Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
27.5.2010 16:44 - Jerson
Měl jsem mysl natolik otevřenou, že jsem si Sunshine díky tvému pokusu vůbec pustil, i když jsem tušil, že to z hlediska logiky bude blbost. Ale řekl jsem si, že u transformerů jsem taky dokázal vypnout mozek, proč ne u Sunshine.
Nicméně otevřenost mé mysli je omezená a to že se mi líbí jen relativně málo filmů mi až tak moc nevadí. Dal jsem mu šanci opakovaně, a každý kousek byl o něco větší zkouškou mé trpělivosti, nebo mi to tak připadalo.

Alespoň jsem jasný výsledek. Jo, a k fandomu se nepočítám, sci-fi jako takovou prakticky nečtu.
30.5.2010 12:31 - Panda
pety píše:
Existuje film od Dannyho Boyla,jmenuje se Sunshine a myslim ze lidi co ho uvidej se budou delit na dve skupiny,jedna ho bude davat sem a druha ho bude milovat a vynaset do nebe a do nejlepsich filmu.

já bych se zařadila někam doprostřed - bořím tvou teorii?

Pokud by se v Sunshine všichni chovali logicky a vše fungovalo, tak jak mělo, zápletka by se dost zminimalizovala, ne? Existuje spousta podobně postavených filmů, kde jsou takové šílenosti komické (třeba už zmíněné Jádro), ale v Sunshine se to dalo překousnout bez záchvatů smíchu...

A Robin Hood - zdál se mi celkem dobrý (až na opravdu katastrofální závěr a poslední bitvu...)
3.7.2010 20:02 - Sethi
Eclipse byly dlouhé dvě hodiny. Jestli mi New Moon přišel ukecaný, tak tady v trendu pokračují.

Alespoň se na některé postavy dobře kouká. A Victoria by dělala docela pěknou Aissku.

Tak jako hodně oddechová oddechovka.
4.7.2010 13:27 - pety
Usi:
Mne osobne se z Eclipse otvirala stigmata,fakt teroristicka nuda.
ucho píše:
Alespoň se na některé postavy dobře kouká

Na koho prosimte?Na toho Neandrtalce nebo na Pana Blystiveho?
12.7.2010 17:18 - Argonantus
Hele, a o čem se to vlastně bavíte? Já žádný seznam nevidím.
12.7.2010 19:27 - Colombo
Byl tu. Ale pak tu byly výtky na to, že polovina toho seznamu není špatná, když je člověk dostatečně opilý a druhá polovina je dobrá, když to člověk bere jako parodii na sebe samu.
12.7.2010 19:47 - Alnag
A třetí půlka je vlastně výborná, když znásobíte promile opilosti z první půlky dost na to, abyste věřili na třetí půlku... :D

Takže teď se tu bavíme o neexistujícím seznamu. Nebo tedy o hypoteticky špatných dílech... :)
12.7.2010 19:53 - Colombo
Pořád ten seznam mám, takže když si ujasníme, že to není můj seznam, ale podílí se na něm všichni, klidně ho tu zase picnu a můžete si v klidu debatovat. Já vám tam hodím cokoliv.
12.7.2010 20:35 - Argonantus
Aniž bych to měl k dispozici, z logiky debaty i některých lidí myslím, že tam bude nevyhnutelně Knihovník, Jádro, Dračí doupě, Lovci dinosaurů a Dračí bouře. Nebo se mýlím?

Můj kandidát je samozřejmě strašlivý A., jehož jméno nesmím vyslovit, nicméně je o texaských vrtařích a meteoroidu. Je to až neuvěřitelně blbý film, vzhledem k tomu, jak je slavný.
Další věky ho sice asi ještě překonaly a zastínily, ale myslím, že mnoha následníkům ukázal cestu, jak to dělat špatně. Třeba zrovna Jádro by určitě nebylo bez A.
12.7.2010 21:21 - Jerson
Já bych mezi vysloveně špatné filmy zařadil třeba Sunshine, ale mnoho lidí mi tvrdí, jak je to úžasný film a že nemůžu chtít realitu všude - což tedy znamená, že nesmím vůbec přemýšlet. U mě je to na stejné úrovni jako Jádro, ale lidé to vidí jinak.
Pak jsme se shodli na Giant Shark vs. Octopus nebo jak to bylo.
12.7.2010 22:16 - Alnag
Argo: To víš, těžaři. Furt si to hraje s meteoritama a pak, když dojde na vrty, je to jen pláč nad rozlitým mlíkem... nebo teda ropou. :)
13.7.2010 08:33 - Argonantus
Pak samozřejmě Rudá planeta, můj další oblíbený hit - Carrie Ann Mossová honí Vala Kilmera lasem na oběžné dráze. Sunshine si doplním. Jo, a Python II, s tím svítícím hulákajícím hadem, to je taky těžká váha.

