Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
12.2.2019 12:43 - Jerson
Koukám že ve třetím dílu Dračáku už PJ jedná za NPC sám se sebou. A tatík, který dá synovi zaracha a hraje místo něj úplně stejně je taky docela hardcore.
"A nechodíte vy celou dobu v tom podzemí po tmě?" ptá se PJ. Krása.
12.2.2019 12:44 - LokiB
hele a někdo to bere jinak, než že je to prostě celé "legrace" pro zasmání?
12.2.2019 12:45 - Jerson
Já bych se zasmál rád, ale pravděpodobnost je menší než u Kameňáku a u Dračáku jsem to ani napotřetí nepodhodil.
Ani když alchyista dává léčivý lektvar nepřátelům - nevím zda je to záměr, nebo vtip, nebo chyba ...
12.2.2019 13:22 - sirien
Jerson: Všimni si krásného závěrečného comba kdy PCkča řeší miniony, zatímco se záporáckým NPCčkem bojují další NPCčka a PJ si tam roleplayuje tak hustě, že tam některá z těchto bojujících NPCček ještě pocestě zradí a změní strany a tím zvrátí výsledek finálního konfliktu těchto NPCček. Input hráčů do děje nula :)
12.2.2019 14:05 - Jerson
Komba jsem si všiml. I když naházet či spíše bez hodů odehrát souboj na pozadí bitky hráčů se dá celkem snadno, ale to že do skupiny napřed nasadí PJ NPC a teprve pak jdou na záporáka mi přijde jako ta špatná verze hraní RPG.
Ale kdo tam zradí? To mi asi uniklo.
27.8.2019 00:45 - Aegnor
Druhý trailer na SW: Rise of Skywalker.
27.8.2019 01:01 - sirien
...koukal sem, že na začátek září má bejt v Praze docela hezky.
18.12.2019 11:45 - sirien
SW 9 - FFFilm

Já to sice neviděl a asi ani neuvidim, ale po přečtení i té v podstatě spoiler free verze té recenze to linknu tady, aby se nestalo, že tu diskusi pak někdo otevře v nějakém špatném tématu...

EDIT: abych vám ušetřil trochu času:
Píše:
P.S: Protože novináři mají zakázáno psát v recenzích nových Star Wars spoilery, najdete moje spoilery zde na Redditu (tedy nikoliv v recenzi, to jsem ale lišák...).


spoilery sou tady

(Ale jsme zpátky u původní filozofické otázky - spoiler je od slova "to spoil", takže...)


EDIT2: Při čtení těch "spoilerů" si říkám - kam se hrabe My immortal. Beze srandy. I když se teda směju u každýho odstavce - je to ale hodně hřbitovní humor.

EDIT3: ...nicméně klidně si ty spoilery asi můžete přečíst. Vlastně pokud máte rádi černej humor, tak je přečíst skoro doporučuju, je to fakt dobrej matroš.
18.12.2019 12:49 - LokiB
Jako FF se zase vytáhl a napsal recenzi, ze které je něco cítit ... hlavně tedy smutek.
škoda, ale já už v nic lepšího nedoufal.
18.12.2019 13:02 - efram
Protože v ohledu SW uz nemam ocekávání, přečetl jsem si i odkaz na redit se spoilery. Jak psal někdo v komentářích "je to horší než jsem čekal a to jsem nečekal nic"
18.12.2019 13:14 - Jerson
Pořád si říkám, že si stáhnu všechny SW a podívám se na ně v pořadí jejich zfilmování, abych měl jistotu, že jsem viděl všechno - protože mám dost vážné mezery. Ale po přečtení téhle recenze a následném popisu spoilerů se obávám, že mi to utrpení nebude stát za to.
18.12.2019 13:21 - LokiB
Jerson: hele, já bych se tím na tvém místě zas tak netrápil ... no tak to má chyby, ale že by to člověku kroutilo ruku, to snad zase ne
18.12.2019 13:28 - malkav
LokiB: No nevím ... řekl bych, že Jerson je výrazně senzitivnější na příběhové a logické hovadiny, než běžný divák. A tady bych asi i dal Jersonovi za pravdu, že když to neuvidí, tak o nic nepřichází ...
18.12.2019 14:16 - Jezus
Řekl bych, že původní trilogii by vidět měl (a čekal bych, že už i viděl). To už je určitá filmová klasika, něco, na co se odkazuje popkultura, ve své době (a nejen v ní) věc definující žánr (mimochodem, je vlastně i nějaká jiná filmová space opera? Nové StarTreky možná?)...

