Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
20.12.2019 16:34 - LokiB
sirien píše:
(Tuším že tohle byl zrovna Drtivý dopad a... a fakt, že nevim, co byl ten druhej, ilustruje pointu.)


Armagedon :)

A podobné vysvětlení bylo i pro Dunu, která je také klasika (i když u tebe a pak takjé skalních příznivců knihy tedy neoblíbená :)
20.12.2019 17:04 - sirien
LokiB píše:
Armagedon

heh. Tak tam to je zrovna naopak, ok :D Ale tak těhle případů bylo víc.

S čím šla zrovna Duna?
20.12.2019 17:19 - LokiB
Dunu jsem myslel jako příklad, kde tys dával Blade Runnera ... finančně neúspěšný film, který je však po letech pro určitou skupinu klasikou a kultem. A film, který se líbil i autorovi knižní předlohy :)
20.12.2019 18:20 - Návštěvník
Jdu čistě náhodou kolem a diskuzi jsem nečetl, ale chtěl bych tu zanechat jenom jednu myšlenku: Některé věci v našich životech prostě "refundovat" nejdou. Smiřte se s tím...
20.12.2019 19:16 - efram
Já úplně čumím jak může bejt rozhodnutí jít nebo nejít podobné rozetnuti gordickeho uzlul
22.12.2019 22:09 - LokiB
Když jsem tak četl recenze na SW9, tak mě napadlo, co mi na nové trilogii vadí osobně nejvíc :)

Nejvíc mi vadí, že jsem si moc přál, aby nová trilogie měla jako hlavní hrdiny postavy z původní série, s původníma hercema, kde to je možné, a děj se točil kolem nich a jejich dalších osudů.

To, že je jednak celá nová série o postavách, ke kterým nemám žádný vztah, a že se tam k původním postavám chovají tak hnusně, že jsou jim dobré jen na to, aby se slavnostně ukázali, něco malého udělali, a zase umřely ... to mě štve.

Zároveň si uvědomuju, že to holt asi není úplně většinový pohled na věc :) I když teda můj osmnáctiletý syn by to ocenil také tak.
A také chápu, že se do toho snažili dát "novou generaci dětí původních postav", ale za mě to prostě nefungovalo.

Tak si říkám, jak by takový scénář nové série býval mohl vypadat :) Kde by byli hlavními postavami stále Luke, Han, Leia, Žvejkla, roboti a třeba Lando ... případně i jejich děti bez klišé "hej, jsem tvůj dědeček" :)
23.12.2019 00:24 - sirien
Loki: chtít původní postavy a herce je ve skutečnosti trochu nesmyslej fan-wish. Že tam budou nový postavy bylo zřejmý a osobně mi to nevadí - aby se tam ty dřívější mihly jen ve vedlejší úloze popř. v roli nějakých mentorů atp. mi naprosto stačí.

Co sem ale chtěl byly postavy, které:
- budou mít hloubku a nějakou zajímavost
- budou mít promyšlené story-arcy co povedou odněkud někam
- na kterých mi bude jako divákovi záležet

Místo toho sem dostal směsku plochejch, bezcharakterních postav co povrchně odškrtávaj check-boxy a u kterých nikdy neexistovala žádná vize toho odkud kam by měly jít (7: Mystery boxes! 8: Subverting expectations! 9: Who the fuck knows), podle čehož vypadají jejich (fakticky neexistující) story-arcy. Ani jedna ta postava nezvládne projít testem nějaké hloubky (popiš postavu aniž bys řekl méno, vzhled etc.) a neni jedinej důvod, proč by mě mělo zajímat, co se s některou z nich stane.
23.12.2019 10:47 - LokiB
sirien píše:
chtít původní postavy a herce je ve skutečnosti trochu nesmyslej fan-wish


Co je na něm nesmyslného? :)
23.12.2019 18:21 - Fibriso
taky byc1h uvítal, kdyby se tam původní postavy ukázaly více než na pár minut a pak umřeli ( tímhle tahem mě docela nas****, aneb co s původními postavymi? ukázat a zabít náhodným výstřelem)...i když rozhodně ta trologie mohla být lepší, mohlo to dopadnout mnohem hůře (třeba to toho mohli zašroubovat yuzan vongskou invazi, takový veselý trojguláš.)
23.12.2019 20:27 - sirien
Fibriso: nezdá se mi že by to už byl moc rozdíl... (EU sem měl vždycky za hrozně nestylovej mišmaš bordel, ale Jar Jar s Ryanem to o level trumfli.)


