Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
24.5.2010 15:06 - pety
Hmm tak se fakt omlouvam ebonovi a nehrinn ze se vubec opovazuju sem psat neco o tematu ktere me zajima a o kterem neco malo vim.

Edit:A muzu se drze zeptat proc vlastne tenhle thread ctete kdyz je to takova oskliva,oskliva intelektualska(sic!)masturb..ehm diskuze?
24.5.2010 15:12 - sirien
Ebon Hand píše:
Když jsem si četl příspěvky za poslední týden, obhajobu a žalobu jednotlivých adeptů tak to už nešlo jinak.

udělat to tady formou soudního procesu by byla docela sranda, nicméně se obávám, že by asi nebylo dost protoru - maximálně tak pro jeden film.
24.5.2010 15:16 - pety
Sirien:co takhle jeden film tydne,s anketou suplujici hlasovani poroty?
24.5.2010 15:22 - Nerhinn
pety: Jistou chvíli jsem zvažovala, že bych se zeptala, jestli jsi můj příspěvek skutečně četl, pak že bych mohla odpovědět pouhou citací (mě samé, cool), ale nakonec... proč ne? Omluva se přijímá :)
24.5.2010 15:30 - pety
Neh:myslis tenhle skvost?
Píše:
C'mon. Jakýkoliv žebříček na internetu, zejména takový, v jehož názvu je "nejhorší" bude nutně dřív či později honěním si ega a soutěží v tom, kdo má "intelektuálnější" vkus (tím zdaleka nemyslím všechny respondenty, z poslední doby mě napadají tak dva). Nesnažím se popřít, že sestavovat takový žebříček je zábavné, kopat do mrtvol je prostě sranda. Ale myslím, že zapomenout na jakoukoliv objektivitu bylo dobré už ve chvíli, kdy se nahoře na vývěsce objevilo


Nejen cetl,vytiskl a povesil do ramecku,jen me napada:
Kdo jsou ti zli intelektualni exhibove ktere zminujes?(klidne via PM)
Proc myslis ze by bylo nutne zapomenut na jakoukoliv objektivitu?
Ty nedelas pravopisne chyby?
Proc bych se ti mel omlouvat?

Otazky same otazky
24.5.2010 15:48 - sirien
pety píše:
Ty nedelas pravopisne chyby?

Nerhinn nedělá pravopisné chyby. Nerhin tvoří pravopis. Když se Ti zdá, že udělala chybu, je to nové pravidlo nebo specifická výjimka.
Kdysi se potkala s Chuckem a ten jí tuhle oblast svěřil do péče...

pety píše:
Proc bych se ti mel omlouvat?

"za co" je těžko říct*), nicméně "proč" je snadné - jinak cokoliv co do konce života napíšeš bude prostě nespisovně. Na netu ok, ale představ si články, zprávy, dopisy...

*)je to holka, důvod se vždycky najde
24.5.2010 15:51 - pety
Sirien:diky za vysvetleni.

Jinak sel bys do toho?

JA píše:
co takhle jeden film tydne,s anketou suplujici hlasovani poroty?
24.5.2010 16:10 - sirien
mňo, technicky proč ne, ale dal bych si to na příští týden, protože tenhle týden budu od středy do neděle poměrně dost mimo dosah...
24.5.2010 16:18 - Nerhinn
pety píše:
zli intelektualni exhibove
via PM
pety píše:
Proc myslis ze by bylo nutne zapomenut na jakoukoliv objektivitu?
Protože... jsme na internetu? Protože srovnávat filmy zasluhující speciální filmovou kategorii jde velmi obtížně? Protože u takových žebříčků jde hlavně o zábavu? To jsou jen takové nápady.
pety píše:
Ty nedelas pravopisne chyby?
Dělám (tutam), ale nehážu je do vývěsek.
pety píše:
Proc bych se ti mel omlouvat?
Ježíš, tak já nevím. Nejdřív se mi omluvíš, já to teda jako že přijmu a pak se zase ptáš, proč to děláš. Co já vím.

sirien: Ťuťu. A já se tak snažím tvoji gramatiku vůbec nekomentovat... ach jo, všechno zbytečně.
Věc se má tak, že i já chyby dělám, ale snažím se je omezit. U druhých je nevyhledávám, jen si jich prostě všimnu. V 90% případů je nekomentuju. Nemůžu za to, že lidi, kteří píšou jak čuňata, jsou na zmínění tohohle faktu tak hákliví (upozorňuji, že hysterická reakce přišla po mém prohlášení, že vývěska obsahující slovo "vítězy" na mě působí podezřele. Další stupňování už se odehrálo jinde).
24.5.2010 16:36 - Panda
sirien píše:
IM2 byla dobrá oddechová sranda.

