolo zboku praští a nic...)
Malé letadlo které prolétává místy kde by mělo vzhledem k okolnímu svinstvu motory našrot a které ustojí tlakovou vlnu při výbuchu supervulkánu...

Přpólování magnetického pole planety, které neudělá nic s letadly ani družicemi...

ke konci hrozně humánní gesto které málem vylikviduje všechny co můžou přežít (odsouhlasené nejprve Ruskem a Čínou, to sem fakt lehnul)

Na konci happy end - voda která se převalila přes Himaláje začne po měsíci opadávat (super, zajímalo by mě, co tou dobou bylo v mořích), měsíc po výbuchu Yellowstoneského supervulkánu je krásné počasí (místo té asi stoleté nukleární zimy co by měla následovat...)

A to je všechno jen tak namátkou, vůbec nekomentuju Archy (hovadina asi v padesáti směrech), vůbec nekomentuju postavy (jediná racionálně jednající postava je vykreslena jako antagonista, jediná sympatická postava je projistotu "hrdinně" zabita, celkovej koncept postav shit, spousta jich tam je nadbytečně...)

Doufal jsem, že aspoň efekty budou za něco stát, ale ty mě zklamaly taky - není tam nic úchvatně originálního, většinu efektů co tam jsou jsem už viděl jinde (většinou dost líp provedený)...

poprvé po letech a letech jsem měl chuť odejít z kina ve třetině filmu (a pak v polovině a ve dvou třetinách) a nebejt na tom s přítelkyní a kamarádem tak se fakt sbalim a odejdu.
Někteří to dokonce fakt udělali, poměrně jsem jim záviděl.
16.12.2009 17:11 - Sethi
Já bych to jako dakové drama neviděla. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděla o špatném vlivu působení neutrin na lidskou pleť, mi bylo jasné, že bude následovat romantická komedie. A doopravdy, tvůrci nezklamali. Nechyběly zmatené důchodkyně s úsměvnými hláškami, domácí mazlíci s akrobatickými schopnostmi, šaolinští mudrcové, se kterými by si plácnul každý teenager, potrhlý hlasatel v rádiu, ani létající žirafy. Víc od romantické komedie na pondělní večer nečekám.
16.12.2009 17:34 - Jerson
že bych se na to taky podíval? Ale raději bych si stáhnul nějaký reklamní vzorek.
16.12.2009 19:55 - noir
sirien: Kdes viděl většinu efektů a líp provedených? Namátkou výhuch Yellowstonu nebo propadání

Řešit u Rolanda, jak funguje podvozek, je myslím úplně zbytečné. A realističnost? Tu už vůbec ne.
16.12.2009 19:57 - noir
Jo a z Avatara jsem přes původní skepsi zcela nadšený. Ten film je dokonalý. Ať už jsem o něm dumal, jak jsem dumal, mám jen jedinou drobnou výtku. Originalitu příběhu teď neřeším, Pocahontas byla vždycky moje nejoblíbenější Disneyovka.
16.12.2009 20:09 - Sethi
Já řeším, jestli ho chci 3D česky (do imaxu jsem se ještě stále nedokopala, tohle je zrovna třeba asi kus, na který by mi tam stálo za to jít) nebo placatý s původním zvukem.
16.12.2009 20:14 - noir
Já viděl jen IMAX verzi a rozhodně za to stojí. Zvláštní je, že obraz jde nádherně do hloubky a nešťouchá člověka do nosu. Světu Pandory jsem úplně propadl. Jak jsem na ní přistál, cítil jsem neskutečnou svobodu-ten měsíc otevřel náruč a já do ní vpadl. A Navi, kteří mi v trailerech přišli jako gumoví paňácové, jsou ve skutečnosti kombinací důstojných Masajů, elegantních tanečnic z DV8 a zběsilosti irokézských válečníků.

Až budu velký, chtěl bych mít s nějakou Navi miminko.
16.12.2009 20:17 - noir
Jo a nejsem si jistý, jestli u nás vůbec jsou kopie s původním zvukem. Na rautu kdosi z recenzentů tvrdil, že údajně ne.
A jinak titulky jsou i v imaxové verzi, tudíž padá mýtus, že IMAX je neumí technicky. Nicméně mě čeština neurážela-byl jsem rád, že nemusím lovit titulky, a můžu raději studovat, jak Navi vyjadřují emoce pohybem uší. A zrovna ty, Sethi, by ses od nich mohla hodně přiučit, co se týká práce s ocáskem :o)
16.12.2009 20:25 - Sethi
Nepochybuju o tom, že by holky byly nadšené z takového sourozence, jen nevím, co by ti na to řekla slečna manželka.

I dětské animované filmy mají vždy alespoň jednu titulkovou kopii v Palace Cinemas, pořád u nás chodí do kina dost cizinců. Nechce se mi věřit, že by nebyla původní jazyková verze pro "dospělácký" film.

Nejradši bych byla za imax s originálním zvukem, ale asi si budu muset nechat zajít chuť =) No, ještě to promyslím.

Co se toho ocásku týče, tieflingové nejsou opičky, aby měli chápavý ocas...

Uši, na druhou stranu, jsou jiná záležitost. Ale to vám říkám pořád =)
16.12.2009 20:30 - noir
U modrého mimina by zřejmě nejvíc vadilo, že by člověku rychle přerostlo přes hlavu.


Navi taky nemají chápavý ocas, jsou to přece čičiny. Ale nádherně s ním mrskají, když se namíchnou. A vyvažují, když hopskají po větvích a vlní, když se smějí...
16.12.2009 20:38 - Sethi
Tak Aisska ocáskem mrská, když je vzteklá, celou její ušo-ocasní mimiku mám v hlavě docela propracovanou. Ale to by polovinu herního času zabraly popisy uší.

