Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
Autorská citace #61
17.8.2009 09:14 - Colombo
Noir: ale ano
Autorská citace #62
17.8.2009 09:25 - noir
Colombo: Ale ano co?
Autorská citace #63
17.8.2009 09:44 - Faire
Noir: přijde mi, že máš trochu tendence k flamu, tohle už je druhá debata, ve které si toho všímám ;)

Sirien: zajímavý pohled, díky.
Autorská citace #64
17.8.2009 09:57 - Colombo
Píše:
Promiň, ale někdo, kdo pláče nad něžností a zranitelností lidské duše prostě nepozabíjí deset lidí kvůli zvířeti.

Ale ano tohle. A jednoduše. V pohodě.

Důkaz: historie, ať už vdálenější (nejvíc nad lidskou duší brečeli řekové, kde občané byli poměrně úzká vrstva a zbytek byli otroci či lidé, nezasloužilí se o občanství), nebo nedávná (skopčáci, ať už správci koncentráků, kde zároveň dokázali být dobrými otci a manželi, starostlivými, pečlivými, nebo SSáci)
Autorská citace #65
17.8.2009 10:07 - noir
Flaire: Správný postřeh! :o)

Colombo: Znáš jedinou scénu z řecké literatury, nad kterou se člověk dojme k slzám? Přečti si někdy toho Yeatse, to je prostě útok na všechny tyhle principy. A hlavně on se klerik aktivně snaží svět měnit ve smyslu jistých zásad, a pak je bez mrknutí oka popře?
Navíc ten tvůj argument je vadný i z dalších dvou důvodů:
1)proto, že SS, Sparťané apod. vždy násilí směřovali na příslušníky jiné skupiny, ne na tu vlastní. Klerik pobije své kolegy.
2)Obě věci, které používáš jako příklady, se děly bez emocí - jak nacistická úřednická mašinérie tak otrokářský systém k násilí na "jiných" přistupovali bez emocí, brali je jako něco zcela přirozeného. Klerik přece k problému přistupuje zcela z opačné strany, ne?
Autorská citace #66
17.8.2009 10:08 - Blaine
Faire: to mozna bude tim, ze nekdo pise divne veci o vecech, o kterych noir neco vi. Taky jsem se do krve hadal s lidmi, kteri mi tvrdili veci se kterymi jsem nesouhlasil ve vecech, kterym se venuji. A hlavne kdyz nekdo pouziva argumenty, ktere absolutne popiraji to, co ty vis, ze je pravda.
A pak jeste ke vsemu zjistis, ze do toho tveho zajmoveho okruhu vubec nevidi a vlastne ani nevi co rikaji za blbosti. A nedaji si to vzit... Myslim, ze nejsem jediny, koho to vytaci:)
Autorská citace #67
17.8.2009 10:15 - Colombo
noir: On se ten klerik dostal do druhé skupiny. On nezabíjel svoje kolegy, naopak, uvědomil si, že to už nejsou jeho kolegové...
Nehledě na to, že se dostal do silného tlaku, a jelikož na něj dále řvali, objevili toho psa, tak "vybouchl" a agresi nasměroval proti tomu, kdo ji vyvolal.

Něco podobného se dělo se psy (co jsem četl ná fóru o Čs. vlčákovi), když na ně moc řvali příkazy k agresi ("trhej"), tak se obrátili proti svému pánovi, protože to byl v okolí jedinný dostupný cíl v vypuštění agrese.

Nehledě na to, že CÍTÍ a celý život NECÍTIL, je to pro něj neco nové, nové emoce, zmatek, ale líbí se mu to, líbí se mu to cítění, to šťeňátko, ale oni mu to chtejí sebrat, oni je chtějí zničit, jestli přijdou na to, že cítí, zničí i jej, jeho rodinu, stejně jako jeho ženu. ONI ZABILI JEHO ŽENU! ... ... ... já si vemu taky jedinou scénu, nevezmu si okolnosti, historii postavy a budu rozebírat, že to, co udělal, je prostě totální blbost.
Autorská citace #68
17.8.2009 10:48 - noir
Colombo: Ne, on byl až do konce členem Tetragramatonu. A stejně-nějací SSáci zabíjeli své kolegy, když prozřeli a uviděli že konají zlo? Nějací Sparťanští obhájci práv otroků, kteří se s mečem v ruce postavili králům?

Srovnávat lidskou psychologii se zvířecí ani nebyl úplně dobrý nápad.

Je zvláštní, že stejně silné city má k synovi a nebojuje o něj (dost dlouhou dobu). A ne, ONI jeho ženu nezabili, on ji zabil. Já jsem třeba celou dobu čekal, kdy tu agresi obrátí proti sobě. Nic.

Co píšeš, to přece jen podporuje teorii, že je to volovina-on vědomě ohrozí vlastní rodinu, místo aby psa třeba zastřelil. To raději pobiju X lidí služební zbraní, že.

