Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
30.3.2017 12:37 - captain66
Fuka o GitS píše:
Nemůžu říct, že by šlo o katastrofální filmové dílo. Pokud vám je 12-15 let, možná v něm najdete i cosi hlubokého. Ale rozhodně jde o katastrofální remake a o ten nejhorší případ toho, co se může stát, když se něco "zhollywoodizuje".
30.3.2017 12:40 - Vojtěch
Ne! Já to chci vidět a má se mi to líbit! Zlý Fuka! :D
11.4.2018 07:23 - shari
Tak jsem viděla ruskou verzi evendžrů. (A X-menů a Fantastic 4)
Kupodivu to jako celek působí líp, než bych ze součtu WTF momentů čekala - a že jich tam bylo požehnaně.
Záporák je trotl, klaďasové nedostali dost prostoru na něco jako vývoj postav, deus ex machina zakončení...

A samozřejmě tam nesmí chybět medvěd s rotačákem a regeneračníma kalhotama.
11.4.2018 07:59 - Gediman
Ochránci jsou hustí :) Zvlášť, když si vezmeš, za jak miniaturní rozpočet byli natočení. To klobouk dolů. Na pokračování si rád počkám.
11.4.2018 10:26 - York
Vizuálně je ten trailer hodně solidní.

Medvěd s rotačákem, hmmm :)
11.4.2018 10:29 - shari
Gediman: jo, i když je ten film fakt pitomej, tak mě opravdu bavil. :) Dokonce jsem si ho užila víc než Civil War... A pokud bude pokračování, tak se na to určitě podívam.
11.4.2018 16:16 - Beltar
Neříkám, že je to nejhorší, vlastně to i trochu doporučím He-Man Masters of the Universe. Hrajou tam mladí Dolph Lungren a mno ta, prostě Monika z Přátel.
Edit: není to nové, starší, ale narazil sjem na to až teď.
11.4.2018 23:24 - LokiB
Beltar: Tak Vládce vesmíru jsem viděl v roce 1990 na čerstvě novém kanálu OK3, tuším že ještě bez dabingu v němčině (ale to si jistý nejsem, možná to bylo v angličtině, tehdy mi to dost splývalo :)) ... a čuměl jsem na to zcela jako puk, protože nejblíže z toho co jsem znal, tomu byla asi Spadla z oblakov :D
13.4.2018 09:12 - Ebon Hand
Medvěd s rotáčákem v regeneračních kaťatech? To je nějaké volné pokračování Šest medvědů s Cibulkou? Píšu si do todo! :-)
13.4.2018 14:06 - Jerson
Tak každý lykantrop nebo tvor měnící svou velikost (třeba Hulk) má ve filmech kraťasy, které přežijou nejen změnu do formy s desetinásobnou mohutností, ale i libovolný boj, fyzický výkon a když na to přijde, tak i výbuch atomovky, aby to nějaké diváky nepohoršilo.
13.4.2018 14:13 - Šaman
Zajímavé je, že změnu v Hulka přežily, změnu zpátky už ne (Avengers) :)
V tom světě evidentně platí, že kalhoty běžné velikosti se dokáží ztransformovat na obří trenky, ale ty po zpětné přeměně zmizí :D
13.4.2018 14:15 - Aegnor
Šaman: pro ty kalhoty byl rozsudek smrti ten pád skrz střechu, ne proměna zpátky. :-)
28.12.2018 21:54 - sirien
je to smutné, ale asi je načase to přesunout sem.

Dobrá věc na špatné tvorbě je, že mnohdy přinesou dost zajímavých analýz a hraní si s alternativami toho, co mohlo být. Tady kolegova verze toho jak měly skončit SW 8 je... jiná než ta kterou sem předestřel dřív já (asi hlavně protože já se snažil spíš "opravit" ten příběh než ho "předělat"), ale musim říct, že se mi fakt líbí a kdyby to tak skutečně skončilo, tak odejdu z kina v dost (pozitivním) šoku.

