Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
25.5.2010 19:09 - pety
sirien píše:
Viděl sem film. Líbilo se mi na něm... nelíbilo se mi na něm... ergo byl dobrej/špatnej protože...


A co kdyz se mi na tom samym filmu neco libi a neco ne?

Priklad:Nedavno jsem porusil krevni prisahu kterou jsem kdysi slozil a podival se na posledniho(snad) Innarita a musim teda rict ze:najednu stranu to bylo fakt dobre natoceny,hrali v tom dobry herci a hrali fakt dobre, blby to taky nebylo...

Ale bohajeho ten film me tak strasne s prominutim sral tim jak se klasicky Innaritovsky snazil bejt zavaznej ze sem se ani nedodival do konce a sel se radej opit.
25.5.2010 19:14 - sirien
pety píše:
A co kdyz se mi na tom samym filmu neco libi a neco ne?

chjo.
De o celkovej dojem. Na každym filmu se mi něco líbí a něco ne. Jen u málo filmů to je s nějakou fakt hodně těžkou převahou jednoho či druhého a ty pak končí tady nebo v sousedním tématu...
pokud máš film co se Ti zatraceně nelíbil, tedy to co si na něm shledal dobré bylo stejně přebito vším tím hnusem, tak ho navrhneš/podpoříš tady. Pokud tu někdo zmíní film co Ti připadá, že zase tak tragickej nebyl (i když třeba nebyl dobrej), tak můžeš oponovat těma věcma co se Ti na něm líbily.

Nevim jak to podat jednodušejc...

Ten Tvůj příklad sem asi nepatří - ale to si asi musíš rozhodnou sám, co a hlavně jak moc na tom konečnym dojmu převažovalo
25.5.2010 19:23 - pety
Sirien:Udelame pokus na lidech?

Existuje film od Dannyho Boyla,jmenuje se Sunshine a myslim ze lidi co ho uvidej se budou delit na dve skupiny,jedna ho bude davat sem a druha ho bude milovat a vynaset do nebe a do nejlepsich filmu.
Dovolim si odhadnout ze tyto skupiny budou plusminus stejne velke a obe budou naprosto ignorovat to co te druhe skupine na nem bude pripadat dobre/spatne.

Nejaci dobrovolnici?
25.5.2010 19:33 - sirien
Sunshine... neni to ten shit co sem chtěl vidět, ale asi pět lidí mi řeklo že sem se zbláznil, tak sem si místo toho stáhnul něco jinýho? Takový to jak tam letěj do Slunce protože zhasíná nebo co...?

EDIT: někdo to snad komentoval: "je to jak Jádro, jen tam letěj nahoru". Jádro bylo špatný, ale zase ne TAK špatný... unoptanium bylo férovej přístup :)
25.5.2010 19:36 - pety
Myslis to Sunshine ktery je zaroven
naprosto skvely art-psychologicky/filozoficky scifi?
Jo to je ono:)

Vzdyt rikam.

Tusim ze to byl Ebert kdo o sunshine napsal ze to je v podstate Armageddon kdyby ho misto Baye reziroval Kubrick nebo Tarkovsky.
25.5.2010 19:45 - Deathman
Sunshine je slusny film
Mne osobne to pripomenulo Horizont Udalosti.
Film je lepsie pozriet aspon 2x (A komu sa nebude ani potom zdat aspon slusny tak to nieje asi jeho salek piva.).
A ano je vedecky uplne mimo, ale prekusnut sa to da.

Edit: Nez to nahodu nekdo namitne
Ano je to aj podobne filmu Jadro (2003).
Edit2: Sakra musim sa naucit rychlejsie pisat o ako dlho ma predbehol sirien editom a pety postom :).
25.5.2010 19:54 - sirien
art-psychologický... to mě kapku děsí, artový nadšenci se až moc překrývají s pseudointelektuálníma cinefilama... ale zní to rozhodně zajímavějc než to co sem slyšel doteď, asi si to přihodim na seznam ke shlídnutí.
25.5.2010 20:33 - pety
Deathman:No on je to v podstate Horizont Udalosti kdyby Horizont Udalosti byl dobre natocenej film.

Sirien:jako ja nejsem zadnej velkej fanousek artu ale tohle je Ten Dobrej Art.
25.5.2010 21:50 - sirien
pety píše:
Ten Dobrej Art

...chápu dobře, že to je ten, který si pustí i normální divák, když má náladu na něco náročnějšího/obohacujícího/smysluplnějšího/transcendentního, nikoliv ten art nad kterým onanuje jenom směska divnejch elitních magorů v soukromém kubu a kterej si nikdo normální rozumnej nepustí, protože má na tomhle světě jen 50 let života?
Jestli jo tak to na tom svém shlížecím seznamu posunu o něco výš...
25.5.2010 22:03 - pety
Sirien:Jo chapes to dobre,on je to totiz zaroven art a zaroven to stiha fungovat i jako zanrovka.