Po větvích z očividných důvodů neskáče =)
16.12.2009 21:37 - sirien
noir: O autech a letadlech se snad ani nemá smysl zmiňovat, to co tam s nimi předváděli se různým akčním filmům fakt nevyrovná. Jak co do efektů, tak co do smysluplnosti (i v rámci filmové reality). Scény se skákajícím velkým autem byly cool v Nebezpečné rychlosti, tam se tomu člověk pousmál. Tady je zopakovali tolikrát že to nebylo ani k smíchu. Skok toho už tak se rozpadajícího karavanu byl pak už trochu moc.
Animace vody mě z nějakého důvodu vůbec neokouzlila. Gigantická masa vody valící se skrz hory nějak postrádala detail nebo nějaké minimalističtější vykreslení. Popravdě mi ve chvíli kdy jsem se na ní díval ani nepřišla až tak moc uvěřitelná.
Yellowstone mě doslova zklamal. snaha o gigantismus za každou cenu, výsledkem bylo že do mě Kami šťouchala, když jsem se zhroutil při scéně, kde vybuchuje všechno okolo, zemí prochází dvacet richtera ale hlavní hrdinové si vklidu stojí pár set metrů od epicentra.
Výbuch sopky mě moc nedostal - bum, pseudojadernej hřib. Neni to až tak dlouho co jsem o Yellowstoneském supervulkánu viděl nějaký dokument s počítačovou simulací z nějakého vzdáleného pohledu a ta naprosto základní vzásadě schematická animace na mě zapůsobila mnohem víc než 2012.
Ty části s Archama radši nekomentuju vůbec.

Uznávám, že velká část mého dojmu vplývá z toho, jak v tom filmu totálně kurvily jakékoliv elementární fyziální zákony - neutrina, budiž (sice byla nadbytečná, ale budiž). Ale kinetická energie, tlakové vlny a všechno ostatní...
...ve spoustě případů mi chyběly efekty, které by daná věc prostě vyvolala. Ve spoustě dalších mi vadilo jak byly ty věci pojaty chybně.

Normálně mi to u filmů nevadí. Když je ten film s nadsázkou, akční komedie... nebo když se autoři aspoň trochu snaží, tak na tu hru přistoupim. Ale 2012 mělo díry ve fyzice velký jak vrata v každý jedný nedialogový scéně a celkově mi to přišlo spíš jako výsměch mě jako divákovi ve stylu "debilové nám sežerou všechno" bez jakékoliv další devizy, kvůli které bych jim to sežrat měl.

A nemělo to zneuznalého vědce ani mladou sexy hrdinku která by stála za řeč.
16.12.2009 21:46 - sirien
...
když to porovnám třeba s Dnem nezávislosti - ok, byly tam hovadiny, které byly trochu na pováženou, ale:
klidně jim vezmu chybnou dynamiku hoření v tunelu (černoška a pes musí přežít, pokud to netočí Tarantino, to se prostě rozumí), protože to byl vzásadě detail.
klidně jim vezmu počítačovej virus pro mimozemský software, sice je to hovadina, ale výměnou za to jsem dostal akční scény v nitru mimozemské lodě a pár slušných hlášek.

místy jsou dějové shody náhod... ale tak proč ne, Den nezávislosti má postavy které v tom žánru beru - správně hrdinný prezident, drsnej černošskej pilot, cool vědec, jejich snesitelně soucit-vyvolávající rodiny... ok

Ale - co má 2012 abych přistoupil na to že tam je takovejch hovadin dvacetkrát tolik?
Děj je dost nudnej. Navíc děrovanej jak ementál.
Postavy jsou naprosto nezajímavý. Dobrej byl Saša (zabit hned co se stal zajímavým), potenciál měla prezidentova dcera (nicméně scénářem zcela zbytečná postava)
Hlášky nula nula nic. Humorné scény dtto.
Efekty mě neokouzlily.
Film byl hovadsky přetláskaný - odehraje se ČTYŘI katastrofy naráz, z nichž každá sama o sobě by k zápletce zničení světa stačila sama o sobě (Sluneční aktivita, roztavení zemské kůry a její posuny, Yellowstone, gigantické tsunami), ani jedna z nich nebyla nějak líp rozvedená, naházely je tam jen tak pro prdel.
16.12.2009 22:00 - Sethi
Tak to bych zase podotkla, že uvedené "jednotlivé katastrofy" byly prezentované v akceptovatelně realistické návaznosti.
16.12.2009 22:01 - Jerson
Jo oni to jsou čtyři katastrofy za cenu jedné ... takže Jádro, Den poté, Sunshine a Sopka dohromady? Tak to asi počkám, až to půjde v televizi, na počítači bych to stejně asi přeskakoval.
16.12.2009 22:58 - sirien
Píše:
Tak to bych zase podotkla, že uvedené "jednotlivé katastrofy" byly prezentované v akceptovatelně realistické návaznosti.

mňo... tak jako jo, vzásadě i byly. Až na to, že:
sluneční erupce nakonec neměla dopad, byla tam jen kvůli kydu o neutrinech, který nebyl až tak podstatný
yellowstone byl zbytečně navíc, jen aby jim tam něco vybuchlo. Vklidu mohli nechat vybuchnout něco reálně menšího, víc by jim to sedělo k tomu jak to prezentovali
posun zemských ker byla klíčová věc, ok. Tsunami na to navázaly vcelku logicky, dobře...
...ale ani jedno z toho prostě nemělo prostor který by si to zasloužilo. Nemluvě o tom, že ten posun zemských ker by jim totálně zpackal jejich geniální záchranný plán pro tsunami... další z tisíce děr.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084851980209351 secREMOTE_IP: 3.88.16.192