Loki: všeho moc škodí. Příběhy těch postav sou uzavřený od Návratu Jediho a těžko by někdo vymyslel něco, co by se Ti skutečně líbilo a stálo to za to. Plus z praktického hlediska by to byl tak trochu příběh jak z domova důchodců.
23.12.2019 20:51 - LokiB
sirien píše:
Plus z praktického hlediska by to byl tak trochu příběh jak z domova důchodců


Za mě lepší, než když se objeví, jen aby zas umřely :)
Jako chápu, že to není pro většinu zajímavý. Mně holt postavy z nové série, kromě Rey asi, která je za mě ok, a Finna, který měl potenciál, ale nic moc z toho, nijak k srdci nepřirostly, jejich příběhy mě moc nezaujaly, takže horší by to nebylo.

Jako nejsem hejtr, který by stěžoval na černošské stormtroopery, čínské servisní mechaničky atd. Ale z mého pohledu autoři/scénáristé neměli moc šťastnou ruku s tím, čí příběhy vypravují.
29.12.2019 13:52 - Vaarsuvis
29.12.2019 13:55 - York
LokiB píše:
Jako nejsem hejtr, který by stěžoval na černošské stormtroopery, čínské servisní mechaničky atd.


Zrovna ve Star Wars s tím nemám problém.
29.12.2019 14:11 - York
Jinak "Epizoda IX"...

Žádnej zázrak to není, ale jako jediná z těch třech "novejch epizod" aspoň trochu dává smysl a navazuje na předchozí Star Wars. Jsou tam pořád plastoví panáčci a další grafika ze sedmdesátek (což se ale asi nedalo nic dělat, pokud se nechtěli úplně distancovat od předchozích dvou paskvilů) a stejný postavy, ale aspoň to má trochu hlavu a patu. Takže souhlasím s Vallunem, je to nejlepší díl nejhorší tragédie.


Spoiler:

Předpokládám, že Mark Hamill si fakt užil, že mohl za Luka na plnou hubu říct "To, co jsem dělal v minulym dílu, byla úplná píčovina, tím se neřiď." ;)
29.12.2019 17:02 - sirien
S Vallunem bys měl souhlasit u sousedů, ne tady.

Co sem viděl nějaké spoiler review tak se od Fandom menace haterů až po vcelku dost normální naopak shodují, že tam smysl nedává skoro nic a nenavazuje to na nic nijak což je obojí jedna z největších slabin. A co sem četl že se tam děje a proč mi to tak taky přišlo - u Fukovejch spoilerů sem u každýho odstavce (a je jich hodně) reagoval stylem "WTF cože proč?".
29.12.2019 17:37 - York
Sirien:

• Hlavní postava je konečně někdo, kým se má smysl zabývat a dává smysl, proč má hustý schopnosti.

• Luke přestal bejt totální idiot a konečně dává žánrovně smysluplný rady.

• Záporák je konečně někdo, koho známe, dává to u něj relativně smysl a dělá věci, na který jsme u něj zvyklí.

Jako jasně, dá se tam najít spousta nesmyslů, ale jsem docela rád aspoň za tohle.
29.12.2019 17:52 - sirien
Záporák je někdo kdo tam nemá bejt a jeho plán je konina, Luke nevim, důvod je WTF a v rozporu se stylizací věci v obou předchozích trilogiích.
29.12.2019 19:56 - malkav
sirien: Souhlas, Palpatin by tam vážně neměl být, ale je to tak nějak rozumně "vysvětlené". Jinak musím říct, že jsem se na to taky vydržel koukat a celkem to odsejpalo, ale těch WTF momentů je tam vážně strašně moc. Nejvíc mi asi vadila OP "síla" a to, že záporák musel popisovat co a proč se děje a má udát, že to nešlo nijak pochopit z příběhu.
Jako za mě to bylo koukatelnější a zároveň nesmyslnější, než osmička. Znovu se na to ale rozhodně podívat nepotřebuju.
29.12.2019 21:12 - Chyba
Souhlasím s tímhle
malkav píše:
WTF momentů je tam vážně strašně moc

a zároveň myslím že zbytečně moc času strávili představováním několika nových postav, které ve výsledku neměly až takový vliv na děj a pravděpodobně je už ani neuvidíme. Daly tam spoustu flashbacků, které se daly shrnout pár větami (nebo i vynechat) a ušetřený čas využít k zpřehlednění příběhu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096129179000854 secREMOTE_IP: 3.81.222.152