Na me to pusobilo hodne podobne jako Vesmirna Odysea.
25.5.2010 22:34 - Jerson
Jádro bych do hodně špatných filmů klidně zařadil už kvůli tomu, že dát si an začátku vědátora, který vymyslíš superřezné paprsky i superslitinu mi přijde, jako když má režisér diváky za naprosté idioty. Ale budiž. Na Sunshine se schválně podívám.
26.5.2010 01:58 - sirien
Jerson píše:
dát si an začátku vědátora, který vymyslíš superřezné paprsky i superslitinu

Tu slitinu pojmenoval unoptanium, Jersi. To byl k divákovi naopak velmi vstřícný krok, nemyslíš? Takový férový. Jasně řikal: Tak, a teď se pohodlně usaďte, vemte si popcorn a upřímně doufáme, že vedle vás sedí vaše holka v minisukni, což dost zvýší váš filmový prožitek, protože teď bude následovat kravina na uvolnění. Enjoy. Kdyby takovéhle sdělení bylo na začátku všech kravin, tak by mnohem míň lidí odcházelo zklamanejch, protože by si přeformulovali očekávání hned z kraje :)

EDIT: Jinak jo, byla to totální hovadina. Nejvíc mě rozsekaly dvě věci:
a) atomovkou roztočit jádro planety... em... atomovka bouchne. Tlaková vlna se rozeběhne všemi směry. Tečka. Nic neroztočí. Směrovanej atomovej výbuch bych fakt chtěl vidět... a to by pak musel mít sílu že by toho lidi na povrchu asi ještě dost litovali.
b) ta scéna, kde si hluboko pod zemí, v místě s neskutečným okolním tlakem, vyrve kyslíkovou hadici a de s ní něco řezat s tím že je ten kyslík natlakovanej... to byla likvidačka :D
26.5.2010 10:05 - Jerson
Mno ... tak já to jako vstřícný krok nebral. Btw. sci-fi o provrtávání Země jsem četl už jako kluk a bylo mnohem zajímavější než jádro. A to šlo o jedinou sovětskou posádku, která se jen provrtala skrz.
26.5.2010 10:35 - Deathman
Jadro je mnohem horsi nez Sunshine (podla mojho tazko subjektivneho nazoru).

Mne tak ted napadel dalsi film u ktoreho ide polemizovat kam patri, podla mna do najlepsich ale ked sme sa tu tak pekne rozbehli. (vlastne dva).

Solaris (1972)
Solaris (2002)

+u mna bonus prectena knizka a mozem potvrdit ze tarkovskeho verzia sa s knizkou roschadza

Novsia verzia ma lepsie efekty a s polovicnou metrazou a skorej je to remake Tarkovskeho verzie ako pokus natocit novy film podla knihy.
Mne osobne pride ta Tarkovskeho verzia ovela lepsia, ale verim tomu ze vela ludom pride lepsia ta nova.

Podla mna remake Solarisu je becko (Aj ked tie efekty su pekne)pokial ho vydite samostatne, ak ste vydeli povodni Solaris budete ho hodnotit troska vyssie.
Chcelo by to Topic Bckove fantasticke filmy (Aj ked tym by pravdepodobne vznikla iba dalsi arena na flame :))
26.5.2010 11:28 - Bajo
Me by zase zajimalo, kolika fanouskum Tarantina se libil Deathproof :)
26.5.2010 12:13 - Deathman
Grindhouse: Death Proof
Snad az na posledni pulhodinu sem sa u teho dokonale nudil
26.5.2010 12:56 - pety
Bajo:Mne teda ne,chapal jsem o co se snazi,chapal jsem obcas na ktere filmy narazi,ale vubec sem nechapal proc bych se na to mel divat
26.5.2010 13:01 - noir
Mě se nelíbil žádný film od Tarantina. Překousl jsem jen Kill Billa, ale ani ten mě dvakrát nebral. A bytostně nesnáším ten jeho nejslavnější kousek.
26.5.2010 13:09 - Colombo
To mi se zas Pulp Fiction líbil, zase Kill Bill je podle mého totální ptákovina.
26.5.2010 13:10 - Nachtrose
Podle mne jsou strasne blbosti oba filmy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088311910629272 secREMOTE_IP: 3.226.254.255