Rey and the sad devolution of the female character
28.12.2018 23:53 - LokiB
Ha, to jsem viděl před pár dny a říkal si, že přesně sem bych to měl postnout. A pak jsem zapomněl! Dobře, že to udělal někdo jiný.
30.12.2018 23:40 - Gurney
sirien píše:
Rey and the sad devolution of the female character

Jako ne že bych nesouhlasil, ale pointa je v zásadě pořád stejná a vlastně ani nemá nic moc společného s tím "female" - prostě dokonalé postavy, které nikdy nemusí čelit skutečným hrozbám, jsou dokonale nudné.
30.12.2018 23:59 - Vaarsuvis
Souhlasím s Gurneyem, například mě nebral film Pomsta Černého korzára, a to jsem byl velký fanoušek filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Proč? Protože hlavní hrdina představovaný Hillem pro mě definoval pojem "Gary Stu":
- vše mu vychází
- je chladnokrevný a úžasný v každé situaci zastiňujíc přitom zajímavější vedlejší postavy, které jsou degradovány na poskoky
- a jedinou silnější ženskou postavu, unesenou hraběnku, pomocí citového vydírání (a asi Stockholmského syndromu) donutí, aby se do něj zamilovala a skočila mu kolem krku. Takový je to totiž frajer!
Po této scéně jsem to znechuceně vypnul. Hrdina nezajímavý a nesympatický a žádné napětí z nebezpečných situací, neb je vše bolestivě předvidatelné.
31.12.2018 01:06 - sirien
Ano, ale poslední dobou je tak trochu inflace těchto postav z titulu zadání politické agitky "silných ženských postav", což se jak nákaza šíří zaběhlými sériemi - SW, Doctor who, spekuluje se o Cpt Marvel... Osobně sem to cítil už u ST Voyager i když to byla ještě lite verze, ale rozhodně se tak mluví o ST Discovery... A pokaždé to končí devastací oné série, protože se to tlačí do hrozné křečovitosti.

Plus lidí sere že kolem toho jsou hrozně revoluční řeči, které mnohdy jsou nejen nepravdivé ale až lživé. Např u ST se na účet Discovery hrdinky doslova ignoruje Janeway (o tom že historicky bylo zobrazení žen v ST vždy na svou dobu progresivní, byť z dnešního pohledu to tak nevypadá nemluvě), u SW se na účet Rey shazuje role a příběhový význam Leyi, u Doctora se degradují companions (a že Doctor už dřív měl Time lordku se zjevně vymazalo z historie, o Missy nebo sisterhood of Karn taky ani nemluvě...) V rámci oné rétoriky se pak ignorují i dost legendární ženské postavy (Ripley, ta agentka z Mlčení jehňátek, Skuly, ta agentka z Fringe...) jen protože se nehodí ukázat že tu byly silné ženské postavy už dřív a navíc dobré a přijímané publikem bez ohledu na pohlaví a politickou orientaci. Navíc k tomu na očividné shity vychází oslavné recenze od "kritiků" co přehlíží hrozné nedostatky jen kvůli politické linii. A vůbec celá ta rétorika kolem toho je hodně agresivní a často pohrdavá vůči zaběhlým fanouškům a legitimní kritika kvality se zabíjí jako šovinismus (šéfka SW vč tom byla žůžo, ale představitelé 11. série Doctora jí už vcelku trumfli, což je co říct).

Tzn ano, je to tradiční problém, ale v dnešní době má nový a dost hnusný kontext.

(Me je třeba jedno jaké pohlaví nebo sexuální orientaci má hlavní postava, když to je dobrá postava. Ale v poslední době sem žádnou dobrou hlavní ženskou postavu moc nepotkal. Dokonce sem patřil k těm co neměli nic moc proti ženskému Doktorovi, ale Whittaker je fakt mizerná, tu roli totálně nezvládá a ty kecy co má okolo sou k nesnesení)