A jak to bylo s tím Jiřím a drakem...? Dračí filmy mají dost děsivou schopnost dopadnout až překvapivě špatně.
13.7.2010 10:28 - Nerhinn
Argonantus: Vidíš? A už jsme tady. Jen od tvého příspěvku #707 se tu vyjmenovala natolik nesourodá skupina filmů, že zahrnuje jak filmy, které některým připadají jako nadsázka (Knihovník), neškodná pohádka (mojí mamince se třeba Jiří a drak líbili), docela normální sci-fi (Sunshine) a zcela očividný kyd (Žralok a chobotnice).
Během pouhých sedmi příspěvků se tímhle vytvořila totálně nesourodá skupina, která většinou dává smysl jen pár lidem. Většinou je mezi nimi Jerson. Běžný čtenář Kostky už mezi nimi našel alespoň jeden film, který mu, když už ne se líbil, pak alespoň nepřipadal jako zdaleka taková katastrofa.
Dřív či později se někoho takový seznam dotkne, začnou se porovnávat vkusy lidí, kteří na filmech hodnotí kladně jiné věci, já začnu mít pocit, že lidi špendlící na seznam další a další relativně normální filmy si honí triko.
13.7.2010 11:27 - Argonantus
Nerhinn:

No, já to neberu zase až tak moc vážně. Kdybych k tomu měl přistupovat tak odpovědně jako ty, pak bych asi v téhle debatě nenapsal ani čárku. Což můžeš taky brát jako souhlas.
13.7.2010 11:29 - Argonantus
Odpovědně píšu do debat jako Ideály rytířství, protože to je pro mne důležitější; a šlo by jít ještě dál; úplně nejzásadnější debaty jsem se tu nezúčastnil už hodně dlouho. Což je možná moje vina, těžko říci.
13.7.2010 12:41 - Blaine
Treba Sunshine je pro me moc povedeny film, ja jsem si ho z velke casti uzil. Stejne jako si jsem schopne uzit jine filmy, ktere podle nekoho jineho jsou fakt spatne.
13.7.2010 14:40 - sirien
Argo: Dračí bouře? WTF?

Colombo: Vrať to tam, zbytečný se stresovat kvůli pár nespokojencům.
13.7.2010 15:05 - noir
Kdo neviděl MegaPiraňu, neví, co je špatný film.
13.7.2010 15:58 - Argonantus
Dračí bouře je takový to s Johnem Rhys Daviesem v Rumunsku. Jak spadnou dračí vejce z nebes. A tak dál.
Je to taková zoufale ochotnicky laciná béčková záležitost.
http://www.csfd.cz/film/136066-draci-boure/

Mám dojem, že to měl být seriál, ale po úspěchu prvního dílu to právem chcíplo.
13.7.2010 16:18 - Jerson
Ačkoliv mám v nejednom případě odlišný vkus, do obecnéí kategorie "nejhorší film" bych tařadil takové kousky, které za špatný označí více než polovina diváků nebo podobný. Tedy jednoduchým nahlédnutím lze zjistit, že Sunshine může být špatný film pro mně, ale většina divůků má prostě jiný názor. Stejně tak do této kategorie nepatří Rudá planeta - je to špatný film, ale nikoliv nejhorší. Zato takový Robocop 3 tam spadne vcelku spolehlivě. (Armagedon nevím proč nemůžu na csfd najít.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053879022598267 secREMOTE_IP: 54.198.45.0