Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
24.5.2010 22:43 - sirien
no, mnou nominované filmy tam skončily poté co sem je shlédnul, ty co sem neviděl sem nekomentoval (moc, rozhodně sem proti nim nebrojil).
24.5.2010 23:08 - Colombo
sirien: jů, čtyřpolní tabulka, chceš k tomu i interval spolehlivosti, hladinu významnosti a sílu testu?
25.5.2010 00:01 - pety
Ja taky hodnotim filmy ktere jsem videl a rad bych podotkl ze jsem nejenom zly snob z csfd ale jsem navic i tak perfidni ze filmy typu Megazralok nebo 2012 pravidelne hodnotim 1 az 3 hvezdickama
25.5.2010 00:18 - Panda
Merlin píše:
Co se týká tématu...když někdo nějaký film označí za špatný a mě se z mých ryze subjektivních důvodů líbí, nevidím důvod, proč by měl být "nejhorší". Jako kdyby na tom můj názor nemohl nic změnit....


Colombo píše:
ono to platí i obráceně. Jestli se mi z různých důvodů, prapodivných choutek či traumaizující příhodě z mládí a navazující psychické poruše, film líbí, nemusí to znamenat, že není nejhorší.


Samotná slova dobrý/špatný jsou subjektivní hodnocení - a myslím, že snažit se ze subjektivních názorů jakýmkoliv způsobem vytvořit názor objektivní dost dobře nejde... :)
jediné, co jde získat, je názor většinový...
25.5.2010 00:21 - Alnag
Co je to názor objektivní? Zcela beze srandy... (Napadá mne, že názor je už z definice subjektivní, jinak by to nebyl názor, ale fakt.)
25.5.2010 00:28 - pety
Alnag:to jo ale ono je treba (a jde to) oddelovat "nazor" ve smyslu libi/nelibi
a samotne hodnoceni filmu.Jak jsem uz psal vyse tak napriklad ja uprimne miluju nektere nebetycne kraviny,a nemam problem si priznat ze to jsou kraviny a naopak jsou filmy ktere uznavam jako kvalitni ale mam k nim velmi negativni vztah(a doporucuju je Bajovi)
25.5.2010 00:28 - Colombo
alnag: oxymoron?
25.5.2010 00:28 - Panda
Alnag: Přesně! K něčemu takovému jsem se chtěla dopracovat - ale zarazila jsem se u subjektivních kritérií... :)
jak říkám - jedině názor většinový :)
25.5.2010 00:31 - Panda
pety píše:
a samotne hodnoceni filmu

a to myslíš, že může být objektivní? Taky je to přece názor (i když třeba podložený nějakými těmi fakty...)
25.5.2010 00:34 - Colombo
Stejnak jsou i všecky fyzikální a jiné zákony jen černou skříňkou, tak fakt někdy nechápu, proč se snažíte nimrat se zrovna v tomhle.

"Nemám rád vědce, stačí jim přihodit pár dat a hned mění názor."
25.5.2010 00:36 - Panda
Colombo píše:
"Nemám rád vědce, stačí jim přihodit pár dat a hned mění názor."

ještě že tak :)
25.5.2010 00:40 - pety
Panda:Hodnoceni filmu je v podstate analyza faktu,samotna fakta i kdyz jsou ruzne zasifrovana jsou objektivni,problem je obvykle mezi platnem a zidli a ten se da bud minimalizovat a snazit se o ciste recenzetsky styl nebo k filmu pristupovat kriticeji a tim ho nutne interpretovat.

A navic do toho vstupuje faktor urcite vnitrni poctivosti,tedy vim jake jsou moje preference a dokazu film hodnotit nezavisle na nich
25.5.2010 00:44 - Panda
to tedy znamená, že pokud se dvě hodnocení stejného filmu zásadně liší, je jedno z nich špatné?
25.5.2010 00:45 - Alnag
Pety píše:
ale ono je treba (a jde to) oddelovat "nazor" ve smyslu libi/nelibi
a samotne hodnoceni filmu.


A můžu se zeptat, proč je to třeba?