vzhledem k tomu, že jsem první hodinu téměř spala, mi to přišlo akorát tak oddechové...
sirien píše:
je to dvojka. Dvojka čehokoliv* je vždycky lame, nejde jít na dvojku a čekat něco fakt dobrýho

to jsem samozřejmě nečekala, ale že to byla TAKOVÁ katastrofa, mě fakt překvapilo

pety píše:
zanrovy posun od blockbusteru ke konverzacni komedii,coz je pro divaka obrovsky nezvyk,a divak ktery dostane neco co neceka tak se obcas postavi na zadni a dany film neprijme.

pety píše:
ze jestli Pandi sla na blockbuster tak musela bejt zakonite zklamana.

Tak to přesně bylo :) Nečekala jsem, že to bude superakční superhrdinský film - ale že to bude až tak mimo... (ta komediálnost se pravděpodobně ztratila v českém dabingu... :()

pety píše:
nechapu co v seznamu delaj 2012

no,třeba mě na tom štvalo hlavně to, že přestože se tam semlela uplně neuvěřitelná fůra věcí, tak to vlastně nebylo z velké části ani pořádné napínavé...

pety píše:
mne se zdal jako dobrej extended trailer na DVD s Directors Cutem(fakt uvazuju ze si ho koupim) i kdyz jako film docela saje.

už se těším, až si udělám vlastní názor... :)
24.5.2010 16:39 - Sethi
Panda píše:
ta komediálnost se pravděpodobně ztratila v českém dabingu... :(

Ne "pravděpodobně" ale zcela určitě. Dialogy jsou totiž výborně napsané i zahrané.
24.5.2010 16:45 - Panda
tak to je škoda...
24.5.2010 16:45 - Jerson
Diskuse, ve které se poměřují ... eh, asi něco jiného, než mě původně napadlo.
Každopádně to "vítězy" mě do oka kopalo také a to při psaní dělám o řád víc chyb než Nerhinn.
Nicméně mi přišlo, že s nejhoršími filmy je to jako s nejhoršími letadly - některé kousky jsou naprosto jasné (Hvezdná pěchota 2 nebo letadlo Christmas Bullet, kterému ve dvou případech ze dvou upadly křídla hned po startu), ale jiné tam jsou jen kvůli názoru jednoho člověka.

Osobně si myslím, že nejhorší jsou ty filmy (nebo jiné věci), které nejvíc lidí označí za špatné (i když to občas znamená, že někdy se můj názor diametrálně odlišuje od ostatních, ale to je nevýhoda zásad). Každopádně sledávám značný rozdíl mezi špatností 2012 a tragičností Hvězdné pěchoty 2 - názor dvou či deseti tisíc lidí už má prostě svou váhu. Dokonce i dvě stovky už můžou napovědět, jako v případě Atomového tornáda
24.5.2010 17:10 - noir
Rád se přiznávám, že mě tak úplně nebaví většina filmů hlavního proudu, fantasy nevyjímaje. Je-li to intelektuální exhibicionismu, pak jsem exhibicionista, ale nevadí mi to.

Protože jsem k filmu (no spíš k seriálu) trochu přičichl, tuším, jak děsný je něco natočit. Proto projevuju s filmaři možná víc soucitu, než je běžný. Abych nějaký film označil za špatný (t.j. připadá špatný MNĚ), musí mě buď hodně naštvat "eticky", anebo se u něj fakt musím hodně nudit. Anebo proto, že je to odvar odvaru odvaru, případně si hraje na něco, čím není. Ale jinak přijmu skoro cokoliv, už jen proto, že povětšinou je to jen zábava.

Co jsem se díval na výběr filmů nahoře, tak mi tam nesedí Elektra (už jen proto, že to tam Gardnerové fakt slušelo a za tu úvodní přepadovou scénu), Dungeons and Dragons 1 (za tu odvahu, že si vůbec někdo troufl natočit Dračák) a 2012 (protože ač plná blbostí od první do poslední minuty, docela dobře jsem se u ní bavil a líbily se mi některé záběry). A Beowulf? U toho vůbec nechápu, proč jste ho tam dali, vždyť ten film je chytrej, hezky pracuje s tím mýtem, má poslouchatelnou hudbu a novátorskou animaci. Jo, postavy jsou v ksichtě strnulé a koně běhají legračně, ale dát z to film do odpadu? Jako že je to horší než všichni ti Beastmastři, králové Kullové a spousty dalších volovin? To asi ne, ne?
24.5.2010 19:11 - Lotrando
noir: ona je to spíš soutěž, kdo stihne prohlásit novej film za špatnej dřív.
24.5.2010 20:08 - sirien
Nerhinn píše:
A já se tak snažím tvoji gramatiku vůbec nekomentovat

jestli Tě to uklidní, tak v normálním projevu jí mívám o dost lepší než když to sekám někam na internet...