"já si vemu taky jedinou scénu, nevezmu si okolnosti, historii postavy a budu rozebírat, že to, co udělal, je prostě totální blbost."
ano, to děláš. Přečti si znovu 60...
Autorská citace #69
17.8.2009 10:52 - Colombo
Srovnávat lidskou psychologii se zvířecí? Promiň, ale člověk je zvíře.

Je zvláštní, že před tím ty city neměl, na což asi hodně zapomínal. A taky se trochu syna bál, že ho práskne.

Ty poslyš, víš, že v tom filmu je jakási látka, která zabraňuje cítění? Podívej se na to raději ještě jednou.
Autorská citace #70
17.8.2009 11:00 - Felouen
Argonantus píše:
Ty jsem chtěl právě použít jako příklad, jak se to nepovedlo - Lara Croft a Silent Hill. Proti hře je to úplný hadr.

COŽE?! Tak to v tomhle se dost hodně rozcházíme, protože i když jsem LC nehrála osobně, ale viděla jen části, když to hrál někdo jiný, tak ta film jednička mi přišel opravdu úchvatný a originální (i když je pravda, že jsem ho viděla před více než šesti lety, takže teď by ti Illuminati působili asi trochu více copycatsky) a také vtipný - viz scéna s hodinami nebo obstaráním "vehiclu" v té Sibiři, nebo co to bylo.

A Silent Hill - no, trojku si už chci zahrát hezkou řádku let po shlédnutí mnoha trailerů a úryvků na Game TV, u čtyřky jsem hrála demíčko a při sledování filmu v kině...jsem se bála. Hodně bála. Mělo to opravdu solidní atmosféru i příběh a když pak se několik dnů bojíš v noci vylézt ven z pokoje, protože by po schodech nahoru v té tmě mohl na tebe vyběhnout nemrtvý těžář, tak v mém měřítku to je opradu dobrý film. Wow. To bylo něco. A ta hudba taky stála za to.
Autorská citace #71
17.8.2009 11:02 - Jerson
noir píše:
1)proto, že SS, Sparťané apod. vždy násilí směřovali na příslušníky jiné skupiny, ne na tu vlastní. Klerik pobije své kolegy.
2)Obě věci, které používáš jako příklady, se děly bez emocí - jak nacistická úřednická mašinérie tak otrokářský systém k násilí na "jiných" přistupovali bez emocí, brali je jako něco zcela přirozeného. Klerik přece k problému přistupuje zcela z opačné strany, ne?


Nevím jak Sparťané, ale pro esesáky ani jedno neplatí - zabíjeli své kolegy, a emoce měly - odpor a nenávist k "jiným" jsou dost výrazné emoce. Nehledě na následky.
Člověka, který bude dlouhodobě zabíjet bez jakýchkoliv emocí si opravdu nedovedu představit, leda by působil jako Terminátor. Nebo ještě jeden voják ze sci-fi ... Žoldnéř nebo jak se to jmenovalo?
Autorská citace #72
17.8.2009 11:08 - Felouen
Jerson píše:
Nebo ještě jeden voják ze sci-fi ... Žoldnéř nebo jak se to jmenovalo?

Žoldák:Legie Zkázy. Nedávno to bylo na Nově a byl docela dost předvídatelný. Ale s těmi emocemi to sedí.


...

Asi se konečně podívám na Equilibrium, než se tady dovím všechno, aby aspoň kousek zbyl nespoilerovaný. Teď už stačí se jen odtrhnout od PC a šáhnout po poličce s DVDčky...uáááááh....to je námaha.....:D
Autorská citace #73
17.8.2009 11:11 - Jerson
Jo, to je ono. Pokud jsem si všiml, tak tam projevil emoce v jedné desetině sekundy úplně na konci, ale působilo to dobře.
Autorská citace #74
17.8.2009 11:34 - noir
Colombo:
"Srovnávat lidskou psychologii se zvířecí? Promiň, ale člověk je zvíře."
Máš recht, naše koza trpí intenzivním oidipovským komplexem. A Alnag po večerech rozebírá duše morčat mývalů.

V dalších dvou odstavcích jsi nenapsal nic, nač by se dalo reagovat.

Jerson: Tak to se ocitám na půdě, kterou jsem ještě dost neprozkoumal. Doporučil bys mi nějaké paměti nebo něco takového, kde to nějaký bývalý člen SS řeší? Třeba svůj boj proti organizaci. Znám ale docela dobře třeba vzpomínky českých legionů (jen nevím, je-li to srovnatelné) a vzpomínky na zákopy I. světové války - a tam teda vojáci neořátele v nenávisti neměli. Cítili spíš povinnost a nutnost, že by Rusy nenáviděli, to tam teda moc necítím. Nicméně beru paměti jako notoricky nevěrohodné, takže fakt nevím.
Autorská citace #75
17.8.2009 12:01 - Sosáček
Píše:
Nebo ještě jeden voják ze sci-fi ... Žoldnéř nebo jak se to jmenovalo?

