Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
20.12.2009 21:33 - Nachtrose
Jak tak na ato tady koukam, nabyvam cimdal silnejsiho presvedceni, ze si to nekam zajedu opet kouknout, tentokrate teda prostorove. V placate verzi Avatar nenaplnil moje ocekavani. Nebyl tak spatny, jak jsem puvodne cekal :-) Dej byl sice ponekud plochy a temer na 100% predvidatelny, ale to bylo asi jedine ocekavani, co se naplnilo ;-)
20.12.2009 22:22 - sirien
((co bylo v tomhle směru s Trójou?))
20.12.2009 22:29 - Sethi
James Horner napsal pěkný soundtrack pro Tróju, který byl zcela utlučen zbytkem filmu.

V Avatarovi je Trója hodně slyšet, rozhodně to není na škodu.
20.12.2009 23:36 - noir
Mě se děsně líbily zpěvy Navi. Hudbu jsem jinak vůbec nevnímal, což pro mě znamená jedno: ladila s filmem natolik, že mě nerušila.
20.12.2009 23:39 - sirien
Zajímavý, z tohodle chápu asi tuhle osu - Sethi si film užívá prakticky převážně hudebně - mě stačí když neni špatná, i když kvalitní trochu ocenim - noir chce aby ho neotravovala...
20.12.2009 23:39 - Sethi
No, já si ji zrovna cucla a poslouchám, je skutečně impozantní. Zničení Stromu mě rozslzelo i v čistě hudební verzi.

Což mi připomíná, strašně se mi "líbilo," jak Na'vi smutnili.
21.12.2009 06:10 - Nachtrose
Ke zniceni stromu a par dalsim scenam muzu dodat jenom:

21.12.2009 17:26 - Jerson
Já tedy slzel i u jiných scén, ale můžu se vymlouvat, že to bylo kvůli tomu 3D.
Jinak neměli bychom se s Avatarem přesunout pryč z diskuse "Nejhorší filmy fantastiky"? Mám k němu jen jedinou poznámku - když byl dělán převážně digitálně a 3D, nemusel by používat zastaralý styl co není v ohnisku, to je rozmazané. Protože kdybybylo ostré všechno, mohl by si divák alespoň užít semínka plavoucí pár metrů od něj v prostoru.
21.12.2009 17:49 - Nachtrose
Jerson píše:
Jinak neměli bychom se s Avatarem přesunout pryč z diskuse "Nejhorší filmy fantastiky"?


Tohle jsem si rikal taky.

Rozostrovani jsem az tak velkou pozornost nevenoval, ale v jedne scene na zkaladne, kdy preostrili tusim z velitele na hrdinu ( smutny, ze mi nejak vypadli jmena ), tak jsem si rikal, ze tohle snad ve 3D nebude, pac mi to doslo jako hodne brutalni skok. Teda jestli chapete, jak to myslim.
21.12.2009 18:02 - Jerson
Těch přeostření tam bylo několik. Asi s tím dá určit, na co se divák bude v té které chvíli koukat, ale přišlo mi to trochu škoda.

A jinak tohle byl snad první film, kde jsem nefandil maníkům v kráčejících strojích a s automaty, a to je u mě co říct :-D
21.12.2009 18:09 - Nachtrose
Kamos to vyjadril celkem trefne: "Reziser krasne vykreslil lidstvo takove, jake ve skutecnosti je."
21.12.2009 23:41 - Fibriso
právě jsem se vrátil z Avatara (ve 3D) a musím uznat že to bylo velmi povedené (až na pár momentů)
Cameron se opět vytáhl
(jen mě dostala ta vědkyně, ja si furt říkal že je mi povědomá, a ona to Ripleyová)
22.12.2009 05:08 - noir
Fibriso: A s tím odkazem se v Avatarovi překvapivě i několikrát pracovalo - viz. její první scéna vůbec. A ještě víc si musela užívat narážky na Gorily v mlze...
22.12.2009 08:18 - Jerson
Jojo, Ripleyová - tedy Sigourney Weaver - je fajn, ta vypadá uvěřitelně jako vědec i s automatem v ruce :-)
A taky se mi líbilo, že i když tam mají (téměř) všichni celou dobu holé zadky, tak díky těm ocáskům to vypadá dobře.
22.12.2009 09:32 - noir
Mě by jen zajímalo, jak se Navi páří. Jestli pomocí copů, jak naznačuje Ripleyová na začátku, nebo jestli mají pod rouškama klasické vychytávky...
22.12.2009 09:43 - Sethi
Chtěla jsem říct, že doufám, že pěkně po staru, ale... vlastně ani nevím, proč bych to měla chtít říct. I když využití copů člověk tak nějak čeká, pochopila jsem, že ty by byly spíš pro výměnu informace... spíš jako pocitové, než genetické. A tak z nějakého důvodu tam ty roušky byly, ne?
22.12.2009 09:54 - Fibriso
hele....
nejhorší film rokuAle chybí mi tam kněžna libuše....
22.12.2009 10:02 - Nachtrose
Kdyz jsme u tech copanku: at se snazim rozspomenout sebevic a hledal jsem i nejake obrazky na googlu, nejak si nevybavuju, kde mela takova Neytiri svuj cop s USBckem. Mela plnou hlavu malejch copanku, ale ten pripojovaci mi nejak asi unikl. :-/
22.12.2009 10:09 - Jerson
To ti opravdu unikl, protože měla jeden dlouhý.
Do páření bych se asi moc nešťoural, to bychom se ještě mohli ptát, jestli to jsou také savci (i když z některých pohledů na Neytiri z broku a mírně zezadu jsem si téměř jist, že jsou.
A jak říká Ušatka, nějaký důvod pro zakrytí klína asi mají. Nehledě na pupeční šňůru a takové vychytávky ... myslím že v tomto se od lidí moc neliší. Možná jen tím, že jsou při páření ještě spojeni copánky, i když to je jen dohad.
22.12.2009 10:31 - Nachtrose
Na 99,9% si troufnu tvrdit, ze to jednak skutecne jsou savci, a druhak, ze se pri pareni spajeji minimalne I copanky. V SK dabingu byla jakakoli zminka o spojeni vzdy odkazem na propojeni se copem s necim. A kdyz se pak Jake a Neytiti vratili po spolecne noci do vesnice, byli dotazani, zda se spojili. Navic ve svete prakticky neomezene a univerzalni konektivity, kde vsechno sdili pocity se vsim, je to jen logicke, kdyz pri milostnem aktu se propoji, aby mohli sdilet sve pocity, svou lasku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088198900222778 secREMOTE_IP: 52.90.211.141