Jerson píše:
Každopádně sledávám značný rozdíl mezi špatností 2012 a tragičností Hvězdné pěchoty 2

Peleandriel dělí filmy na tři kategorie: dobré, špatné a pro hospůdku.
Dobré jsou ty co se jí líbí, špatné jsou ty co se jí nelíbí a pro hospůdku jsou ty, které jsou tak děsivě tragické, že je docela zábava si je pustit na FFku dole v hospůdce na compu na baru a společně se nad nima bavit.
2012 patří spíš do kategorie "špatné", Hvězdná pěchota do kategorie pro hospůdku. Taky sme si tam loni Hvězdnou pěchotu III pouštěli a musim říct, že sme se fakt řezali smíchy. Zvlášť na konci.
Také jsme si tam pouštěli věci jako 10 000 před Kristem - to byla dokonalá zoufalost :)

noir píše:
Je-li to intelektuální exhibicionismu, pak jsem exhibicionista, ale nevadí mi to.

intelektuální asi ano. Exhibicionismus by to byl pouze kdybys neustále chodil okolo a všem se chlubil, že tyhle filmy sleduješ a jak sou tisíckrát lepší než ten hnusnej meinstream a že Tě to hrozně obohacuje a tak...

noir píše:
2012... docela dobře jsem se u ní bavil

čim prosimtě? Já se celou dobu bez přestávky neskutečně nudil, po půl hodině sem řek Pandě ať mě vzbudí, až se něco začne dít, to se začalo až po dalších patnácti minutách, pět minut na to sem dostal chuť odejít z kina do hospody a tahle tendence mě pak chytla ještě dvakrát znovu...

Jinak zbytek Tebou obhajovaných filmů sem (naštěstí?) neviděl. Vlastně DnD sem viděl, a to byl fakt děs... míň DnD, víc filmu a dalo by se na to koukat, geekovat můžu s kostičkama mezi kamarády, v kině ocenim spíš trochu míň nerdoviny a víc standardu...

Lotrando píše:
noir: ona je to spíš soutěž, kdo stihne prohlásit novej film za špatnej dřív.

To si fakt nemyslim. Možná to tak působí, protože lidé tady chodí do kina na nové filmy a tohle je téma o mizerných filmech, takže když zkouknou nějaký nový film a je to shit, tak ho tu zmíní.
Na dobré filmy tu jsou jiná témata.
24.5.2010 22:15 - Merlin
A tak to já si vždycky připadám jak blbec, když mě někdo přichytí při pravopisné chybě...a čím větší, tím jsem pro sebe taky větší :)
Co se týká tématu...když někdo nějaký film označí za špatný a mě se z mých ryze subjektivních důvodů líbí, nevidím důvod, proč by měl být "nejhorší". Jako kdyby na tom můj názor nemohl nic změnit....
24.5.2010 22:22 - Colombo
Merlin: ono to platí i obráceně. Jestli se mi z různých důvodů, prapodivných choutek či traumaizující příhodě z mládí a navazující psychické poruše, film líbí, nemusí to znamenat, že není nejhorší.
24.5.2010 22:42 - sirien
...můžeš rovnou doplnit všechny varianty týhle matice:

líbí se minelíbí se mi
je shledáván dobrým1 2
je shledáván špatným3 4
/už sem si zvyknul, že tu Max fašisticky vynucuje párový tagy, ale absence align atributu je docela překvapení...
24.5.2010 22:42 - Gurney
sirien píše:
Hvězdná pěchota do kategorie pro hospůdku. Taky sme si tam loni Hvězdnou pěchotu III pouštěli a musim říct, že sme se fakt řezali smíchy. Zvlášť na konci.

Já třeba moc nechápu co dělá Hvězdná pěchota 3 v seznamu nejhorších filmů, to jako někomu nedošlo (nejpozději pět minut po začátku u hlášky "Vojíne, zjistěte komu patří ta ruka") že ten film asi nebude myšlenej úplně vážně? :)

Btw nechce se mi zrovna tahle diskuze procházet od začátku, ale kouká vůbec někdo na ty filmy co se dávaj do toho seznamu nebo je to čistej bulvár a opis od rádobykritiků z ČSFD?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084470987319946 secREMOTE_IP: 44.200.169.91