Ten byl ale dobrej. Ten film byl sam o sobe klasicka homoeroticka strilecka z osmdesatych let (a mezi nima kraluje predator) ale ten vojak byl dokonale vymastenej tou sluzbou v armade a i civilistum rikal "pane" pac to jinak neumel a tak. Hezkej koncept.
Autorská citace #76
17.8.2009 12:32 - Argonantus
Naprosté O.T. - Valkýra je pro Jersona skoro nutnost.
Další z řady filmů, které nedokázal zkazit ani Tom Cruise. (Já vím, není to fantazy vůbec v ničem...)

Silent Hill měl za sebou spoustu zajímavých výtvarných nápadů, ovšem bez výjimky pocházejících ze hry (Popel, oheň, Poldi Kladno), docela pěkné atmosférické scénky, ale IMHO moc nedržel pohromadě. Další jasný zápis ze hry, a ne něco, co míří k pointě.

Lara Croft byla vysloveně mizerná. Nevím, jak to říci. Sbírka malebných pohledů na Angelinu Jolie. vedle Indiana Jonese to je jak chudý příbuzný - nemělo to vtip, nemělo to smysl, nemělo to nic. Horší je už jen Jersonův oblíbený Knihovník (a má plno společného s Larou ve filmu).
Autorská citace #77
17.8.2009 12:34 - Jerson
noir píše:
oporučil bys mi nějaké paměti nebo něco takového, kde to nějaký bývalý člen SS řeší? Třeba svůj boj proti organizaci.

Boj proti organizaci ne, ale třeba řevnivost až nenávist mezi jednotlivými složkami v rámci SS. A pokud jde o pochody, tak když si přečteš "Smrt je mým řemeslem", najdeš tam velmi věrohodný popis člověka, který měl při vraždění asi nejméně emocí, ale přesto je měl. Samozřejmě, že ti kteří skutečně vraždili své paměti nepsali, alespoň jsem na ně ještě nenarazil, takže nic vysloveně autentického nebude.

Jinak jo, ten Žoldák a pak Terminátor, to je podle mě docela dobré ztvárnění zabijáků bez emocí... a možná pár prvních scén z Univerzálního vojáka, ale nemyslím ani JCVD, ani Lungrena.
Autorská citace #78
17.8.2009 12:37 - Jerson
Lara Croft je pro mě fakt tragédie, a ani koukání Angelině na prsa to moc nespraví. Knihovník je ta samá kategorie - někdo si prostě myslí, že když byl Jones dobrý "ehm archeolog" a dva filmy ze čtyř byly fakt dobré, že se to dá zopakovat jen s nějakým ňomou a prsatou holkou. A to jako nedá.
(Na Valkýru se mrknu při nejbližší příležitosti.)
Autorská citace #79
17.8.2009 12:52 - Argonantus
Ještě k tomu Silent Hillu; hrdinka hledá svoji holčičku, tudíž prochází různými prostorami s různými potvorami.
To je děj jak noha; v objektu číslo 4 potká zombii, co na ní plive vnitřnosti, a v objektu číslo 5 kultovní postavu jménem Red Pyramid.
Vlastní děj začne vlastně až někde v místě, kdy pronikne do jádra města, k té druhé dceři. A to už je skoro konec.

Existují světy, kde takoví Red Pyramidové skutečně hrají, mají svoje role, o něco usilují, a jsou to plnohodnotné postavy. Mám na mysli Cliva Barkera, Hellraisera a podobné dnes už vlastně starožitnosti. Na tuhle úroveň to Silent Hill prostě nedotáhl. Sorry.
Autorská citace #80
17.8.2009 13:17 - Felouen
Argo: A viděl si ten film v kině? Mě třeba věci co vidím v TV nebo na PC nepřijdou až tak strašidelné, ale když je vidím na platně v té tmě, kde úplně cítíš to ticho a jakýkoliv menší zvuk, ať už je to skápnutí kapky vody či zašustění je jako hlasitý řev do tvého vědomí, tak se sakra bojíš a je jedno, jestli ten příběh je lineární a pro vnějšího pozorovatele neoriginální, protože tam najednou si a jediné na co myslíš je na přežití, na to dostat se pryč od těch příšer a přežít, na to skryté, co nevíš co je, protože ty tam najednou si a už nejsi někdo kdo se dívá na plátno s filmem, ale jsi ta matka co je obklopena neznámem a podivnem jenž ji chce zabít, kde se ona snaží najít svou dceru uprostřed zatímco ve tmě se k ní blíží podivné ohořelé mrtvé děti. Sakra sakra sakra.

:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088921785354614 secREMOTE_IP: 34.229.50.161