Protože mám dojem, že jediný problém vyvstává v situaci, kdy je tvůj názor odlišný od skupinové normy (nebo domnělé skupinové normy) a ty si tím chceš krýt záda (jo, jasně, je to kravina... ale v jádru se ti to líbí i tak).
25.5.2010 00:47 - Merlin
Panda: já se nesnažím být objektivní...já se snažím říct, že je to můj subjektivní názor. Pokud se mi film líbí a jinému ne a on tvrdí, že je nejhorší a stupidní...kdo má pravdu? Myslím, že nikdo. lze pouze udělat "anketu" a zjistit kolika procentům lidí se film líbil a kolika ne.
25.5.2010 00:51 - Panda
Merlin: Něco takového jsem chtěla vyjádřit - nevyznělo to tak?
25.5.2010 01:05 - pety
Alnag:myslim ze je to treba napriklad k tomu aby clovek nezarezaval filmy s kterejma vnitrne nesouhlasi jen kvuli tomu ze jej popuzuji (coz se obcas stava i dobrym filmum)

A jinak ja se taky nesnazim o nejaky objektivni nazor,pouze o to schromazdit si fakta(a v tech bejt objektivni) a ty si pak interpretovat

A jeste priklad:Pande se hrube nelibil IM2 z duvodu ktere tu napsala,ja sem ji jeji nazor nevyvracel pouze sem se pokusil odhadnout duvody z kterych se ji nelibil,s tim ze jsem ji rekl (face2face ale pandi to klidne potvrdi)ze fakt ze film stoji na zanrovem posunu je problematicky protoze divak NEMA povinnost tento posun akceptovat.
25.5.2010 01:35 - sirien
Colombo píše:
čtyřpolní tabulka, chceš k tomu i interval spolehlivosti, hladinu významnosti a sílu testu

Zrovna sem Tě chtěl velmi vulgárně poslat někam, ale pak mi došlo že za to že sem teď psal test ze statistiky nejspíš nemůžeš... asi bych měl s tou školou něco dělat, leze to na mozek.
Každopádně bych chtěl ty Tvoje výpočty vidět, vzhledem k tomu co je obsahem a vzhledem k tomu že tam nejsou dosazena vůbec žádná kvantitativní data...

Panda píše:
a to myslíš, že může být objektivní?

tak jako... technicky může, že jo. Můžeš relativně objektivně hodnotit práci kamery, režii scén, scénář, kostýmy...
problém je, že to je děsivej redukcionismus, kterej de za hranici užitečnosti. Doslova skončíš u toho, že pro stromy nevidíš les. Kdysi sem se do krve pohádal s češtinářkou, když jsem jí řekl, že mi "rozbor literárního díla" (myslim že to byla báseň, ale to je vedlejší) přijde jako debilita a na její reakci že mě nikdo nenutí mít literaturu (poezii?) rád jsem odpověděl že právě naopak, ale že stejně jako se rád podívám na nahou sexy holku, tak si tutéž holku nemusim prohlížet po jednotlivejch vnitřnostech na pitevnim stole.

(zajímavé je, že u lidí co se motaj kolem filmu jsem si všiml, že přesouvají svá hodnocení právě do tohodle způsobu. Asi proto mi přijdou hodnocení "kritiků" jako takový bullshity)
25.5.2010 01:37 - pety
sirien píše:
(zajímavé je, že u lidí co se motaj kolem filmu jsem si všiml, že přesouvají svá hodnocení právě do tohodle způsobu. Asi proto mi přijdou hodnocení "kritiků" jako takový bullshity)

No jo ja vzdycky rikam ze cinefil je normalni psychiatricka diagnoza.
25.5.2010 01:56 - Panda
Pety:
pety píše:
A jinak ja se taky nesnazim o nejaky objektivni nazor,pouze o to schromazdit si fakta(a v tech bejt objektivni) a ty si pak interpretovat

Myslela jsem, že se mě snažíš přesvědčit, že hodnocení objektivní být může - teď se ale zdá, že to vůbec netvrdíš... Hm, jsem zmatená :)
(a samozřejmě ti potvrdím, že tvoje argumenty "face2face" byly dost přesvědčivé...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085160970687866 secREMOTE_IP: 34.201.122.150