Nic jiného už za to nestojí. IMHO Epizoda III. docela ušla, ale zase koukat kvůli ní na předchozí dva díly? A poslední trilogie, no... Mně osobně se třeba v osmé epizodě líbilo, jaký postavili příběh okolo Síly a hlavních hrdinů téhle linky včetně Luka, ale zbytek... pláč a skřípění zubů :-)

Edit: Samozřejmě pokud chce někdo akci, "lasery" (ve SW samozřejmě žádné lasery nejsou), vesmírné bitvy (je to SW) a zajímavý vizuál a mimozemšťany (ti jsou sice hezcí, ale ne "zajímaví"), tak to baví (i mě), ale pak by to už asi viděl :-)
18.12.2019 14:37 - sirien
Původní trilogii sem viděl nějaou dobu zpátky znovu (sehnat originální verze bez následných editací nebylo úplně easy, ale rozhodně to stojí za to) a pořád to sou super filmy (ok, ep IV je z dnešního pohledu trošku rozvleklá místy, ale to je spíš drobná chybka než problém).

Na to, aby se člověku nelíbily prequely, natož Mouse Wars, nemusí mít Jersonovskou citlivost.

Jezus píše:
je vlastně i nějaká jiná filmová space opera?

5. element
Valerian a město tisíce planet
Chronicles of Riddick
Guardians of the Galaxy (+Thor Ragnarock)
Avatar
...tak z hlavy; co koukám na Google tak vidim i nějaký co osobně neznám (Starship Yamatto, Last Starfighter... á, Barbarella, John Carter...)

...kdyby Ti stačily i ty špatný, tak by se našla hromada dalších (Duna (ano, Duna, Lynch sucks), Jupiter Ascending...), podobně pokud bysme šli mimo filmovou produkci (Farscape, Lexx (ok, Lexx je hodně WTF weird stuff, ale žánrově cca odpovídá), ...), o anime nemluvě (tam se ale už osobně neorientuju).
18.12.2019 14:40 - Lethrendis
WTF, co se Ti nelíbí na Duně? :)
18.12.2019 14:47 - LokiB
sirien píše:
Chronicles of Riddick


fakt bys první díl zařadil mezi space opery? Mi to při sledování moc nepřišlo, takový jako Bčkový akčňák té doby s potenciálem ke kultovnosti :)

A co třeba Masters of the Universe? teda to jsem viděl někdy na jaře v roce 1990, a moc si z toho nepamatuju, jen že mi to zpětně připomínalo space operu :)

Původní Duna není špatná. Má několik neduhů ... je to více odlišné od knižní Duny, než by mnoho lidí rádo, zcuknutím děje se v tom trochu hůř orientuje. Ale jinak to je jako film dobrej, zrovna jsem na něj asi před měsícem znovu kouknul, protože jsem sledoval jeden YT kanál, který byl celý o Dune lore (tenhle kanál je imho fakt slušnej :)))

Ale že se některým lidem Dune nelíbí mě nepřekvapuje. A siriena bych zrovna tipoval mezi ně :)
18.12.2019 14:52 - Jezus
Jop, v původní verzi bych to taky někdy rád viděl.

Asi bych se měl vždycky chvíli zamyslet, než položím otázku, ale zase to člověku někdy vyhodí zajímavý tipy :-) Valerian bych měl asi dohnat, a 5. element si nejspíš pustím, až si budu chtít zlepšit náladu po SW9 :-)

Last Starfighter si pamatuju jako podprůměrný Béčko (i když ve svý době to možná byly áčkový efekty, ale scénář za moc nestojí, takový klišé s prvky humoru).

Jinak avatar moc space opera není. Je to sci-fi Tanec s vlky (což není můj originální postřeh) líznutej válkou ve vietnamu. I když, pravda, ty lítající potvory a ostrovy to ke space opeře docela přibližují...
18.12.2019 14:56 - Jezus
LokiB: Zajímavý tip. Ale nedávno jsem koukal na tenhle Upřímný trailer a tenhle styl filmů by pro mě nebyl ani guilty pleasure :-)
18.12.2019 14:58 - malkav
sirien: Jo pravda, stará trilogie je i pro mě příjemná podívaná. I když to nemá žádný světoborný příběh, nejsou tam skvělé a velkolepé souboje plné akromatických kousků.

Poznámku na Jersona jsem nemyslel nijak osobně, jde jen o konstatování. Ty nejnovější díly jsou skutečně ... jak to napsat ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082988023757935 secREMOTE_IP: 34.204.177.148