EDIT: pro vás co to nesledujete: ano je to fakt hodně špatné. Navíc akce budí reakci a viditelní fanoušci už reagují dost agresivně a otráveně a znechuceně nazpátek, i když většinou věcně, tak ta naštvanost je už cítit i u těch hodně umírněných, Doctor třeba dostává dost vzteklou sodu už i od lidí co na začátku byli z myslenky ženského Doktora nadšení. Kdyžtak můžu ke všemu výše dodat i zdroje pokud si někdo chce kazit den hrabáním se v hnoji, jen sem teď pár dní spíš na telefonu tak mějte strpení než se dostanu k počítači.
31.12.2018 02:09 - Log 1=0
Já tedy holywood & spol. sleduji pouze sporadicky, takže mám v mnohém jistě zkreslený pohled, ale...
Není tahle ideologická válka o "politickou korektnost" (což je absolutně bezobsažný termín, na který má názor každý, a čím radikálnější tím lépe) jen jeden z těch mnoha "módních kalkulů"? Další zlaté třpytky, které do toho dáme a úspěch je zaručen, tak proč do toho dávat ještě něco navíc?

Každá ideologie vždycky stála o své kořeny, i když se už od nich vzdálila na míle, je to součást jejich tribální roviny. Klidně bych akceptoval, že někdo něco ideologicky tlačí, ale že by přitom popíral své předchůdce? Mi sedí buďto na nějakou formu mesiášského komplexu (což celkem sedí na jednotlivce, ale už moc ne na decentralizované hnutí) nebo na úplně prostou komerční pózu, která nemá s ničím deklarovaným nic společného.

Prostě že celé "zadání politické agitky" je (zase) jen hon na prachy.
Ale klidně se nechám vyvést z omylu.
31.12.2018 02:30 - sirien
Nejde ani tak o decentralizované hnutí jako spíš o subkulturu a velkou sociální bublinu s efektem extremizace v důsledku absence diversity. (Ah ta ironie...)

Nejde jen o Hollywood (který je tradičně liberálnější než zbytek společnosti, v poslední době extremizovaný jak na steroidech a koksu v důsledku obecné polarizace celé US společnosti), třeba Doktor je britská BBC (která je sama o sobě podobná od reality trochu odtržená příspěvková organizace jak ČT, jen BBC je v tom o dost horší, co sem čet tak se v tom dost zhoršila v poslední dekádě)

Nějaký komplex v tom je určitě, jestli Mesiášský nevím, každopádně uznání existence starších dobrých silných ženských postav by podrylo narativ současného útlaku a nutnosti současné revoluce (a samozřejmě hrdinskost a význam dnešních bojovnic) - zároveň to srovnání není pro ty současnou "revoluční" tvorbu moc (ani trochu) lichotivé, což je o dobrý důvod víc se mu co nejvíc vyhnout.

Ono to celé taky souvisí s twitter kulturou "hashtivismu", ale to je už a) přílišná odbočka abych jí řešil z telefonu a b) silné OT v už tak dost OT diskusní odbočce.

Hon na prachy to zjevně moc není, protože finančně to je ve skutečnosti spíš katastrofa za katastrofou. SW sou v hnoji tak moc že se šeptá o možném tvrdém restartu poslední ještě nedokončené trilogie (bojkot Sola hodně bolel, vedl ke zrušení dvou titulů že SW story linie a k odkladu devítky na "vychladnutí emocí" a i tak to vypadá že bez jasné razantní změny bude bojkot pokračovat), ST Discovery podle všeho moc neplní přísliby (Orville je naopak překonává) a 11. Doktor podle všeho pro BBC zlikviduje franchizu za sto mega liber ročně - merchantdesign který šel dřív na dračku se teď vůbec neprodává a sledovanost de k čertu což se zaručeně projeví na prodejích do zahraničí).
31.12.2018 07:26 - Jerson
Jedná poznámka
sirien píše:
dost legendární ženské postavy (Ripley, ta agentka z Mlčení jehňátek, Skuly, ta agentka z Fringe...)

Čekal bych, že u legend si člověk bude pamatovat jejich jména, a pro tebe je 50% legendárních postav "ta holka odtamtud".
Ve srovnání s tím legendárním týpkem s kloboukem a bičem to trochu nabourává tvou tezi a vypadá to, že ti tyhle legendy ani nestojí za to, aby sis vygooglil jejich jména ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093451023101807 secREMOTE_IP: 54.208.238.160